Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien czy da radę? Dodam że będę troszkę podkręcał. To chłodzenie było tylko przykładem,

może masz inne propozycje w podobnej cenie.

No i wybór padł na ZALMAN ZM-NB47J.

Teraz inne pytanie (a może to już było) odnośnie tych wejść na płycie do wiatraczków.

Wyczytałem w jakimś teście że wiatraczek na NB hałasuje i nie da się nim sterować przynajmniej do BIOS-u 1003. W mojej książeczce pisze że wejście od wiatraczka na NB jest zsynchronizowane z wejściem od wiatraczka CPU którym steruje ASUS Q-Fan. Może ktoś mi napisze czy BIOS 1013 faktycznie steruje tymi wiatraczkami?

Sam bym to sprawdził ale dopiero kompletuje kompa i brak mi jeszcze grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka myśl,..: I po raz "enty" jakiś użytkownik pyta się na "entym" forum -= Co zainstalować na NB???=-. I po raz "enty" wybór pada na zalmana... :lol: (nie pierwszy to i nie ostatni raz mimo prawie już standardowych "ciepłych rurek"!!! :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez macie bloblem z blokowaniem PCI? na ASUS A8N5X, daje twarde 33. a i tak mi sie podnosi, bios mam ostatni finalny.

czy znowu jest jakis knif, jak z niezapamietywaniem ustawien bez wlaczonej dyskietki :lol2:

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie - płyta gubi mi sterowniki do dźwięku i przy każdym uruchomieniu trzeba je instalować. Dzisiaj zmienię bios, zobaczymy co to da.

W biosie sound jest włączony, także nie wiem co tu może się gryźć. System świeżo po instalce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez macie bloblem z blokowaniem PCI? na ASUS A8N5X, daje twarde 33. a i tak mi sie podnosi, bios mam ostatni finalny.

czy znowu jest jakis knif, jak z niezapamietywaniem ustawien bez wlaczonej dyskietki :lol2:

U mnie blokada PCI dziala normalnie. Za to bez wlaczonej stacji dyskietek nie da sie podkrecac, bo WInda nie wstaje :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za opcja w biosie

 

A Clock Skew for Chanel A

Clock Skew for Chanel B

?? :mur:

 

W które banki wkładać pamięć? Niebieskie czy czarne? (czytałem na zagranicznym serwisie, że tam coś jest z 1T i 2T)

Edytowane przez p_rafal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem - otóż na płycie asus a8n-sli deluxe procedura post wykonuje się jedynie przy dłuższym odłączeniu zasilania od komputera (fizycznie wtyczka z gniazdka). Wymiana pamięci, karty graficznej, odłączenie wszystkich dysków i napędów nie pomaga. Napięcia w biosie są takie jak być powinny.Zasilacz chieftec gps400-101A - ma niecały rok. Stało się to nagle nie poprzedzone żadnym poważniejszym wydarzeniem. Pamięć jest przeliczana poprawnie i potem staje i nic się nie dzieje. Co mogło się stać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za opcja w biosie

 

?? :mur:

 

W które banki wkładać pamięć? Niebieskie czy czarne? (czytałem na zagranicznym serwisie, że tam coś jest z 1T i 2T)

 

opcje od synchronizacji i opoznien pamieci.. :P ustwa na 150ps to powinno spasc ci opoznienie... calkime przydatne rzecz jezeli masz gorsze pamieci..

 

 

 

ej nie jestemy wrozkami podaj marke pamieci i ich pojemnosc oraz numerek biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest z FSB na AN8 Sli-Premium. Mogę dać maks 280, a później już nic nie idzie nawet na dzielniku 10 :angry: Jest jakiś modowany BIOS do tej płyty?

 

U mnie po 2 latach zabawy i doświadczeń z płytą max to 327 (stabilne jak skała, gotowane przez 12-14 godzin przez sp2004 i rar'owanie dysku c: na ustawieniach cpu x5, ram na maxa w dół, htt x 3, zasilacz chieftek 400W, bardzo dobra wentylacja płyty 2x akasa amber 12cm out i 1x in, bez podnoszenia napięcia w biosie dla htt i mostka bo w moim przypadku nic to nie pomaga!!!)

