Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Po co ci aż 3GB RAMu?

Oblivion mi zżera prawie 1500MB. A docelowo mam zamiar sprzedać jak znajdę kupca 2x512...

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=97829289 chyba że nie znajdę kupca...mała strata wtedy będę miał 3GB :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales szczescie ja wymienilem wszystko na plycie pamieci rowniez i nie wstala nawet bios z innej plyty i tez niz w serwisie dali mi nowa po 3tygodniach bo nie mogli naprawic

teraz wszystko smiga ostatnio kupilem seagate SATA i znowu problem sam SATA dziala prawidlowo ale z ide nie za bardzo zle sie botuje potem nie ma wiekszych problemow ale i tak wywalilem IDE kupie SATA

 

DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIE POZDRAWIAM

Witam,

tak milaem szczescie:) Co do problemów z dyskami SATA i IDE..nie wiem dokładnie co znaczy ze zle sie botuje, aczkolwiek tez mailem problemy na tej plycie z wspólpraca dyskow SATA i IDE. Dysk IDE bardzo"mulił" przy ladowaniu windowsa ( system jest zainstalowany na dysku SATA), w Dzienniki Zdarzen pojawialy sie bledy zwiazane z dyskiem. Sporadycznie zdarzalo mi sie rozniez zauwazyc, ze dyski pracowaly wolniej (potwierdzone testem HD Tach). Problem zostal rozwiazany po przez usuniecie sterowników SW IDE nVidi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam duzy problem z aplikacja AIbooster.Za kazdym razem jak ją wlaczam to mi sie komp restartuje :blink: Usunalem i zainstalowalem ponownie aplikacje ale to nie pomogło.Za kazdym razem restartuje mi kompa przy starcie sytemu jak sie AIbooster ładuje :mur: musiałem wlaczyc w biosie cool'n quiet zeby sie booster nie wlaczal i nie retatowal kompa.Co sie dzieje???chciałem włączyc w nimk q-fan no ale nie włącze jak sie takie jaja dzieją.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słysze by booster restartował komputer, u mnie działa normalnie

 

Nic nie wskurałem.Jak juz reinstall i unistall i ponowny install nie pomogły to ja nie wiem co moze byc powodem tych restartow.Właczam aplikacje i nawet sie okienko boostera nie pojawia tylko od razu restart :angry:

 

Juz wczesniej booster sie pierniczył.Właczalem np AI NOS 10%-zeby sprawdzic jak podkreci procka i ta zielona wskazówka podkrecania kompa zaczeła szlalec i pokazywać 9ghz!!! :blink: pozniej wracal do poziomu 1800mhz i nic sie nie dzialo.Nie wiem co moze byc uwalone ale mnie to strasznie wkurza :mur:

 

Pewnie wina gdzieś w sterownikach.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik:

nie wiem co jest, podczas pracy (słuchanie muzyki, gry itp) co jakiś nieokreślony czas mam tak jakby krótkotrwałe freezy (sekundowe czasem dłużej) nie zauważałbym tego gdyby nie "zwieszka dźwięku" nie wiem co to może być do cholery. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to moze coś z oustawieniami dysków - obydwa sata. Sterowników do sata podczas instalki windy nie dawałem bo windows normalnie wykrył dyski, potem instalka sterów od nv i dyski pracują niby ok (chwilowo nie mam możliwości spojrzeć w manual, nie wiem czy stery pod sata na tej płycie są jakieś "inne"). Wkurza mnie to, niby totalne zwiechy to nie są, ale bardzo irytujące. Jakies pomysły?

 

płyta to A8N sli SE

Edytowane przez emte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możesz dokładniej jeśli chcesz pomocy, napisz coś więcej o sprzęcie

*napięcia

*temperatury

wszystko tam wporządku?

DMA na dyskach jest? nie wskoczyło PIO ?

