Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Płyta bez problemu wstaje nawet bez przejściówki z 20pin na 24pin, wystarczy wsadzić 20pinową tak aby 4 dolne wtyki zostały wolne. Osobiście złożyłem kompa na płycie ASUS A8N-SLI i działa bez problemu na 360W zasilaczu Chiefteca już prawie miesiac.

 

binek: Zalman 7000Cu nawet nie wystaje po za płytę wieć napewno wejdzie.

Witam nową osobę w tym wątku :)

 

Jak wygląda reszta konfigu podpięta do tej zasiłki? Jaki proc? Ile ramu? Jaka grafa? Jakieś OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o Zalmana 7000 czyli tego mniejszego, najnowszy czyli 7700 jest wiekszy ale jezli nad MOBO masz jakieś 2cm wolnej przestrzeni to powinien się zmieścić. Jednak ja mam u siebie na 3500+ wersję 7000 i to wystarcza nawet po kilku godzinach ciężkiej pracy radiator jest ledwo ciepły.

 

Co do tego kompa na zasiłce 360W, procek 3000+ (winchester), 1GB RAM Geil PC400 (2x512), Leadtek Winfast GeForce 6600GT Extreme 128MB DDR TV . Procek chodzi nie podkręcany ze względu na to że dla użytkownika tego kompa jest to zbyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wspomnialem juz wczesniej juz jest ok, myslalem o tym ze jak chce puscic pamieci na 500MHz to musze ustawic tam 500, ale po takim zabieku samo wskakiwalo na 266, okazalo sie ze zle myslalem, na platformie z A64 podkrecanie troche inaczej wyglada dlatego na poczatku nie lapalem, teraz jest super

 

jade synchronicznie z pamieciami 270x9

 

wyniki benchmarkow:

4144 - 3DMark05

1299831[/snapback]

 

 

Hej.

Jak osiagnac 250 FSB na tej plycie?? Ja nie moge

Mam ustawione w biosie DDR 400 i ustawiam FSB mnoznik i napiecia. Natomioast w zaden sposob nie moge osoagnac FSB 250. Prosze napisz mi jakie masz ustawienia w biosie.

Ja teraz jade na 2-3-3-8 FSB 235 mnoznik 9 napiecie procka 1,4 a pamiatek 2,8

 

PS. A64 3500 Winni A8N-SLI 2x512 A-Data Vitesta DDR600

Edytowane przez gripen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam maly problem z konfiguracja tej plytki, a wlasciwie z ustawieniem dysku. Mam Seagate'a 160 GB SATA, ktory dziala mi na ATA133. Nie wiem, jak ustawic zeby pracowal na 150 i zadnych pomyslow na rozwiazanie problemu. Oprocz tego jak ustawic NCQ. Please help me.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam maly problem z konfiguracja tej plytki, a wlasciwie z ustawieniem dysku. Mam Seagate'a 160 GB SATA, ktory dziala mi na ATA133. Nie wiem, jak ustawic zeby pracowal na 150 i zadnych pomyslow na rozwiazanie problemu. Oprocz tego jak ustawic NCQ. Please help me.

1304065[/snapback]

ATA133? Sata zaczyna się od 150 - jak ci się to udało? W ogóle to gdzie ci to pisze, bo Sata wykrywane są oddzielnie niż inne dyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jak osiagnac 250 FSB na tej plycie?? Ja nie moge

Mam ustawione w biosie DDR 400  i ustawiam FSB mnoznik i napiecia. Natomioast w zaden sposob nie moge osoagnac FSB 250. Prosze napisz mi jakie masz ustawienia w biosie.

Ja teraz jade na 2-3-3-8 FSB 235 mnoznik 9 napiecie procka 1,4 a pamiatek 2,8

 

PS. A64 3500 Winni  A8N-SLI        2x512 A-Data Vitesta DDR600

1302404[/snapback]

 

prawdopodobnie nie zmieniasz Hyper Transport (HT) zmniejsz do 4/3x i juz bedzie smigalo pameitaj by nie przekraczalo 1000MHz

przykladowo standardowo jedziesz na 5x200, na 250 ustawiasz 4x a ja na 270 mam ustawione 3x

 

 

 

 

 

 

 

Ludzie powiedzcie mi bo mam problem...

