Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie co to za wynalazek Asus A8NE-FM bo mogę tanio kupić chyba wersji bulk.Nie wiecie czy takie wersje są zaopatrzone w kable do dysków itd?Wiatraczek też tam jest taki głośny (a8ne-fm) ,czy dużo lepszym wyborem będzie A8N-E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to właśnie niby trochę dziwne jest bo mi na ustawieniu Disabled wychodzą najniższe wyniki w 3DMarkt. Najlepsze natomiast wyniki mam gdy ta funkcja ustawiona jest na Faster.

1431544[/snapback]

bo to panowie nie jest nic innego jak podkrecanie karty graf. z poziomu biosu :) faster to zdaje sie +10%. funkcja ta roznie dziala i czasami razem z podkrecaniem z poziomu sys. daje rozne dziwne efekty, tak wiec najlepiej wylaczyc i krecic z sys'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co to za wynalazek Asus A8NE-FM  bo mogę tanio kupić chyba wersji bulk.Nie wiecie czy takie wersje są zaopatrzone w kable do dysków itd?Wiatraczek też tam jest taki głośny (a8ne-fm) ,czy dużo lepszym wyborem będzie A8N-E?

1432729[/snapback]

Wszystko to samo, tylko w wersji MicroATX ;) hehe zależy za ile możesz ją kupić :wink:

Wersje BULK generalnie nic nie mają, a to co jest dodane zależy już od sprzedawcy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie płytę A8N-SLI?? Czy niecobardziej opłaca się kupic wersję Deluxe?? Nie ma żadnych kłopotów z kontrolą temp. bo na moim Asusie ponoć ludzie różne rzeczy mają... I jeszcze jedno, czy trzeba (podczas instalacji XP) dodatkowo instalować sterowniki z dyskietki do SATA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie płytę A8N-SLI?? Czy niecobardziej opłaca się kupic wersję Deluxe?? Nie ma żadnych kłopotów z kontrolą temp. bo na moim Asusie ponoć ludzie różne rzeczy mają... I jeszcze jedno, czy trzeba (podczas instalacji XP) dodatkowo instalować sterowniki z dyskietki do SATA??

1432920[/snapback]

Do samej SATY nie, ale jezeli masz stworzonego RAID'a to oczywiscie trzeba. Pliki sa dostepne na CD dodanym do plytki, ale zawsze lepiej sciagnac nowsze ze strony producenta.

 

EDIT:

A co do tego czy SLI w wersji DELUXE czy nie, to juz sam musisz popatrzec czy np 2xgigabit Ci sie przyda - dla mnie to bylo jedno z kryteriów.

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalujecie NV Firewall ? Bo u mnie jak pod XP zainstaluje to dostaje BSOD, bład IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL. Teraz nie mam firewall i wszystko działa prawidłowo, nie ma konfliktów przerwań.

1434203[/snapback]

Ja nie instaluje bo na bramce mam sprzetowego. Ale sprawdzalem i u mnie instalacja idzie OK i konfiguracja jest rzeczywiscie bardzo bogata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ploom: :banana: Czytajcie ludziska !! http://www.tweak.pl/artykul/athlon64_x2_4800

 

Do testów otrzymaliśmy gotowy zestaw. W jego skład wchodził oczywiście procesor AMD Athlon 64 X2 4800+, płyta ASUS A8N-SLI Deluxe (oparta o układ NVIDIA nForce 4 SLI) oraz dwie kości pamięci Corsair CMX512-3200XLPRO. Są to bardzo wydajne układy o przyzwoitych timingach na poziomie 2-2-2-5. Co ciekawe plyta była idealnie skonfigurowana (wraz z timingami pamięci), a na krążku CD znalazła się nawet instrukcja jak wszystko zainstalować tak, żeby było dobrze. Niektórzy zauważą, że obecnie trudno o BIOS z obsługą procesora Athlon 64 X2. Dlatego płyta ASUS'a została zaopatrzona w specjalny BIOS w wersji BETA, który zapewnia obsługę tego układu... przynajmniej częściowo.

