Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dziwnego, ze ci sie sypie 300x4=1200HT, przy max 1000, zmien HT na x3.

Procek masz jakiegos pewniaka, ze odrazu wrzucasz na 300 i chcesz miec stabilnosc? Jakie testy stabilnosci robiles i ile czasu?

Zapusc Total Prime 2004 na 12h, jak nie wyskoczy blad to znaczy, ze jest ok.

Co do zasilacza, powinien spokojnie wystarczyc bez wymiany. Napiecie nie spadaja ci ponizej 12V, czym mierzyles? chyba nie odczyt progamowy? Jak tak to wiarygodnosc znikoma.

 

ps.

o co chodzi z tym Chuck Norris, caly net zeswirowal na jego punkcie, jedno wielkie nabijanie z Chuck Norris, o co w tym chodzi? czy to jakis wirus maniakalny, czy on cos wywinal, ze tak z niego leja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HSXXX: No to nie pocieszyłeś mnie :-| miałem nadzieję że to złe odczyty... a jeszcze piszesz że płytka teraz w naprawie to już wogule lipa (w naprawie przez zasiłke czy przez szynę na 333? miałeś mnożnik HT na 3?? )

 

 

Ocean: Też masz tą płyte i jak zauważyłem pomogłeś już wielu, więc może i mi doradzisz?

1. U mnie jak ustawię FSB na 280 (oczywiście reszta zaniżona) to już się sypie (SuperPI) czy trafiła mi się słaba płyta czy to może wina zalmana (na którego dmucha sobie lażący w budzie ArcticFan 3TC) (idle28 - stres36) ?

2. Wiesz może gdzie się sprawdza napięcie jakie dostaje proc (miernikiem)? Bo chyba gdzieś to widziałem na tweaku ale teraz nie mogę znaleźć...

 

PS. Też nie czaje tej zajawki Chuckiem Norrisem http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83901529 ale zawsze to jakaś rozrywka B)

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HSXXX: No to nie pocieszyłeś mnie :-| miałem nadzieję że to złe odczyty... a jeszcze piszesz że płytka teraz w naprawie to już wogule lipa (w naprawie przez zasiłke czy przez szynę na 333? miałeś mnożnik HT na 3?? )

Ocean: Też masz tą płyte i jak zauważyłem pomogłeś już wielu, więc może i mi doradzisz?

1. U mnie jak ustawię FSB na 280 (oczywiście reszta zaniżona) to już się sypie (SuperPI) czy trafiła mi się słaba płyta czy to może wina zalmana (na którego dmucha sobie lażący w budzie ArcticFan 3TC) (idle28 - stres36) ?

 

 

To masz jakiegos seletka?Bo odrazu zakladasz ze to nie wina procka

 

PS.Twoj coller to napewno Zalman?Bo mi sie wydaje ze Pentagram

 

Pozdro

Edytowane przez kons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kons: Pentagrama mam na procku, na mostku mam zalmana.

Na poczatku sprawdzalem ile może płyta - doszedlem do 280 i wtedy zaczęły się błędy, a jak to robiłem to procka miałem na x6 V=1,4 i pamięci na 200 V=2,6

 

Teraz mam stabilnie na 9x250 V=1,4 i pamięci na 333 V=2,6

 

Pozdro wzajemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam mobo A8N SLI Delixe od grudnia z 2*512 kingstone hyperX pc400 cl2, ktore maja dzialac na timingach 2-3-2-6-1.

pytanie dotyczy ustawiania wszystkich opcji poza cas, ras, ras to cas i tras.

sporo tego tam jest i mam klopot z tym jak to poustawiac, nieznalazlem nigdzie opisow dotyczacych tego...

mam nadzieje ze ktos z szanownych forumowiczow ;) posiadajacych ta plyte badz poprostu obeznanych w temacie pomoze noobkowi :P

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do tych z Was, którzy znają ten wątek od podszewki i mają największe i poztywne doświadczenia jeśli chodzi o współpracę naszych płyt z pamięciami.

 

Od razu z góry, proszę Was, nie karćcie mnie srogo, tylko spójrzcie na moje pytanie z wyrozumiałością, bo sytuację mam taką - 1 dzień na podjęcie decyzji, potworne problemy z moimi Geile'ami na moim A8N-SLI i świetnego właściciela sklepu, który obiecał wymienić mi pamiątki mimo że to już dość długo po zakupie.

