Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie nie dostalem z plyta. dostalem tylko po ang. wiec nie wiem czy szukac polskiej czy wogole nie istanieje taka. jakby ktos mial po polsku to prosze niech napisze. nie wystawilem jeszcze komentarza na allegro wiec moze sprzedawca doslalby mi takowa jesli istnieje.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quick Setup Guide jest po polsku :)

nie dostałeś tej ksiażeczki :) ??

i sie ciesz :) co ty chcesz tam wyczytać ?? przecie tam nic nie ma ciekawego i przydatnego poza tabelą kompatybilności ramów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quick Setup Guide jest po polsku :)

nie dostałeś tej ksiażeczki :) ??

i sie ciesz :) co ty chcesz tam wyczytać ?? przecie tam nic nie ma ciekawego i przydatnego poza tabelą kompatybilności ramów :P

ja nie wiem o co Ci chodzi :)

skoro pytam to oczywiscie ze nie dostalem Quick Setup Guide jest po polsku i poprostu jest mi potrzebna i pytam sie skad moglbym ewentualnie sobia sciagnac takowa. Czy tak trudnow to uwierzyc ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie - wiem przecie że jej nie masz :) tylko pytam sie po co ci :)

wątpie żeby ci ktos sprzedał - są potrzebne do gwarancji :)

a info znajdziesz na stronce ASUSA :)

w tym QSG jest tylko co gdzie włożyć żeby komp odpalił - i end :)

opis biosu itp jest w instrukcji która jest po engliszu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiem ci czy ma to cos wspulnego z SB ale mialem taki sam problem

komp mi sie wysypal próbowalem wszystkiego co ty i nic

od poczatku napiecie proca skakalo od 1.47 do 1.57 przy ustawieniu 1.55 bios 1007

po zapoznaniu sie z tematem stwierdzilem ze to normalne

przetaktowalem za wysoko htt ponad 1000 i niestety miesiac bez plyty

nie mogli naprawic wiec dali nową

teraz problemy zniknely napiecie waha sie nieznacznie wszystko chodzi

wiec jakas sztuka wadliwa

milego oczekiwania na nowa plyte

pozdro

Zastanawiam się czy z moją płytką nie jest też coś nie tak:

1) tak jak kiedyś pisałem według everesta i cpu-z napięcie na procku lata mi w granicach 1,46 - 1,54 przy ustawieniu 1,475 bios 1010;

reszta napięć w normie co zresztą potwierdził miernik (była różnica wartosci ale stabilne) natomiast nie potrafię zmierzyć miernikiem napięcia na procku - slyszalem ze trzeba od drugiej strony płytki do którejś nóżki przyłożyc ale nie znalazlem odpowiedzi gdzie;

2) max HTT = 280 więcej płyta nie ciągnie

więc może też powinienem pomyśleć nad gwarą, dodam że kupiona w komputroniku przez neta z cała reszta

 

PS. Zmniejszam mnożnik HT jak podnoszę szyne ale na początku dawałem standardowe zwiększenie wszystkiego o 10% (jakas taka opcja w biosie) moze od tego cosik,lub moglem kiedys zapomnieć zmniejszyć??

 

PS.2 A może to wina pentagrama który trochę tą płytę wygina??

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi, która kilka postów wyżej, a dotyczącej SB live 4.1

to na 99% jestem pewny że jest tak jak z kartami SAT.

Podobnie jak przy tych kartach przegrzewa się kontroler od IEEE 1394.

Co do podpowiedzi - nie jest to wina szyny HTT. W tym czasie procesor nie był kręcony a szyna była na x4

 

I jeszcze jedno

Jest nowy bios do a8n -sli premium - 1011.06 beta, a 1011 final do tej płyty tak jakby zniknął!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze: wg mnie najlepszy byl bios 1012 - jako ostatni mial dovoltowanie powyzej 1,55 - i obecnie nie jest dostepny juz na serwerach asusa. Mam pytanie czemu chcesz miec 8x325 jezeli takie samo taktowanie CPU masz przy drugim ustawieniu 9x289 a przeciez wazniejszy jest mnoznik procesora.

Jak mnożnik? im większe FSB tym lepiej ,większa przepustowośc pamięci np w evereście :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mnożnik? im większe FSB tym lepiej ,większa przepustowośc pamięci np w evereście :wink:

Oki zgadza sie! Czym wieksza FSB tym wieksza przepustowosc pamieci ALE wieksze timingi co przy FSB=325 daje 650Mhz (zakladajac ze pamieci ida 1:1) a wtedy to timingi w okolicach 3-4-4-8 lub gorzej. Ale mi chodzi o samego procka. Pamieci ustawia sie w miare mozliwosci, ale procek wydajniejszy bedzie przy mnozniku 9 niz 8.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję sterowników macie zainstalowaną 6.70WHQL czy inną?

 

Chodzi mi głównie o problemy z sieciówką czyli CRC, uszkodzone obrazki, restarty.

 

Czy ktoś ma zainstalowane drivery:

 

http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_x16_6.85

 

na zwykłym nForce 2x8? i jak to działa, czy naprawia problemy z sieciówką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką wersję sterowników macie zainstalowaną 6.70WHQL czy inną?

 

Chodzi mi głównie o problemy z sieciówką czyli CRC, uszkodzone obrazki, restarty.

 

Czy ktoś ma zainstalowane drivery:

 

http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_x16_6.85

 

na zwykłym nForce 2x8? i jak to działa, czy naprawia problemy z sieciówką?