Na co dzien magistrala 280-289 i reszta jak w sigu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy A8n-e ma jakies problemy z x2 - zwiechy w grach itp?

 

No dobra :) to moze inne pytanie po zamontowaniu x2 3800 zniknal mi dzielnik pamieci 366 a wczesniej byl na athlonie 64 3000+ moze ktos mi powiedziec jak ten 366 spowrotem odblokowac bo tym moglem sobie ladnie podkrecic kompa teraz na 333 musze dawac masakra ..:/

Edytowane przez Elendir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Po skompletowaniu kompa pojawił sie mały problem, osobiście stawiam na uszkodzony slot PCX 16X.

Komp wydaje z siebie 1 dłógi i 3 krótkie sygnały. Dla ciekawości zamontowałem grafikę (8600GT) na slocie PCX 4X i wystartowało, się system zainstalował.... Po zamontowaniu ponownie na PCX 16X to samo (1/3). Zestaw z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy A8n-e ma jakies problemy z x2 - zwiechy w grach itp?

 

No dobra :) to moze inne pytanie po zamontowaniu x2 3800 zniknal mi dzielnik pamieci 366 a wczesniej byl na athlonie 64 3000+ moze ktos mi powiedziec jak ten 366 spowrotem odblokowac bo tym moglem sobie ladnie podkrecic kompa teraz na 333 musze dawac masakra ..:/

Na A8N-E miałeś dzielnik 366 z poziomu BIOS'u??? :huh: :huh: :huh: To co to był za bios, jeśli mogę spytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM! Posiadam A8N5X ,chciałem wymienic grafe na palita sonic+8600 czy ktos z was ma takowa grafe i jak sie spisuje na tej plycie czy warto inwestowac w ta grafe mam zabudowanego niebieskiego zelmana czy nie przeszkadza on przy zabudowie grafiki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem właśnie dotyczy tej płyty zacznijmy od tego że chciałem zresetować ustawienia biosu, po czym wyciągnąłem baterie. Po wyjęciu baterii mój komputer praktycznie zwolnił całkowicie, nie mowie tu o żadnym systemie....

Gdy chce instalować Win XP instaluje sie godzinę minimum,

Przywracam obraz z ghosta to trwa ok 30 min powinno z 10...

A gdy nawet już go zainstaluje, sam system sie włącza ok 10 min a jak sie włączy nic sie nie da w nim zrobić.... nawet w trybie awaryjnym trzeba czekać aż sie pasek otworzy z 40 sekund..

Pytanie co może być tym spowodowane tym ze tak zwolnił powtórzę że tylko wyciągnąłem baterie. Czy są jakieś opcje w Biosie mojej płyty które moja spowodować takie spowolnienie całego sprzętu np opcje związane z dyskiem ???

 

Moj komputer to:

Plyta AsusA8N-SLI

Procesor athalon 3.2+ 64bit

Karta graficzna geforce 7800GTX Pci-Express

Pamiec Ram 1536 DDR 400 MHz

Dysk S-ata 160GB WD

 

Spodkał sie z czymś takim jakiś użytkownik tej płyty??

Edytowane przez zany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na A8N-E miałeś dzielnik 366 z poziomu BIOS'u??? :huh: :huh: :huh: To co to był za bios, jeśli mogę spytać?

No ten ostatni do A8N-E ze strony Asusa .. przynajmniej tak pamiętam ze był ten 366 no chyba ze coś mi się pochrzaniło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zany

 

Skoro wyciągnąłeś bateryjkę z płyty, to może wyłączył się cache procesora. Sprawdź wszystkie ustawienia procesora, pamięci, szyny HT, szyny HTT, dysków. Masz może sieć? Jeśli tak wyłącz sieciówkę i wtedy sprawdź czy coś przyspieszyło.