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik:

nie wiem co jest, podczas pracy (słuchanie muzyki, gry itp) co jakiś nieokreślony czas mam tak jakby krótkotrwałe freezy (sekundowe czasem dłużej) nie zauważałbym tego gdyby nie "zwieszka dźwięku" nie wiem co to może być do cholery. Jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to moze coś z oustawieniami dysków - obydwa sata. Sterowników do sata podczas instalki windy nie dawałem bo windows normalnie wykrył dyski, potem instalka sterów od nv i dyski pracują niby ok (chwilowo nie mam możliwości spojrzeć w manual, nie wiem czy stery pod sata na tej płycie są jakieś "inne"). Wkurza mnie to, niby totalne zwiechy to nie są, ale bardzo irytujące. Jakies pomysły?

 

płyta to A8N sli SE

Zsilanie->Schematy zasilania->Wyłącz dyski twarde - zmien czas na 2h, albo całkiem wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem ze powinienem zalozyc nowy temat ale tam nikt mi nie odpowiada. mam następujący problem. Od klkunastu dni miewam tzv blue screeny na A8n-e Asus. Blue screena odczytalem i jest tam napisane:

 

STOP : 0X000000D1

(0x00000038, 0x00000002, 0x00000001, 0xB2F77AB6)

 

NVTcp.sys - ADRESS B2F77AB6 base at B2F75000, DATESTAMP 4253b85b

 

Rozpoczynanie zrzucania pamięci fizycznej.

 

 

Prosze o pomoc. jaka moze być przyczyna i jak zaradzic? Czy uszkodzona jest sieciowka zintegrowana na plycie glownej? za cholere nie wiem jak ten problem rozwiazac. Sciagnalem stery do plyty 6.67 ale to tez nie pomoglo. Plis jezeli jest to forum o tej serii plyt to pomozcie. Problem pojawia sie najczesciej przy sciaganiu z p2p.

 

 

Procek : athlon 64 3000 venice

Asus a8n-e

x800 gto

Seagate 1x80gb ata 1x80gb sata

sound Blaster Audigy Sb0090 Eax

nec nd4550

Winows xp prof. service pack 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casiopea

 

Jeżeli nie rozwiązałeś jeszcze swojego problemu, to w biosie-adwanced-jumperfree configuration-fid/vid change-ustaw na manual i wtedy pojawi Ci się mnożnik procesora, który ustawisz na własciwy,odpowiadający procesorowi. .Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boodzisz hmmm mam to samo ale ja podkręcałem procka a nie mogłem znalesc dzielnika pamięci jeżeli podkręciłeś powyżej 1940 to napewno od tego

 

Casiopea

 

Jeżeli nie rozwiązałeś jeszcze swojego problemu, to w biosie-adwanced-jumperfree configuration-fid/vid change-ustaw na manual i wtedy pojawi Ci się mnożnik procesora, który ustawisz na własciwy,odpowiadający procesorowi. .Powodzenia

 

 

sorki a gdzie na tej płycie moge znajść dzielnik pamięci bo chciałbym lepiej proca podkręcić Błagam o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak milaem szczescie:) Co do problemów z dyskami SATA i IDE..nie wiem dokładnie co znaczy ze zle sie botuje, aczkolwiek tez mailem problemy na tej plycie z wspólpraca dyskow SATA i IDE. Dysk IDE bardzo"mulił" przy ladowaniu windowsa ( system jest zainstalowany na dysku SATA), w Dzienniki Zdarzen pojawialy sie bledy zwiazane z dyskiem. Sporadycznie zdarzalo mi sie rozniez zauwazyc, ze dyski pracowaly wolniej (potwierdzone testem HD Tach). Problem zostal rozwiazany po przez usuniecie sterowników SW IDE nVidi.

