Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

a ten Zalmanik sie nie grzeje za mocno? i czy wystarczy jak sie kręci kompa? :)

btw. czy ktos moze wie gdzie jest czujnik temperatury na plycie ?:)

1598283[/snapback]

Na plytach A8N nie mozna (jeszcze) podnosic napiecia na chipset'cie wiec czy z oc czy bez bedzie tak samo cieply. Powinien byc przewiew w budzie.

A co do czujnika to nie raz byla poruszana dyskusja z seri "Gdzie jest Czujnik?". Z moich ostatnich obserwacji wnioskuje ze jest gdzies pomiedzy 1 a 2 slotem PCI-E. Czemu tam? Poniewaz rozbroilem chlodzenie na grafie z metalu ochronnego i teraz wiatraczek wieje wszedzie do okola no i temperaturka spadla mi o 3*C. Zawsze to cos :P

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten Zalmanik sie nie grzeje za mocno? i czy wystarczy jak sie kręci kompa? :)

 

btw. czy ktos moze wie gdzie jest czujnik temperatury na plycie ?:)

1598283[/snapback]

Przy podkręconym procku do 2,25GHz i obciążeniu 100 % nonstop (UD pracuje) przy zamkniętej budzie ma ok 50st (czujnik z aerogate'a), a gdy odpalę dodatkowo jeszcze jakąś gierkę dochodzi do 55st. Na oryginale miałem około 5 st. więcej, ale nie wiem czy to jest zasługa samego zalmana czy umiejscowienia czujnia.

 

Pozdro

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka zamowiona (A8N-E)

Jakie kable daja zwykle czy okragle?, nie wiem czy pakowac do mojego mobo dla kupca swoje badziewne okraglaki.

 

Biore do tego pamieci Ocz te zwykle, w dual oczywiscie. Powinno byc ok?

Jeszcze tylko grafa Gigabyte 6600 z DDR3 (1000@?MHz) czy z MSI diamond DDR3 (800@1200MHz) ...Obie dobre, chyba wpadnie ta, ktora latwiej i taniej bedzie zdobyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plytka zamowiona (A8N-E)

Jakie kable daja zwykle czy okragle?, nie wiem czy pakowac do mojego mobo dla kupca swoje badziewne okraglaki.

 

Biore do tego pamieci Ocz te zwykle, w dual oczywiscie. Powinno byc ok?

Jeszcze tylko grafa Gigabyte 6600 z DDR3 (1000@?MHz) czy z MSI diamond DDR3 (800@1200MHz) ...Obie dobre, chyba wpadnie ta, ktora latwiej i taniej bedzie zdobyc.

1599778[/snapback]

Z tego co wiem to kable są zwykłe. Przynajmniej ja takie dostałem.

 

Od 09.08.2005 jest dostępny bios 1006 do A8N-E. Czy ktoś używa/zmieniał - co wprowadza ten nowy biosik?

 

Mam dwie kości 512MB D43 i mam pytanie czy istnieje możliwość takiego obsadzenia żeby się nie uruchamiał DUAL CHANELL tylko żeby było SINGLE CHANNEL. A może można ten DUAL jakoś wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimson masz taki przycisk EDYTUJ sluzy on do edycji wczesniej napisanych postow... nastepnym razem uzyj go a nie zasmiecaj forum... :rulez:

 

No i po co Ci wylaczyc dual? BTW chyba w instrukcji jest napisane jak wlozyc kosci zeby chodzily w singiel a jak zeby w dual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po co Ci wylaczyc dual? BTW chyba w instrukcji jest napisane jak wlozyc kosci zeby chodzily w singiel a jak zeby w dual.

1600270[/snapback]

No to chyba mój angielski jeszcze jest bardzo kulawy ale spróbuję jeszcze raz poczytać instrukcję.

A powiem o co chodzi: mam Venica ustawionego 9x300 przy 1.4V ramy ustawiłem jako DDR 333 i timingi 3.3.3.8 czyli wychodzi jakieś ~245Mhz.

Problem polega na tym, że wywalają mi SP2004- stress RAM, 3Dmarki 03,05 tzn. następuje zwis i pomaga tylko reset. W grach jeszcze nie miałem takiego zwisu ale prawdę mówiąc nie miałem okazji jeszcze pokatować kompa w jakąś gierę dłużej niż pół godziny.

I tak sobie myslę może by nie było tych zwisów gdyby był tryb SINGLE.

