Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Co do HTT to wszystkie płyty na nf4 (i a8n nie jest tu wyjątkiem) mają HTT 1000MHz ale przyjmuje się że 1200 jest bezpieczne. Najnowsza specyfikacja HTT przyjmuje max taktowanie równe 1600MHz ale chyba nigdzie jej nie implementują.

 

Jeśli chodzi o mnożniki to:

Częstotliwość procesora = mnożnik procesora * FSB

Częstotliwość ramu = mnożnik pamięci * FSB

Tak więc częstotliwości są zależne od FSB i mnożników ale mnożniki nie są zależne od siebie na wzajem.

 

EDYT:

Aha jeszcze jedno. Zwiększanie HTT niema najmniejszego sensu. Wydajność tego łącza wielokrotnie przekracza potrzeby i możliwości współczesnych komputerów tak więc HTT 800 czy 1200 nie sprawi żadnej różnicy.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- czym się różni auto od 33.33? (chyba domyslnie jest 33MHz?) i co to  jest "to CPU"? wtedy ustala się jakiś dzielnik odnoszący się do FSB?

1396902[/snapback]

To auto to chyba bios sam sobie ustala częstotliwość PCI z zależności do fsb (a raczej dzielnik) jakimś zakresie chyba o 33 do 40MHz, a przy opcji To cpu masz stały dzielnik 6, i wtedy przy 200 masz 33 a przy 300 jest 50. Tak mi się wydaje chod na 100% nie jestem pewien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co wiem to HT nie powinno przekraczac 1000MHz, sprawdzilem sam u siebie... 270x3 daje 810 a 270x4 daje 1080, przy 1080 komputer resetowal sie po pewnym czasie nawet gdy nie byl w uzyciu a przy 810 stabilnie caly czas. Moze na DFI jest inaczej bo tam mozna chyba podniesc napiecie dla tej szyny, chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A8N-E i swieci mi sie dioda gniezdzie sieciowym przy wylaczonym kompie. Na routerze komp jest widoczny jako podlaczony 10 Mb/s, jak sie wlaczy go - jako 100/s. Podjerzewam, ze to 10 Mb/s przy wylaczonym jest do wake on lan, ktorego nie uzywam. Da sie to wylaczyc?

 

Szukalem w biosie i w necie ale nie moge znalezc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam A8N-E i swieci mi sie dioda gniezdzie sieciowym przy wylaczonym kompie. Na routerze komp jest widoczny jako podlaczony 10 Mb/s, jak sie wlaczy go - jako 100/s. Podjerzewam, ze to 10 Mb/s przy wylaczonym jest do wake on lan, ktorego nie uzywam. Da sie to wylaczyc?

 

Szukalem w biosie i w necie ale nie moge znalezc :/

1402419[/snapback]

tego nie ma w biosie tylko w zawansowanych ustawieniach karty sieciowej (WakeOnLan from PowerOff)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczylem WOL i wtedy swieca sie 2 diody, czyli idzie 100 Mb/s przy wylaczonym :? Probowalem cos tam jeszcze jakies low state... i tez nic :/ Mozesz napisac dokladniej co zrobic zeby nie swiecilo :) ?

 

Ale i tak thx :) Wczesniej nie mialem karty z WOL i poprostu sie z tym nie spotkalem :)

Edytowane przez Paul_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zarzucam i testuje :D Wlasnie wpadlem bo tez chcialem linka podac

1405489[/snapback]

 

 

Gratuluje DFI, fajnie ze bedziesz mial :)

Ja narazie nie mam kaski :-( i nadal musze sie meczyc na Asusie (Asus to shit!)

 

Co do nowego biosu 1007 to oczywiscie 1T i FSB250 nadal nieosiagalne. W sprawie O/C nic nie zmieniono. I zapewne nigdy tego nie poprawia. Czytalem gdzies ze to zalezy od strony technicznej, i ze biosem tego sie nigdy nie zmieni.

Czyli poprostu Asus spier... plyte.

 

Czekam do urodzin zeby poprosic o DFI :)

 

Binek co zrobisz ze stara plyta??? Udalo Ci sie znalezc jakiegos kupca???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie zaladowalem tego oficjalnego 1007 i juz na dzien dobry "mila" niespodzianka

mam Raid 0 zestawiony na SATA 3/4 - kontroler Nforca4 - jest ladnie wykrywany

przez nforca -healthy i ok a system juz nie wstaje brak pliku NT... czylli wsadz dysk z systemem itd. .. przelozylem na SATA 1/2 to samo . Co ciekawe po wylaczeniu RAID w biosie plyta wykrywala nadal dyski na sata 3/4 a nie 1/2 .Po powrocie do biosu 1006 wszystko dziala i sys sie laduje bez problemu. Ktos mial cos podobnego ?

