Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam tą płytę główną (w wersji Deluxe) i jestem z niej zadowolony gdyby nie... No własnie, zawsze jest jakies "ale".

W sumie to bezpośrednio nie dotyczy samej płyty głównej ale dołączonego do niej oprogramowania nVidii. Widać, że sterowniki do nForce4 to wciąż beta.

Po pierwsze nie można zainstalować dołączonego nVidia Firewall'a. Wyskakują jakieś błędy o tym , że nie można odnaleźć plików. Gdzieś na jakimś zagarnicznym forum znalazłem te pliki i ściągnąłem. Wszystko jest niby dobrze tylko, że ten firewall wyłącza się (mam w logach taki komunikat). Może jak ktoś z Was korzysta z firmowego nVidia firewall'a na tej płycie to napisze czy u niego wszystko jest OK.

Po drugie to mi nie działa NCQ. Posiadam HDD Seagate 160 GB Barracuda 7200.7 ST3160827AS 8MB Serial ATA / NCQ. Tzn. niby działa bo w sterownikach nVidii do HDD można zaznaczyć opcję "Enable command queuing" ale po jej zaznaczeniu HDD generuje pełno błędów i co rusz trzeba resetować komputer (raz to nawet musiałem WinXP przeinstalować bo się zawiesił na amen). Tak więc mój HDD obsługuje NCQ, ale sterownik do nForce4 jest baaardzo niedopracowany. Może u kogos to dobrze działa, co?

Jak to z tym firewall'em i NCQ jest u Was :?:

1262531[/snapback]

Witam !!!

 

Mam również AN8 SLI Deluxe i Dysk SATA Seagate z NCQ (160GB)

 

Mam podobne jazdy co ty ....

 

System mam na tym dysku SATA ..

 

Z tym że jak podłączę Dyski IDE (2x 160 GB Samsung na 1 IDE) to Komp mi sie wiesza już po minucie !!

 

Mam Win XP SP 1 , stery do Nvidii 6.37 (przy 6.39 dzieją się sceny dantejskie)

 

Bios 1003

 

Dysk działa stabilnie jesli te 2 hdd podepnę do 2 kanału .. Dziwne .. Ale działa ..

 

O NCQ juz nie wspomnę ... Jak włączę system sie wywala momentalnie ..

 

Czyżby niezgodność Seagate z NCQ i Asusa ??

 

Kolejny problem to obciążenie proca podczas odczytu/zapisu z SATA na ten sam dysk .. od 7% do 100% ... EEEEE mam z tym niezłą zagwozdkę ... Dla porównania . Z IDE na IDE max 10% w miare stale ...

 

 

Ma ktoś jakiś pomysł ??

 

 

 

Pozdrawiam

Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i witam wszystkich na forum i proszę o wyrozumiałość ..

Nigdy wcześniej sie w to nie bawiłem ..

Ale ogólnie niektóre problemy mnie przerastają ..

 

 

 

Pozdrawiam

Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i witam wszystkich na forum i proszę o wyrozumiałość ..

przy kazdym swoim poscie masz"edytuj" :)

co do problemu ncq i firewalla'a...nie wiem...albo z moim kompem jest cos nie tak, albo ze mna, albo to i to...

napisze to jescze raz: dwa dyski - ata i sata, maxtory 6Y080P0 oraz 6B250S0. na ata winxp en sp2 fw6.39, na sata win64rc1 fw6.25 oraz wszyskie dane, w winxp wlaczone ncq - wszystko dziala. firewalla nie uzywam, ale z ciekawosci zainstalowalem - tez dziala bez problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam że wtrącę ale u mnie też jest nienormalnie bo wszystko działa ;) SATA NCQ Firewall - Win XP Sp2

Ale widzę że platforma NF4 przysparza zmartwień. Na naszych problemy z dyskami i firewallami na DFI jakieś nieznane urządzenia WTF ?? Chyba MSI nie ma problemów albo się o nich nie słyszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostane plyte z serwisu to chcialbym zmienic chlodzenie chipsetu, co polecacie?

1281863[/snapback]

U siebie dalem Zalmana niebieskiego pasywnego, takiego. Jak na razie sie sprawdza, ale komp jeszcze nie krecony. Troche na ten radiator dmucha wentylator 120mm na boku obudowy, co niewatpliwie pomaga.

