Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników A8N-E.

Czy Zalman ZM-NB47J jest dobrym wyborem dla tej płyt?

Na pewno będzie ciszej, ale czy chipset nie będzie się zbytnio przegrzewał?

1647031[/snapback]

Było o tym. Nawet mamy osobny temat o chłodzeniu chipsetu na A8N-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na A8N sli deluxe bez problemu chodził tuner AverMedia, Sb live 5.1 (chodzi nadal), oraz tuner sat SkyStar 1. Problem byl tylko z SkyStar 2, a wynika z tego że napięcia w PCI są różne (nForce4 ma chyba 3.3 a tuner SkyStar 2 wymaga 5). Może coś nie tak jest z samą płytą.

1646674[/snapback]

 

A jakies objawy byly? Gdy podlaczyles tuner ss2 to komp sie odpalil dobrze?

Bo mi sie zawiesza zaraz przy logo startowym... i dalej juz nic...

A sb live 5.1 mi wykrywa jako pci-device ale 0, sterowniki zapodaje to mi pisze ze nie do tego sprzetu... a na starym kompie to samo chodzilo pieknie ;)

 

Czy abit an8 sli lub fatal1ty tez maja takie krzywe akcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników A8N-E.

Czy Zalman ZM-NB47J jest dobrym wyborem dla tej płyt?

Na pewno będzie ciszej, ale czy chipset nie będzie się zbytnio przegrzewał?

1647031[/snapback]

Mam taki. Gdy wszystkie wentyle sa podlaczone w budzie... to ma +/- 34`C

Gdy odlacze wentyle w budzie ma juz +/- 40`C

 

Ale warto bylo wymienic... odrazu mi temp na gpu zmalala o 8`C, z 54`C do 46`C

bo ten wentyl asusa chyba jakos powietrze wywiewal w kierunku gpu ;> a moze mi sie wydaje :P

Ale warto... i cicho ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies objawy byly? Gdy podlaczyles tuner ss2 to komp sie odpalil dobrze?

Bo mi sie zawiesza zaraz przy logo startowym... i dalej juz nic...

A sb live 5.1 mi wykrywa jako pci-device ale 0, sterowniki zapodaje to mi pisze ze nie do tego sprzetu... a na starym kompie to samo chodzilo pieknie ;)

Czy abit an8 sli lub fatal1ty tez maja takie krzywe akcje?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=153605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia Zalmanem - zapraszam do tematu o tym. Nie podniecajcie się tak że Zalman jest taki super bo nie jest. Dotknijcie paluchem ten radiator - to zobaczycie jaka tam panuje temperatura. Jest naprawdę gorąco, na pewno powyzej 60C. Ja jużjenego wykrzaka miałem (myślę że przez to własnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakies objawy byly? Gdy podlaczyles tuner ss2 to komp sie odpalil dobrze?

Bo mi sie zawiesza zaraz przy logo startowym... i dalej juz nic...

A sb live 5.1 mi wykrywa jako pci-device ale 0, sterowniki zapodaje to mi pisze ze nie do tego sprzetu... a na starym kompie to samo chodzilo pieknie ;)

 

Czy abit an8 sli lub fatal1ty tez maja takie krzywe akcje?

1647389[/snapback]

objawy były inne niż te które opisujesz. Karta w komputerze sama jako tako nie powodowała problemów - dopóki nie był używana. Mogłem bez problemów zainstalować do niej oprogramowanie i windows chodził. Dopiero gdy uruchamiałem program do oglądania telewizji, gdy karta musiała wysterować konwerter następował zwis komputera. Przy pierwszej spalonej płycie pomyślałem że coś musiało być nie tak z płytą główną, wymieniono mi ją na nową. Spalił się na niej scalak odpowiedzialny za obsługę FireWire. Przy drugiej spalonej płycie wiedziałem już którego układu scalonego dotykać i dopiero po uruchomieniu oprogramowania zauważyłem że na tym scalaku bardzo szybko wzrasta temperatura. Do trzeciej płyty kupiłem już inną kartę dvb, z zachodnich forów wyczytałem że SkyStar 1 chodzi bez problemu i taką kupiłem.