Jakis powazny bug or sth. ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie zaladowalem  tego oficjalnego 1007 i juz na dzien dobry "mila" niespodzianka

mam Raid 0  zestawiony na SATA 3/4 - kontroler Nforca4  -  jest ladnie wykrywany

przez nforca  -healthy i ok a system juz nie wstaje  brak pliku NT...  czylli wsadz dysk z systemem itd. .. przelozylem na SATA 1/2  to samo . Co ciekawe po wylaczeniu  RAID w biosie  plyta wykrywala nadal  dyski na sata 3/4  a nie 1/2  .Po powrocie do biosu 1006 wszystko dziala  i sys sie laduje bez problemu. Ktos mial cos podobnego ?

Jakis powazny bug or sth. ?

 

Pozdrawiam

1406007[/snapback]

U mnie nic takiego nie bylo.... Ale mam raid o na nvidia 1/2. A przestawiles w 1007 zeby najpierw czytal raida?

 

Co do nowego biosu 1007 to oczywiscie 1T i FSB250 nadal nieosiagalne. W sprawie O/C nic nie zmieniono. I zapewne nigdy tego nie poprawia. Czytalem gdzies ze to zalezy od strony technicznej, i ze biosem tego sie nigdy nie zmieni.

Czyli poprostu Asus spier... plyte.

 

1405743[/snapback]

Moze cos masz nie tak? Mi chodzi na 1T (przynajmniej mi sie tak wydaje :D ) recznie ustawilem w biosie a magistrale mam teraz na 265 i wszystko stabilne :D . Jakby co moge zapodac jakies screeny tylko powiedz z jakiego progsa chcesz.

Pozdro

 

EDIT:

link do screen'a z Everest'a

KLIKNIJ TUTAJ 149kB

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego biosu 1007 to oczywiscie 1T i FSB250 nadal nieosiagalne. W sprawie O/C nic nie zmieniono. I zapewne nigdy tego nie poprawia. Czytalem gdzies ze to zalezy od strony technicznej, i ze biosem tego sie nigdy nie zmieni.

Czyli poprostu Asus spier... plyte.

1405743[/snapback]

Chyba rzeczywiście masz coś nie tak. Ja mam ustawione fsb na 250 i 1T, śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście masz coś nie tak. Ja mam ustawione fsb na 250 i 1T, śmiga aż miło

Moze cos masz nie tak? Mi chodzi na 1T (przynajmniej mi sie tak wydaje)

ale tutaj panowie chodzi o 1:1... Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś upchnąć do niej dwie karty PCI(przy założonym SLI)?

 

Mam Creative ZS 2 i LANa z sieci(chodzi o ten sam MAC dlatego nie moge kozystac ze zintegrowanej) i nie wiem czy jak zamontuje SLI to po zalożeniu nie będą zawadzać, bądź blokować odpływu powietrza z 2x6800GT.

 

Płyty jeszcze nie mam i nie mogę sprawdzić :/.

 

Podsumowując. Czy można przy założonym SLI władować na to mobo 2 karty PCI, bez blokowania odpływu powietrza wychodzącego od SLI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Sądze, że zamontowanie ZS 2 nie będzie torowało wylotu dla powietrza.

 

A teraz jeszcze jedno pytanie. Czy Freezer 64 na nią "wejdzie"(:P) i nie będzie problemu z kartą na PCIE? Wiadomo, że jest on troche szeroki(z powodu wiatraka z boku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Sądze, że zamontowanie ZS 2 nie będzie torowało wylotu dla powietrza.

nie bedzie problemu...

 

A teraz jeszcze jedno pytanie. Czy Freezer 64 na nią "wejdzie"(:P)

udziwniona konstrukcja i chyba bedzie zaciagac gorace powietrze z karty graf, ale powinna wejsc. na 100% pewien nie jestem, poszukaj recek w necie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej plytce jest z napieciami na chipset? Sa one jakos automatycznie regulowane? Bo na NF3 i NF2 mozna je bylo regulowac dzieki temu szlo oc a tutaj nie moge przejsc granicy 280FSB w Primie. Wiem ze moge miec kiepskiego procka ale wzrost napiecia na chipsetcie moglby pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje DFI, fajnie ze bedziesz mial :)

Ja narazie nie mam kaski :-( i nadal musze sie meczyc na Asusie (Asus to shit!)

 

Czekam do urodzin zeby poprosic o DFI :)

 

Binek co zrobisz ze stara plyta??? Udalo Ci sie znalezc jakiegos kupca???

