Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

DasKiller:

 

Nie pisz posta pod postem, tylko edytuj ten pierwszy i w nim dodawaj co chciałeś dopisać. Przycisk "Edytuj"

 

Możesz od kogoś/ze sklepu jakiegoś wypożyczyć kartę graficzną na PCI? Bo na PCI-E pewnie nikt nie ma :? I zobacz co się dzieje z inną kartą

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 580zł za A8N-Sli to normalna cena w sklepie np. w Krakowie :)

A co do problemu to spróbuj tego:

Wypnij wszystko z płyty i zostaw tylko grafę, jedną kość ram no i oczywiście zasilacz ;)

Jeśli nie ruszy to zmień kość i próbuj

Jeśli dalej nie rusz to włóż kość w inny bank

Twoje kości są jak mniemam obustronne a to czasami sprawia problemy A64.

Jeśli zmieniałeś coś w biosie to polecam odłączyć kabel zasilający od kompa i na 30s (asus poleca 10s ale tak w razie czego) wyciąg baterię biosu. Włóż spowrotem baterję i odpal kompa. Jak nie pomoże to niestety mi się już sztuczki wyczerpały. Jeszcze tylko o zasilacz z przyzwyczajenia zapytam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dostalem w koncu mobo, jak myslicie moge odpalic z grafika S3 na PCI to na zasilce huntkey 300W ? :huh: Jutro dzwonie do kaliskiego komputronika zeby mi sprowadzili Hipera albo Topowera, wolalbym troche kasy zaoszczedzic bo potrzebuje na pare innych rzeczy, niby wiadomo ze na zasilce sie nie oszczedza ale moze kasy nie starczyc na grafe wtedy :blink:

 

Aha i co sadzicie o tym:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6068

 

Bo slyszalem ze chieftec teraz to nie to samo co kiedys... widze ze ma koncowke 24pin, trzyma sie dobrze? Bo koles powiedzial ze maja jakis chieftec 420W na stanie a jak chce inny to musze dzien poczekac

 

Mysle takze o tych:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15789

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14933

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15407

 

nie wiem jak tagan czy ma 24pin koncowke czy 20, chce jechac bez przejsciowki, Topower i Hiper maja owe koncowki.

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daskiller twoja zasiłka to nie demon wydajności pod A64 ale zestaw z zwykłą kartą na PCI powinna uciągnąć (z tym że pewności nie mam).

Kartę graficzną oczywiście przekładałeś do drugiego gniazda ?? (tak tylko pytam ;) )

Nie jestem hazardzistą ale obstawiam, że płyta do wymiany a i zasilacz pewnie też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jedna rzecz. Na obecnej płycie (A7N8X Dlx) mam macierz RAID0.

 

Co się stanie gdy te dyski (każdy do tego samego kanału co na A7N8) przepnę na A8N? Oczywiście w RAID0

 

Czy zachowam dane? Czy wszystko będę musiał konfigurować i instalować od nowa?

 

Czy jest jakiś sposób żeby obyło się bez żmudnego robienia backupu i reinstalowania wszystkiego (Ghost jest jakąś pomocą, ale nie do końca)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co pamietam przy konfigurowaniu powinien wykryc jak dyski byly ustawione, no ale to pamietam z kontrolera SCSI bo na SATA RAID'u jeszcze nie ustawialem

 

 

> PS wlasnie przyszla zasilka, jest super, naprawde podoba mi sie cale wykonanie, zaraz wsadze jakas PCI i odpale to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zastanawiam bo zasilacZ w sumie jest prawie nowy ale czy wystarczy jesli bede miec karte x800xl czy raczej cos mocniejszego? ale co?

1269496[/snapback]

 

Tez sie zastanawiam do pewnego czasu nad XL, widzialem w jednym sklepie po 1200zeta, dowornuje a nawet przewyzsza 6800GT gdy uzywasz AA i AF, no i mozna jeszcze troche podkrecic, widzialem ze power color ma jeszcze wejscie na zasilanie, a inne juz nie, moze sie wykazac lepszymi mozliwosciami O/C

 

 

a powiedzcie mi jako ustawic jakies ratio do pamieci bo nie ida mi rowno :? jak ustawilem FSB 275 to pamieci przestawiaja sie jak na 266 i tak w windzie pokazuje przykladowo 170-190... Tam gdzie ustawiam maksymalne taktowanie pamieci wybieram 550 a pozniej pisze cpu fsb 550 i reszta ustawien znika do normalnych, wrzucilem nowy bios 1003

 

 

==================

 

cpu mam teraz ustawionego na 2477MHz 275x9 1.440v, a pamiec sama sie ustawia CPU/14 czyli 177, czemu tak jest? jak ustawic synchro? :|

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus wypuścił na rynek A8N-E: http://twojepc.pl/news9369.html

 

Bez SLI, złącze PCI-Express x16 dla karty graficznej, PCI-E x4 (z dodatkowym zapięciem dla długich kart - takich jak graficzne), oraz dwa PCI-E x1 i 3 PCI, cztery porty Serial-ATA, dwa IDE, FDD i cztery gniazda DIIM dla pamięci.

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj recke  i porownanie z gigabytem na in4.pl , moze to tylko jeden przypadek taki ale kto wiem, choc sam mam nieprzyjemny przypadek ze juz na starcie do wymiany ...hmmm? no nie wiem

...gdybym mial sie opierac tylko na tej recce, to faktycznie plytka bylaby do bani... nie wiem dlaczego NetCop sie uparl tego forum anandtech'a...mial problemy z plytka, nie sprawdzil na najnowszym dostepnym biosie, poczytal troche jakies forum i juz...

ja jakos nie uswiadczylem problemow z pamiatkami, ncq, itp...zanim dostalem karty na pga tez jechalem przez ponad tydzien na s3, i jakos tez wszystko dzialalo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem nadzieje ze bedzie wszystko spoko, zaufalem znanej marce, mialem wczesniej abita i bylem zadowolony w 100%, pewnie mam pecha do tego egzemplarza, a jak o/c ? taki slaby jak pisza czy nie? bo moze zamienic na cos innego? moze dfi ,choc moze byc trudno dostac?

 

ps. albo nie przejmowac sie i poczekac na wymiane i nowe biosy ?!

Edytowane przez DasKiller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a jak o/c ? taki slaby jak pisza czy nie? bo moze zamienic na cos innego? moze dfi ,choc moze byc trudno dostac?

ja tej plyty nie kupowalem dla oc tylko dla SLi...mi w zupelnosci wystarczy 285x9 dla proca oraz 236 2-3-3-6 1T dla pamiatek...

jak chcesz plyte tylko do oc, to bierz dfi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to miala byc plyta dobra do wszystkiego  na na force4 pod 939(a64) a sli w przyszlosci ... tym bardziej ze narazie chyba wezme x800xl bo 6800gt jest za drogie

i w moim przypadku jest taka plyta...kwestia oczekiwan i potrzeb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem mnie cos nie gra, procka jak ustawiam z zakresu 250-280 i mnoznik 9 to na pamieci idzie tak malo ze nie moge przekroczyc 187MHz a pamieci sa 250 jak obnize mnoznik to procek bedzie nizej chodzil a na pewno fsb nie podkrece juz wiecej bo raz probowalem na 300 odpalic... dziwne jest to ze jak pamieci sa taktowane 180MHz to musze ustawiac timingi jak do 250 i wysokie napiecie, no i jak fsb cpu jest naprawde wysoko to przy mem test w sandrze wiesza sie.

 

Jutro ma przyjsc Maxtor z serii 10 - 200GB NCQ SATA, jade dalej na S3, niedlugo cos sie kupi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...