Kupilem sobie tunerek winfast tv200 xp rm czy jakos tak (pewnie pomieszalem ale to model RM)

no i nie ma wyjscia line-in przez jacka tylko przez kabelek 4pin wewnetrzny (jak on sie dokladnie nazywa?)

podlaczylem do mobo przez AUX i kupa nie ma dzwieku, probowalem na wszystkie sposoby, obracajac kabelek oraz zmieniajac w systemie i oprogramowaniu bajery, nic nie dalo, dzwieku nie ma :sad: a chcialem sie pozbyc TV z pokoju zeby pusciej sie zrobilo troche... w instrukci od tunera pisze ze to jest kabelek audio i nic wiecej, w instrukcji asusa pisze ze mozna pod AUX podlaczyc TV-tuner, takze nic wiecej... PLEASE HELP ME!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATA133? Sata zaczyna się od 150 - jak ci się to udało? W ogóle to gdzie ci to pisze, bo Sata wykrywane są oddzielnie niż inne dyski?

1304110[/snapback]

Jest dokladnie tak napisane: First SATA. Master Disk : LBA, ATA133, 160GB

 

Oczywiscie jest to w tabeli po wykryciu IDE. Moja plyta to nie DELUXE, jesli to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie nie zmieniasz Hyper Transport (HT) zmniejsz do 4/3x i juz bedzie smigalo pameitaj by nie przekraczalo 1000MHz

przykladowo standardowo jedziesz na 5x200, na 250 ustawiasz 4x a ja na 270 mam ustawione 3x

===============================================================================

 

 

 

Nadal mam problemy.

W zaden sposob nie moge osoagnac FSB 250. Moze robie cos nie tak.

Ustawiam w biosie DDR400 nastepnie timmingi i 1T. Potem HTx4. A potem FSB 250, mnoznik x9, napiecie na pamieciach np. 2,8v a na procku np. 1,5v. No i na zadnych timmingach nie chodzi, ustawialem 3-4-4-10 i nic, na auto jak jest ustawione to tez nic. C&Q oczywiscie wylaczone. Prosze pomozcie.

 

Moj sprzet to A64 3500 Winni, A8N-SLI Deluxe, 2x512 Vitesta DDR600, zasilka to Antec 550, sprawdzalem na biosie 1004 i

1005-003 beta.

 

PS. Jak ustawie DDR powyzej 400 np. 500 to w opcjach overclocking wszystko sie usawia na auto a FSB wyswietla chyba 266, i jak zmienie na manual i zechce cos zmienic np. mnoznik lub napiecie to DDR wskakuje na auto. Jeszcze raz prosze o pomoc.

Edytowane przez gripen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 1T na fsb250 na tej płycie jest kompletnie nierealne...

1305491[/snapback]

 

 

Albo mam walnieta plyte, albo procka.. albo sam juz nie wiem co. :mur:

 

W biosie wszystkie parametry dotyczace pamieci ustawilem na auto. Skupilem sie na tym zeby osiagnac FSB 250. Za nic nie chce dzialac. Ponizej 250 dziala. Procek da sie podkrecic ale tylko np. FSB 240x10. Probowalem tez z 2T i FSB 250 , HTx4, a timmingi wysokie ustawialem albo na auto, i tez nie chcialo dzialac. Prosze o jakas rade i pomoc.

 

Aktualnie dziala mi stabilnie 1T 2-3-3-8, FSB 235, mnoznik 9, HTx4, napiecie 1,4 na procku, pamiec 2,75, DDR400

 

Moj cel to osiagnac te 250 FSB

 

A 64 3500 Winni, A8N-SLI, 2x512 Vitesta DDR600, Antec 550

 

PS. A moze ktos sie zlituje i wypisze mi swoje ustawienia w biosie zebym sobie wyprobowal :rolleyes:

Edytowane przez gripen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Daj jakiś niski mnożnik np x8

2. DDR400 / DDR333

3. 2T i jakieś spokojne timingi

4. Napięcie Vdimm na 2,85V

5. FSB na np 275

6. HTT na x2 lub x1

 

Jeżeli nie pomoże problemem jest albo pamieć (W jednej z recenzji czytałem że ADaty nie chciały pracować na niej tak jak należy) albo wiadomo płyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Daj jakiś niski mnożnik np x8

2. DDR400 / DDR333

3. 2T i jakieś spokojne timingi

4. Napięcie Vdimm na 2,85V

5. FSB na np 275

6. HTT na x2 lub x1

 

Jeżeli nie pomoże problemem jest albo pamieć (W jednej z recenzji czytałem że ADaty nie chciały pracować na niej tak jak należy) albo wiadomo płyta...

