Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Rarog, to 2700 na 1,45V to Prime stable czy tylko tak łądnie wygląda :wink:

1314355[/snapback]

hehe - i tak... i nie

 

nie - bo nie robiłem testu Prime95

Tak - bo chodzi od kilku dni i przeszedł już wszystko inne co mogło być. czyli wszystkie 3Dmarki, Pcmark04, superpi 32M, sandra2005 burnig test i wszystkie inne w sandrze, Cinebech i oczywiście wszystkie gry jakie mam .

 

Ale zdradzę Ci sekret mojej stabilności. Moje pamiątki fatalnie się kreciły i za cholere nie chciały iść wyżej niż 220MHz więc na ustawieniu DDR333 (czyli 6:5) dojechałem z taktowaniem ino do 267MHz co odpowiadało 219MHz na pamięciach. Cóż zrobić? Było mi ciągle mało więc się przełamałem i ustawiłem w Biosie pamięci na "DDR266" :blink: i dojechałem z magistralą do 302MHz kiedy pojawiły się pierwsze błędy (zaznaczam "błędy" - nie zwiechy) więc odpuściłem 1% i zjechałem (w biosie do wartości 299Mhz).

 

Tak więc obecnie CPU-Z wykazuje mi dokładnie wartość HTT 300,3MHz i oczywiście x9 = 2700 (zi coś tam :) ), ale ale, pamięci są taktowane Uwaga 195MHz - czyli poniżej nominału hahaha. Jakkolwiek wolę takie ustawienie (większa wydajność w Cinebench (70,1sek) oraz Superpi) niż poprzednie 267@219 gdzie przetaktowane pamięci od czasu do czasu wykazywały jakieś błędy.

 

Polecam wypróbować ten pomysł. Oczywiście pod warunkiem że procek pójdzie tak wysoko - ja miałem szczęście!

 

Ps. ostatnio wymieniłem stery do grafi na ForceWare 71.81 i znacznie skoczyły wyniki 3Dmark - muszę poprawić podpis. Na razie mogę zdradzić że udało misię przekroczyć zaczarowana dla mnie granicę 4K dla 3Dmark05 :rolleyes:

Ps2. własnie znalazłem TU najnowszy SP2004 v0.29 wiec go zapuszczę niebawem i powiem jak było :)

Pozdrówka

Edytowane przez Rarog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VitaM

 

Dwa dni temu złożyłem moje cudeńko - konfiguracja w opisie.

(pierwszy złożony kompek, więc super doświadczony nie jestem).

Zarzuciłem nowego biosa.

Prime 95 męczyłem go przez noc całą i był bardzo grzeczny.

SuperPi rozszarpane. Memtest też nie miał żadnych problemów.

Jeszcze nic nie kręciłem - zbieram wiedzę i się przymierzam, ale mam czas.

Wszystko jest OK, ale...

Nie wiedzieć czemu nie chce mi się odpalić. To znaczy po włączeniu startuje

płyta i tyle, czarny ekran. Zatem resecik. Za drugim razem odpala płyta już wita mnie z ekranu i po chwili znów czarno i tylko kursor miga w lewym górnym rogu...

Znowu resecik. Trzecia próba zawsze kończy się sukcesem.

 

Jak myślicie, co jest?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem

A8N-SLI Deluxe

AMD 64 3000

GF PX6800GT TDH

Geil 2x512 Cl 2,5

160 GB Seagate NCQ

 

na początek którego biosu używacie ? 1006 ?

po włączeniu N-Cool wiatrak na procku stoi i dopóki proc się nie nagrzeje to nie chce się odpalić (bios 1002) po wyłączeniu N-cool chodzi normalnie

 

Próbowałem spartycjonować dysk poprzez Acronis Partition expert ale nie widzi dysku ?

podłączyłem pod nforce a Sill wyłączyłem

Dopiero Partition Magic pomógł

 

Napiszcie który bios wgrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako świeży posiadacz mam pytanie:

- Czy ktoś używa MBM5 ?? Bo w spisie niema naszej płyty i nie ustawia czujników .. Mam 3 czujniki i niewiem który od czego (tak rozpoznaje everest) [a tak PC Probe] ... ITE8712f-1 (Aux) [CPU], ITE8712f-2 (MB) [MB], ITE8712f-3 (CPU) [tego nie widzi]. Już się pogubiłem ...

