Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Moze wiecie jak sprawdzic czy włączone jest NCQ na tej płycie. Ciekawi mnie czy mam własnie aktywna ta opcje.

Tak jak pisał Leszkon ale dokładna ściażka szukania to:

menadżer urządzeń -> kontrolery SCSI i RAID -> NVIDIA nForce4 Serial ATA RAID Controller -> wybierz kanał: primarmy lub secondary - w zależności jak masz dyski podłączone -> 4ta opcja przy każdym dysku Enable Command Queuing - zaznaczona = NCQ działa

 

czym można zmienic bios na starszy?

Można to zrobić to też w windowsie. W asus update trzeba wejsc w opcje i tam znaznaczyć BIOS DOWNGRADABLE, ALE jeste jedno ALE: bios zostanie zresetowany do ustawień PIERWOTNYCH - przy "cofaniu" wersji biosu spod DOS'a takiego bonusa nie ma.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

ja kiedys widziałem cos podobnego ale na laminacie grafiki u znajomego za mocno krecił i sie pcb przygrzało zaczeło sie chyba normalnie pocic bo niewiem jak to nazwac i wygaladło tak jak u Ciebie Chemik89 na foto.. i tu smutna wiadomość jego grafa nieprzezyła byle tak niebyło z twoim chipkiem ....

o chipset to ja sie nie martwie :)

bardziej o te smugi na CAŁEJ płycie - przebiegają tak jak ścierzki na przedniej stronie MB, więc przegrzało na wylot ??

a na przodzie tego nie widać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Leszkon ale dokładna ściażka szukania to:

menadżer urządzeń -> kontrolery SCSI i RAID -> NVIDIA nForce4 Serial ATA RAID Controller -> wybierz kanał: primarmy lub secondary - w zależności jak masz dyski podłączone -> 4ta opcja przy każdym dysku Enable Command Queuing - zaznaczona = NCQ działa

Można to zrobić to też w windowsie. W asus update trzeba wejsc w opcje i tam znaznaczyć BIOS DOWNGRADABLE, ALE jeste jedno ALE: bios zostanie zresetowany do ustawień PIERWOTNYCH - przy "cofaniu" wersji biosu spod DOS'a takiego bonusa nie ma.

 

Pozdrawiam

Ale ja nie mam takiej opcji w asus update

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam maly problem, chce zrobic siec miedzy 2 komputerami. Mam plytke Asus A8N-E Ultra tylko o to chodzi iz nie posiadam plytki ze sterownikami od niej = nie moge zainstaliowac karty sieciowej. Szukalem w google i na stronie producenta - nigdzie nie moge znalezc tych sterownikow. Bez nich jestem uziemiony, a nie mam zadnego dostepu do oryginalnej plytki z pudelka. Zalezy mi bardzo na czasie wiec prosze o szybka pomoc.

 

Pozdrawiam i dzieki z gory za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koper jest mały problem bo u mnie jako kontroler SCSI RAID mam tylko wirtualny naped z Alkohola. A nie ma tam zadnego NVIDIA nForce4 Serial ATA RAID Controller.

Jak wejde natomiast w zakladke Kontrolery IDE/ATAPI to tam mam Seria ATa kontroler ale niestety na zadnym kanale ani primary ani secondary nie ma dysku (patrz obrazek).Jest on dopiero ns podstawowy kanale IDE wykrywany w trynie UDMA 6, OCB?

Oto link do obrazka: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo u mnie nie mam zaznaczonego Enable Command Queuing i nie moge zaznaczyć :mur: miał ktos taż tak?? narazie mi to nieprzeszkadza ale skoro mój samsung może to szkoda by tago nie wykorzystać :unsure:

 

EDIT: Ale ze mnie bałwan :mur: patrze na google pierwsze z brzegu o moim dysku i nima NCQ a jak kupowałem to byłam pewny że jest no ale przez te emocje to mogło mi się coś pop.....yć :D

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale tak jak pisalem wchodzac do wlasciwosci tego Nforce 4 Serial Ata ...... nie mam wogle dysków wykrytych i opcja NCQ jest na szaro.

