Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam nadzieje ze nie zrozumiales mojego poprzedniego postu jako nasmiewanie sie z ciebie bo nie mialem takiego zamiaru. A teraz do Twojego ostatniego postu. Wszystko co iszesz to dobrze piszesz. kanał_A to niebieski(A1)+czarny(A2), kanał_B to niebieski(B1)+czarny(B2). I teraz jezeli dysponujesz 2x512 to wkladasz je w oba niebieskie - A1 i B1 - tak aby jedna kosc byla na kanal_A a druga na kanal_B. Jezei chcesz dolozyc kolejne 2x512 to wkladasz je w wolne kanaly czarne - i wszystko dziala.

A co do biosu to asus robi tak specjalnie ze nowsze biosy wlasnie zmieniaja cos na gorzej.... wczesniej wszystkie biosy oferowaly wyzsze vcore ale w pewnym momencie asus ustalil sztywno ze dla cpu o nominalnym zasilaniu 1,4v max to 1,55v, n a teraz zmienili (wymyslili) ze 4x512 bedzie szlo pod 333.

 

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Już wszystko jasne.

Co do biosu. Proponowałbyś wrócić do 1008 czy już zostawić ten 1010 - po zmianie na 400MHz ręcznie komp chodzi, więc wszystko dobrze chyba.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosu. Proponowałbyś wrócić do 1008 czy już zostawić ten 1010 - po zmianie na 400MHz ręcznie komp chodzi, więc wszystko dobrze chyba.

Jesli nie masz problemow z podkrecaniem czy tez nie bawisz sie w o/c to zostaw ostatnia wersje finalna, zawsze cos jest w niej poprawione wstosunku do starej wersji. Jesli natomiast masz problemy z przekroczeniem bariery 220-230MHz w o/c to zmien na bios bete 1009-001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitamDlaczego w programie Asus Probe miga mi napis

 

"chassis fan below threshold!!!"chassis fan to sa wiatraki w obudowie?Jesli tak to ja ani jednego nie posiadam wiec chyba dlatego tak miga.Dobrze mówie?

 

Aha..i w obudowie mam 4 miejsca na wentylatorki...załozyc w tych miejscach te wentyle??Pomoze to obnizyc temperature w obudowie i tym samym temp procesora?

 

 

aha...niedawno zaczalem sie bawic w o/c-dokladnie to zaczalem wczoraj w praktyce.I narzzie na HTx2 mnoznik x5 DDR200 wyciagnalem na Asusie HTT 292-czy mam dalej ciagnąc czy dac juz sobie spokoj.Jakie tutaj HTT wyciagacie srednio na tej płycie?

 

Sprawdzałem prime95 i sp8m/16m i 3dmarkiem 2003 i wszystko narazie wglada ok.Na 3dmarku 2005 masakra-ponizej 10fps -ale narazie taktowanie procesora to 1460Mhz.

 

Athlon 64 300 Venice

2x512 TwinMos Dual DDr

GeForce 6800gs

 

Edit:

Teraz mam juz HTT 300 i zaraz sprawdze czy wszystko jest ok.Odpowie ktos na te moje lamerskie pytania??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WitamDlaczego w programie Asus Probe miga mi napis

 

"chassis fan below threshold!!!"chassis fan to sa wiatraki w obudowie?Jesli tak to ja ani jednego nie posiadam wiec chyba dlatego tak miga.Dobrze mówie?

Jesli ci miga znaczy sie masz wlaczony monitoring obrotow, skoro nie jest podpiety wently, wiec nie ma obrotow i miga, wylacz monitoring.

 

Aha..i w obudowie mam 4 miejsca na wentylatorki...załozyc w tych miejscach te wentyle??Pomoze to obnizyc temperature w obudowie i tym samym temp procesora?

Jesli masz 4 miejsca to pewnie 2 z przodu i 2 z tylu lub 2 z tylu, jednen z przodu i jeden z boku.Tak czy siak warto zamontowac dobre ciche wentylatorki, puscic je na 50% obrotwo. nawet jesli chodza przy 900 obr. to powoduja cyrkulacje powietrza, a to oznaca, ze cieple powietrze nie kisi sie w srodku, a jest wyrzucane na zewnatrz. Co obnizy temp. nie tylko procesora, ale wszystkich podzespolow, a to dobrze wplywa na stabilnosc i ich zywotnosc,

 

Pamietaj, aby ustawic te z tylu jako wyciagajace na zewnatrz, a z przodu i boku na wdmuciach!ace, to da cyrkulacje. Wiecej na temat idz do dzialu o chlodzeniu tu jest "offtopicznie".