Zanim przejrzę każdą jedną Waszą sygnaturkę i dojdę do tego kto najczęściej jakich pamiątek używa zejdą mi 2 noce, a mam mało czasu + zawalony jestem w pracy :( W dziale pamięci - nie ma sensu pytać, bo chodzi mi o opinie użytkowników konkretnej płyty - Asusa serii A8N właśnie...

 

Proszę, wg Waszej najlepszej wiedzy i doświadczenia (bo listę Asusa możemy sobie chyba darować) - jakich pamieci szukać do tej konkretnie płyty-podsumujcie krótko, kto nie ma problemów na linii: płyta-pamięć +dzielniki inne od DDR400!

 

Z góry dzięki

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę do tych z Was, którzy znają ten wątek od podszewki i mają największe i poztywne doświadczenia jeśli chodzi o współpracę naszych płyt z pamięciami.

 

Od razu z góry, proszę Was, nie karćcie mnie srogo, tylko spójrzcie na moje pytanie z wyrozumiałością, bo sytuację mam taką - 1 dzień na podjęcie decyzji, potworne problemy z moimi Geile'ami na moim A8N-SLI i świetnego właściciela sklepu, który obiecał wymienić mi pamiątki mimo że to już dość długo po zakupie.

Zanim przejrzę każdą jedną Waszą sygnaturkę i dojdę do tego kto najczęściej jakich pamiątek używa zejdą mi 2 noce, a mam mało czasu + zawalony jestem w pracy :( W dziale pamięci - nie ma sensu pytać, bo chodzi mi o opinie użytkowników konkretnej płyty - Asusa serii A8N właśnie...

 

Proszę, wg Waszej najlepszej wiedzy i doświadczenia (bo listę Asusa możemy sobie chyba darować) - jakich pamieci szukać do tej konkretnie płyty-podsumujcie krótko, kto nie ma problemów na linii: płyta-pamięć +dzielniki inne od DDR400!

 

Z góry dzięki

 

pozdrawiam

U mnie chodzą 4x512 MB DDR500 Kingmax Hardcore. Ustawione na DDR266, FSB na 267MHz, mnożnik 9x (efektywne MHz RAMu nie pamiętam), CAS: 2.5 3-3-7. Na CAS 2 2-2-5 też chodzi, żadnych błędów w Memtest i Prime, ALE coś jest nie tak, czasem zwis albo coś w grach, więc cofnąłem, nie mam czasu wyczaić, który timing to powodował. Stabilność ponad wszystko. Oczywiście 2T, bo to ograniczenie w moim CPU (Athlon64 3000+)

Te 4 RAMy kupione oczywiście oddzielnie, nie żadne przepłacane zestawy "Dual".

Edytowane przez schriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, wg Waszej najlepszej wiedzy i doświadczenia (bo listę Asusa możemy sobie chyba darować) - jakich pamieci szukać do tej konkretnie płyty-podsumujcie krótko, kto nie ma problemów na linii: płyta-pamięć +dzielniki inne od DDR400!

 

Z góry dzięki

 

pozdrawiam

W sumie brac jak najszybszy - mam namysli okolice 500mhz - tak zeby w przypadku slabego proca one sobie stabilnie chodzily - ale najpierw wykrec proca i wtedy policzysz jakie pamieci potrzebujesz. Ja mam Geil UltraX 2x512 433mhz 2.0-4-4-7 wykresone na 546Mhz 3-4-4-11 obie byly kupowane osobno. Jedna jest z 2005 roku - i lepiej sie kreci, a druga z 2002 i to przez nia mam gorsze timingi, bo ta nowsza to szla mi 540Mhz 2,5-3-4-7 na 2,95v. Przy obecnych ustawieniach chodza mi full stable. Ten czas ostatni da sie zmniejszyc ale na razie z tym nie walczylem.

 

Witka. A jak jest z ASUSem A8N-SLI-EAYZ do niego jest osobny bios?? Czy pasuje np. od zwyklego sli lub se. Ma ktos model z tym eayz i moze sie o nim wypowiedzie?? B)

Skad Ty wziales taki model plyty? Nawet na oficjalnej stronie asusa o nim nic nie ma.... Stawiam na to ze jest to poprostu tylko oznaczenie produkcji a jest to standardowa plyta A8N-SLI. Wnioskuje to po ofercie jednego sklepu zagranicznego KLIK