 

Edit:

Czy ktoś wgrywał biosy od A8N-SLI Deluxe do A8N-SLI ?? Bo na stronce Asusa jest tylko stary 1001 a AutoUpdate albo nic nie znajduje albo nie może się połączyc ...

Mam Seagate 160 NCQ z włączonym ncq i działa poprawnie :)

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlander

 

AFAIK MBM nie jest od jakiegoś czasu kontynuowany

 

Trzeba poszukać innego softu

 

BIOS? Dlatego biorę pod uwagę tylko wersję SLI, choć SLI nie planuję. Cały Asus z tymi BIOSami :?

 

EDIT: Chodzi mi oczywiście o wersję SLI Deluxe (najczęściej wydawane BIOSy jak do tej pory)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlander

 

AFAIK MBM nie jest od jakiegoś czasu kontynuowany

 

Trzeba poszukać innego softu

 

BIOS? Dlatego biorę pod uwagę tylko wersję SLI, choć SLI nie planuję. Cały Asus z tymi BIOSami :?

1322799[/snapback]

Chyba masz na myśli SLI Deluxe ?? Bo ja mam SLI (choc mam x800 :D) i właśnie doniej niema biosów ...

 

Edit:

 

Jaki soft polecacie zamiast MBM5 ?? Żeby był możliwie najbardziej podobny bo się przyzwyczaiłem :) Jest mi niezbędny pomiar wyszystkich możliwych temp, w tym temp HDD i zapisywanie ich cyklicznie (co 6 min)... No i ładne cyferki w trayu też by się przydały ...

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem,

bo ja używam MBM5!.

 

Wszystko mi ładnie pokazuje

jeżeli chodzi o temeratury.

Tylko niektórre napięcia mam źle ale

to ni ejest mi potrzebne.

 

czujniki:

CPU - ITE8712F-1

MB - ITE8712F-2

AUX - ITE8712F-3

 

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oto chodzi że 3 różne programy różnie rozpoznały czujniki. Skłaniam się ku PC Probe wkońcu zrobił go Asus. Ale i tak mam wątpliwości ...

Kto wie co wskazuje czujnik ITE8712F-3 - AUX ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która płyta jest bardziej zaawansowana: A8n-sli czy a8n-e? Nie chodzi mi tutaj o obsługę SLI, bo i tak wątpie czy będę z niego korzystał.

 

Z tego co widziałem na zdjęciach a8n-e w porównaniu do sli ma inny kolor laminatu, wymontowany kontroler FireWire i jeszcze jakiś jeden (górny lewy róg). A a8n-e ma za to złącze PCI-express x4.

 

Którą zatem wybrać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek dołącze do Waszego grona (szczęśliwych mam nadzieję) posiadaczy płytki Asus'a wersji Deluxe....Mam nadzieje, ze okaże sie warta wydanych na nią pieniędzy :)

Edytowane przez poolak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja dzisiaj kupiłem wersję deluxe i od razu napotkałem na problem. Mianowicie komputer mi się wyłącza. Nie ma reguły, po prostu w nieprzewidzianej chwili się wyłącza. Może to jest spowodowane tym że mam zasilacz ktory gdy wejde do biosu pokazuje napiecie 12 ktore wynosi 11.8. Mam 6600GT i być może słaby zasilacz jest przyczyną tego że w windzie sie wyłącza. Dodatkowo moja karta dvb jest niewykrywana, natomiast jak przełożę ją do poprzedniego komputera to wszystko dziala prawidłowo.

 

Może ktoś spotkał się z takim problemem.