Ps. dałem na ram 3V niestety nie rozwiązało problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam A8N-SLI i wk... mnie juz ten wiatraczek na chipsecie!! Nie da się go jakoś zwolnić programowo?? W instrukcji pisze ze wiatrak ten chodzi odp.szybko do Q-FANa z procka!! Ale chyba tak nie jest bo na procku mam ~2200 RPMów a na chipcecie "ciut" wiecej... :/ Q-Fan mam na Enabled w biosie (rev.1008)

 

PS.

Testował ktoś rev.1011?? Poprawia on coś sensownego/ przyśpiesza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 09.08.2005 jest dostępny bios 1006 do A8N-E. Czy ktoś używa/zmieniał  - co wprowadza ten nowy biosik?

1600072[/snapback]

ja jade na 1007.002 ale roznicy zadnej nie widze :)

 

No to chyba mój angielski jeszcze jest bardzo kulawy ale spróbuję jeszcze raz poczytać instrukcję.

A powiem o co chodzi: mam Venica ustawionego 9x300 przy 1.4V ramy ustawiłem jako DDR 333 i timingi 3.3.3.8 czyli wychodzi jakieś ~245Mhz.

Problem polega na tym, że wywalają mi SP2004- stress RAM, 3Dmarki 03,05 tzn. następuje zwis i pomaga tylko reset. W grach jeszcze nie miałem takiego zwisu ale prawdę mówiąc nie miałem okazji jeszcze pokatować kompa w jakąś gierę dłużej niż pół godziny.

I tak sobie myslę może by nie było tych zwisów gdyby był tryb SINGLE.

Ps. dałem na ram 3V niestety nie rozwiązało problemu.

1600472[/snapback]

a moze to przez procka ? zwieksz mu troche napięcie. a Hynixy nie lubią duzego napiecia takze zwiekszanie nic nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to przez procka ? zwieksz mu troche napięcie. a Hynixy nie lubią duzego napiecia takze zwiekszanie nic nie pomoze

1601871[/snapback]

Nie wydaje mi się żeby to była wina procka gdyż w Sp2004 - CPU stress komp chodził ponad 3 godziny i było ok.

 

severall - a czy ty masz podkręconego swojego A64?

jeśli tak to jak masz ustawiony RAM w biosie?

 

wiem że to nie jest temat dotyczący ramu ale powiedzcie:

mam w tej chwili 2x512MB Hynix D8J-D43 mam możliwość bezpłatnej zamiany na 2x512MB HyperX KHX3200A warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpiszę za severalla, bo u niego coś czasami tweak nie działa.

 

Tak, severall ma podkręconego proca, dziś miał htt 306Mhz, ale przed chwilą zrobił 310x9,0 i poszedł testować ;). Więcej szczegółów co do pamięci poda on sam :)

 

Ps.

Ja dziś zacząłem skromnie i 270x9,0 i pamięci 221Mhz na timingach 3-3-3-8, ale ram mam kiepski - Elixir. Jak zmienię na lepszy (i grafę), to pokręcę więcej ;)

Aha... procek mam z 20 tygodnia, więc cudów raczej się nie spodziewam...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Pewnie jest na nie prosta odpowiedz , niestety ja nie moge poradzic sobie z tym problemem. Postawilem NV RAIDA O, bo silicon raida nie udalo mi sie postawic mimo wielu prob. Przy instalacji windosa xp laduje sterowniki te z plytki asusa , program domaga sie jeszcze czegos. Jak by mi sie udalo postawic silicon raida to czy utrace dane przy przejsciu z NV RAID? Dzieki za podpoweidz

 

 

 

 

 

 

 

 

________________________-

 

 

A8N-SLI Deluxe bios 1013, NB-Zalman ZM-NB47J + wentylator

A64 3200+ Winchester @2477, 9x275; Zalman CNPS7700-Cu

Kingston DDR 2 x 512MB PC-400 (KVR400X64C3AK2/1GDC) CL3 400@450, 3-3-3-8 2T

2x160GB w RAID0 Samsung SpinPoint HD160JJ Serial ATA II NCQ

Leadtek PX6600GT-TDH Extreme 128MB @600/1180Mhz ;Zalman VF700-Cu

Lite-on DVDRW SHOW-812S

Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W

Edytowane przez Sebulator1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

No i w końcu stało się to czego się spodziewałem. Wentylatorek na chipsecie "zdechł". Zawył jak odkurzacz, zamilkł i buchnął dymem :D Skoro komp jest na gwarancji oddałem go do serwisu. Co powinienem zrobić. Pozwolić aby tylko wymienili wentylatorek czy walczyć aby wymienili całą płytę główną argumentując się tym że chipset mógł się przegrzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

No i w końcu stało się to czego się spodziewałem. Wentylatorek na chipsecie "zdechł". Zawył jak odkurzacz, zamilkł i buchnął dymem  :D  Skoro komp jest na gwarancji oddałem go do serwisu. Co powinienem zrobić. Pozwolić aby tylko wymienili wentylatorek czy walczyć aby wymienili całą płytę główną argumentując się tym że chipset mógł się przegrzać?