Pozdrawiam.

a jaki masz bios moze to od tego

nie mam problemu z sata i z ide ale tylko wtedy gdy odlacze jeden z nich

sam sata dziala bez zarzutow jak rowniez ide ale jesli sa razem odczuwam zmiane tzn

okno z paskiem wlancza sie pozniej

winda po wgraniu musi odczekac z 20sek zeby co kolwiek zrobic przez ten czas kaduje 5ikon do traja :)

potem chodza wmiare dobrze ale od czasu do czasu przymulaja sie na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz bios moze to od tego

nie mam problemu z sata i z ide ale tylko wtedy gdy odlacze jeden z nich

sam sata dziala bez zarzutow jak rowniez ide ale jesli sa razem odczuwam zmiane tzn

okno z paskiem wlancza sie pozniej

winda po wgraniu musi odczekac z 20sek zeby co kolwiek zrobic przez ten czas kaduje 5ikon do traja :)

potem chodza wmiare dobrze ale od czasu do czasu przymulaja sie na maxa

Miałem najnowszy dostępny bios, czyli był to 1009. I miałem dokładnie takie same "objawy", dyski IDE i SATA nie współpracowaly. Sam dysk SATA działał poprawnie ale po podłączeniu IDE zaczynały mulic...pomogło odinst. sterów. Zmiany BIOSA niestety nie próbowałem.

 

Ps:

Mam pare spostrzeżeń do płyt Asusa na nForce4 i sterowników nVIdia, w pracy mamy kilka komputerów na tych płytach A8N SLI Premium, Deluxe, A8N32-SLI... na bazie ostatniej składałem wczoraj komputer i instalowałem system z dyskiem Hitachi Deskstar SATA2 250GB, no i systko było dobrze do momentu zainstalowania sterowników nVidi. Po zainstalowaniu tych sterow, dysk "mielił" przy ladowaniu systemu. Kolega ktory ma Deluxa i dysk Seagate SATA tez miał ten problem, pomogło znowu odinstalowanie tych sterownikow (przypominam, że ja wczesniej spotkałem się z tym problemem przy jednoczesnym działaniu dysków SATA i PATA).

Wiec albo ja coś robie źle, albo te płyty nie lubia w/w sterowników, jak ktoś ma podobne doświadczenia i wie jak to rozwiazać inaczej to prosze o odpowiedź--pozdrawiam

Edytowane przez mastema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie płytkę ASUS A8N SLI PREMIUM. I mam pytanie: jak obsadzacie sloty RAM ,żeby działały w trybie dual channel?

 

Czy sloty w takim samym kolorze, czy w różnych? Dodam,że mam ramki Kingmax 2x512 MB i jak umieściłem je w slotach o takim samym kolorze,to komp nie chciał w ogóle ruszyć.

 

Szukałem na stronie Asusa,ale nie znalazłem informacji na ten temat. Instrukcje też niespecjalnie to precyzuje :|

 

A np. CPU-Z uparcie podaje,że jest 1 channel.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie płytkę ASUS A8N SLI PREMIUM. I mam pytanie: jak obsadzacie sloty RAM ,żeby działały w trybie dual channel?

 

Czy sloty w takim samym kolorze, czy w różnych? Dodam,że mam ramki Kingmax 2x512 MB i jak umieściłem je w slotach o takim samym kolorze,to komp nie chciał w ogóle ruszyć.

 

Szukałem na stronie Asusa,ale nie znalazłem informacji na ten temat. Instrukcje też niespecjalnie to precyzuje :|

 

A np. CPU-Z uparcie podaje,że jest 1 channel.