 

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam maly problem z konfiguracja tej plytki, a wlasciwie z ustawieniem dysku. Mam Seagate'a 160 GB SATA, ktory dziala mi na ATA133. Nie wiem, jak ustawic zeby pracowal na 150 i zadnych pomyslow na rozwiazanie problemu. Oprocz tego jak ustawic NCQ. Please help me.

1304065[/snapback]

Hmm u mnie wystąpił ten sam problem ?

w tabelce przy starcie też wyświetla mi ATA 133 ?

 

Czy zmiana biosu na nowszy może pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale na Asus A8N-SLI nie udało mi się ustawić htt 1:1 z pamięciami powyżej 260MHz. Pamięci A-Data 566 procek jak w podpisie (no 100% stabilny na 2,8GHz).

Sam się zastanawiam nad zakupem płytki na SLi ale jakoś Asus mnie nie przekonał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to nie wina zasilacza że komp sie restartuje. Na pożyczonym Taganie 480W problem wystepuje, dodatkowo nie wykrywa żadnej karty włożonej do PCI. Chyba to jednak płyta pada. Czy ktoś wie jak awaryjne są te Asusy ?

Edytowane przez desconosido

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mial na tej plycie problemy z kartami na PCI, chodzi mi o sb live lub karte dvb. Mam problem że jak włożę kartę dvb sky star 2 to system po pewnym czasie sie wiesza. Dodatkowo zauważyłem że scalak który znajduje się w lewym dolnym rogu płyty (zaraz przy złączach pci) strasznie sie nagrzewa. Jak uruchomiłem płytę bez karty telewizyjnej dvb to wszystko działa prawidłowo.

 

Czy duże zmiany są w nowych biosach do Asusa, aktualnie mam 1002, a więc dośc stary bios.

 

N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam a8n sli deluxe, plusy 99 % wyposażenie stabilność kręcenie. Minusy 1% bios. wentylator na mostku, malo gniazd na wentyle. plyta stabilna jak cholera procka mam 3500 @ 3400 stable 24 per doba polecam pozatym ma dużo portów sata malo ktora ma 8 portow sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desconosido :arrow: Mam Audigy i chodzi bez problemów ...

memorando :arrow: "procka mam 3500 @ 3400 stable 24 per doba" downclockowany czy ci się coś pomieszało ??

1330829[/snapback]

pomylilo mialo być 3500 @ 3800 sorki ale zasypialem wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś może ma lub miał taki przypadek, że komp się sam restartuje (nie często, ale czasem w najmniej odpowiednich momentach - zgodnie z prawem Murphy'ego <_< )? Co więcej po dokupieniu RAM'u problem się nasilił, tzn. po włożeniu drugiej kości kom się częściej restartuje! Mam płytę Asus'a A8NX7, procka - Athlon 2500+ , obecnie 2 x 512 MB 333 MHz!

 

Dodam, że system zmieniałem już tyle razy, że nie pamiętam, ale problem cały czas pozostał.

 

Please, help!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy ktoś może ma lub miał taki przypadek, że komp się sam restartuje (nie często, ale czasem w najmniej odpowiednich momentach - zgodnie z prawem Murphy'ego <_< )? Co więcej po dokupieniu RAM'u problem się nasilił, tzn. po włożeniu drugiej kości kom się częściej restartuje! Mam płytę Asus'a A8NX7, procka - Athlon 2500+ , obecnie 2 x 512 MB 333 MHz!

 

Dodam, że system zmieniałem już tyle razy, że nie pamiętam, ale problem cały czas pozostał.

 

Please, help!!

Dziecko, naucz się czytać ze zrozumieniem :mur:

 

Czy to jest topic o A7N8X? Wyczyn stulecia, w płytę pod A64 s939 wepchnąć proca na socket 462 ...

 

Jest gigantyczny temat o A7N8X. Szukajka nie gryzie ....

 

Zasilacz pewnie dupny ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziecko, naucz się czytać ze zrozumieniem :mur:

 

Czy to jest topic o A7N8X? Wyczyn stulecia, w płytę pod A64 s939 wepchnąć proca na socket 462 ...