 

aha...niedawno zaczalem sie bawic w o/c-dokladnie to zaczalem wczoraj w praktyce.I narzzie na HTx2 mnoznik x5 DDR200 wyciagnalem na Asusie HTT 292-czy mam dalej ciagnąc czy dac juz sobie spokoj.Jakie tutaj HTT wyciagacie srednio na tej płycie?

Sprawdzałem prime95 i sp8m/16m i 3dmarkiem 2003 i wszystko narazie wglada ok.Na 3dmarku 2005 masakra-ponizej 10fps -ale narazie taktowanie procesora to 1460Mhz.

 

Athlon 64 300 Venice

2x512 TwinMos Dual DDr

GeForce 6800gs

 

Edit:

Teraz mam juz HTT 300 i zaraz sprawdze czy wszystko jest ok.Odpowie ktos na te moje lamerskie pytania??

Mozesz isc dalej, jesli nie wywala ci bledu w prime. na poczatek rob testy 2h, az zlapiesz blad, wtedy sie cofasz to ostatniego dobrego ustawienia i dajesz test 12 godzinny. jesli przejdzie znalazles max magistrali twego proca. Potem zabawa sie powtorzy, ale w mniejszym sponiu upierdliwosci z odpowiedni HT i mnoznikiem x9, a na koniec testy pamieci. ogolnie zracji dlugosci testow, zabawa na minimum tydzien :)

 

Co do odpowiedzi na twoje pytanie, to troche rozsadku ci sie przyda, nikt tu nie siedzi i nie odswieza strony co 3 sek. w oczekiwaniu na twoje pytania, wiec na przyszlosc z laski swojej poczekaj grzecznie, az ktos ci odpowie, a jesli tego nie zrobi to znaczy, ze albo nie zna odpowiedzi, albo nie chce jej udzielic, tak czy siak uszanuj jego decyzje. Ponaglania i to po tak krotkim okresie czasie od zadania pytania, jest nie tylko niestosowne, ale przynosza odwrotny rezultat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o ponaglanie tylk o oto czy ktoś mi to wyjasni...źle mnie zrozumiales...

 

Dzieki za podpowiedzi...qrcze nie wiedzialem ze az tak długie te testy musze przeprowadzac.

 

to teraz jak mam HTT 300 to mam puscic Prime95 na 2 godzinki?-Badam max HTT dla swojego MoBo.

 

pozniej zajme sie pamiecia i na koncu prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw znajdzi max magistralke dla proca. Potem znajdz max przy odpowienim HT (np. dla 300 x3, dla 250 x4). jak to ustalisz sprawdz z max mnoznikiem. na samym koncu dopiero pamieci. Zamiast Prime95, sprobuj wersje 2004, imo jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam pewnien problem.Zakupilem sobie NV Silencera na mojego Geforca, zadowolony zamontowalem i probuje wpiac do slotu.I zdziwienie, grafika nie wejdzie,na chipsecie spoczywa sobie niebieski Zalman, ktory uniemozliwia zamontowanie karty.I teraz pytanie,co moge wrzucil na chipset? Byle nie powracac do oryginelnego wyjca, bo z nim nie wytrzymam.Moja plyta to Asus A8N SLI. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli natomiast masz problemy z przekroczeniem bariery 220-230MHz w o/c to zmien na bios bete 1009-001.

Byłbym niezwykle wdzięczny za linka, albowiem nie mogę znaleźć tego BIOSa. Link podany w tym wątku jest nieaktualny :-(. Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po dłuższej nieobecnosci.

 

Przygód moich z podkręcaniem ciąg dalszy ;) Jakiś czas temu pisałem, że za cholerę nie mogę pójść wyżej z FSB niż 217-218 MHz (przy HTTx3, dzielinik pam. na DDR 333, mnożnik default - x10).

