Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

No i pożyczyłem sobie drugi miernik i się uspokoiłem:

+12V idle=12,31 stress=12,23

+5V idle=5,11 stress=5,12

i tak trzyma wiec luzik :D (baterie w swoim mierniku musze wymienić bo teraz mieżyłem obydwoma równocześnie i tan na słabych to leciał cały czas do góry)

 

Chemik89 jak na procku mam jakiś drucik doczepić do nóżki czy jak :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

mam dziwny problem z premium a mianowicie nie dziala mi druga sieciowka, nvidi, widzi polaczenia ale nie mozna go "otworzyc", zmiana sterow itd nie pomogla, co moze byc powodem?? (poza tym ze siec jest trafiona)...wiem ze to powieszchowne wytlumaczenie ale nie ma co tu wiecej pisac o problemie<lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obsluguje a8n-sli deluxe NCQ??

google ani strona asusa nie gryzą a tym bardziej FAQ w pierwszym poscie gdzie masz linka na tacy podanego do specyfikacji plyty. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rozwiązanie na asusa A8N, ciekawe kiedy pojawi sie w sklepach :)

LINK

 

i przy okazji dręcząca wielu użytkowników A8N-E/Sli itd. czytających ten temat temperatura chipsetu

jaka ona wkońcu jest... czy i ile lepiej będzie na samym pasywnym Zalmanie...

prosze :) porównanie stokowego asusa z wiatrakiem, z pasywnym niebieskim zalmanem i tym cudem :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe rozwiązanie na asusa A8N, ciekawe kiedy pojawi sie w sklepach :)

LINK

i przy okazji dręcząca wielu użytkowników A8N-E/Sli itd. czytających ten temat temperatura chipsetu

jaka ona wkońcu jest... czy i ile lepiej będzie na samym pasywnym Zalmanie...

prosze :) porównanie stokowego asusa z wiatrakiem, z pasywnym niebieskim zalmanem i tym cudem :)

Rzeczywiscie ciekawe! Ale nie wiem czy nie za duze! Tam tyłek tego chlodzenia jest skierowany w prawo co np w moim przypadku od razu nie ma rozwiazania bo by weszło mi na dyski! W góre tez tego nie mogę skierowac bo Typhoon stoi na drodze, w dół to nie wiem czy by sie zmiescilo bo mobo moze być za nisko zawieszone... a w lewo tez nie pójdzie bo grafa i chlodzacy zalman... Temperatura rzeczywiscie fajna... ale praktyczniejszy zalman lub cos mniejszego. Jedna rzecz mnie jednak ucieszyła: moje pomiary temperatury na chipset'cie pokrywają sie z tymi zaprezentowanymi - 52*C :)

 

Pozdrawiam i czekam na mniejsze ale równie wydajne chłodzenie.

 

EDIT:

 

NOWE BIOSY:

A8N5X 0602 final

A8N-E 1011 final

A8N SLI-SE 0303 final

A8N32-SLI Deluxe 1011-03 beta

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielki problem. Powiedzcie mi gdzie i w jai sposob wylaczyc na plycie Asus A8N SLI SE wbudowanego firewalla.

Nigdzie nie moge go znalezc w systemie.!

Odkad zakupilem ta plyte wogle nie moge podlaczyc sie do serwera w programie BearShare i to chyba wina tego firewalla.

W manualu pisze ze mozna go wylaczyc klikajac na ikone na pasku ale jej tam nie ma i nie bylo. Na pkycie CD tez nic nie ma.

 

Druga sprawa to najnowszy BIOS. Testowal juz ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja

mam dziwny problem z premium a mianowicie nie dziala mi druga sieciowka, nvidi, widzi polaczenia ale nie mozna go "otworzyc", zmiana sterow itd nie pomogla, co moze byc powodem?? (poza tym ze siec jest trafiona)...wiem ze to powieszchowne wytlumaczenie ale nie ma co tu wiecej pisac o problemie<lol>

Mam to samo - asus schodzi na psy. Pierwszy deluxe mi padł - czekałem miesiąc na reklamację, wymienili mi płytkę (notabene mam innego traktorka na chipsecie ten jest chyba made in zaporożec) i oczywiście sieć nvidii nie działa ale nie chce mi się drugi raz czekać miesiąc z reklamacją. Przeinstalowałem system też myśląc że to sprawa "starych" sterowników lub czegoś podobnego ale niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam wielki problem. Powiedzcie mi gdzie i w jai sposob wylaczyc na plycie Asus A8N SLI SE wbudowanego firewalla.