 

Co do chłodzenia Zalmanem - zapraszam do tematu o tym. Nie podniecajcie się tak że Zalman jest taki super bo nie jest. Dotknijcie paluchem ten radiator - to zobaczycie jaka tam panuje temperatura. Jest naprawdę gorąco, na pewno powyzej 60C. Ja jużjenego wykrzaka miałem (myślę że przez to własnie)

1647634[/snapback]

jak dotknę palcem to rzeczywiście zalman jest dość gorący, ale tak ma być.

Zresztą przy wprowadzaniu wersji Premium Asus podał jaka jest maksymalna temperatura chipsetu i wynosi 90 stopni. ( http://twojepc.pl/news10023.html )

Jest osobny wątek o chłodzeniu chipsetu na a8n: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=113003

Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było powyżej 60 stopni oparzyłbyś paluch. Przy podkręconym NF4 u mnie temperatura radiatora przy podstawie ma 54 stopnie i rzeczywiście jest mocno ciepła. NF3 jednak mniej się grzał. Właśnie dostałem Kingmaxy hardcore 500 i wreszcie mogłem wrzucić 1T. Do tej pory moich Twinmosów (dual pack 2x 512) za nic nie dało się zmusić do pracy przy 1T. Nawet zupełnie niepodkręconych, przy zalecanych timingach. Te chodzą idealnie. Dziś sprawdzę jak sobie radzą taktowane ponad 250MHz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było powyżej 60 stopni oparzyłbyś paluch.

I tak własnie jest.

 

Przy podkręconym NF4 u mnie temperatura radiatora przy podstawie ma 54 stopnie

Skąd te informacje ? Czym mierzone ? Edytowane przez Didymos234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było powyżej 60 stopni oparzyłbyś paluch. Przy podkręconym NF4 u mnie temperatura radiatora przy podstawie ma 54 stopnie i rzeczywiście jest mocno ciepła. NF3 jednak mniej się grzał. Właśnie dostałem Kingmaxy hardcore 500 i wreszcie mogłem wrzucić 1T. Do tej pory moich Twinmosów (dual pack 2x 512) za nic nie dało się zmusić do pracy przy 1T. Nawet zupełnie niepodkręconych, przy zalecanych timingach. Te chodzą idealnie. Dziś sprawdzę jak sobie radzą taktowane ponad 250MHz :)

1647981[/snapback]

Sam jestem ciekaw na ile Ci poszły.

Mi na 255MHz z timingami 2,5-3-3-8 lub 7 przy 1T, a z 260 z tymi samymi już miałem problemy np. z super pi, ale komp normalnie pracował. Napięcie dałem 2,8V. Aha... nie próbowałem obniżać timingów i dawać wyższego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura radiatora mierzyłem takim tanim termometrem cyfrowym. Czujka ściśnieta w pacach pokazuje 35-36 stopni więc pomiar mniej więcej poprawny. Tylko, że na moją płyte dmucha 12cm crystal (ok 7V) na shroudzie z chłodnicy. Co do kingmaxów to timingi zostawiłem nieciekawe (brak czasu na zabawę) ale spokojnie pracują przy 1T na 250, 255 a nawet na 260MHz, więc albo asus rozwiązał problem albo go nigdy nie było i przyczyn należałoby szukać raczej w pamięciach. Kupiłem kingmaxy bo były tanie - przynamniej w porównaniu do innych poważniejszych pamiatek. jestem naprawdę mile zaskoczny. Kosztowały mnie 200zł netto za sztukę. Za tą kasę absolutny best buy! Przez weekend pomęczę je troche bardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W watku czym chlodzic chipset podalem temp. odczyt z czujnika aerogate2

 