Nasze płyty obsługująjuż nie tylko Venice ale i dwurdzeniowe atlony :D Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:ploom:  :banana: Czytajcie ludziska !! 1436002[/snapback]

Czyli ta płyta to dobry wybór.

Właśnie pojawiła się nowa beta biosu 1009.002 (może to ten o którym mowa)

link:

http://www.asus.com.tw/support/download/it...uxe&Type=Latest

 

Nic jeszcze nie sprawdziłem poza jednym - PROBE (tak jak to było na poprzedniej becie) dalej nie działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie to samo po zainstalowaniu NVfirewall jak u Kolegi desconosido Ale to jeszcze nic walcze z ta cholerna płyta juz od 2tyg za zadnego grzyba niemoge skumac jej zachowania 3dsmarki smigaja na 6600GT gaiwarda a gry przy uruchamianiu siano i arty (sp1 xp) , na 6600GT Gigabycie to samo bez sp1 xp gry chodza normalnie jak zainstalowałem sp2 tez masakra jest 1 gra co niedziała mi na czystym systemie Shellshock szatkuje po wejsciu giera z empiku czyli legal na radku 9600 smiga spoko a tu [gluteus maximus] ja juz nic niekumam acha all default moze ktos ma jakis pomysł ? moj konfig we wczesniejszym poscie pomocy chłopaki bo go porabie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie to samo po zainstalowaniu NVfirewall jak u Kolegi desconosido Ale to jeszcze nic walcze z ta cholerna płyta juz od 2tyg za zadnego grzyba niemoge skumac jej zachowania 3dsmarki smigaja na 6600GT gaiwarda a gry przy uruchamianiu siano i arty (sp1 xp) , na 6600GT Gigabycie to samo bez sp1 xp gry chodza normalnie jak zainstalowałem sp2 tez masakra jest 1 gra co niedziała mi na czystym systemie Shellshock szatkuje po wejsciu giera z empiku czyli legal na radku 9600 smiga spoko a tu [gluteus maximus] ja juz nic niekumam acha all default moze ktos ma jakis pomysł ? moj konfig we wczesniejszym poscie pomocy chłopaki bo go porabie ...

1436307[/snapback]

Sprobuj zmienic taktowanie karty na reczne. U mnie tez byly arty jak mialem tryb automatycznej zmiany czestotliwosci w zaleznosci czy 2D lub 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY!

A8N SLI 1007-02

A8N SLI DELUXE 1009-02

A8N SLI PREMIUM 1004-02

A8N-E 1004-02

 

Znowu czas testowania :D

Pozdrawiam

 

EDIT:

Ok... na deluxe wciaz nie dziala 1T w ustawieniu 1:1, ale jest tez dziwna sprawa... przy recznym ustawieniu w biosie (u mnie mnoznik x9, napiecie 1,65, szyna 270) po wejsciu do wina mam mnoznik x5 i napiecie 1,1 a szyna bez zmian... nie wiem w jakim celu to zrobili! A przy zapuszczeniu Prime'a nic nie idze w góre! Dziwne... dobrze ze to beta... a RightMark i tak sobie radzi z obsluga procka.

Czekam na inne opinie.

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uzywałem driverow z płytki inst. sciagałem nowe ze stronki a taktowanie mam ust. recznie nic niepomaga .... nawet bios zmieniłem na 1008 beta i tez nic ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis gadałem z gostkiem z serwisu Asusa młody łepek ale niezle oblatany mowił ze czesc płyt ktore trafiły na Polske maja walniete chipy i to wychodzi dopiero przy dłuzszym uzytkowaniu najleprze jest to ze płyty te sa prosto od importera acha moj problem ma sie rozwiazac po przestawieniu mostka w tryb SLI tak mi powiedział jezeli to niepomoze mam jedna z tych pechowej serii .ACh!! zycie zachciało mi sie 939:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis gadałem z gostkiem z serwisu Asusa młody łepek ale niezle oblatany mowił ze czesc płyt ktore trafiły na Polske maja walniete chipy i to wychodzi dopiero przy dłuzszym uzytkowaniu najleprze jest to ze płyty te sa prosto od importera acha moj problem ma sie rozwiazac po przestawieniu mostka w tryb SLI tak mi powiedział jezeli to niepomoze mam jedna z tych pechowej serii .ACh!! zycie zachciało mi sie 939:P

1443460[/snapback]

A czym się to przejawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY!