Nigdzie nie moge go znalezc w systemie.!

Odkad zakupilem ta plyte wogle nie moge podlaczyc sie do serwera w programie BearShare i to chyba wina tego firewalla.

W manualu pisze ze mozna go wylaczyc klikajac na ikone na pasku ale jej tam nie ma i nie bylo. Na pkycie CD tez nic nie ma.

Frewall instaluje Ci sie ze sterownikami nvidi "network managment" czy cos w tym stylu. Jezeli nie zainstalowal Ci sie to nie masz aktywnego firewall'a. A plik instalacyjny gdybys chcial wiedziec jest w folderze C:/nvidia/network/NAM

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jesli tego nie instalowalem wogle ten firewall nie ma prawda dzialac?Tak samo jak ten Active Armor?

Zastanawia mnie tylko czemu BearShare nie chce mi sie laczyc ale moze to jakas inna przyczyna.

Jak na 1szy dzien uzytkowania A8N SLI SE jestem bardzo zadowolony. Super Biosik i super stabilna plytka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli jesli tego nie instalowalem wogle ten firewall nie ma prawda dzialac?Tak samo jak ten Active Armor?

Dokladnie. Bez softu masz zwykłą sieciówke Nvidi gigabitową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a powiedzcie mi jeszcze czy instalujecie te sterowniki NVIDIA SW?

Mi po ich zainstalowanie strasznie zaczol dysk rzęzić i bylem zmuszony je usunac.

Zainstalowalem tylko te IDE co sa na plycie i narazie jest OK.

No i powiedzcie mi jeszcze ktorych steroników uzyc do SATA bo na plycie sa 2 kreatory jeden PATA drugi SATA. Zainstalowalem te PATA wiec niewiem czy dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a powiedzcie mi jeszcze czy instalujecie te sterowniki NVIDIA SW?

Mi po ich zainstalowanie strasznie zaczol dysk rzęzić i bylem zmuszony je usunac.

Zainstalowalem tylko te IDE co sa na plycie i narazie jest OK.

No i powiedzcie mi jeszcze ktorych steroników uzyc do SATA bo na plycie sa 2 kreatory jeden PATA drugi SATA. Zainstalowalem te PATA wiec niewiem czy dobrze.

Ja instaluje pelny pakiet nvidi: muza, sw, ethernet, nam. Sterowniki PATA są do zwyklych dysków - ATA więc jezeli masz dysk na SATA to masz zle. Ja uzywam tylko katalogu sata_raid bo potrzebuje go przy instalce windy do raid'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziwna sprawa miałem przedtem bios 1008 coś tam coś tam mogłem ustawić sobie proca na 8x325 =2600 ustawiałem przez clockGen'a teraz gdy mam wersje BIOSU 1016 coś tam coś tam nie moge tak ustawić gdy ustawie 8x325 z 9x289 to resret i wtopa napięcie mam 1,55 i nie moge zwiększyć nic więcej pamięci 2,9 przedtem dobrze to wszystko chulało :( mam się cofnąc z BIOSEm ?? co mam zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

założyłem dzis tego blue zelmana icon_smile3.gif

heh ta guma jest okropna icon_smile3.gif zeskrobałem ja jakos (i wyczysciłem ładnie xD) rdzeń - dookoła tylko z grubsza icon_razz.gif

hym ale z drugiej strony płyty były dziwne białe ślady (a raczej wyblakły lakier) w różnych miejscach a w szczegulnśći pod chipsetem nf4

zauważyłem też ze na skoś przez kilka ścierzek jest jagby wypalona linia (z 2cm) gdzie lakier z pcb sie wytopił i zostały takie kropelki ;/ cos mi sie zdaje ze to miejsce za długo nie pociągnie :/

no ale ok nałożyłem AS5 założyłem zelmana (wsumie u mnie to on jest bardziej fioletowy niż niebieski icon_razz.gif)

no i mam temp ~46* w stresie i w idle icon_smile3.gif

wieje na niego z boku obudowy jeden arctic 80x80

mam nadzieje ze ten kawałek gumy co przykrywa te elementy w bga nie dostał mi sie między radiator a rdzeń icon_smile3.gif