 

Jest gigantyczny temat o A7N8X. Szukajka nie gryzie ....

 

Zasilacz pewnie dupny ....

1331743[/snapback]

Z tym dzieckiem nie przesadzaj...

Sorry, ale (jakbyś nie zauważył) jestem tu poraz pierwszy! Zauważyłem o forum o Asusach A8N...Poza tym odkąd kupiłem ten mój sprzęt (a było to ok 2 lata temu) to już nie jestem na bierząco (w większości sluży mi on do pracy, więc jest tylko narzędziem, a nie rozrywką samą w sobie - choć czasem...), więc A8N wydawało mi się jakoś znajome...ok, myliłem się.

Co do zasilacza, to też była moja pierwsza myśl!

W każdym razie dzięki.

Aha... Znalazłem szukajkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zaczelo sie, na NB wentylatorek zaczal uciazliwie brzeczec, nie wiem czy z czasem jest to wywolane wysoka temperatura ktora deformuje jego podstawe czy co...

 

zalatwiliscie jakos ten problem? wymiana radiatorka na chipsecie albo cus? sam radiatorek zalmana chyba sobie nie poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zaczelo sie, na NB wentylatorek zaczal uciazliwie brzeczec, nie wiem czy z czasem jest to wywolane wysoka temperatura ktora deformuje jego podstawe czy co...

 

zalatwiliscie jakos ten problem? wymiana radiatorka na chipsecie albo cus? sam radiatorek zalmana chyba sobie nie poradzi?

1332402[/snapback]

U mnie went asusa chodzi na 5V już prawie dokładnie 2 miesiące i zero problemów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem oryginalne chlodzenie na niebieskiego zalmana. Chodzi stabilnie bez wiatraka ale radiator strasznie sie grzeje. Na grafie mam zm-80d z op1 który dmucha na grafe i na zm-nb47-radiator pozostaje ciepławy ale nie gorący (dokladnej temp nie znam-mierzone ręką B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge pograc sobie w gry, normalnie jak gram to po czasie gra wiesza sie na moment, ale po chwili spowrotem moge grac, spuscilem taktowanie do normalnego i moge pograc dluzej ale i tak po dluzszym czasie wystepuje efekt wieszania sie, nie wiem dlaczego :\ temperatura w sumie normalna... ahhh te komputery i ciagle problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrecalem i wlasnie z tego powodu sie dziwie, a w budzie mam 2x120mm wentylatory z czego intake troche slaby jest i chlodzi raczej okolice dysku tylko, myslalem nad zamontowaniem na boku jeszcze jednego 120mm ale nie mam jeszcze dremela...

 

gram w GTR Demo, NFSU2 i takie rzeczy sie dzieja, w NFSU2 po podkreceniu raczej tylko czasem takie zjawisko dzialo sie, na normalnym taktowaniu nie probowalem jeszcze ale w GTR jak jechalem po o/c to dosc czesto a po odkreceniu na drugim lapie :razz:

 

jak dostalem grafe jeszcze jakis czas temu to wrzucilem drivery bety i w ogole nie szlo odpalic NFSU2 (zawiecha) na driverach z WHQL dziala dobrze ale jest troche roznicy w wydajnosci pomiedzy tymi sterami, a moze to drivery? tera mam 66.93 (oficialne)

 

 

btw. ile wynioslo ciebie zlozenie tego WC bo widze ze masz swiftecha ale nie wiem czy caly zestaw czy sam skladales, u mnie raczej ciezko by bylo cos upchnac w budzie...

 

---

 

juz jest ok, ale ciekawe czy po podkreceniu dalej bedzie to wystepowalo.

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz obrotów przy 5V i jak temperatura MB ?

1334539[/snapback]

Niestety nie mam monotoringu na wenta na chipsecie,

bo jest akurat podlączony przez przejściówkę.

 

A temp to:

od 31-37 max wh MBM5 (średnio 34)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...