W sumie mi to nie przeszkadza bo dysk i tak smiga.

NCQ dopiero uaktywnia sie po zainstalowaniu tych sterowników NVIDIA SW DRIVER ale tak jak pisalem wczesniej po ich zainstalowaniu dysk zaczyna strasznie głosno mielic i tak jakby wszystkie aplikacje sie mulily. Musialem to odinstalowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z aktualizacja biosu. Zrobilem aktualizacje przy pomocy Asus Update do wersji 1011-005, aktualizacja pomyslna ... zrobilem reset jednak nie jestem z niego zadowolony chcialem wrocic do starszej wersji tj 1006 i du... asus update krzyczy ze bios nie do tej plyty ... nie wiem co jest grane ...

 

PS. Zaznaczylem w opcjach BIOS Downgrade ( czy jakos tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnijstarszy BIOS ze strony Asusa i najlepiej aktualizuj go przez wcisniecie Alt+F2 podczas uruchamiania kompa. Sprawdzona i wedlug mnie najlepsza metoda

Czyzby w wersji A8N-SLI SE dodali flashowanie na ALT+F2? Ja na deluxie tego nie mam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Chemik89

właśnie :) nie wiedziełem nawet o tym flashu :) ale dziła mi ladnie :) sam wykrywa dyski/cdromy :) botowalne już są niepotrzebne :)

są jeszcze jakieś ciekawe skróty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwną sprawe, czy miał ktoś podobnie czy to pojedyńczy przypadek?

zmieniłem obudowe w komputerze i wariuje mi czujnik MB Temperature

po odpaleniu kompa po może 20min pokazał mi 51 stopni

niebieski zalman na chipsecie raczej nie jest bardziej gorący niż był

to samo odnośnie procesora nic sie nie zmieniło, tylko to MB dziwnie wzrosło

obudowa Chieftec więc to kolejna dziwna rzecz, bo niby nie jakiś słaby Tracer...

czy u was jest podobnie że sie przegrzewa jeśli nie ma jakiegokolwiek nawiewu w budzie ?

chodzi o MB Temp.

 

A8N-E

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz ma znaczenie jakie kosci masz i gdzie je wsadzisz.Kontroler pamieci Amd oficjalnie nie obsluguje 4 kosci pamieci na 400 Mhz.Masz zagwarantowane tylko 333Mhz.Jezeli ktos ma 400 przy 4x512 to ma szczescie.

Co innego gdybys mial 2x1GB wtedy moglbys odpalic je na 400 Mhz.

 

Pozdro

a 4x1gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc teoretcznie nie powinny chodzić na 400 mhz, a jednak na moich procach działają bez problemy. co dziwne, mobo sama z defaultu (a8n32) ustawia 400 mhz... na początku miałem ustawione ręcznie na 333 (bo na poprzedniej płycie, choc to związku mieć zadnego nie powinno, bo proce te same były, nie działało dobrze na 400) ale w koncu przestawilem na default i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT:

Waszawa, Polska; 27 Lutego, 2006 – ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), największy na świecie producent płyt głównych, zaprezentował dziś płyty ASUS A8N32-SLI Deluxe i nadchodzącą A8R32-MVP Deluxe wyposażone w nową, autorską technologię - AI Clock Skew, która radykalnie podnosi możliwości przetaktowania pamięci. “ W czasie gdy użytkownik podnosi częstotliwość z pracy pamięci, AI Clock Skews automatycznie dostosowuje timingi tak, aby uzyskać jak największą możliwość podkręcania modułów - od 10 do 15%, w zależności od użytych kości”, mówi Joe Hsieh, Dyrektor Sektora Płyt Głównych w ASUS “Użytkownicy mogą, nie dysponując zaawansowaną wiedzą, uzyskać doskonałe wyniki wydajności. Profesjonaliści mają możliwość zmiany taktowania zegara każdego kanału pamięci dla uzyskania najwyższej częstotliwości pamięci.”