 

Przez ostatnich kilka dni znów miałem trochę czasu żeby się pobawić no i pojawił się nowy nabytek -Tagan 480-U01, to se myślę - potencjał do kręcenia będzie większy. Okazało się jednak że przy dzileniku DDR 333 nadal nie pójdzie wyżej niż w okolicach 220 (wstępnie 3 godz. Prime'a 2004 i stabilny). Sugerując się opisami niektórych z Was dałem jeszcze niższy dzielnik: DDR 266 - no i procek jaby kopa dostał. Na ten moment wyciągnąłem 2400 MHZ (czyli FSB 240 x 10) przy napięciu 1.475 V. Znów 3 godzinki Prime'a (na więcej na razie nie mam czasu) i hula! Spodziewam się że pewno jeszcze te 2500 MHz da się z niego wycisnąć.

 

I tu moje pytanie - skąd wpływ (i to aż tak drastyczny) różnicy między dzielnikiem 333 a 266 na zdolność do kręcenia proca ? Czy to kontroler pamięci w procesorze nie wytrzymuje i generuje błędy? (dodam że przy DDR333 nawet bios nie uruchamia się do końca)

Przy obniżonym mnożniku na procku pamięci testowałem kilka dni i poszłyby spokojnie na przy FSB=220MHz i dzielniku DDR 400 (czyli FSB/szyna pam = 1/1) !!!

Dlatego pozostaje duży niedosyt - niby procek znacząco szybszy, ale wydajnośc podsytemu pamięci drastycznie spadła (teraz pracują na 2400/15=160 MHz), i nawet timingi 2-3-3-5 nie zrekompensują aż 40 MHz w dół, poniżej specyfikacji (a mają zapas jak wspomniałem 60MHz)

 

proszę o uwagi i komentarze

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym niezwykle wdzięczny za linka, albowiem nie mogę znaleźć tego BIOSa. Link podany w tym wątku jest nieaktualny :-(.

Wysli na PM swoj e-mail. Wysle ci, wysylalem juz tylu osoba, ze , ze i nastepnemu moge :)

 

I tu moje pytanie - skąd wpływ (i to aż tak drastyczny) różnicy między dzielnikiem 333 a 266 na zdolność do kręcenia proca ? Czy to kontroler pamięci w procesorze nie wytrzymuje i generuje błędy? (dodam że przy DDR333 nawet bios nie uruchamia się do końca)

 

Poprostu twoje pamieci nie radza sobie z wysokim HTT. Nie wiem jakie masz pamieci, ale wynika z tego, ze nie najlepsze. Pozycz pamieci, ktora sa sprawdzone i stabilne przy wysokim HTT i zobaczysz, ze to nie jest wina kontrolera pamieci. Moje mimo tego, ze sa zupelnie srednie pod wzgledem o/c chodza na 333 czyli jak widac przy HTT 280 daje to 229. Chodza tez stabilnie na 250 MHz przy 1:1. Przy dobrych pamieciach ludzie puszczaja swoje znacznie wyzej. Zatem wniosek jest jedne, pooprostu slabe pamieci.

Dziwne, ze przy sprawdzaniu na poczatku podkrecania nie ustawiles odrazu pamiec na 266, kazdy poradnik o tym wspomina, ale teraz to chyba zapamietasz :)

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze ze to wina pamieci raczej coś w biosie jest nie tak mam pamięci ballistix 2x512 ddr500

zauważylem dziwne zachowania mianowicie

cpu 10x242 2420MHz ddr 400 najszybszy system everest 6208 timingi T1(2.5 2 2 6)

wyżej nie pujdzie procek (za mało volt)

cpu 9x250 2250MHz ddr 333 niższe wyniki niestabilny T2(3 4 4 10)

cpu 8x285 2422MHz ddr 266 wolniejszy system niższe wyniki STABILNY T2(3 4 4 10)

 

 

Więc ja zostaje przy synchronicznym przetaktowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Dziwne, ze przy sprawdzaniu na poczatku podkrecania nie ustawiles odrazu pamiec na 266, kazdy poradnik o tym wspomina, ale teraz to chyba zapamietasz :)