 

EDIT: No i niestety nie podkręcę dalej procka, płyta wysiadła, powyżej 305 Mhz są zwiechy i niebieskie ekrany, szkoda. Myślałem że może da radę na choć 320 :) . A taki byłem ciekawy na ile pójdzie mój procek, bo to wersja OEM z hurtowni, na razie śmiga bez problemu na 2,78 na 1,45 V. No i nie zobaczę :(.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj problem właśnie dotyczy tej płyty zacznijmy od tego że chciałem zresetować ustawienia biosu, po czym wyciągnąłem baterie. Po wyjęciu baterii mój komputer praktycznie zwolnił całkowicie, nie mowie tu o żadnym systemie....

Gdy chce instalować Win XP instaluje sie godzinę minimum,

Przywracam obraz z ghosta to trwa ok 30 min powinno z 10...

A gdy nawet już go zainstaluje, sam system sie włącza ok 10 min a jak sie włączy nic sie nie da w nim zrobić.... nawet w trybie awaryjnym trzeba czekać aż sie pasek otworzy z 40 sekund..

Pytanie co może być tym spowodowane tym ze tak zwolnił powtórzę że tylko wyciągnąłem baterie. Czy są jakieś opcje w Biosie mojej płyty które moja spowodować takie spowolnienie całego sprzętu np opcje związane z dyskiem ???

 

Moj komputer to:

Plyta AsusA8N-SLI

Procesor athalon 3.2+ 64bit

Karta graficzna geforce 7800GTX Pci-Express

Pamiec Ram 1536 DDR 400 MHz

Dysk S-ata 160GB WD

 

Spodkał sie z czymś takim jakiś użytkownik tej płyty??

Mojemu kumplowi stało się coś identycznego a winą tego były zakurzone pamięci ram (system widział wiecej nisz żeczywiście było pamięci) po wyczyszczeniu wszystko było jusz wporządku

Edytowane przez Dar1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw jak w podpisie. Zabrałem się za kręcenie i mam mały problem. Gdy chciałem kręcić z poziomu BIOS-u (ostatnia wersja) to jak HT ustawiłem z 5 na 4, szynę z 200 na np. 210...250, a DDR 400 ustawiłem na 333 to po odpaleniu windy CPU-Z wykazywał że HT faktycznie jest na 4 i DDR 400 na 333 ale szyna jest nadal na 200. Po wejściu do BIOS-u okazało się że jest tam procek wykręcony na 2100...2500. Czemu po załadowaniu systemu te ustawienia nie działają (w BIOS-ie wszystko jest ok)?

Sprawdziłem sobie jeszcze funkcję AI Overclock w BIOS-ie (ustawiłem na 3...10%) i to samo, w BIOS-ie jest ok ale w windzie jest nadal standardowe taktowanie.

Gdy zainstalowałem nTune i sprawdziłem czy da się kręcić okazało się że tak ale... Jak ustawiłem w nTune HT z 5 na 4 a szynę na 250 (DDR 400 w BIOS-ie ustawiłem na 333) było ok procek leciał na 2500 ale jak zrobiłem restart to po załadowaniu profilu nTune wszystko było ok za wyjątkiem HT które wracało na 5 i dawało 1250. Dopiero jak w BIOS-ie ustawiłem na 4 było ok.

Co się dzieje że nie mogę podkręcić z poziomu BIOS-u?? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zestaw jak w podpisie. Zabrałem się za kręcenie i mam mały problem. Gdy chciałem kręcić z poziomu BIOS-u (ostatnia wersja) to jak HT ustawiłem z 5 na 4, szynę z 200 na np. 210...250, a DDR 400 ustawiłem na 333 to po odpaleniu windy CPU-Z wykazywał że HT faktycznie jest na 4 i DDR 400 na 333 ale szyna jest nadal na 200. Po wejściu do BIOS-u okazało się że jest tam procek wykręcony na 2100...2500. Czemu po załadowaniu systemu te ustawienia nie działają (w BIOS-ie wszystko jest ok)?