1305625[/snapback]

 

A jak problem lezy w plycie to co zrobic?? Chyba gwarancja na cos takiego sie nie nalezy... a moze sie myle??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie potrafię nic powiedzieć ponieważ generalnie nie wiem na czym tak do końca Ci zależy na podkręceniu tego 3,5K czy też wysokim HTT. Równie dobrze mogłeś trafić na ekstremalnie kiepskiego procka ;) więc sprawdź poniżej 2200mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie potrafię nic powiedzieć ponieważ generalnie nie wiem na czym tak do końca Ci zależy na podkręceniu tego 3,5K czy też wysokim HTT. Równie dobrze mogłeś trafić na ekstremalnie kiepskiego procka ;) więc sprawdź poniżej 2200mhz

1305665[/snapback]

 

Sprawdzilem... FSB 250 nie chce wogole w zadnej kombinacji pracowac(to mnie wlasnie najbardziej niepokoi). Natomiast 240x10 odpalilo sie. Teraz to mi zalezy zeby zdiagnozowac dlaczego te 250 nie dziala. Oczywiscie FSB powyzej 250 takze nie dziala. Probowalem ustawic 250x8, 250x9 i nic, nie dziala. Ustawienia ramu mialem wszystko na auto, i htt tez na auto. Probowalem tez z 2T DDR400/333, spokojne timmingi, i nic. 250 jak nie chce tak nie chce.

 

Mam takie pytanie.. czy jak pojde do sklepu i im powiem ze plyta nie nie chce mi dzialac na FSB 250 i domagam sie naprawy gwarancyjnej lub wymiany to czy mnie nie wysmieja :D ?????

Czy gwarancja cos takiego wogole obejmuje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej ciebie wysmieja jesli cos takiego powiesz na gwarancji...

 

ustaw 2T i sproboj timingi 3-4-4-11 napiecie daj 2.9 nawet nic pamieci sie nie stanie...

w ogole sprawdz temperature procka moze masz wysoka naprawde ;)

btw. moze ten procek slabo sie kreci :P

 

ja mam ustawione 2T 3-4-4-11 2.95v 270MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Asus: Asus A8N SLI Premium

 

http://www.sirius.pl/news.php?id=4603

 

"W płycie ASUS A8N-SLI Premium wykorzystano układ firmy Pericom Semiconductor, eliminujący konieczność każdorazowego otwierania obudowy i przekładania karty odpowiadającej za obsługę jednej bądź dwóch kart graficznych. Teraz zmiana trybu pracy odbywa się przy pomocy zaledwie kilku kliknięć myszą. Jest to jak do tej pory jedyne tak wygodne rozwiązanie na rynku.

 

Funkcja AI Selector pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy następującymi trybami:

1. pojedyncza karta graficzna

2. dwie karty graficzne działające równocześnie

 

dwie identyczne karty SLI-Ready, działające w trybie SLI

 

dwie karty działające niezależnie, wyswietlające obraz na oddzielnych monitorach. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie wszystkie parametry dotyczace pamieci ustawilem na auto.

 

Skupilem sie na tym zeby osiagnac FSB 250. Za nic nie chce dzialac. Ponizej 250 dziala. Procek da sie podkrecic ale tylko np. FSB 240x10.  Probowalem tez z 2T i FSB 250 , HTx4,  a timmingi wysokie ustawialem albo na auto, i tez nie chcialo dzialac. Prosze o jakas rade i pomoc.

 

Aktualnie dziala mi stabilnie 1T 2-3-3-8, FSB 235, mnoznik 9, HTx4, napiecie 1,4 na procku, pamiec 2,75, DDR400

Moj cel to osiagnac te 250 FSB

A 64 3500 Winni, A8N-SLI, 2x512 Vitesta DDR600, Antec 550

 

PS. A moze ktos sie zlituje i wypisze mi swoje ustawienia w biosie zebym sobie wyprobowal  :rolleyes:

1305575[/snapback]

Najprawdopodobniej Twój problem polega na tym ze "usilnie" wpisujesz w biosie DDR400 a to błąd bo jedziesz na mnożniku 1:1. z tego co sie zorientowałem wiekszość speców od OC ustawia w biosie pozycje DDR333 co oznacza mnożnik 5:6 alno jak kto woli 0,8(3) Tym sposobem usawiasz asynchoniczne taktowanie procka i pamięci, a poniważ pamięci idą nieco wolniej system jest stabilny i mozna sie wtedy pokusić o podwyższenie HTT

Ja aktualnie mam 267HTT i tylko pamięci mnie obecnie ograniczają gdyż nie chcą iść wyżej niż 220MHz. Gdyby nie to z pewnością doszedłbym do 300 lub i wyżej :))

 

acha i jakby się coś działo to śmiało możesz dać CL2,5 :blink: Ja miałem identyczne nastawy jak ty teraz i podniozłem CL z 2.0 na 2,5 i o dziwo system jest stabilnieszy a superpi w tescie na 4M wyszło mi o sekundę krócej. Więc tymingi sobie a wydajność sobie :razz: nie należy sugerować się ino suchymi liczbami.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Asus: Asus A8N SLI Premium

......