 

Tu tez moze popatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponawiam pytanie

:P zdecydowales sie juz na jakas plyte czy nie? bo widze, ze skaczesz tak z kwiatka na kwiatek ;)

ja caly czas jade na 285-288 (x9), na 310(x8) jescze mam stabilnie, potem to juz roznie...w moim przypadku na pewno wplyw na to wszystko ma SLi...procek to 3200+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem te wszystkie 'faki' i dalej nie moge przekroczyc 200 na pamieciach :( jak podniose w biosie magistrale troche to automatycznie przeskakuje na 266 i sie troche podkreca, teraz mam ustawienie 275*9 (2478) i pamiec jedzie na 177, jeszcze nie sprawdzilem czy stabilnie, ale jechalem najwyzej na FSB 285MHz nie pamietam juz mnoznika ale pamieci jakos 190MHz i przy sandrze - memory test komp sie sypie.

 

Nie wiem jak wy to robicie ze osiagacie na pamieciach ponad 200 moje to sa 250...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ostatnio pojawil sie drugi problem, mianowicie nawet przy normalnych ustawieniach komp potrafi sie nagle zawiesic, nie wiem czym bylo to spowodowane, odinstalowalem sterownik AMD A64, zobacze czy to cos da.

 

Mam rozumiec ze w device manager > NV NF4 ADMA Controler > comand queuing to NCQ? Bo szukalem tego wszedzie i tylko cos takiego znalazlem, wlaczone i dziala jakos.

 

Aha i w windowsie jak macie ustawiony DEP ? ja mam 'turn on for essential Windows programs and services only' Podobno to powodowalo niestabilnosc systemu na A64, tak kiedys czytalem. Wylaczacie to jakos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam tą płytę główną (w wersji Deluxe) i jestem z niej zadowolony gdyby nie... No własnie, zawsze jest jakies "ale".

W sumie to bezpośrednio nie dotyczy samej płyty głównej ale dołączonego do niej oprogramowania nVidii. Widać, że sterowniki do nForce4 to wciąż beta.

Po pierwsze nie można zainstalować dołączonego nVidia Firewall'a. Wyskakują jakieś błędy o tym , że nie można odnaleźć plików. Gdzieś na jakimś zagarnicznym forum znalazłem te pliki i ściągnąłem. Wszystko jest niby dobrze tylko, że ten firewall wyłącza się (mam w logach taki komunikat). Może jak ktoś z Was korzysta z firmowego nVidia firewall'a na tej płycie to napisze czy u niego wszystko jest OK.

1262531[/snapback]

No coz kupilem dla braciszka (za jego kase) ww plyte i mam podobny problem.

Przy instalacji na czystym systemie wyskakuja bledy gdy zaczyna instalowac sterowniki do firewall'a.

Czy ktos juz moze znalazl rozwiazanie tego problemu lub wie co jest tego przyczyna?

Czy tez musze isc i zwrocic plyte do serwisu?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Asusa A8N - SLI, i karte His X700pro pamieci 1,0GB Kinfgston AThlona 64-3000+

Problemy problemy caly czas z ta plyta nie wspomne juz o firewallu ktory jak juz zaczal dzialac to powodowal zawieszanie sie kompa, po wylacznieu i wlaczeniu softwarowego jest ok.

 

Problem mam z neostrada wszystkie modemy USB zawieszaja polaczenie sprawdzalem 3 rozne 2 x sagem 1 x thompson.

Jak siedzę i pracuję albo ogladam film ( czyli od czasu do czasu rusze myszka) pracuje nawet caly dzien. Wystarczy ze zostawie na noc po 2-3 h sie freezuje polaczenie ( jest w trayu nadal) ale zadne pakiety nie przechodza. Od 4 tygodni robie juz najrozniejsze cuda, zmieniam firewalle, ustawienia w biosie na najglupsze, bios zmeinilem na bete, nic nie pomaga.

W podgladzie zdazen pisze ze nie moze uruchomic uslugi USBdriv.dll ale nie wywala bledu 619. W opcjach usb mam wylaczone oszczedzanei energii sagem najnowsze stery ze stronki, wszystkie opcje poustawiane jak maja byc.

 

Jezeli ktos ma jeszcze jakis pomysl niech da znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak wsadzilem nowa grafe to problem ze stabilnoscia ustal :) btw. mam maxtora 200GB z ncq i nie mam problemow

 

 

ale widze ze nikt mi nie pomoze z o/c :( caly czas to samo... teraz ustawilem 266x9 (2394) i pamieci przestawiaja sie na CPU/14 czyli 2394/14=171(345MHz), tylko jak jade na FSB do 216 to ida synchronicznie, pozniej juz asynchronicznie i duzy dzielnik. BIOS zarzucilem nowy 1004. Czytam te poradniki jednak w niczym one mi nie pomagaja.