Hej!

 

Mam 6.7 WHQL czesniej 6.6costam, innych nie sprawdzalem :> na obu wymienionych mialem problemy z dyskami, pomoglo odinstalowanie steronika IDE z pakietu NV :) Innych problemow nie mam,nie zauwazylem. Płyta A8N Sli Premium

Edytowane przez mastema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z chłodzeniem chipsetu na Asusie A8N-E.Ten cooler zaczal strasznie brzeczęć,terkotać.Juz czytałem na forum ze pare osob juz miało taki problem.Ja sie chce zapytac czy przyjmą mi na gwarancje MoBo z lekko ułamanym zatrzaskiem od karty graficznej??Jak ja wyciagałem ostatnio to przez przypadek ta dźwignia która blokuje karte w slocie mi sie ułamała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore sterowniki ze strony nVidia sa dla mojej płyty i grafiki? Tam jest taki wybor ze sie gubie ;/

Do płyty gł. to nForce4 AMD ? czy nForce AMD/Intel x16 ?

a do grafy ? WDM Driver ? czy GeForce and TNT2 ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ta plytke ASUS-A8N SLI i mam z nia problem od samego poczatku.. gdy sciagam cos z neta wyswietla mi sie blad /NCRC i to obojetni ez jakiej strony, program bitComet robi mi restarty ale najpierw pokazuje sie niemieskieokni i po jakiejs 1sek reset.. nie moge dzialac na SP2 bo filmy .wma nie chodza.. mam SP1 mam BIOSA 1014 prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ta plytke ASUS-A8N SLI i mam z nia problem od samego poczatku.. gdy sciagam cos z neta wyswietla mi sie blad /NCRC i to obojetni ez jakiej strony, program bitComet robi mi restarty ale najpierw pokazuje sie niemieskieokni i po jakiejs 1sek reset.. nie moge dzialac na SP2 bo filmy .wma nie chodza.. mam SP1 mam BIOSA 1014 prosze o pomoc

Witam!!!!

 

Niestety to jeden z powodów, dla których Nvidia mi mocno podpadła.....

 

Żeby normalnie korzystać z sieci należy:

 

1. Wyłączyć firewall nvidi :( A nawet go odinstalować....

2. Zainstalować sterowniki Ethernet NRM driver version 50.11 (WHQL) dostępne w paczce

 

nForce4 AMD/Intel X16 - Windows XP/2000 (32-Bit)

Version: 6.85

Release Date: February 2, 2006

WHQL Certified

 

3. Policzyć do 10 i sobie odpuścić badziewny acz reklamowany Firewall Nvidii

4. Dla bezpieczeństwa zainstalować softwarowy firwewall np NIS2006.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam w sumie krótkie acz treściwe pytanie.

 

Nie miałem internetu prawie 3 miesiące i jestem trochę nie na czasie z biosami do mojego asuska ;)

 

Pojawił się już godny następca 1009-001 czy nie? Bo teraz wymieniam sprzęt (4 nowe wentylatory, radiator i srebrna pasta :P :D) i chciałbym wycinąć ile tylko można z mojego procka (ew. z RAMu, ale on mi się dobrze podkręca na 1009-001).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !! mam mały problem z płyta A8N5X VENICE 3000 ATHLON ,TIMMOS 512 po przecztani pru postów z tego forum widze ze te płyty asusa maja podobne problemy moj problem polega na tym ze mimo podkrecenia w biosie płyta i tak chodzi na standartowych nastawach czyli 1800 ale jak kąp zostanie wyłączony np. na cała noc to nastawy przetaktowania wtedy zostają fsb 222 i jest ok ale niewiadomo czemu znowu na drugi dzien standard bios mam 0301 chyba jaki badziewny ale do mojej płyty to tylko widze 601 wsumie nie wiem jak jest z ta aktualizacja z pod windy czy jest ona bezpieczna flopa nie mam prosze o rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg A8N5X gdzies wyczytałem ze mimo ze nie mam fizycznego podłonczenia flopa włączasz go to nastawy przetaktowania działaja u mnie tez tak jest tylko wtedy wywala mi bład ze stacja nie gotowa i nic nie da sie zrobic i musze go znowu wyłączyc nie wiem poprostu u mnie jak przestawie sobie np fsb na 220 raz jest przetaktowany na drugi dzien standard moze zmiana biosu ale nie próbowałem z biosem jeszcze czy ma ktos podobny problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Greg2 jestes pierwsza osoba (moze druga) ktora pyta o ta plyte... jedynie wyjscie to chyba zainwestowac w stacje dyskietek 39 zl w komputroniku iwtedy probowac z OC

 

Pozdrawiam

 

PS. Edytuj posty bo beda %!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ładował w A8N-E jakiekolwiek karty na zwykłe PCI? Chodzi o to że zamierzam kupić sobie jakąś taniutką kartę TV, na przykład taką:

 

http://www.allegro.pl/item92760418_tuner_t...poszlo_fv_.html

 

i nie jestem pewnien czy będzie śmigać, a w ekstremalnym przypadku czy nie zjara mi płyty, jak to się miało w przypadku kart sat opartych o SkyStara2 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Koper za szybka odpowiedz ale nie chodzi o te 39 zeta za flopa tylko dziwne ze zaraz po przetaktowaniu nastawy nie działaja tylko po dobrych paru godzinach a jak jest z tym asus update z windy czy to jest dobre czy lepiej z dosa /?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...