 

nie zacząłem od 266 bo bym się nie spodziewał że Geil'e za cztery stówy to są słabe pamięci!!! (krótko wspomniałem w podpisie jakie mam). Mój egzemplarz to dwie kości w Dual Kit, takie z niebieskim radiatorkami. Mają nominalne parametry: 2,5-3-3-6 , choć niektórzy tu na tweaku nie darzą ich zbytnią sympatią (no ale to już tylko chyba Ci co oczekują od pamiątek pracy na szynie pow. 250 MHz ;) )

 

Ocean- proszę, czytaj uważnie - napisałem że testując ile mogą same pamięci doszedłem do 225 megaherców! (pracowałem tak cały tydzień, testy Primem i Gold Memory). Mnożnik na magistrali Htt x3 to też nie jest wygórowane bo chipset i tak pracuje wtedy poniżej 1000 MHz...

 

Skoro jednak piszesz, że i Tobie i wielu użytkownikom spokojnie chodzi cały zestaw przy dzielniku DDR 333, to albo coś jest źle z moją płytą (w sensie egzemplarza) albo nie wiem co... i nie mam już koncepcji ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zacząłem od 266 bo bym się nie spodziewał że Geil'e za cztery stówy to są słabe pamięci!!!

Niestety akurat te pamieci Geil'a mozna uznac za podstawowe i na nich duzo nie wykrecisz - wiem z doswiadczenia - do krecenia w geilach trzeba wydac wiecej i kupic kostki z serii UltraX.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety akurat te pamieci Geil'a mozna uznac za podstawowe i na nich duzo nie wykrecisz - wiem z doswiadczenia - do krecenia w geilach trzeba wydac wiecej i kupic kostki z serii UltraX.

 

Pozdrawiam

 

Zdaję sobie z tego sprawę Koper, tylko mnie to frapuje i szukam wytłumaczenia, dlaczego te pamiątki lecą spokojnie na 215-220 MHz jeżeli nic nie kombinuję z dzielnikiem CPU/DDR? <_< Jak tylko go zmienię na DDR333 to zaczynją się zwisy (nawet już w biosie). Przecież one z takim dzielnikiem pracowałby by przy FSB =220-230 w zakresie 183-191 MHz - a więc i tak poniżej nominalnej prędkości, a o ponad 25 MHz mniej od tego co mogę z nich bez mrugnięcia wyciągnąć!

Czy ktoś może mi to jakoś wyjaśnić? No jak Mamę kocham, nic z tego nie rozumiem... Szukam ciągle w zagranicznych serwisach ale nie spotkałem się z identycznym problemem... Ale może jest jakieś logiczne wytłumaczenie?

 

Nie upieram się że to ma działać i koniec - może nie będzie i już. W sumie kompa nie kupowałem z gwarancją, że każda część przy podkręcaniu będzie się idealnie zachowywać ;) Ale któż tego skrycie nie oczekuje wydając ponad 500 zł na mobo i nie mniej na pozostałe części? :)

 

tak czy inaczej, dzięki za odzew ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez bertos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Ci powiem ze tez mam dziwnie ze swoimi Geilami na moim konfigu gdyz: jezeli puscilem je na 1:1 to chodzily mi jak 540 z czasami 3-4-4-8 na 2,95v. a teraz jak jeszcze 3 mhz z cpu wyciagnalem to mam je na 333 i chodza 446 przy 2,5-4-4-7 2,90v. a ich nominalne to 433 i 2-4-4-7. taka mala roznica (13 mhz) a musze zmienic cl i vdimm znaczaco!

 

Dobra koniec tego gadania off topikowego bo % sie posypią :P

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pierwszy raz w tym topicu pisze.

 

dolaczylem do grona posiadaczy Asusa A8N-SLI. tyl ze mialem miec wersje A8N-SLI, a w sklepie sie pomylili i dali mi w tej cenie PREMIUM :)))))) i moje pytanie, czy to jakos wplynie na mozliwosci plytki? pozdrawiam i zabieram sie do przestudiowania tych 50 stron, pewnie sie duzo rzeczy dowiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja Ci powiem ze tez mam dziwnie ze swoimi Geilami na moim konfigu gdyz: jezeli puscilem je na 1:1 to chodzily mi jak 540 z czasami 3-4-4-8 na 2,95v. a teraz jak jeszcze 3 mhz z cpu wyciagnalem to mam je na 333 i chodza 446 przy 2,5-4-4-7 2,90v. a ich nominalne to 433 i 2-4-4-7. taka mala roznica (13 mhz) a musze zmienic cl i vdimm znaczaco!

