Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

kaczala u mnie z napięciem jest podobnie :( Jak ustawię 1,65 to mam ok. 1,6. Bios taki jak u ciebie 1003.

 

Binek no wypaśne pamiątki :) Zbieram właśnie kasiorę aby na coś podobnego wymienić D43. A co do zasiłki to na stronie Asusa polecają najmniej 465W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzis jest ten dzien mam nadzieje ze kurier przyjdzie jak bede w domu :-P By odpalic sprzet brakuje mi zasilki minimum, zastanawiam sie nad Topower 500W, Tagan 480W, wiem ze Topower ma od razu kabel 24pin, nie wiem jak z Taganem, a nie chce uzywac zadnych przejsciowek, w usa enermax wydal juz nowy zasilacz nazwany specjalnie SLI ktory jest przystosowany do pracy z tymi plytami.

 

 

Na stronie asusa pisze by do SLI uzywac tylko kart ktore maja certyfikat asusa (asus, albatron...) nie ma na liscie gigabyte'a, a w sklepach mozna znalezc GB6600GT za 720zl, co sadzicie? Zdaje mi sie ze raczej to nie robi roznicy (a moze jednak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzis jest ten dzien mam nadzieje ze kurier przyjdzie jak bede w domu :-P By odpalic sprzet brakuje mi zasilki minimum, zastanawiam sie nad Topower 500W, Tagan 480W, wiem ze Topower ma od razu kabel 24pin, nie wiem jak z Taganem, a nie chce uzywac zadnych przejsciowek, w usa enermax wydal juz nowy zasilacz nazwany specjalnie SLI ktory jest przystosowany do pracy z tymi plytami.

a dokladniejsze typy tagan'a i topower'a? co do enermaxow - nie wiem...za duzo iformacji odnosnie zejscia tychze przy mocniejszych konfigach :(

 

Na stronie asusa pisze by do SLI uzywac tylko kart ktore maja certyfikat asusa (asus, albatron...) nie ma na liscie gigabyte'a, a w sklepach mozna znalezc GB6600GT za 720zl, co sadzicie? Zdaje mi sie ze raczej to nie robi roznicy (a moze jednak?)

eetam...kwestia imho rev.biosu w kartach, a nie problem techniczny...ja mam 2xpov, a na liscie tez nie sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zasilka zobacze ile bede mial kasy.

 

Jak Ci to wszystko smiga? Czy da rade podkrecac vga? bo slyszalem ze przy sli nie mozna, ale troche to dziwne. Trzymasz to w jakiejs ladnej budzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z zasilka zobacze ile bede mial kasy.

Jak Ci to wszystko smiga? Czy da rade podkrecac vga? bo slyszalem ze przy sli nie mozna, ale troche to dziwne. Trzymasz to w jakiejs ladnej budzie? :)

na zasilczu to naprawde nie ma co oszczedzac, no ale tez cena czasami nie idzie w parze z jakoscia/wydajnoscia...

nie ma zadnego problemu z podkrecaniem kart, aczkolwiek sa mniejsze mozliwosci tzn pojedyncza karta dla przykladu kreci sie do poziomu 470 na core, a w sli jest juz o jakies 10 mniej...imho jest to kwestia zasilania i/lub chlodzenia...co do budy - zwykly chief bx zdaje sie :) interesujaco wyglada cmstacker, ale nie wiem czy mozna zamontowac z boku cooler 120mm(z dokumentacji nic nie wynika), bo takiego rozwiazania wlasnie szukam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chcialem sobie kupic thermaltake shark, ale zastanawiam sie teraz czy nie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> chieftec dragon bo jest o polowe tansza, ale gigantyczna, mam teraz w domu antec super lanboy ale ja sprzedaje na allegro, podobaja mi sie budy z 120mm wentylatorami, duzo powietrza naprawde przepychaja.

 

ten chieftec to jest spora buda, nie wiem czy czasem nie za duza, dobre sa jeszcze temjin czy jakos tak chyba silverstone'a. Niby z usa moglbym taniej kupic o wiele niz w polsce ale znow bym musial czekac pewnie prawie 2 miesiace a buda potrzebna jest od zaraz :D

 

do bigtowera mozna by za jakis czas wsadzic jakis WC, przynajmniej na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem jednak ze zostawie sobie lanboya, bedzie narazie jakos smigac najwyzej za jakis czas zamowie jakies budy z usa, jedna dla siebie a reszte posprzedaje na allegro, kupilem ja z usa za 250zl nowke a w polsce kosztuje ponad 500zl :) to sie nazywa big deal hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jak z temperatura i chlodzeniem czego uzywasz?

