Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

A da sie zrobic cos z biosem żeby miec oprócz standardowych dzielników 100/133/166/200 dzielniki 150 i 183??

 

EDIT:

Znalazłem częsciowo odpowiedz na swoje pytanie.Program o nazwie AMD 64 Tweaker.Tam ustawiłem sobie dzielnik 150 zamiast 166 ale kurde po ustawieniu Apply Settings at windows startup komp sie restartuje i w momencie ładowania windy znowu sie restartuje i tak dalej i tak dalej...aż z trybu awaryjnego musze usunac plik ładujący te ustawienia.Niema za to problemow jak ręcznie ustawiam dzielnik na 150.Dziwne,dziwne...

 

Dlaczego tak jest?Nie mozna w żaden sposób ustawic tych innych dzielnikow niz są dostępne w Biosie?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji świąt życzę nowych BIOS'ów dla wszystkich A8N'owców (Zwłaszcza dla siebie... zleciłem właśnie zrobienie MOD'a BIOS'u dla A8N Premium - właśnie te zakichane dzielniki 150 i 180 mnie dręczą. Zobaczymy czy mi się kumpel 'popisze')..... i zdrowia też dla ALL B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z okazji świąt życzę nowych BIOS'ów dla wszystkich A8N'owców (Zwłaszcza dla siebie... zleciłem właśnie zrobienie MOD'a BIOS'u dla A8N Premium - właśnie te zakichane dzielniki 150 i 180 mnie dręczą. Zobaczymy czy mi się kumpel 'popisze')..... i zdrowia też dla ALL B-)

Nawzajem,nawzajem :D Tylko ze ja mam niestety A8N-E i sie zastanawiam czy mógłbym taki bios z MoBo z SLI wgrac na swoje MoBo non SLI.Pozostaje mi tylko to wypróbować.Zastanawiam sie tylko czy taka zmiana by sie udała i czy byłaby bezpieczna.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który RAM do płytki A8N-E byście wybrali, dodam że obecnie mam kostke Twinmosa 512 MB.

 

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._CL2_OCZ40.html

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni..._512MB_CL2.html

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=10633

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=17713

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=10274 - nie wiem, Oc pamięci to nie dla mnie, jedynie timingami sie bawie, moze dołożyć tylko takie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos gdzei sa na a8n sli deluxe punkty do pomiaru vcore vdimm vnb (mch ?) itd ? Przepraszam jesli bylo, ale nie mma zbyt duzo czasu na wertowanie tak duzej ilosci strona na blueconnect, i z powodu ciaglego braku czasu.

 

Pozdrawiam wszystkich userow i posiadaczy tej plyty:P

 

PS

 

Moj kolega kupil sobie niedawno a8n sli se przerobil na premium i htt jakie ma stable to 400, a moja deluxe tez zmodowana z pierwszej revizji dociaga do 325, czy Asus zrobil az takie zmiany z rev na rev ?

 

PS2

 

Czy ma ktos dostep do biosow zmodowanych dla deluxe i premium (a8n sli) z dodatkowymi dzielnikami i wieksza regulacja voltage ?

 

PS3

 

Jaki polecacie bios do oc, czy ma ktos pamiatki patriota 2x512 value 400 kh ? Jakie ustawienia w biosie?

Edytowane przez Malpiszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zakupić płytę Asus A8N32-SLI i wsadzić na nią to co mam w podpisie, czyli:

 

CPU: Opteron 165 + Zmodowany Fryzjer 64 PRO ( później Scythe Ninja ;) )

RAM: Kingmax Hardcore ( Hynix D5 ) 2x512Mb ( niedługo dokupię dodatkowe dwa moduły lub wymienię na 2X1Gb na UCCC )

GRAFA: MSI 7900 GTO

HDD: Samsung 120Gb SATA + Seagate 320GB SATA2

itp. itd.

 

Zasilał to będzie Chief 560W więc spokojnie powinien sobie poradzić.

 

Teraz mam pytania typowo OCerskie:

 

1.Czy na płytce tej pójdzie HTT do ok 340Mhz ??

2. Jakie jest max napięcie dla CPU ( czytałem że 1,55V, a to w zupełności powinno mi wystarczyć bo proca mam z wypasionej serii ;) )

3.Jakie jest max napięcie dla pamięci ?? 3V ??

 

Czy płyta ta wytrzymuje pracę 24/7 przy wysokim OC typu np. 9x330 ??

 

Jak jest ogólnie ze stabilnością płyty i jaki bios polecacie do takiego zestawu jak mój i ogólnie do tej płyty ??

 

Jakieś kłopoty z wadliwymi sterownikami ??

 

Słyszałem że ten radiatorek chłodzący mosfety przy I/O jest jakoś dupnie zamontowany na jakiejś gąbce która cienko przewodzi ciepło, więc w związku z tym zapewne będe chciał zdemontować to chłodzenie NB/SB/Mosfetów i przesmarować wszystko jakąś porządną pastą ( AS5 lub Zalman STG1 ), apo tem założyć spowrotem. Czy są problemy z demontażem tego chłodzenia i czy jest gdzieś opis jak się do tego zabrać aby nic nie spier...ić ;) > Już znalazłem ;) Wszystko trzyma się na sześciu kołkach więc nie powinno być problemu z demontażem tego chłodzenia.

 

Mam już trochę wprawy w modowaniu i zabawie z chłodzeniami płyt głównych więc raczej w tej kwestii laikiem nie jestem , ale wolę zapytać userów tej płyty.

 

Czy macie jakieś uwagi do świeżego usera tej płyty > Na coś trzeba zwrócić szczególną uwagę ??