 

Dobra koniec tego gadania off topikowego bo % sie posypią :P

 

Pozdrawiam

 

Sorry Koper, ale nie miałem zamiaru zmieniać tematu na dyskusję o pamięciach - piszę o nich wyłącznie w kontekście ustawień płyty głównej przecież (dzielniki) - a o płycie to chyba możemy podyskutować ;) ... Coś mi się jednak wydaje, że to bardziej specyfika płyty właśnie albo chipsetu i po prostu w pewnych konfiguracjach nie zaskoczy DDR 333 - widocznie większość z Was ma więcej szczęścia :) ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem niedawno taką płytkę - Asus A8N-E i Semprona 3000.

Od razu przystąpiłem do podkręcania, ustawiłem 300x9 na 1.55V

dzielnik MEM 333, czyli ok. 500DDR CL3-4-4-11-T1 2x512Hynix D43 na 3V.

Chłodzenie wodne, F2S + Kadet + Laing, temp. idle 29 load 40stC przy ok. 22stC w pokoju.

SP2004 przeszło tak z godzinę i się wysypało, zmniejszyłem HTT do 290 i jest stabilnie.

Potem ustawiłem HTT 333x8, ale na dzielniku 333 MEM-ki poszly 533 dopiero na CL3-5-5-11-T2

i bardzo się to odbiło na wydajności (poniżej 7000 na odczycie w Evereście i SuperPi 1M

z ok. 33s do 34,5s). Wymyśliłem jednak sobie, że gdyby dało się puścić na HTT 375x7

to na dzielniku 266 miałbym 480 na memkach i mógłbym mieć ładne timingi CL3-4-3-11-T1.

Max stabilne HTT na tej płycie, to 350, ale do niczego mi niepasuje, bo proc na 350x8=2800MHz

niestety nie jest stabilny, a połówkowe mnożniki ponoć są niezalecane.

Tak więc pytanie moje jest takie, czy komuś udało sie osiągnąć HTT 375 na tej płycie ?

Może są jakieś biosy czy inne "sztuczki" żeby podnieść jeszcze trochę HTT ?

Ja mam wgrany bios 1010-004.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledze o nicku Ocean (wielkie dzięki :D) udało mi się wykręcić mojego Venice lepiej niż na BIOS 1010.

 

A to za sprawą BIOSu 1009.001 beta. Wrzucam go na serwer neostrady, więc może Tobie także pomoże Quix.

 

http://www.flith.neostrada.pl/A8N-E.rar

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może są jakieś biosy czy inne "sztuczki" żeby podnieść jeszcze trochę HTT ?

Ja mam wgrany bios 1010-004.

 

Ulala, niezle idziesz. Jednak na wiele testow jakie przeprowadzalem zawsze sprawdzala sie jedna regula, nominlany mnoznik i nizsze HTT daja lepsze osiagi niz wysokie HTT i zanizony mnoznik.

Dla przykladu 9x280 daje lepsze osiagi niz 8x312.

Ciekawe czy przy tak wysokim HTT jak planujesz 370 i nizszy mnoznik moze przyniesc wieksza wydajnosc?

Na nforce2 czym wyzsza magistrala = sie wyzszej wydajnosci, mnoznik nie mial takiego znaczena, przy A64 ma duze znaczenie. Ciekawe jak z sempronem. Rzuc screeny z testow wydajnosci przy danym HTT jestem ciekawy.

Najlepszy bios do o/c to 1009-001. Powodzenia!

 

Dzięki Koledze o nicku Ocean (wielkie dzięki )

Prosze bardzo, nastepny uszczesliwiony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz problemow z podkrecaniem czy tez nie bawisz sie w o/c to zostaw ostatnia wersje finalna, zawsze cos jest w niej poprawione wstosunku do starej wersji. Jesli natomiast masz problemy z przekroczeniem bariery 220-230MHz w o/c to zmien na bios bete 1009-001.