Sprawdziłem sobie jeszcze funkcję AI Overclock w BIOS-ie (ustawiłem na 3...10%) i to samo, w BIOS-ie jest ok ale w windzie jest nadal standardowe taktowanie.

Gdy zainstalowałem nTune i sprawdziłem czy da się kręcić okazało się że tak ale... Jak ustawiłem w nTune HT z 5 na 4 a szynę na 250 (DDR 400 w BIOS-ie ustawiłem na 333) było ok procek leciał na 2500 ale jak zrobiłem restart to po załadowaniu profilu nTune wszystko było ok za wyjątkiem HT które wracało na 5 i dawało 1250. Dopiero jak w BIOS-ie ustawiłem na 4 było ok.

Co się dzieje że nie mogę podkręcić z poziomu BIOS-u?? :mur:

 

Ho, ho miesięcy temu miałem podobny problem...Proponuje tak.

 

a) odinstalować drivery od A64 (winda) i powyłączać w "pioruny" C&Q!!!

b) kategorycznie włączyć floppa w biosie (nawet jak nie ma go fizycznie)

c) wyłączyć opcje overklokingu w biosie i ustawić wszystko ręcznie (timingi ramu, napięcia memorek zgonie z wynikowym taktowaniem ramu i proca)

d) HTT na 3, góra 4 o ile rzeczywiście nie przekraczasz 250mhz (pamiętaj że przy dzielniku pamięci 333 i magistrali na 250, ram będzie taktowany około 208mhz co w extremalnie kiepskiej sytuacji nie pozwoli mu pracować przy standardowym napięciu ze standardowymi timingami i trzeba będzie podnieść napięcie o 0,1-0,2v. Albo walka z opóźnieniami!)

e) nie stosować nTunera (moja ocena tego "gniota" to: nie będę się wyrażał)

f) parametry serii A8N dobrze czyta Everest ver4.0 i wyżej

g) do podkręcania magistrali i pamięci z windy najlepiej użyć ClockGen'a lub A64Info v0.6

h) wszystko powinno być klarowne i chodzić bez zarzutu!!?

 

.... jak wszystko "zagra" to dopiero bawimy się z punktem a), proc z siga spokojnie powinien śmigać 2,5 ghz przy 1,47v a pamiątką 2,7v też nie zaszkodzi (i koniecznie wklep samemu parametry ramu z SPD bo odczyt automatyczny na tych płytach jest prze ze mnie oceniany jak punkt e)...

 

może jeszcze przydał by się na początek Clear CMOS i wszystko powinno być :gitarzysta2: :gitarzysta: :gitarzysta2:

 

powodzenia... B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho miesięcy temu miałem podobny problem...Proponuje tak.

Dostosowałem się tylko do pkt b i gitara poszło z BIOS-u :banana: (Stacja FDD nigdy nie da o sobie zapomnieć :) ) Teraz mam 2700 na standardowym V, a memki idą na 333 (450 cl 2,5 V 2,75) sprawdzone 3h w ORTHOS-ie. Dodam jeszcze że C&Q działa bez problemów na tych ustawieniach.

Edytowane przez mikadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Płyta a8n-sli bios 1016, toledo3800@2400MHz 1.35V, ddr500 kingmax 4x512. Problemy:

- dziwne napięcia w evereście i sisoftsandra tz. np -12V ma -1,02V

- procesor na 2500Mhz przechodzi sp2004, s&m, super Pi, jednak potrafi się niespodziewanie zrestartować :/

- grafika w drugim slocie pci-e. W cpu-z pokazuje link width 1x zamiast 16x.Dodatkowe zasilanie podpiete i do grafy i do płyty.

- przy 2600MHz odrazu restarty nie zależnie od napięc na procku i ramie.

Dodatkowo pci-e 100MHz, pci 33MHz, ram 2.7V. Co może być nie tak...Dlaczego programy takie dziwne rzeczy pokazują. Dlazcego nie da się proca wykręcić ponad 2400 ?? HTT nie przekracza 1000, zmniejszam dzielnik HTT. Zasiłka Huntkey 480W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co rozumiesz pod pojęciem "niespodziewanie zrestartować"??? (przy gierkach, przy pisaniu w Notepad'zie, przy grzaniu proca jakimś sp2004 czy w kompletnym Idle'u???)