1608955[/snapback]

Ja bym tam walczyl! Najlepiej zeby dali Ci wersje Premium :P

Witam zastanawiam sie nad kupnem ASUS A8N-SLI nForce4 s.939 poradzcie jaka najlepiej rev. kupic bo slyszalem ze z pierwszymi byly problemy.

1609034[/snapback]

W samym dzialaniu plyta sie nie zmienila. Zmienili jedynie sposob montazu chlodzenia na chipset'cie i zmniejszyli obroty owego wiatraczka z 10k do 5,5k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koper jak sie sprawuje bios 1013 ? Mam dość starą wersję biosu i zastanawiam się na który bios zmigrować.

1609682[/snapback]

Nie odczuwam roznicy od poprzednich ale chyba najlepiej pracowalo mi sie na 1010.

Padł wentyl na chipsecie wszyscy piszą o Zalmanie -może ktoś napisze o innym chłodzeniu na chipset -coś muszę wybrać chodzi mi o łatwy montaż

1609952[/snapback]

Ja mam thermalright NB-1C jest do kupienia w polskich sklepach on-line ale kosztuje az 80 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku pytaniach dolaczylem do rodziny swoja rodzinka z sygnaturki. Plyte mam ten nowszy rev. z wentylem ustawionym pod katem, System stoi dopiero od godziny. Wszystko na nominalnych ustawieniach. podkrecac zaczne dopiero jak sytetem zrobie.

 

Najlepsze wrazenie zrobil proc i wentyl. proc biore do reki, cos ciezki. W koncu rdzen zakryty jak w intelu, odrazu spokojniej zaklada sie wentyl. PrNajwieksze wrazenie zrobil wlasnie wentyl. Co ten kartonik taki duzy, na zdjeciach wentyl wygladal mniejszy, co oni tam wpakowali...pierwsza mysl. Otwieram, wyciagam i szok. musze powiedziec, ze jest slodki z wygladu ;)

Jedna rzecz, nie idzie na tej plycie tak go ustawic, aby wial na tyl, tylne wentyle wyciagajace, mozna ustawic, albo, aby wial na wentyl wyciagajacy od zasilki, albo odwrotnie.

 

Edit:

 

Pare pytan nowicjusza. Jako, ze nie mialem stycznosci predzej z nforce, a o platformie 939 nie wspomne, chce sie upewnic.

 

1) zasilane do plyty, podlaczylem oba zasilania (male4 pin i duze 20pin), ale plyta ma wejscie 24pin. Moj zasilacz ma 20 pin, mozna to podpiac z tego co gdzies tam wyczytalem i komp chodzi. Ale czy nie lepiej kupic przejsciowke

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18092

i przez nia przelaczyc, czy to cos da, czy nic?

 

2) Nie moge uzyskac dzwieku z karty z plyty przez SPDIF. To mam podlaczone pod zewnetrzy decoder DTT2500 Cambridge. Co musze zrobic, aby byl dzwiek przez SPDIF?

 

3) Zmienilem bios, zmienilem ten wredny poczatkowy ekran, ale chcialbym sie go pozbyc, przez to cholerstwo niewidze danych ustawien proca, pamieci itd. znika w mgnieniu oka. Mozna sie go jakos pozbyc?

 

4) Chce kontrolowac obroty wentyli podpietych do plyty, jesli mozna to jak?

 

Dzieki za pomoc.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY:

A8N-E 1008-01 beta

A8N SLI Premium 1008-01 beta

 

 

Firma ASUS zaprezentowała dwie płyty główne wyposażone w dwa sloty PCI Express x16 dające łącznie 32 ścieżki PCI.