 

dla:

A8N SLI

oraz

A8N SLI DELUXE

linki w pierwszym poście tego tematu!

1442733[/snapback]

A8N-SLI 1006s :D :wub: :banana: Wreszcie jest możliwość ustawienia napięć do 1.7V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testował ktoś ten bios od A8N SLI DELUXE :icon_exclaim:

1442937[/snapback]

Testowalem. Usuneli jedna opcje dla SLI, wydaje mi sie ze byla ona z biosu dla PREMIUM do systemowego przelaczania trybu SLI. 1T wciaz nie dziala... pierwsze co robie to sprawdzam czy poszlo na 250 Mhz 1:1 1T... jak nie... to czekam na kolejny bios...

 

A8N-SLI 1006s  :D  :wub:  :banana: Wreszcie jest możliwość ustawienia napięć do 1.7V :D

1443514[/snapback]

I jak testy? Poszedl CPU wyzej? Jak temperaturki?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki "problem" z plyta a dokladnie z tym calym siliconem 3114.W tym momencie mam juz zajete wszystkie 4 zlacza sata te na nforsie a chcialbym podlaczyc kolejny dysk.Ale jak go wlaczam to jedyna opcja jaka mam przy instalowaniu go jest ze zainstaluje sie jako raid 5 lub 10.A mi zalezy zeby dzialal normalnie jako zwykly dysk.Prosze o odpowiedz czy tak moze ma byc (moze ten sil3114 obsluguje tylko raid) i blagam nie piszcie "podlacz sobie te 4 dyski do silicona na raid i bedziesz mial spokuj"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miedzy innymi bład w obsłudze Duala złe rozpoznawanie zegarow prockow tzn np w biosie 3000xp w windzie ma 1200mhz masakra w koncowej fazie uszkodzedzenie biosu ew. spalenie przetwornicy lub tak jak umnie zła wspołpraca z kartami graf . :( PS. w Polsce te płyty naprawiaja tylko 3 serwisy min. w Koszalinie NMC. czas oczekiwania na naprawe około 4 tyg masakra......brak czesci zamiennych holendrzy zawodza bo to oni je na Polske dostarczaja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY!

 

A8N-E 1004-03 beta

A8N SLI 1008-01 beta

A8N SLI Deluxe 1010-01 beta

A8N SLI Premium 1004-03 beta

 

Do sciągnięcia oczywiście w pierwszym poście :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie kupiłem ta płyte za 2 dni będe miał cały komp i czy jest konieczna aktualizacja biosu do nowszego żeby wszystko działało poprawnie, i czy ktoś mi może napisać jak sie aktualizuje bios na płycie AN8-E, czy z poziomu Windows jest jakiś programik Asus'a czy trzeba się bawić samemu z dyskietkami itd.

 

PS. nigdy jeszcze nie akt. biosu

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie kupiłem ta płyte za 2 dni będe miał cały komp i czy jest konieczna aktualizacja biosu do nowszego żeby wszystko działało poprawnie, i czy ktoś mi może napisać jak sie aktualizuje bios na płycie AN8-E, czy z poziomu Windows jest jakiś programik Asus'a czy trzeba się bawić samemu z dyskietkami itd.

 

PS. nigdy jeszcze nie akt. biosu

1449961[/snapback]

 

tak jest dolaczony programik Asus Update stosunkowo prosty w obsludze, u mnie aktualizacja biosku przeszla pomyslnie, jeden resecik i wszystko gra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...