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak jest w plytach ASUSa z gniazdami PCI. W FAQ na tym forum dotyczacym o/c (tym dla totalnych noobow) wyczytalem, ze jak majstruje sie z magistrala zeby podkrecic proca to zmienia sie tez cos na gniazdach PCI i ze mozna nawet uszkodzic HDD. Czy moze mi to ktos wytlumaczyc, bo niespecjalnie to zrozumialem (jestem ciezkim przypadkiem) no i czy ten ASUS ma dzielniki na te PCI czy stale ustalone? Bo rozumiem ze piszac ze zmienia sie magistrale autor mial na mysli magistrale CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koper -> Ja właśnie w te kostki "mierzę". Zastanwiam się tylko czy przypadkiem z moją płytą coś jest nie tak :( W sumie z tego co widzę to większość z Was albo ma wersję A8N-E albo Premiumy lub Deluxy... Może z tą zwykłą SLI coś Asus popie...dolił i nawet jak zmienię pamięci to nic nie da <_<

 

Z tego co widzę u @schriss'a -> też ma dzielnik DDR 266, co by sugerowało że też ma jakies problemy... Czy tak schriss ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienialiście chłodzenie na swoich Asusach???W temacie o chłodzeniu pisza ze zmienija na zalmany niebieskie ale nie wiem czy by mi sie zmiescil..Jezeli chce sie bawic w o/c to musze to zrobic?Czy robicie to tylko dla ciszy?

 

Zmieniłbym to chłodzenie ale nieszczęsna grafika mi wadzi i chyba nie wsadze tam nic innego jak tego wyjca??

 

 

Co moge tu zmiescić żeby zbić temperaturke i żeby było ciszej??

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny temat, dawałem nawet swoje zdjęcia, poszukaj.

 

 

Po pierwsze jak bys czytal dokladnie moj post to bys sie dowiedzial ze juz ten temat czytalem!!!

Po drugie- masz inna karte niz ja i u ciebie widocznie nie wadzi i nie przeszkadza w zalożeniu radiatora

Po trzecie-jak juz kogos nawet upominasz do szukania tematu to podaj mu chociaz hasło jakie ma użyć podczas szukania.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejox. Mam ten sam problem , tylko że na a8n sli. Zdjałem górną blaszkę.

Wstawiłem fan mate`a i dałem go na najniższe obroty.

Już wcześniej mi wiatrak wysiadał itp.

 

Ew. daj jakiegoś arctica (takie po 9 zł) żeby na niego dmuchał- wystarcza w 100%. Chipset się tak szybko nie upali ;) Chodził mi 12 godzin a nawet nie wiedziałem że wiatrak padł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jejox. Mam ten sam problem , tylko że na a8n sli. Zdjałem górną blaszkę.

Wstawiłem fan mate`a i dałem go na najniższe obroty.

Już wcześniej mi wiatrak wysiadał itp.

 

Ew. daj jakiegoś arctica (takie po 9 zł) żeby na niego dmuchał- wystarcza w 100%. Chipset się tak szybko nie upali ;) Chodził mi 12 godzin a nawet nie wiedziałem że wiatrak padł.

 

To w takim razie czy jest sens zmieniac ten wiatraczek?To skoro wstawiłes fan mate'a to dziala Ci jednak dalej ten wyjec czy cos innego?

 

Co powiecie na to ... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84573841

 

No niby do 90 C moze sie grzac.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czy jest sens zmieniac ten wiatraczek?To skoro wstawiłes fan mate'a to dziala Ci jednak dalej ten wyjec czy cos innego?

 

Co powiecie na to ... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84573841

 

No niby do 90 C moze sie grzac.

Ten cooler bede wlasnie zakladal. Zdecydowalem sie na niego z tego wzgledu, ze ma te same wymiary co Swiftech MCX159-CU. Ktory wchodzi bez problemu na plyte A8N SLI Deluxe, na dodatek z dwoma 7800GTX w SLI :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cooler bede wlasnie zakladal. Zdecydowalem sie na niego z tego wzgledu, ze ma te same wymiary co Swiftech MCX159-CU. Ktory wchodzi bez problemu na plyte A8N SLI Deluxe, na dodatek z dwoma 7800GTX w SLI :)

 

Dołączona grafika

Jakoś dziwnie to wygląda-Nie jestem przekonany głownie dlatego ze w GS wszędzie wadza kondensatorki a tutaj tego nie widze.W poniedziałek wszystko bede wiedział bo znajomy zamówił tego radiatorka a tez ma Asusa i GS-ke.

 

Widze że tez masz Gs-ke-podziel sie później wrazeniami z zakładania tego radiatora

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dorwalem termometr na podczerwien :D troche sie nim pobawie, porobie zdjecia i zobaczymy ile ten nasz chipset ma *C. Wyniki nie beda idealne tak jak przy termometrze stykowym ale zawsze to cos :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś dziwnie to wygląda-Nie jestem przekonany głownie dlatego ze w GS wszędzie wadza kondensatorki a tutaj tego nie widze.W poniedziałek wszystko bede wiedział bo znajomy zamówił tego radiatorka a tez ma Asusa i GS-ke.