 

Ja pamietam jak we wrzesniu wujkowi skladalem A64 na sockecie 754 i podkrecilem go na 2.5GHz (500FSB) to temp byla na boxowym okolo 75-78, jak kupil zalmana to max 68, i tak sporo, jak ja sobie policzylem to na WC bym musial wydac 1000zl a wybralem tylko dwa tansze bloki tak po 150 kazdy...

 

Kase bede mial w poniedzialek wiec kupie jednego gigabyte'a 6600GT za 665zl i zasilke a zaraz po feriach dokupie druga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kaczala troche lepiej ci wieza chlodzi proca, 45 load, ladnie jak na AC, ciekawy jestem jak by szlo na WC :) albo na freezone

 

 

ogolnie zastanawiam sie nad tymi rzeczami:

http://mcs.pc.pl/produkt621.html

http://mcs.pc.pl/produkt661.html

 

i troche drozsze

http://mcs.pc.pl/produkt473.html

http://mcs.pc.pl/produkt422.html

 

 

tylko jestem ciekawy czy cos z tego wejdzie do Super Lanboya, wczesniej mialem A7N8X Deluxe + AXP 1700+ chlodzik ALPHA + Panaflo, z tylu budy zamontowalem troche szybszy wentyl 120mm ANTEC i naprawde duzo powietrza zaczal wyciagac, teraz najchetniej bym go dal na przod do wpychania a na tyl kupil jeszcze jakis o podobnej predkosci.

 

 

Myslalem tez o zamontowaniu 120mm na boku ale tu jest plexi, no i problem to stanowi lekki dla mnie bo nie wiem jak sie za to zabrac... jakby sie udalo cos tu wepchnac to by byl full wypas naprawde

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kaczala troche lepiej ci wieza chlodzi proca, 45 load, ladnie jak na AC, ciekawy jestem jak by szlo na WC :) albo na freezone

U mnie (mimo dość skopanego układu) Na takim ustawieniu jak w sigu 36C Full Load 30C Idle (Temperatury po 12 godzinach użytkowania bez przerwy bo np po nocy mam ok 5-6C mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na tej mobo podłączony dysk ATA?

 

Ja mam problem z kontrolerem dysku

po zainstalowniu sterowników IDE SW z płytki Asusa.

(czasami wiesza mi system, na sterach WIN

OK ale z kolei dysk czaami mi się przełącza w PIO :|)

 

Niedługo i tak zmienie na SATA ale tera mnie to denerwuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam tą płytę główną (w wersji Deluxe) i jestem z niej zadowolony gdyby nie... No własnie, zawsze jest jakies "ale".

W sumie to bezpośrednio nie dotyczy samej płyty głównej ale dołączonego do niej oprogramowania nVidii. Widać, że sterowniki do nForce4 to wciąż beta.

Po pierwsze nie można zainstalować dołączonego nVidia Firewall'a. Wyskakują jakieś błędy o tym , że nie można odnaleźć plików. Gdzieś na jakimś zagarnicznym forum znalazłem te pliki i ściągnąłem. Wszystko jest niby dobrze tylko, że ten firewall wyłącza się (mam w logach taki komunikat). Może jak ktoś z Was korzysta z firmowego nVidia firewall'a na tej płycie to napisze czy u niego wszystko jest OK.

Po drugie to mi nie działa NCQ. Posiadam HDD Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160827AS 8MB Serial ATA / NCQ. Tzn. niby działa bo w sterownikach nVidii do HDD można zaznaczyć opcję "Enable command queuing" ale po jej zaznaczeniu HDD generuje pełno błędów i co rusz trzeba resetować komputer (raz to nawet musiałem WinXP przeinstalować bo się zawiesił na amen). Tak więc mój HDD obsługuje NCQ, ale sterownik do nForce4 jest baaardzo niedopracowany. Może u kogos to dobrze działa, co?

Jak to z tym firewall'em i NCQ jest u Was :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na tej mobo podłączony dysk ATA?

mam zainstalowany dysk ATA i SATA, oba dzialaja tak jak powinny, na obu zainstalowany system (winxp lub winxp64), system wykrywa ich max. tryb pracy, lacznie z ncq i wszystko bryka...

sterki to najnowsze 6.39 dla xp oraz 6.25 dla xp64 ze stronki nvidii, chociaz z wczesniejszymi tez nie mialem problemu

oba dyski to maxtor'y - ATA 6Y080P0 oraz SATA 6B250S0

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie to do gierek grafe juz mialem lepsza bo wczesniej jechalem na AXP1700@2.2 400FSB i 6800GT :) A teraz siedze na 1.4 TB na A7N8X Deluxe v2.0 i 8500LE do tego dysk najmniejszy jaki sie dalo 20GB Maxtor slim.