 

Jakieś wady tej płyty ??

 

Z góry dziekuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. HTT340 poleci.

2. Dla CPU - 1.5625V. Overvoltage 200 mV czyli 1.7625V.

3. Dla DDR - 3.20V

4. Znosi OC znakomicie, bez dodatkowego chłodzenia MCP/SPP.

5. Kłopotów ze sterownikami brak.

6. Radiatorek MOSFETów faktycznie używa dziwnego materiałowo-gumowego materiału do przewodzenia, ale jak go zdrapiesz, to sprężynki nie będą dobrze dociskać radiatora do tranzystorów i trzeba albo kleić albo zmienić sprężynki. Zresztą olej to, bo ja po rozgrzebaniu tego i zastąpieniu dobrą pastą nic nie zyskałem.

7. Demontaż chłodzenia MCP/SPP jest prosty, oryginalnie zastosowany jest dziwny różowy glut przypominający cukierka albo gumę do żucia taką zeschniętą - wymiana nie polepszyła u mnie OC

8. Wady - z biosami starymi 4x1GB się psuło, ale teraz jest cacy, no Q-Fan zamiast kontrolować gniazdo wentylatora CPU uparcie steruje tym oznaczonym jako Chassis Fan 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie.

 

Dziękuję za informacje.

 

Na początku przyszłego roku dołączę więc do grona użytkowników tej płyty i jak tylko poskładam to do kupy to zamieszczę info z użytkowania i OC .

 

Mam tylko nadzieję że przez te dwa/trzy tygodnie nie wykupią wszystkich płyt ze sklepów <_<

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że chodzi o wersję SE.

 

Raczej nie se. Wersja se nie ma radiatora na mosfetach oraz ma tylko 3 wejscia/wyjscia audio (na zdjeciu widac ze ta plyta ma ich 6) .

Stawiam, ze jest to wersja sli dostosowana do zestawow z marketow (moze nie da sie na niej krecic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem od niego asusa a8n-e/fm/s była to [ciach!]iana płyta niedająca się kręcić, płyta ze sterownikami była uszkodzona, blaszka wycięta z kawałka metalu (napewno nie była oryginalna) i na dodatek nie działała mi karta sieciowa, spójrzcie co to za cud-miód wentylator na chipsecie jest zamontowany, nie ma nawet czerwonej diody(tej obok gniazda dodatkowego zasilania, co za oszczędność), jakies porzucone gniazdo pomiędzy pci-express, instrukcje miałem zapisaną w formacie pdf na płycie

Edytowane przez regaciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma płytę A8NSLIPremium i 2x8800GTX lub GTS?

 

Podobno 8800GTX lub GTS dziala w slocie PCIe x16 a odmawia pracy w PCIe x8. Czy ktoś doświadczył tego samodzielnie? Czyli teoretycznie, jeśli jest to prawda to na płycie A8NSLI-Premium odpalimy 1 kartę ale nie 2....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos powiedziec z kąd mam <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> te sterowniki do Sata II które sie instaluje razem z instalacją Windowsa poprzez wciśniećie F6???Jak instalowałem Windowsa to nie instalowałem zdanych sterownikow do Sata i chyba jest cos nie tak.HD Tune pokazuje że jest to Sata I.Instalowałem tylko sterowniki Nividia Chipset z płytki ze sterownikami do Asusa.

 

 

Mam dysk Hitachi T7k250 160gb Sata II:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

W biosie tej płyty głównej nie ma zakładek dotyczących podkręcania! Nie moge zmnienić napiecia ani nic. Jedyne co to moge zmnienić czestotliwość ramu. Wie ktoś jak odblokować lub co zrobić? Bo kreciłem z pod windowsa cock genem i ( venice 3000+ ) nawet jak z 1.8ghz dawałem 1.9ghz komp nie wstawał. Próbowałem wiele programow lecz zaden nie działa. Posze pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ostanio znalazłem pod stertą podzespołów komputerowych u siebie karte muzyczna i zastanawiam sie czy moge ja bezpiecznie sprawdzic na kompie??Czy jej prawdopodobna wadliowść może #@$@#% mi MoBo czy raczej po prostu nie będzie dzialać i nie będzie niosło to ze sobą konsekwencji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o pomoc !

zmieniłem chłodzenie chipsetu na zalmana nb47j. poz mianie nie działa mi kontroler ide 2 :/ wszystko inne jest full stable :( resetowałem bios. sprawdzałem kable i [gluteus maximus] :( nie działa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że bez procesora/ z uszkodzonym procesorem nie świeci dioda POWER_LED i nie startują dyski i napędy??

 

EDIT:

Sam sobie odpowiadam. Po wsadzeniu nowego San Diego wszystko OK. Na ukruszonym venicu dyski nie startowały i nie świeciła dioda.

Edytowane przez siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale mam problem z pamięciami na tej płycie. Max co wyciągam to ok~ 215MHz przy timingach 3-3-3-8-1t w dualu przy napięciu 2,6v. Podnoszenie napięcia i luzowanie timingów też niewiele daje. Te same pamięci działały na venicu i asrocku na 230MHz z takimi timingami. Mam je wsadzone w niebieskie sloty. Może jakies podpowiedzi co zrobić?? Może zmienić te dodatkowe timingi ale sie na tym nieznam. A może w czarne sloty przełożyć. Tak mam teraz ustawione:

Dołączona grafika

Edytowane przez siuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

war3 to nie do Ciebie był post tylko do siuks'a aby w opcji

1T/2T Memory Timing zmienił na 2T

 

nie wiem co z tym Twoim kontrolerem....

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...