Pomocy

 

ustawilem moja plytke na 7x333 pamieci na 333

uruchomil sie ale tylko raz plyte juz spakowalem i jade oddac

nic nie widzi nawet sie bios nie urychamia stacji nie czyta w zasadzie to jest jak zombii jest ale jej nie ma

czy ktos mial co takiego jesli nie to niech to bedzie mala przestroga

uwazajcie na ASUS A8N SLI PREMIUM

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy

 

ustawilem moja plytke na 7x333 pamieci na 333

uruchomil sie ale tylko raz plyte juz spakowalem i jade oddac

nic nie widzi nawet sie bios nie urychamia stacji nie czyta w zasadzie to jest jak zombii jest ale jej nie ma

czy ktos mial co takiego jesli nie to niech to bedzie mala przestroga

uwazajcie na ASUS A8N SLI PREMIUM

POZDRAWIAM

 

Zacytowales moj post, gdzie polecam bios 1009-001 czy chcesz przez to powiedziec, ze jakims cudem wgrales bios od A8N-E do A8N Premium? Jesli tak, to ja sie nie dziwie, ze plyta nie dycha.

Jesli jednak nie wgrales tego biosu (oby) to twoje ustawienia sa extremalne nie zapominaj, ze procek standardowo chodzi na magistrali 200, a ty go kopiesz 333.<masz jakiegos super selekta? Dotego pamieci przy tych ustawiniach ida na 259MHz nie wiem przy jakich timingach, ale i tak to wymaga b. dobrych pamieci (sprawdzonych w o/c).

Zatem jesli na wlasciwym bios do tej plyty nie podniosl Ci sie komp to oznacza, ze poprostu nie daje rady proc/ram. Powinenes obnizyc i testowac.

Zaraz, a jakie ty HT ustawiles, bo nic o tym nie wspominasz? maximum przy 333 jest HTx3.

Poza tym, jesli komp nie wstaje to robisz reset bios (zworka na plycie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wygląda na to, że wysokie HTT faktycznie nie ma wpływu na wydajność.

Tak przynajmniej jest napisane w tym teście http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=521&action=all

Ja chyba już znalazłem najlepszą dla mojego sprzętu konfigurację HTT, mnożnika, dzielnika pamięci i timingów.

SuperPi 1M ok. 34s, w porównaniu do 44s na moim Bartku2500+ jest ok, zwłaszcza że nawet 1zł nie musiałem

dopłacić do tego sprzętu. Nierozumiem tego - ale ludzie ciągle kupują procki na SocketA, i to za ciężkie pieniądze.

Zaskoczyły mnie moje Hynixy D43, naprawdę ładnie idą na tej płycie, DDR540 max, a to chyba sporo,

i są za śmieszne pieniądze ~140zł za kość 512MB na Allegro, ciekawe jakby poszły w układzie 4x512MB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyły mnie moje Hynixy D43, naprawdę ładnie idą na tej płycie, DDR540 max, a to chyba sporo,

i są za śmieszne pieniądze ~140zł za kość 512MB na Allegro, ciekawe jakby poszły w układzie 4x512MB...

faktycznie ładnie - na jakich timingach ? 1T ? 4kosci by poszły gorzej i bankowo 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy

 

ustawilem moja plytke na 7x333 pamieci na 333

uruchomil sie ale tylko raz plyte juz spakowalem i jade oddac

nic nie widzi nawet sie bios nie urychamia stacji nie czyta w zasadzie to jest jak zombii jest ale jej nie ma

czy ktos mial co takiego jesli nie to niech to bedzie mala przestroga

uwazajcie na ASUS A8N SLI PREMIUM

POZDRAWIAM

no i najprawdopodobniej sie nie uruchomi przy takim ht.. kajs na stronie asusa jest napisane ze jesli po ustawieniu duzego ht (ponad 300) plyta nie daje oznak zycia nalezy wyczyscic ustawienia zapisane w cmosie plyta powroci do ustawien standardowych i powinna chodzic. poza tym pamieci na 333? to nie znaczy ze one beda chodzic 2x166=333 :) to znaczy ze przy 7x333 na procku beda chodzic 2x259=518. dadza sobie rade? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...