 

Za tego 6800GT kupilem monitor LCD a reszte jakos poskladalem z czesci w domu, teraz zbieram na nowy sprzet i bede musial jechac na dysku 20Gig :blink:

 

 

Sulaco > Jak Ci smiga W64? Czy mozesz odpalac normalnie aplikacje 32bitowe, sprawdzales wydajnosc w owym systemie w benchmarkach w srodowisku 32bitowym? Podobno finalna wersja ma byc w kwietniu.

 

heh w kwietniu to by mogli juz tego longhorna wydac, WXP juz sie nudny zrobil, teraz to powinno byc jak z niektorymi grami, co roku nowa wersja, tak co roku nowy windows :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulaco > Jak Ci smiga W64? Czy mozesz odpalac normalnie aplikacje 32bitowe, sprawdzales wydajnosc w owym systemie w benchmarkach w srodowisku 32bitowym? Podobno finalna wersja ma byc w kwietniu.

ogolnie wyniki sa b.zblizone, szczegolnie z ostanimi sterami serii 7x.xx, i jezeli nic sie w tej kwestii nie zmieni, to zapewne w kwietniu/maju przesiade sie na w64...jedyny problem na dzien dzisiejszy to brak obslugi SLi - nowe sterki maja juz jakies zakladki i niby SLi zaskakuje, ale po uruchomieniu jakiejkolwiek aplikacji 3d, nastepuje zwiech...ale to tylko kwestia czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bedzie nareszcie mobo, trzeba skombinowac zasilke szybko jakas, jak myslicie czy podpiac to na razie pod huntkey XP300W ? wsadze jakas grafe PCI.

 

Ten zasilacz to w sumie sie wzial do kompa biurowego a teraz wychodzi ze go nie potrzebuje i trudno sie pozbyc za odpowiednia cene :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy Asus wypuści A8N w wersji bez SLI .... Jakąś wersję standard ...

 

-------------------------------

 

FAQ na jednej z anglojęzycznych stron. O zasilaczach, procesorach, pamięciach, itp do tej płyty

 

http://www.hardwareanalysis.com/content/topic/38623/

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłem ostatnio tego Asusa A8n-Sli (580zł) do tego procek A64 3000, pamieci geil 2x512 400 cl2.5,pentagram freezone 120cu+, i narazie czekalem na odpowiednia karte wiec sobie mysle wrzuce jakas stara na pci i troche tak poczekam az wydzie jakas fajna gfx, mialem tylko pod pci stare voodoo rush .No to wrzucam i przy pierwszym uruchomieniu niemile zaskoczenie tzn. jak uruchamiam kompa to zaraz na pocztaku (niepamietam czy przed obrazkiem plyty czy po) byly jakies napisy na dole monitora(byly ),bo mialem je rozmyte ! niewiem w czym wina,ale sobie mysle ze moze wina voodoo, wiec uruchamiam win xp(ktory zreszta przed chwila zainstalowalem bez zadnych buraczkow) i drugi zonk. przy ruszaniu myszka obraz mi sie rozmywal w miejscu gdzie byla myszka a prz otwarciu dowolnego okienka juz caly sie rozmyl a chcialem stery po winxp wgrac z voodoo, zrobilem restart, uruchamiam i znowu to samo ,kolejny restart i juz sie nie uruchomil komp. Nie wiem co to moze byc. Speker jak dobrze uslyszalem wydaje jeden dluzszy sygnal i dwa krotkie i kumpel mi powiedzial ze to nie wina karty ....tylko czego? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie zastanawialem czy to nie wina procka tylko nie mam jak go sprawdzic, mialem male problem zalozenie pentagramu na procek i wogole jakos dziwniw zakladal sie moze to moje tylko spostrzezenie i wsumie male doswiadczenie w tym kierunku bo poprzednie co mialem to celeron 800 i inaczej sie zakladalo wogole, ale mniejsza z tym, tak sobie myslalem czy procek nie padl ale nie mogl by sie tak odrazu wykruszyc? chyba ze wada fabryczna tylko dlaczego uruchomil sie kilka razy ? a moze plyta? ale pomimo ze nie uruchamia sie monitor i nie staruje komp to tak jakby zasilanie bylo tylko jakis blad wiec chyba nie plyta? moze pamieci .... kto to wie :blink: i co tu zrobic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...