Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

przy wchodzeniu do ustawien biosu (po nacisnieciu DEL) pojawia sie tylko w lewym gornym roku migajace podkreslenie i trzeba zrobic twardy reset. komp uruchamia sie normalnie i jest stabilny (testowalem), ale do tego biosu to sie uda wejsc raz na 10 razy :/ wersja biosu to 1016. obojetnie, czy komp jest podkrecony czy nie, zaladowalem nawet ustawienia domyslne, a potem resetowalem ustawienia zworkami - nie ma to znaczenia, problemy z wejsciem do ustawien ciagle sa. dodam, ze tych problemow nigdy nie bylo... dodam, ze komp byl caly czas podkrecony, ale nie na maxa, bo nie bylo to potrzebne. co moze byc winne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wchodzeniu do ustawien biosu (po nacisnieciu DEL) pojawia sie tylko w lewym gornym roku migajace podkreslenie i trzeba zrobic twardy reset. komp uruchamia sie normalnie i jest stabilny (testowalem), ale do tego biosu to sie uda wejsc raz na 10 razy :/ wersja biosu to 1016. obojetnie, czy komp jest podkrecony czy nie, zaladowalem nawet ustawienia domyslne, a potem resetowalem ustawienia zworkami - nie ma to znaczenia, problemy z wejsciem do ustawien ciagle sa. dodam, ze tych problemow nigdy nie bylo... dodam, ze komp byl caly czas podkrecony, ale nie na maxa, bo nie bylo to potrzebne. co moze byc winne?

 

Zapodaj mu nowszy/starszy BIOS, jeśli problem bedzie sie powtarzał to na serwis go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem chlodzenie na zalmana, nie bedzie to problem z gwara? (oczywiscie starego odkurzacza gdzies mam). nowsza jest tylko beta, nie wiem, czy ryzykowac. a po 2 to nie chce posulac jej na servis... za duzo czekania...

 

wgralem najnowszy bios ten 1805 beta, ale i tak to nic nie dalo :/ moze jest jeszcze cos, co moge sam zrobic, bez serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego uzywacie do monitoringu temperatur spod Windowsa?

 

EDIT: note to self: nie pisac postow ciemna noca :) Sciagnalem Speedfana, teraz pozostaje mi tylko ogarnac, ktory czujnik jest od czego. Czy jakis posiadacz A8N5X sie moze wypowiedziec?

 

Aha, i jeszcze jedna sprawa: jak mozna sprawdzic wersje Biosu? Wiem na pewno, ze mam co najmniej 401 (rozpoznaje mi poprawnie procka), ale nic poza tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem za glupi, albo nie wiem, jak z tych configow skorzystac. Do A8N5X jest ich kilka, najnowszy z 4. listopada tego roku, ale po rzekomo poprawnym sciagnieciu i restarcie Speedfana nic sie nie zmienia.

 

Najbardziej boli mnie w tym programie niemoznosc zmiany nazw poszczegolnych odczytow - gdyby taka byla, pewnie config zalatwialby sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś już to było, ale nie chce mi się czytać 70 kilku stron. Czym zasadniczo różnią się te wszystkie modele? Bo różnica w cenie dosyć znaczna. Mi głównie chodzi o A8N SLI SE. Ważne dla mnie jest max OC i bezproblemowość w codziennym użytkowaniu. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: w biosie mam ustawione uruchamianie kompa przez nacisniecie spacji, ale za kazdym razem jak zamykam system i chce potem uruchomic kompa to spacja sie nie da. Cos jeszcze musze wlaczyc/przestawic?

 

Klawiatura jest na PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz, czy po wylaczeniu kompa sieca Ci sie te lampki na klawie. przynajmniej u mnei numlock caly czas promieniuje blaskiem :]

 

na biosie 1805 po hibernacji kompa automatycznie mi sie uruchamia. czyli taki restart kompa, ale bez zamykania, tylko hibernacja :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem: w biosie mam ustawione uruchamianie kompa przez nacisniecie spacji, ale za kazdym razem jak zamykam system i chce potem uruchomic kompa to spacja sie nie da. Cos jeszcze musze wlaczyc/przestawic?

 

Klawiatura jest na PS2.

Sprawdź w opcji wyżej czy masz ustawione:

ACPI Suspend type: S1&S3

 

U mnie diody się na klawie nie świecą ale już na innym kompie na zwykłym A8N-E tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę pytanie, bo zależy mi na odpowiedzi. Czym różnią się poszczególne modele? Czy A8N Sli SE jest dużo gorsza od pozostałcyh? Bo różnica w cenie znaczna.

no dobra... szczerze to chyba tylko chłodzeniem rożni się od wersji PREMIUM bo to co wiem to reszta to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem niedawno plytke Asus A8N Sli Premium. Mam pytanko jaki bios jest najlepszy do tej plytki bo z tego co widze mam jakas tragedie mnoznik na procku max 10x voltarz na pocesorze jakies max 1,55 . Z lekka zalamanie ale licze na cos po upgrajdzie. Acha i przy okazji jak wyglada podkrecanie na tym sprzecie ?? Da sie cos wycisnac z pozadnego Venice 3200+ (dobra serja) ??