 

A8N32-SLI Deluxe (zagraniczne serwisy podaja nazwe: A8N32-SLI Premium)

- Obsługa procesorów: AMD Athlon 64 FX/Athlon 64 X2/Athlon 64 / Sempron

- Chipset: NVIDIA GeForce 6150/NVIDIA nForce 4 SLI

- Magistrala: 2000/1600 MT/s System Bus

- Pamięci: 4 x DIMM, max. 4GB, DDR 400/333/266

- Sloty rozszerzeń: 2 x PCIe x16 (każdy działa z prędkością x16), 1 x PCIe x4, 3 x PCI 2.2

- Karta sieciowa: Dual Gigabit LAN

- Porty SATA: 6 x Serial ATA 3 GB/s

- Inne: 2 x IEEE 1394a

Dołączona grafika

 

P5N32-SLI Deluxe

- Obsługa procesorów: Intel Pentium Processor Extreme Edition/Pentium D/Pentium 4/Celeron

- Chipset: NVIDIA nForce 4 SLI Intel edition/NVIDIA nForce 4 SLI

- Magistrala: FSB 1066/800/533 MHz

- Pamięci: 4 x DIMM, max. 16GB, DDR2 667/533

- Sloty rozszerzeń: 2 x PCIe x16 (każdy działa z prędkością x16), 2 x PCIe x1, 1 x PCIe x4, 2 x PCI 2.2

- Karta sieciowa: Dual Gigabit LAN

- Porty SATA: 6 x Serial ATA 3 GB/s

- Inne: 2 x IEEE 1394a

 

Pare pytan nowicjusza. Jako, ze nie mialem stycznosci predzej z nforce, a o platformie 939 nie wspomne, chce sie upewnic.

Dzieki za pomoc.

1610400[/snapback]

1. Ja wiem ze FAQ nie jest rozbudowany ale można go przeczytac w pierwszym poscie.

2. Nie wiem - nie kożystam

3. Bios -> Boot Setings -> Full Screen LOGO -> Disabled

4. Bios -> Power -> Hardware Monitor -> Q-Fan Controller -> Enabled

jezeli do kontroli chcesz uzywać np. SpeedFan'a to wejdz w Konfiguruj -> Zaawansowane -> Chip: IT812F -> PWM # mode: software controlled

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Odebrałem kompa z serwisu. Panowie powiedzieli że wiatraczek jest sprawny tylko nie dzialał :lol: coś w stylu "Panie doktorze, pacjent żyje ale nie oddycha". No ale trudno. Coś facet powciskał jakieś kity że wystarczyło nasmarować go i oczyścić no i działa (oddając do serwisu wyraźnie było czuć zapach spalenizny). Dobra a więc mam już kompa w domu, walnąłem mu formata na poprawę humoru. Niby jest OK. Ale dziwi mnie cisza <_< Odpalam ASUS Probe, a tam prędkość wentylatorka chipsetu UWAGA UWAGA !!! ~ 1800 obrotów :mellow: A gdzie te 9000 które były wcześniej? Czy taka niska prędkość nie zagrzeje zimnolubnego nForce4? A może to jest bomba w której lont już się pali?

 

P.S.

Mogę dać namiary do tego cudownego serwisu, może zaczną zajmować się uciszaniem tych nieznośnych wentylatorków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe!! :lol: dobre!! nforce4 moze miec max 90* wiec nie powinno zaszkodzic ale zmienilbym na pasywne chlodzenie jednak... zawsze to te 0dB :)

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Odebrałem kompa z serwisu. Panowie powiedzieli że wiatraczek jest sprawny tylko nie dzialał  :lol: coś w stylu "Panie doktorze, pacjent żyje ale nie oddycha". No ale trudno. Coś facet powciskał jakieś kity że wystarczyło nasmarować go i oczyścić no i działa (oddając do serwisu wyraźnie było czuć zapach spalenizny). Dobra a więc mam już kompa w domu, walnąłem mu formata na poprawę humoru. Niby jest OK. Ale dziwi mnie cisza  <_<  Odpalam ASUS Probe, a tam prędkość wentylatorka chipsetu UWAGA UWAGA !!! ~ 1800 obrotów  :mellow:  A gdzie te 9000 które były wcześniej?    Czy taka niska prędkość nie zagrzeje zimnolubnego nForce4?  A może to jest bomba w której lont już się pali? 

 

P.S.

Mogę dać namiary do tego cudownego serwisu, może zaczną zajmować się uciszaniem tych nieznośnych wentylatorków.

1613450[/snapback]

Hehe... Zygfryd szlpda, że Ten serwis pewnie z Białegostoku jest, więc miałbym do przejechania całą Polskę, żeby do nich trafić ;). Ale 1800 miast 9000, a nawet 5400 jak u mnie, to brzmi zachęcająco ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Zygfryd szlpda, że Ten serwis pewnie z Białegostoku jest, więc miałbym do przejechania całą Polskę, żeby do nich trafić ;). Ale 1800 miast 9000, a nawet 5400 jak u mnie, to brzmi zachęcająco ;).

1613575[/snapback]

ja bym wolał 0 rpm od niebieskiego Zalmana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...