Wlasnie jak krecicie pamieci. Jak ustawie w bios cos powyzej PC400 to i tak jest 400, obojetnie czy to jest 433 czy 533. W tej chwili mam ustawione w bios na 333 magistrala na 270 czyli pamieci sa taktowane 222 2,5, 3-3-6 T1. Jak ustawie na PC400 i podkrece magistrale na 255 to ida 1:1 czyli tez 255, niestety na 270 nie chca isc nawet przy podniesionym napieciu i zmienionych timingach. Wiec jak je ustawic, aby moc miec magistrale 270-275, a pamieci na 250?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura radiatora mierzyłem takim tanim termometrem cyfrowym. Czujka ściśnieta w pacach pokazuje 35-36 stopni więc pomiar mniej więcej poprawny. Tylko, że na moją płyte dmucha 12cm crystal (ok 7V) na shroudzie z chłodnicy. Co do kingmaxów to timingi zostawiłem nieciekawe (brak czasu na zabawę) ale spokojnie pracują przy 1T na 250, 255 a nawet na 260MHz, więc albo asus rozwiązał problem albo go nigdy nie było i przyczyn należałoby szukać raczej w pamięciach. Kupiłem kingmaxy bo były tanie - przynamniej w porównaniu do innych poważniejszych pamiatek. jestem naprawdę mile zaskoczny. Kosztowały mnie 200zł netto za sztukę. Za tą kasę absolutny best buy! Przez weekend pomęczę je troche bardziej :)

1649112[/snapback]

O właśnie, co do 1T. Parę stron wyżej wstawiłem screena z Everesta, gdzie miałem ustawione pamiątki na 1T przy 255MHz. Co do pamięci, to nie lubią za bardzo niskich timingów. Najodpowiedniejsze dla nich to 2,5-3-3-8 (ewentualnie 7 lub 6, ale to sprawdź sam). Na cl3 powinny jeszcze pójść więcej, ale nie za bardzo lubią wysokiego napięcia (to nie Winbondy ;))

Ps.

No a za taką cenę to warto:). Ja dałem trochę więcej, ale niestety kupowałem u siebie w niedużym mieście.

Edytowane przez pikubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników płyt z tej rodziny Asusa, którzy nie zwrócili uwagi na ten wątek, chciałbym zasygnalizować, że Asus w połączeniu z kartą sat dvb Skystar2 może być z dużym prawdopodobieństwem zabójczy dla płyty głównej właśnie: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=153605

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watek cykliczny czyli "moje boje z o/c"

 

Jak wiekszosc osob obserwujacych watek pamieta, mialem nielada problemy z o/c. Z poczatku nie moglem przebic sie na 220HTT, potem udalo sie wiecej, az stanelo na 275. Teraz po 24h ciaglego testu zarowno najpierw groznego S&M Stable, a potem 16h stress prime 2004 moge powiedziec, ze w koncu udalo sie osiagnac magistrale 300! calkowicie stable :)

Niestety szczescie nie jest pelne, poniewaz mnoznik x8 :/ co daje 2400Mhz mniej niz przy 9x275, lecz roznica ~75Hz taktowania proca, jest nie wystarczajaca w stosunku do 300 HTT przy 75 Hz mniej ogolnego taktowania.

 

Gdzies czytalem, ze A64 nie lubi polowkowych mnoznikow, prawda to? Chcialbym dalej isc za glosem o/c ;) i dac 300x8,5 tylko nie pamietam co bylo nie tak z tymi polowkowymi mnoznikami. Ktos moze potwierdzic zaprzeczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle ja bede robil za krolika doswiadczalnego i potestuje ten bios :P

 

Ten moj procek ma jednak potecjal, wlasnie mija 2h SP2004 przy HTT 315x8, ale o stabilnosci mozna pomowic dopiero po 12h testu.

 

Edit

 

Pierwsze info o new bios. Nareszcie! bezproblemowo bootuje sie dysk nawet przy HTT 315x9 wczytuje sie windows. Nareszcie! ustawienia z bios procesora (HTT) nie sa kasowane pozaladowaniu win.

Teraz bedzie mozna wyzylowac proca. Czekamy na pelna wersje tego bios, narazie jest bardzo dobry.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla użytkowników płyt z tej rodziny Asusa, którzy nie zwrócili uwagi na ten wątek, chciałbym zasygnalizować, że Asus w połączeniu z kartą sat dvb Skystar2 może być z dużym prawdopodobieństwem zabójczy dla płyty głównej właśnie: 1650915[/snapback]

ja mam płyte Asus a8n-e i karte skystar 2.6d i wszystko działa bezproblemowo od jakichs 2 tyg (tyle mam nowego kompa)

ogladam tv prawie caly czas jak siedze przy kompie, podpiolem tv pod tv-outa, i nic sie nie dzieje

 

moze maly oftopic, ale kumpel mi mowil ze na jego starym tunerze tv-sat, która sie mocno grzała , odlutowały sie jakies części.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...