1405743[/snapback]

 

DFI jest super, asusa postaram sie gdzies sprzedac, jakos za rozsadna cene, plyta jest na gwarancji i wszystkie dodatki sa, wiec jesli ktos sie uprze na asusa to moze bedzie chcial ta plyte tanio kupic :) DFI jest dosc trudna w konfiguracji zwlaszcza jesli chodzi o ram, no ale wyniki sa niezle, narazie jade stabilnie na 2550MHz (300x8,5) 1.52v pamiec na 510MHz (udalo mi sie z niej wycisnac 580MHz ale niestabilnie, pewnie linie bym musial zmienic zeby bylo dostepne napiecie powyzej 3.2v)

 

No ale co do pamieci, to moze w polowie maja zalatwie sobie TCCD, G.skill albo mushkin 3200 level II czy jakos tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorka za wciecie w rozmowe ale mam pytanko- mam zasilacz z 20 pinowa wtyczka a plyta ma gniazdo 24 pinowe. Mam podpieta wtyczke tak ze 4 piny sa wolne ale slyszalem ze sa do nabycia przejsciowki z 20 na 24 piny. Czy ktos z was moze takiego czegos uzywa?? Jesli tak to jak sie sprawuje komp podpiety przez taka przejsciowke?? Daje to jakies pozytywne rezultaty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

mam płytke A8N SLI DELUXE i mam z nią jeden problem: nie moge zabootować windowsa z dysku Samsunga SP2004C na SATAII nawet jak zworką ustawie tryb SATA I. Dysk jest w porządku bo juz używałem pod windowsem zabotowanym z innego hdd ale gdy chce zabootować z tego to kupa - wyskakuje błąd: błąd instalacji systemu operacyjnego. :mur: Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną?

z góry THX for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

mam płytke A8N SLI DELUXE i mam z nią jeden problem: nie moge zabootować windowsa z dysku Samsunga SP2004C na SATAII nawet jak zworką ustawie tryb SATA I. Dysk jest w porządku bo juz używałem pod windowsem zabotowanym z innego hdd ale gdy chce zabootować z tego to kupa - wyskakuje błąd: błąd instalacji systemu operacyjnego. :mur:  Ma ktoś może pomysł co może być przyczyną?

z góry THX for all

1410525[/snapback]

Moze stery od nvidi jeszcze nie obsluguja tego dysku... <_< To co wiem to sata2 samsunga nie dawno weszla na rynek.... A mozesz wogole zainstalowac system na tym dysku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze stery od nvidi jeszcze nie obsluguja tego dysku... <_< To co wiem to sata2 samsunga nie dawno weszla na rynek.... A mozesz wogole zainstalowac system na tym dysku ??

1411077[/snapback]

właśnie w tym problem, że nie :sad: stary dysk wypiąłem z mobo i zostawiłem tylko samsunga (wcześniej podzieliłem go na 3 partycje partition magic ver 8.02 ale system bootował się ze starego dysku). zabotowałem z płytki windowsa wszystko szło gładko, samsung był wykryty prawidłowo, zaczął się proces instalacji - instalator skopiował potrzebne pliki na dysk i poprosił o restart kompa - so far so good. Niestety na tym konczy sie przygoda z instalatorem windowsa bo gdy system ma zabootowac sie z samsunga wyskakuje komunikat: błąd instalacji system operacyjnego i finito wszystko stoi i nie wiadomo co dalej robic. zmienialem porty SATAII, limitowałem do SATAI, zmieniłem bios na 1007 i nic. Dla mnie dziwne zwłaszcza ze właśnie kopiuje teraz na niego pliki i chodzi super (spowrotem włożyłem stary dysk z windowsem) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy koniecznie musisz miec podpiety dysk do serial II ? Nie możesz skorzystać z tego kontrolera ktory jest w nforce 4 ?

 

Nie wiem jak jest na SATA II. ale na zwykłym SATA należy skonfigurować dysk w raid typu 'stripped', dopiero prawidłowo się zainstaluje system. Może tu należy zrobić podobnie i na starcie instalacji systemu F6 i podać sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam Problem i szukam rozwiazania moze macie jakies pomysły bo juz 3 noc zarwałem . Mianowicie :

Asus AN8 deluxe bios 1007

2x 512 Twinmos 2,5 CL

AMD 3000

Gainward 6600GT

Chieftec 410W 24pin

WD 160GB serial

DvD-RW nec

A wyglada to tak ze niby wszystko przy instalacji windy jest OK po zainstalowaniu sp2 instaluje chipset i potem reszte na koncu grafe i.... puszczam 3dsmarka 2003 i wszystko ładnie bez artow chodzi właczam jakas gre np org. Shelshock i wysypuje mi ekran same smieci nic niekrecone nic nieswirowane . najsmieszniejsze jest to ze uruchamimam NFS2 i smiga na high i nic niewidac no to właczam Brothers in Arm i bluescreen i restart kompa o co moze biegac zamieniałem pamieci wyjmowałem kosci zmieniałem stery co robic pomozcie moze ma ktos na to jakis sposob .Acha po zainstalowaniu windy w trybie 2d wszystko niby jest OK ale jak chciałem zrobic Ghosta to w dosie mi sie komp zawiesił

:mur: i niemogłem wejsc juz do systemu i tka 2 razy probowałem masakra..... :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...