 

Macie przeciez A8N-SLI podajcie swoje ustawienia i jak chodza pamieci.

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszly nowe biosy...

1004 final -> ftp://ftp.asuscom.de/pub/ASUSCOM/BIOS/Soc...luxe/1004sd.zip

1005.001 -> ftp://ftp.asuscom.de/pub/ASUSCOM/BIOS/Soc...xe/1005sd01.zip

ja zapodalem 1005.001, nic sczegolnego sie nie wydarzylo...przynajmniej na razie ;)

 

Macie przeciez A8N-SLI podajcie swoje ustawienia i jak chodza pamieci.

htt x3 na 289, pamiatki na 333 2-3-3-6 1T co przy mnozniku 9 daje jakies 236MHz na pamieciach

 

co do firewalla, swego czasu byl problem z niedzialajacym softem na polskiej wersji winxp....ja caly czas jade na en, byc moze dlatego nie mam wiekszosci problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawiasz pamieci na 333? u mnie przy wyzszej magistrali skacze samo na 266. A uzywajac opcji memory max clock wszystkie ustawienia O/C zmieniaja sie na AUTO.

 

Ja uzywam WinXP Pro Corporate

 

 

###########

 

 

Oooo dziala :P teraz tylko cpu i mem wyzylowac na ile mi sie uda i jazda, ciekawe czy z tych pamieci wyciagne 530-540MHz :) Byloby super...

 

sprzedalem juz aparat i zastanawiam sie teraz czy kupic nowy (sprzedalem niby zeby zmienic na aparat z CF bo sony ma DROGIE MSPRO_DUO) ale zaczynam sie zastanawiac czy nie kupic jeszcze jednej VGA do SLI :P Grafa jest piekna dziala narazie na 575/1185 moze cos wyzej jeszcze wejde, szkoda ze na mobo nie ma napiecia dla PCI-Express, moze by sie cos wiecej wycisnelo...

 

 

narazie jade na 9x267 pamieci tak samo :) ale wyzej chyba juz nie wejde bo puszczalem kiedys 275 i bylo niestabilnie, chyba ze synchro z pamiecia cos da... sandra mem: 6200MB/s

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Binek

 

Weź i wyedytuj swój powyższy post, forum się rozwala

 

Powrzucaj te zdjęcia grupami jedno pod drugim

 

Nie działają mi powiększenia tych zdjęć ....

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak wsadzilem nowa grafe to problem ze stabilnoscia ustal :) btw. mam maxtora 200GB z ncq i nie mam problemow

ale widze ze nikt mi nie pomoze z o/c :( caly czas to samo... teraz ustawilem 266x9 (2394) i pamieci przestawiaja sie na CPU/14 czyli 2394/14=171(345MHz), tylko jak jade na FSB do 216 to ida synchronicznie, pozniej juz asynchronicznie i duzy dzielnik. BIOS zarzucilem nowy 1004. Czytam te poradniki jednak w niczym one mi nie pomagaja.

 

Macie przeciez A8N-SLI podajcie swoje ustawienia i jak chodza pamieci.

1292311[/snapback]

Może to da Ci trochę do myślenia:

 

DDR200 = 1:2

DDR266 = 2:3

DDR333 = 5:6

DDR400 = 1:1

DDR466 = 7:6

DDR500 = 5:4

DDR533 = 4:3

DDR550 = 11:8

DDR600 = 3:2

 

Więc jeżeli chcesz synchro ustawiasz sobie DDR400 a potem dowoli... Najbardziej łopatologiczny sposób na obliczenie tak +/- częstotliwości ramu np dzielnik 5:6 = 0,8(3) x (FSB np: 266) = 222mhz

Edytowane przez Interloper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wspomnialem juz wczesniej juz jest ok, myslalem o tym ze jak chce puscic pamieci na 500MHz to musze ustawic tam 500, ale po takim zabieku samo wskakiwalo na 266, okazalo sie ze zle myslalem, na platformie z A64 podkrecanie troche inaczej wyglada dlatego na poczatku nie lapalem, teraz jest super

 

jade synchronicznie z pamieciami 270x9

 

wyniki benchmarkow:

4144 - 3DMark05

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=615015

 

9544 - 3DMark03

http://service.futuremark.com/compare?2k3=3736044

 