 

Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupilem niedawno plytke Asus A8N Sli Premium. Mam pytanko jaki bios jest najlepszy do tej plytki bo z tego co widze mam jakas tragedie mnoznik na procku max 10x voltarz na pocesorze jakies max 1,55 . Z lekka zalamanie ale licze na cos po upgrajdzie. Acha i przy okazji jak wyglada podkrecanie na tym sprzecie ?? Da sie cos wycisnac z pozadnego Venice 3200+ (dobra serja) ??

 

Z gory dzieki za wszelkie podpowiedzi

:lol2: Lekka załamka - i tak w A64 nie można podnieść mnożnika, więc po ci wyższy niż domyślny? Rozumiem - ci, którzy biją rekordy HTT, mogliby płakać, jakby zabrakło np. mnożnika 4x ;)

Napięcie - nierozsądnie planujesz wydatki jeśli masz super-wydajne WC, suchy lód lub FC. W przeciwnym wypadku to "lekka załamka", bo Scythe Infinity (Amandy też pewny nie jestem) może nie wyrobić ;)

 

A płyta pozwoli wycisnąć ostatnie soki z procka (z RAM-u już nie, bo napięcia na RAM takie, jakby kot napłakał) - u mnie płyta bezproblemowo trzyma to "bardzo małe" napięcie 1.55V i HTT bodajże 317MHz, bo już nie chciało mi się kombinować z niższym mnożnikiem (w tym wypadku to już procek wyżej nie idzie).

 

Ponawiam pytanie o napięcie przekraczające 3V na pamiątkach, gdyż ostatnio kupiłem niby-overclockerskie pamięci, ale sprzedawca zapomniał o małym szczególe ("byłbym zapomniał - dopiero na 3.3V" :D )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybrałem do składanego właśnie zestawu A8N5X - oczywiście zdecydowały względy finansowe. Czytałem specyfikacje na stronie producenta oraz faqi. Wiem że jest to wersja bez SLI, jest jedna sieciówka i pewnie parę jeszcze innych rzeczy wyciętych. Jednak chciałbym prosić o opinię jeśli ktokolwiek posiada tę płytę, jak się sprawuje, co można by na niej osiągnąć z 3700+, 7600GS Zalman, zasilacz będzie Amacrox Frei Erde AX-440 60GLN. Chciałbym po prostu widzieć że nie kupię szrota. Niestety, więcej niż 300zł nie jestem w stanie wydać na płytę, a Asusa cenię, to już była by 3cia płyta tego producenta i jak do tej pory się nie zawiodłem. Za poważne OC nie mam zamiaru się brać, dysk mam jeszcze ATA i bez perspektyw na zakup nowego na razie. Z góry dzięki za opinie i rady, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz ale nadal nie wiem jaki bios najlepiej uzyc ?? Ktory najlepiej pasi do tej plytki - przypomne Asus A8n-sli Platinum. Acha i przy okazji bo na razie nie mam dostepu do kompa mam pytanko.... jaki jest max voltarz na pamiatki na tej plyte 3V ?? Byloby nieciekawie bo mam gdzies lezace i sie kurzace 2x512 MB na Winbondach a te to lubia wysokie napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra... szczerze to chyba tylko chłodzeniem rożni się od wersji PREMIUM bo to co wiem to reszta to samo.

Bo chcę kupić jedną z nich, z tego co patrzyłem to SE można kupić za 210zł, a delux za około 300zł i chodzi głównie o to czy warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam od niedawna płyte A8N-E bios 1013. Na razie wszystko OK ale mam pytania.

Czy testował ktos z Was transfery dysków na sata 2 ? Jezeli tak to jakie macie wyniki bo u mnie cos słabo (174 Mbit - HDtach).

Na poprzedniej płycie (asrock dual sata2) miałem 250 Mbit. Stad moje pytanie czy trzeba dokonywac jakis specjalnych zabiegów zeby uzyskac przyblizone wyniki ? czy to cos wogole daje ?

Moj dysk to samsung 160 sata 2 NCQ, najnowsze sterowniki nvidia, wpiety do portu 1 sata, A64venice3000@2,6, 2x512hynixD43, nie ma zadnych zworek w dysku.

 

Drugie pytanie troche głupie ale: Jak odinstalowac firewalla nvidii ? :)

 

Acha i zaznaczam ze przecztałem cały topic, nie wiem moze cos mi umknęło ?

Po wyciagnieciu płyty z pudełka od razu zamontowałem niebieskiego zalmana na NF4, nie wiem dlaczego wszyscy mają takie problemy z tym chłodzniem ? u mnie jest super.

 

dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez A.I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam płytę asus a8n-sli se i od zwykłej wersji różni się:

brakiem radiatora na mosfetach, jednym słupkiem do dźwięku, brakiem wbudowanego "brzęczka" (głośniczka) i troche uboższą zawartością pudełka

Z plusów to powiem tak: wiatraczek na mobo jest b. cichy (może jeszcze nie rozchodzony :D ), z prockiem 3500+, grafiką 7600gs 256mb bez zalmana, prawie 800 ramu, cs. source na najwyższych detalach ma w stress teście ok. 102 fps, a na asusie a8n-e fm/s miał 80 fps :blink:

Podkręcać jeszcze nie próbowałem (sprzęt mam dopiero od poniedziałku)

 

Mam kilka pytań: za jakiś czas chciałbym dokupić sobie drugą grafę, ale nie wiem, czy można łączyć w sli 7600gs bez zalmana i z zalmanem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...