Czesc,

 

mam tą płyte...do Dual Chanel należy użyć slotów o tych samych kolorach. Jest to w insturukcji (jej wycinek jest w załączniku), i jest tam napisane by obsadzić DIMM_A1 i DIMM_B1, czyli dwa niebieskie sloty..ja tak mam i systko działa:) Może masz inne oznaczenia na płycie, jak tak to poszukaj w instrukcji, lub Twoja pamięć nie chce pracować w trybie dwukanałowym.

post-103268-1145519465_thumb.jpg

Edytowane przez mastema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chyba mam cos podobnego jak EMTE opisał wyzej tylko na płycie A8N5X tylko u mnie tez to westepuje podczas oglądania filmów takie lekkie przycinanie dzwieku płyte mam 2 miechy myslałem ze to chwilowe ale jednak sie to powtarza.

asus a8n5x

venice 3000

ati radeon 300x

512 timmosy

sata 160wd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

mam tą płyte...do Dual Chanel należy użyć slotów o tych samych kolorach. Jest to w insturukcji (jej wycinek jest w załączniku), i jest tam napisane by obsadzić DIMM_A1 i DIMM_B1, czyli dwa niebieskie sloty..ja tak mam i systko działa:) Może masz inne oznaczenia na płycie, jak tak to poszukaj w instrukcji, lub Twoja pamięć nie chce pracować w trybie dwukanałowym.

 

Witam!

 

Dzięki za rady :) Przełożyłem kostki w czarne sloty i działa bez problemu w dual channel :D

A CPU-Z podaje,że to sloty 3 i 4 :)

 

Czemu nie działa w niebieskich? Nie bedę sie w to zagłębiał.

 

Dzięki wszystkim za rady B)

 

 

 

 

A ja mam pytanie: Czy do mojej płyty(A8N SLI PREMIUM) pasuję te stery? http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_x16_6.85

 

I co to za kategoria? Czy one są tylko do nowego chipsetu NVIDII - NFORCE4 SLI X16?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Dzięki za rady :) Przełożyłem kostki w czarne sloty i działa bez problemu w dual channel :D

A CPU-Z podaje,że to sloty 3 i 4 :)

 

Czemu nie działa w niebieskich? Nie bedę sie w to zagłębiał.

 

Dzięki wszystkim za rady B)

A ja mam pytanie: Czy do mojej płyty(A8N SLI PREMIUM) pasuję te stery? http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_winxp32_x16_6.85

 

I co to za kategoria? Czy one są tylko do nowego chipsetu NVIDII - NFORCE4 SLI X16?

Hej

 

Może się myle ;) ale sterowniki x16 są do płyt które zapewniają pełną szybkość obu slotów graficznych,przy ich jednoczesnym wykorzystaniu, czyli sa to sterowniki np. do A8N32-SLI:> Do Twojej płyty odpowiednie są te: http://www.nvidia.com/object/nforce_nf4_wi...2_amd_6.70.html pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam takie temperatury podawane przez PC probe2 :

 

CPU: 34

MOBO: 46

 

Czy też macie takie? Co do mobo to nie chce mi się wierzyć . Chyba ,że to temperatura chipsetu :blink: :huh:

 

 

Mam bios w wersji 1009.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 44 CPU i 43 MB. Procek nie krecony. Jaki masz wentyl na procku ja mam BOX.

Czyli nie jest tak źle. Również mam BOXOWY cooler. CPU nie kręcony. Testowałem CPU za pomocą AI boostera. Po podkręceniu o 10%(1980 Mgz) po 2h grania temp doszła do 39 stopni na CPU.

 

Poza tym mam dobrze wentylowaną budę. 2 wentylatory wciągające,2 wyciągające i jeden na bocznej ściance :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chyba mam cos podobnego jak EMTE opisał wyzej tylko na płycie A8N5X tylko u mnie tez to westepuje podczas oglądania filmów takie lekkie przycinanie dzwieku płyte mam 2 miechy myslałem ze to chwilowe ale jednak sie to powtarza.

asus a8n5x

venice 3000

ati radeon 300x

512 timmosy

sata 160wd

 

zrobiłem reinstall windy i dwie możliwośći -> albo jakies sterowniki się gryzły (możliwe ale wątpię) albo speedfan (nie wiem czemu), nic innego mi nie przychodzi do głowy. W każdym razie problem nie występuje już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...