Funkcja AI Selector pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy następującymi trybami:

1. pojedyncza karta graficzna

2. dwie karty graficzne działające równocześnie

 

dwie identyczne karty SLI-Ready, działające w trybie SLI

dwie karty działające niezależnie, wyswietlające obraz na oddzielnych monitorach. "

1307857[/snapback]

Czy oprócz tego że zniknął z mobo EZ-selektor, to są jakieś istotne różnice? Praktycznie nic się nie zmieniło. Wkładając drugą grafę do komputera i tak musieliśmy go otworzyć i przełozyć selektor w pozycję SLI i uzyskać te same funkcje. Korzyść praktyczna z nowego pomysłu jest taka że software'owe przełaczanie jest tańsze niż sprzętowe (jakie było do tej pory) - co się może jedynie korzystnie odbić na cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz tego że zniknął z mobo EZ-selektor, to są jakieś istotne różnice? Praktycznie nic się nie zmieniło. Wkładając drugą grafę do komputera i tak musieliśmy go otworzyć i przełozyć selektor w pozycję SLI i uzyskać te same funkcje. Korzyść praktyczna z nowego pomysłu jest taka że software'owe przełaczanie jest tańsze niż sprzętowe (jakie było do tej pory) - co się może jedynie korzystnie odbić na cenie :)

Zniknął EZ-selector, ale też:

 

* jest inny wentylator na chipsecie

* jeden z dwóch slotów PCI-E znajdujących się pomiędzy slotami do kart grafiki jest x4 a jak było w A8N Deluxe x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam maly problem z konfiguracja tej plytki, a wlasciwie z ustawieniem dysku. Mam Seagate'a 160 GB SATA, ktory dziala mi na ATA133. Nie wiem, jak ustawic zeby pracowal na 150 i zadnych pomyslow na rozwiazanie problemu. Oprocz tego jak ustawic NCQ. Please help me.

Mam ten sam problem. Płyta wersja Delux. zaraz po przeliczeniu ramu po starcie kompa wyswietla sie tabela gdzie wyszczególnione jest że dysk Seagate'a 160 GB SATA jest jako ATA133 .

 

NCQ bez problemu działa. stery 6.39 mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Płyta wersja Delux. zaraz po przeliczeniu ramu po starcie kompa wyswietla sie tabela gdzie wyszczególnione jest że dysk  Seagate'a 160 GB SATA jest jako ATA133 .

 

NCQ bez problemu działa. stery 6.39 mam

1309290[/snapback]

A w które złącze sata podłaczyłeś ten dysk??

Ja mam identyczną płyte i identyczny dysk (ino bez NCQ) i żadnych problemów. Ale polecam wyłaczyć kolejkowanie, gdyż słyszałem że są z tym problemy. Zapodaje mój wynik :)

post-107098-1109928027_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie jakie macie temperatury? Chodzi mi o odczyt z SpeedFan i PC Probe.

 

U mnie srednio:

 

PC Probe:

CPU 36 C

MB 39 C i tu mam pytanie czy to jest temp. chipsetu czy jakas inna?? skad ta temp jest odczytywana?? czy moze jest jakis czujnik na MB??

 

SpeedFan:

Temp1 36 C

Temp2 39 C

Temp3 30 C i tu tez mam pytanko, co to za temperatura??

 

Rozumiem ze CPU i Temp1 to to samo i MB i Temp2 tez, a moze sie myle??

 

A wogole jak dotkne tego glosnego wiatraczka na chipsecie to bardzo goracy jest, tez tak macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam pytanie jakie macie temperatury? Chodzi mi o odczyt z SpeedFan i PC Probe.

 

1309663[/snapback]

Mój jest zimny jak trup:

32 C na mobo i 33 C na CPU w narmalnej pracy (choćby teraz jak piszę na forum :))

w maksymalnym stresie (np SuperPi 16M) mam 34/35 na mobo i 37/38 na CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury to:

CPU 35

MOBO 33

Oczywiście są to temp. w normalnej pracy bez obciążenia, czyli np. przy korzystaniu z Internetu. Mam zresztą włączone Cool & Quiet więc procesor wtedy pracuje z częstotliwością 1 GHz.

Co do wiatraczka na chipsecie to jest on najgłośniejszą częścią mojego komputera. I tak udało mi się obniżyć jego obroty ze standardowych 8000 do 6200. Jest teraz zdecydowanie ciszej. Myślę, że nie wpływa to źle na chipset :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...