 

aha mierze to miernikiem temp. który mam władowany w panel obudowy icon_smile3.gif

sonde mam miedzy gumą a radiatorem wciśnietą icon_smile3.gif chyba icon_razz.gif

 

ps- foto - troche niewyraźnie wyszło ale widać dobrze te smugi białe :/

http://img476.imageshack.us/my.php?image=112an.jpg

ma ktoś z was takie cos :/

bo nie wiem naprawde co sie mogło stać :/ żadnych zwarć nie miałem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie mam zarypisty problem prawdopodobnie z nasza mobo czyli A8N sli deluxe a mianowicie arty w gierach. Tylko to sa dziwne przypadki poniewaz pojawiaja sie w tych samych miejscach gry, mało tego znikaja kiedy poruszam widokiem czyli jak podniose wzrok(oczywiscie w grze) do gory znikaja jak opuszcze znikaja ale po srodku pieprzy sie cały obraz na poczatku zaczołem zmieniac stery od płyty potem bios , potem stery od grafy potem przeinstalowałem sys. nic niepomagało no to przytachałem drugiego GF 6600GT tez Gainwarda i inne pamieci 2x512 Twinmos 2,5 cl i to samo ale mało tego wkurzyłem sie i połaczyłem je w SLI i co artow brak ale za to po lewej stronie ekranu pojawiła sie szeroka na cm zielona linia w białych konturach ja pierdziele co jest dodam tylko ze nic niekrecone czyli pełen def. panowie co poradzic masakra sie wsciekam ..

ratujcie znawcy asusow to moj juz drugi z tamtym A7N8X deluxe tez miałem niezłe jazdy ale sobie poradziłem. teraz leze i kwicze ............... help...........

 

moj conf.

Asus A8N SLI Deluxe

2x512 Twinmos / Lub 2x512 Geil blue

GF6600Gt Gainward / Lub 2xGF6600Gt Gainward

Tagan 430 U...

Caviar 160GB Sata

WC - CPU home made , Chipset , temp. w stersie max 44C po 24H s.PI

Edytowane przez GRID3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale juz to przerabiałem nic niedaje .... :( w tym przypadku ale najleprze jest to ze jak wyłaczam peg czy włączam to tyle samo punktów w 3d smarku co do jednego, a ztego co pamietam miało to podnosic niby wydajnosc w 3d acha a sli mam wyłaczone w sterach jade dalej na 1 gf6600gt i [gluteus maximus] najleprze jest to ze nie we wszystkich grach sie tak dzieje masakra zaraz zeswiruje

 

acha jeszcze przy uruchamianiu kompa zauwazyłem ze czasami niewykrywa mi jednego napedu optycznego w biosie ale w windzie jest ok \ moj bios to 17-004

Edytowane przez GRID3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

zfleszować pod DOSem :)

a powracając do mojego problemu wyżej ... zauważyliscie takie cuś u siebie ??

Edytowane przez Chemik89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik89 Jak zmienialem u siebie na zalmana to nic takiego nie zauważyłem ale skoro działa to chyba niema się czym martwić :)

 

Nyny Menadżer urządzeń\Kontrolery IDE ATA/ATAPI\i właściwości tam jakieś :D a z biosu to nie wiem czy się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys widziałem cos podobnego ale na laminacie grafiki u znajomego za mocno krecił i sie pcb przygrzało zaczeło sie chyba normalnie pocic bo niewiem jak to nazwac i wygaladło tak jak u Ciebie Chemik89 na foto.. i tu smutna wiadomość jego grafa nieprzezyła byle tak niebyło z twoim chipkiem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...