4645 - PCMark04

http://service.futuremark.com/compare?pcm04=2835641

 

mam jeszcze wynik na 6800GT AGP jak mialem AXP - ponad 12000 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem sie zorientować czy ktoś z was miał takowy problem jak ja. Nie jestem raczej zadnym specem i znawcą więc sie nie będe wymądrzał tutaj. Otóz zdecydowałem się na zakup Asusa A8N-SLI i wszystko z instalacją poszło gładko i bez bólów ze sterownikami czy inymi rzeczami...co instalowałem to weszło i zadziałało. Wszystko oprócz dźwięku. Mam bowiem taką sytuację : posiadam zestaw głosników 2.1, po wsadzeniu jack`a do LINE OUT mam dzwięk ,ale tylko w lewym głosniku, tak samo jest ze słuchawkami czy ze zwykłym zestawem stereo. Microfon podłaczony działa bez zarzutu. zainstalowałem najnowsze sterowniki Realteka do ukłądu dzwiękowego i dalej to samo....przeinstalowałem drajvery do Nforce4 sli na v. 6.39 i dalej to samo. W ustawieniach głosników daje 2 channel albo headphones w zaleznosci co mam podłaczone. I nic. Na magicznych słuchawkach mojego ojca które mają mozliwośc przełaczenia ze stereo na mono po przełaczeniu na MONO działąją obie słuchawki:| Nie jestem teraz pewny czy dalej mam coś w ustawieniach zwalone a raczej przekopałem juz wszystko co sie da:| czy mam moze walnięte wejście jack`a. za pare dni bede mógł dopiero przetestowa płyte na zestawie głosników 7.1 wiec zobacze czy reszta działą ale na razie żyje w niepewności. Czy ktoś spotkał sie z czyms takim i może pomóc???

 

Dodam ze udało mi sie na chwile odzyskac głos we wszystkich głosnikach po zabawie suwakiem zmiany kanałów:| po chwili a własciwie po wyciągnieciu wtyczki z głosników i wsadzeniu słuchawek znów działała mi tylko 1 słuchawka:( a teraz juz ten bajerek nie działa:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jak podlaczasz glosniki przez SPDIF to nie dziala na nvmixerze tylko na driverach realteka

 

w co wolelibyscie zainwestowac w WC na CPU, NB, GPU czy moze w druga 6600GT do SLI?

 

jak mozecie to pokazcie fotki z coolerami thermalright xp-120 albo z zalmanem, chcialbym zobaczyc czy zmiesci mi sie w budzie (ile miejsca zajmuje)

 

chetnie tez zobacze jakis zestawik WC na tematycznej mobo, razem z temperaturkami :)

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki klopot,zainstalowalem win2000 i pokazuje mi ze nie mozna uruchomic urzadzenia 1394,pod xp dzialalo spokojnie, jednak ja jestem poklocony z xp i chcialbym 2000 dalej, mam bios uber 1013, nie wiecie jaka rada moze na to byc? chcialem wlasnie kamere podlaczyc a nie chce mi sie tylko po to sadzac xp

pozdrawiam i z gory dzieki za wszystkie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam taki klopot,zainstalowalem win2000 i pokazuje mi ze nie mozna uruchomic urzadzenia 1394,pod xp dzialalo spokojnie, jednak ja jestem poklocony z xp i chcialbym 2000 dalej, mam bios uber 1013, nie wiecie jaka rada moze na to byc? chcialem wlasnie kamere podlaczyc a nie chce mi sie tylko po to sadzac xp

pozdrawiam i z gory dzieki za wszystkie rady

Chyba płyty Ci się pomyliły. Nie ten topic: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=33457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie dzialac, mozesz takze uzyc przejsciowki na 24pin (koszt kolo 20zl)

jednak lepiej wyposazyc sie w dobry zasilacz przynajmniej 380W ktory posiada wzmocniona linie 12V lub podwojna linie.

Jesli masz kase bierz tagana :) Jestem zadowolony strasznie z tego zasilacza, cale wykonanie i podoba mi sie rozwiazanie 20+4pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Płyta bez problemu wstaje nawet bez przejściówki z 20pin na 24pin, wystarczy wsadzić 20pinową tak aby 4 dolne wtyki zostały wolne. Osobiście złożyłem kompa na płycie ASUS A8N-SLI i działa bez problemu na 360W zasilaczu Chiefteca już prawie miesiac.

 

binek: Zalman 7000Cu nawet nie wystaje po za płytę wieć napewno wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...