 

AI Clock Skew gwarantuje stabilność układu. Jest to możliwe, gdy sygnały wejściowe (informacje/polecenia) są utrzymywane w stabilnym stanie przed oraz po wywołaniu cyklu zegara, nazywanymi kolejno czasem przesyłu i zatrzymania. Po przetaktowaniu, czas przesyłu może nie być wystarczający, w zależności od modułów pamięci. Z ASUS AI Clock Skew, sygnał zegara może zostać dopasowany, tak aby zapewnić wystarczająco czasu przesyłu na stabilną pracę systemu. Jest szczególnie przydatne przy poleceniach typu 1T.

 

Posiadacze płyt ASUS A8N32-SLI Deluxe już teraz mogą korzystać z opisywanej funkcji. Aby zapewnić optymalną pracę systemu AI Clock Skew należy pobrać najnowszy BIOS ze strony ASUS (support.asus.com) i zaktualizować go przy pomocy intuicyjnie prostego oprogramowania LiveUpdate.

 

Więcej informacji na temat A8N32-SLI Deluxe, A8R32-MVP Deluxe, AI Clock Skew i innych płyt głównych ASUS znajdziesz na stronie internetowej http://pl.asus.com

 

Za pośrednictwem portalu www.frapc.pl

 

pmp - testowałes może ?

Edytowane przez Koper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp - testowałes może ?

Prawde mówiąc ostatni BIOS jest z przed tygodnia (1103), AI Skew - czegoś takiego nie ma, jest opcja DDR Skewale jej zmiana (kilka wartości w .ps) nie wpływa jakoś szczególnie na możliwość OC kostek które mam.

Być może nie umiem tego użyć, ale w to że jest to rewelacja to wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby w wersji A8N-SLI SE dodali flashowanie na ALT+F2? Ja na deluxie tego nie mam :(

Tak, tak jest EZ FLASH w Sli Se ale to dziwne ze w Deluxie zapomnieli o tym przydatnym bajerku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak jest EZ FLASH w Sli Se ale to dziwne ze w Deluxie zapomnieli o tym przydatnym bajerku

Jest ta opcja tylko ze nie ma o niej nic wspomnianego, ale jak sie wcisnie ALT+2 to zaladuje awdflasha z biosa i mozna dzialac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj odebrałem płyte i dostałem do niej sterowniki od sli ... jutro będe testował bo poki co nie mam grafy;/ a tak przy okazji o co chodzi z dzielnikiem pamięci ?

Edytowane przez someone88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a probowal ktos wciasnac na plyte Pentagrama Fz 40NP-Cu ??

wiem wszyscy pakuja niebieskiego zalmana ale moze to byloby lepsze rozwiazanie?? zmiesci sie ??(czytalem wszystkie strony watku ale w innym celu i niezwrocilem uwagi czy cos bylo o tym radiatorze na tej plycie)

 

aha

chcialem podziekowac 2 panom z watku - niejestem w stanie teraz wyszukac ale jeden polecal bios 1009 beta a drugi wlaczenie flopa :)

w koncu wlaczylem flopa(niemam wiec domyslnie byl wylaczony) i przekroczylem magiczne HTT219

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym pentagramem poszukaj innego tematu, o chłodzeniu chipsetu A8N-SLI

tam ktoś sie męczył z wierceniem bliżej otworków w tym pentagramie aby go posadzić w A8N-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ KOPER

 

Mam taką prośbę.

Czy mógłbyś w pierwszym wątku zrobić małe ogólne podsumowanie 57stron topicu tzn. jakie biosy najlepsze, jakich błędów się wystrzegać, a jakie się najczęściej zdarzają?

Please

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...