 

Widze że tez masz Gs-ke-podziel sie później wrazeniami z zakładania tego radiatora

Wlasnie jestem juz po montazu tego coolera. Polecam jak najbardziej. Cichy i wydajny :) Bez problemu sie go montuje - na dodatek gs z WC wchodzi bez zadnego problemu :)

 

Oto fotki:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, to moje pierwsze kroki tutaj.

Właśnie kupiłem płyte Asus A8N-E, bios 1008 oraz Atlon64 3200.

Mam problem z kartą sieciową co 2 minuty wyłancza się oraz sypie błędami.

Kolejny problem to OC zmieniam ustawienia w biosie HTT na 210, 230 , Mnożnik HT na 4, pamięci zostawiam w spokoju. Wchodze do windowsai nic, CPU-Z pokazuje normale ustawienia, wracam do biosu ustawienia są.

Czy zmiana biosy coś pomoże, jak tak to na który??????

Jeszcze jedno jak bezpiecznie zmienić wersje biosu??????

Edytowane przez kpawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kartą sieciową co 2 minuty wyłancza się oraz sypie błędami

nic nowego, wystarczyło poczytać lepiej ten temat, karta sieciowa na tej płycie to dno i ona tak ma

 

Bios najłatwiej zrobić Asus Update z pod windowsa podając mu plik z biosem do wgrania

 

Tu masz program http://compinet.pl/~kuba/A8N-E/BIOS/AsusUpdt61002.rar

A tu masz wszystkie Biosy do A8N-E http://compinet.pl/~kuba/A8N-E/BIOS/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy ma ktoś pomysł jak zmusic płytę A8N-Sli Premium i 2 x 1GB do pracy na szynie 266.

Przy szynie 9x300 pamięci pracowałyby przy parametrach nominalnych 2-3-2-5. A ta .... wstaje tylko na szynie 333.

Ma może ktoś jakieś pomysły.

Będe wdzięczny za wszelkie rady. Napięcie na pamiątkach 2,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledze ten temat już jakiś czas i opinnie użytkowników są różne, raz mówią, że karta działa, raz nie.

 

Który bios jest najlepszy do A8N-E, jedni twierdzą że 1009, ainni 1010???????????

Który polecicie?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledze ten temat już jakiś czas i opinnie użytkowników są różne, raz mówią, że karta działa, raz nie.

 

Który bios jest najlepszy do A8N-E, jedni twierdzą że 1009, ainni 1010???????????

Który polecicie?????????

Skoro opinie są różne to sam przetestuj te dwa biosy, bo dwie osoby powiedza Ci ze 1009 jest dobry a kolejne dwie ze 1010 i znowu bedziesz pytal sie ktory jest lepszy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem juz po montazu tego coolera. Polecam jak najbardziej. Cichy i wydajny :) Bez problemu sie go montuje - na dodatek gs z WC wchodzi bez zadnego problemu :)

 

Oto fotki:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Oooo...ciekawie to wygląda.Mozesz zrobic pomiary temperatury?Różnica jest odczuwalna?Zastanawiam sie coraz bardziej nad tym rozwiązaniem.

 

 

Edit:

 

Dotyczy moich zdjec parenascie postow wyzej.

 

Własnie sie zastanawiam nad takimim problemem.Sorki za OT ale tak naprawde to jest najlepsze miejsce na to pytanie.

Mam w planach załozenie Accelero X1 lub NV-silencer i wtedy to juz chyba bede mógł zapomniec o innym chłodzeniu NB????.Wiec pojawia sie pytanie.Czy zainstalowac cos dobrego na NB w cenie tego Accelero(40euro) czy dac sobie spokoj z NB i zainwestowac w chłodzenie grafiki??Co powinno byc priorytetem???

 

 

Najlepiej by było gdyby zalozenie Accelero nie sprawiło kłopotów z załozeniem czegos na NB ale niemozna miec wszystkiego <_<

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ja mam bete 10-004 i wszystko ok , 0 problemów z sieciówką

musze jeszcze spr jeszcze ostateczną wersje 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy czym go wgrywasz, jeśli poprzez Asus Update podając mu dany plik to nie musi mieć konkretnej nazwy

(1010.bin wystarczy) - EZ-Flash chyba miał takie ograniczenie co do nazw bo szukał na dyskietce konkretnego pliku biosu

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...