Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Sorki ale mój sig nie był do końca sprecyzwowany - było napisane tam maksymalne ustawienie na którym się bawiłem. Teraz jest w biosie HT - 240. Mnożnik HT: 4x a memclock na 166 czyli ustawia je coś na ok. 197 mhz.

 

EDIT:

Maksymalne ustawienie siga wyglądało tak:

HTT: 295 Mhz

Memlock: 133 Mhz

Mnożnik HT: 600 Mhz (3x)

Częstotliwość HT: 885

 

EDIT:

Dziś zrobiłem test super pi na 8M na takich ustawieniach:

HTT: 270 Mhz (ClockGen)

Memlock: 166 Mhz (221 Mhz 7-3-3-2,5CL Dual).

Mnożnik HT: 3x

HT: 809 Mhz

Przeszedł bez problemów.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Dziś zrobiłem test super pi na 8M na takich ustawieniach:

HTT: 270 Mhz (ClockGen)

Memlock: 166 Mhz (221 Mhz 7-3-3-2,5CL Dual).

Mnożnik HT: 3x

HT: 809 Mhz

Przeszedł bez problemów.

Próbka 8M jest raczej mizernym testem stabilności. Zapuść 32M, jak chcesz mieć 100% pewności to jeszcze test pamięci w S&M, Prime95 (pamięć), SP2004 (pamięć), trzydemarki, pograj kilka godzin w jakąś gierkę. No i Memtest, na guru3d jest do ściągniecia .iso bootujący z płyty.

 

Spróbuj też ustawienia 8-3-3-2,5 i sprawdź wyniki w Sandrze / Evereście / SuperPI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhym ...

u mnie nie zainstalowało sterowników AUDIO i paru innych pierdół ...

oczywiscie wcześniej usunąłem stery mobo ...

 

---

dobra reszte zainstalowałem recznie z tej binarki co mi ja w tempie utworzyło .. :wink:

 

jakos zmian wydajnośći nie zauważylem ... pozatym ze mi temp. proca podskoczyła z 34 w idle do 36idle ...

dysku też z 39* na 42*

 

hymm ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z kręceniem sprzętu. Myśle że wina jest po stronie płyty głównej więc pisze tutaj.

 

Problem tyczy sie mnożnika i napięcia procka. Chciałem zobaczyć ile maks może płyta więc ustwiłem ht na 300/mnożnik x6/pamięci 200mhz/htt x2/. No i winda sie nie uruchomiła. Wiec zmieniałem ht i doszedłem do 270 co nie było stabilne. Po następnym uruchumieniu kompa zajżałem z ciekawości do cpu-z. Pokazał mi on iż mnożnik wcale sie nie zmienił tylko ht sie zmieniło. Postanowiłem zminic vcore na 1.55. No i wszystko sie uruchomiło bez problemów oczywiście stabilności nie było bo procek to padaka.... TAk wogule to cpu-z pokazywał mi cały czas 1.526 czym za bardzo sie nie sugerowałem. Zmieniałem napiecia doszedłem do 1.475 w biosie a cpu-z pokazywał mi dalej 1.52!! Dopiero zmiana na 1.45 dało cos(komp sie nie uruchomił).

 

Prosiłbym o jakies rady bo nie wiem coz tym zrobić...

Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 - włącz w biosie kontroler stacji dyskietek :wink: inaczej nic nie zdziałasz :)

 

po 2 - jak chcesz spr ile wyciaga mobo to mnożnik CPU na 4x / HT na 2x / dzielnik na 200 - napięcie CPU nie ma tu nic do rzeczy :)

 

po 3 - tak - te wyższe napiecia w windzie to pozostałości po max napięciu 1,65V dostepnej w straszym biosie :) każdy ma wyzsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 włączony(chociasz nie mam napędu dyskietek)

 

2 Widzisz w mom przypadku jedank ma jeśli komp na wyższym sie uruchamiał, przy mnożniku 6x nawet 300ht daje 1800Mhz a komp był stabilny w 100% na 2250 przy napieciu 1.4V

 

3 No rozumiem ale ja dla cpuz nie robi różnicy 1,475 a 1.55 wiec nie wiem czy każdy tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ta płyta jednak zacyzna mnie wkurzać ;) Jeżeli się uda to załatwię od kolegi Geforce 2 MX i płytę wymienię na Asrocka DUAL Sata - w końcu będzie normalny bios ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Chemik wiesz moze czy istnieje jakiś zmodyfikowany bios do mojej płyty głównej? Szykałem w googielkach ale nic nie znalazłem, tylko archiwalne biosy oficjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoją płytą. A konkretnie chodzi o napięcie na cpu. Jeżeli w biosie ustawie dla przykładu 1.45 to w cpuz lub pc probe mam w granicach 1.4 natomiast po zmianie na 1.475 w cpuz czy pc probe mam już 1.55. Zmiejszają na np 1.3 w programach mam 1.4 tak jakby zmiany dotyczyły tylko częsci wartości dostepnych w biosie. Bios mam najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze swoją płytą. A konkretnie chodzi o napięcie na cpu. Jeżeli w biosie ustawie dla przykładu 1.45 to w cpuz lub pc probe mam w granicach 1.4 natomiast po zmianie na 1.475 w cpuz czy pc probe mam już 1.55. Zmiejszają na np 1.3 w programach mam 1.4 tak jakby zmiany dotyczyły tylko częsci wartości dostepnych w biosie. Bios mam najnowszy.

1013 ??

też tak mam - ale mi to nie przeszkadza :)

nie mozna też zejść ponizej 1,180V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

zmienilem plyte i procka

kupilem asusa A8NE- ultra

3700+ SAN DIEGO

imam problem cokolwiek bym nie pobral z sieci jakis programik np kodeki do filmow

to nie moge nic zainstalowac bo wyskakuja bledy typu

Runtime error 216at ........

albo

NCRC command line switch ( not recomandet)

juz sam niewiem co to za bledy i zapore wylaczalem i firewola Nvidi dolaczonego z plyta

i nic

dalej to samo

pomocy help :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...