Jakie masz temperatury proca i jakie sobie dzielniki ustawiłeś na tych Pięćsetkach (chyba zmniejszyłeś szynę pamięci :lol: )

Nie pytam czemu zapiąłeś grafę w drugiego slota, bo pewnie "musiałeś"! Ale dobrze poobserwuj te dziwne napięcia bo Everest i Sandra na tych czujnikach raczej się nie mylą! (czyżby Huntkey robił psikusa???).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie....to znaczy np w gierkach.....szczególnie w NFS:PS, podczas pracy w wordzie, zauważyłem, że nie ma raguły, restartuje sie kiedy mu sie podoba. Co ciekawe podczas grzania a sp2004(max 48C) nawet po paru godzinach chodzi oki, to samo w S&M(t max 55C). Super Pi przechodzi bez problemu. Grafike musiałem przepiąć w dolny slot, bo przeszkadzała chłodzeniu procka, tylko dlaczego działa z prędkością 1x a nie chociażby 8x, i dlaczego nie ma róznicy w 3dmarku05, dalej mam kole 6000p. Jest to juz moja piąta albo 6 płyta z serii a8n-sli, w poprzednich cały czas leciały banki pamieci, ostatnio dostałem tą z biosem 1604, i mam wrażenie, że on może być odpowiedzialny za te dziwne zjawiska. Athlona 3200 też nie mogłem wyżej jak 2400 stable,2500 czasami resecik podnieść. Co do pamięci pracują 1:1, skoro mają 500MHz(3,4,4,8,2T), więc muszą tyle wytrzymać, chyba, że jestem w błędzie ??

Edytowane przez Owcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niespodziewanie....to znaczy np w gierkach.....szczególnie w NFS:PS, podczas pracy w wordzie, zauważyłem, że nie ma raguły, restartuje sie kiedy mu sie podoba. Co ciekawe podczas grzania a sp2004(max 48C) nawet po paru godzinach chodzi oki, to samo w S&M(t max 55C). Super Pi przechodzi bez problemu. Grafike musiałem przepiąć w dolny slot, bo przeszkadzała chłodzeniu procka, tylko dlaczego działa z prędkością 1x a nie chociażby 8x, i dlaczego nie ma róznicy w 3dmarku05, dalej mam kole 6000p. Jest to juz moja piąta albo 6 płyta z serii a8n-sli, w poprzednich cały czas leciały banki pamieci, ostatnio dostałem tą z biosem 1604, i mam wrażenie, że on może być odpowiedzialny za te dziwne zjawiska. Athlona 3200 też nie mogłem wyżej jak 2400 stable,2500 czasami resecik podnieść. Co do pamięci pracują 1:1, skoro mają 500MHz(3,4,4,8,2T), więc muszą tyle wytrzymać, chyba, że jestem w błędzie ??

OKi... temperatuki masz okej więc proc na 99,9% sprawny, wszystko wskazuje na Biosik ale nie wykluczył był Grafy (warto by było potestować na innej płycie) i jeszcze jedno pytanko przy procku kręconym na 2400 przy ustawieniu standardowego dzielnika pamięci dla 500setek czyli dzielnik 250 (piszesz że u Ciebie chodzi 1:1) i przy mnożniku proca na poziomie 10 - pamięci będą chodzić na 600mhz więc sprawdź to jeszcze raz !!!(sorry za takie krótkie zdanie)

 

I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW !!!

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są ustawione w biosie jako ddr 400, nie dało sie ustawić 500, ponieważ resetowało to wtedy ustawienia jumperfreeoc. Więc pamieci są ustawione jako ddr 400, przy procku taktowanym 2400, pamiatki chodza jako 480MHz.Więc pamieci raczej bym nie podejżewał o zwisy, chyba, że płyta nie ma ich(4x512) jak nakarmic. Nie wiem :/ Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...