Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jak updejtuje biosa to musze go updejtowac po kolejli (od 1008 do 1xxx) czy moge odrazu wrzucić jaki mi się podoba?

od razu mozesz wrzucic najnowszy. Są trzy sposoby update'u:

1) przy uruchamianiu kompa wciasnac CTRL + F2 - zaladuje sie awdflash z biosu, potem tylko wklepac nawze biosu, ktory jest na dyskietce i postepować wg polecen

2) zrobic dwie dyskietki: 1-startową, 2-z awdflash i biosem. Po uruchomieniu tryby tekstowego z dyskietki uruchmoci z drugiej awdlfsha i postepowac tak jak w pkt.1

3) z poziomu windowsa wgrywajac AsusUpdate'a, wskazac plik i postepowac wg polecen.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź...

 

 

Czy AsusUpdate nie zwali czegoś? Jakoś nie jestem przekonanny do updejtowania biosu przez Windowsa.

 

Updatowałeś bosy przez asus update?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AsusUpdate nie zwali czegoś? Jakoś nie jestem przekonanny do updejtowania biosu przez Windowsa.

Updatowałeś bosy przez asus update?

Nie - nie zwali jezeli komp Ci sie nie zaiesi w czasie update'u - ale tak samo jest przy update'cie przy pomocy awdflasha.

Tak - robie updaty caly czas spod windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koper: Dzięki za odpowidzi na moje pytania.

 

@greg2: Z tego co wiem to bo updacie biosu wszystkie ustawienia są domyślne, ale dysków i flopów chyba nie będzie trzeba ustawiac od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy po updatingu biosu bede musiał wszystko od podstaw ustawiac ,znaczy sie dyski ,fllop itd. :rolleyes:

Nie. Ale jest jeden wyjątek! Gdybyś chciał cofnąć sie do wcześniejszego biosu i nie stracić ustawień musisz zrobić update'a z biosu. Jeżeli bedziesz chcial zrobić z poziomu windowsa to musisz wpierw wejsc w opcje asusupdate i wlaczyc opcje "bios downgradeabale" - tylko że wlasnie przy robieniu wstecznej "aktualizacji" biosu spod windy tracisz ustawienia biosu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dwie sprawy :

1.

czy w nowych BIOSach zniesli blokade OC

(podnoszenie szyny powyzej 300 bylo mozliwe ale po wyjsciu z BIOSu nie bylo zapisywane)

jesli tego nie zmienili to nie bede wgrywal 1010 ani 1011 bo 1009-001 sie dobrze spisuje

 

2.

druga sprawa trudniejsza

zamowilem sobie nowe pamieci (G.SKILL 2x1GGB HZ)

podobno wszystkie ASUSY maja z nimi problemy

podobno sa za to odpowiedzialne zbyt ostre timingi ALPHA

tylko ze w BIOSie nie da sie ich zmienic na mojej A8N-E

a jak jest na innych wersjach ? ( SLI, Premium, Delux ? )

czy bios jest bardziej rozbudowany pod wzgl. ustawien pamieci ???

bo czytalem ze NForce4 mozna modowac

nawet widzialem jakies zdjecia - co zewrzeć na chipsecie zeby miec np SLI

 

czy warto sie tak bawic ? czy poprostu zmienic plyte ?

 

z gory dzieki z odp.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nawet po zmodowaniu byloby SLi to i tak bedzie tylko jeden sot PCIe x16 wiec mozna bedzie uzywac tylko takich kart jak niektore firmy wypuszczaja, ze na jednej sa dwa GPU.

A to w moim przynajmniej przypadku traci sens, bo dla mnie SLi to mozliwosc dokupienia tanio po roku 2 karty graficznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nawet po zmodowaniu byloby SLi to i tak bedzie tylko jeden sot PCIe x16 wiec mozna bedzie uzywac tylko takich kart jak niektore firmy wypuszczaja, ze na jednej sa dwa GPU.

A to w moim przynajmniej przypadku traci sens, bo dla mnie SLi to mozliwosc dokupienia tanio po roku 2 karty graficznej :)

nie o to mi chodzilo - nie jestem wcale zainteresowany SLI

liczylem ze daloby sie wgrac BIOS od wyższego modelu i ze tam byloby wiecej opcji dla RAMU

bo podobno BIOSy Asusa maja ostre timingi ALPHA , a cierpi na tym podkrecanie pamieci

kupilem pamieci G.SKILLa na kosciach Samsung UCCC a te nie lubia ostrych timingow

no i z tego powodu wielu ludzi z playtami Asusa ma problemy s pamieciami UCCC

 

w najgorszym wypadku zmienie plyte - tylko co kupic za okolo 350,-

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze sie powtarzam, ale w weekend chcialbym kupic jakas plytke i sie nad ta zastanawiam. Prosze o jakies opinie.

Chodzi Ci chyba o A8N-VM. Nikt wczesniej nie wypowiadal sie na temat tej plyty w ogole na forum. Wiec racze skozystac z google a po nabyciu plyty podzielic sie wrazeniami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w końcu zna odpowiedź na mój i HigBee'iego pościk?

ja znam ta odpowiedz :)

jakos zmusilem sie i zassalem najnowsze biosy

wrzucalem po kolei wiec

1010 (oficjalny) - blokada zniesiona, HTT powyzej 300 SĄ ZAPISYWANE

1011-004 (beta) - blokada zniesiona, HTT powyzej 300 SĄ ZAPISYWANE

B)

 

zrobbilem porownanie wydajnosci EVERESTEM Home rev. 2,20

wyniki zblizone wiec chyba nie ma straty na wydajnosci

podkrecanie na obu nowych jednakowe

oba stabilne wiec zostawilem ta najnowsza beta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdro KOPER czy fleszowanie biosu za pomoca sktutu CTRL+F2 mozna wykonac z nosnika cd jak ktos nie posiada flopa i nastawic boot cd

 

athlon venice 3000 a8n5x timmos 512 ati radeon 300x sata160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdro KOPER czy fleszowanie biosu za pomoca sktutu CTRL+F2 mozna wykonac z nosnika cd jak ktos nie posiada flopa i nastawic boot cd

 

athlon venice 3000 a8n5x timmos 512 ati radeon 300x sata160

 

Ja np.zawsze bootuje sobie kompa z cd a nastepnie flas[ciach!]e biosa z dysku twardego.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogły mi ktoś podpowiedzieć ktore stery mam ściagać i instalować ze strony nVidii ale mojej płyty ?

 

spojrzcie prosze na załacznik i powiedzcie ktore to dla mnie

uzywam tylko jednej karty graficznej

 

z gory dzieki za pomoc

pozdro

 

post-13344-1143307106_thumb.jpg

Edytowane przez golly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

golly : nForce4 AMD

 

*Audio driver version 4.62 (WHQL)

*Audio utility version 4.51

*Ethernet NRM driver version 4.82 (WHQL)

*Network management tools version 4.88

*SMBus driver version 4.50 (WHQL)

*Installer version 4.93

*Legacy PATA RAID driver version 5.52

*SATA RAID driver version 5.52 (WHQL)

*IDE driver version 5.52 (WHQL)

*RAIDTOOL application version 5.52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogły mi ktoś podpowiedzieć ktore stery mam ściagać i instalować ze strony nVidii ale mojej płyty ?

 

spojrzcie prosze na załacznik i powiedzcie ktore to dla mnie

uzywam tylko jednej karty graficznej

 

z gory dzieki za pomoc

pozdro

 

post-13344-1143307106_thumb.jpg

Tutaj masz wszystkie sterowniki do płyty głownej w jednej paczce (dla Windowsa XP 32-bitowego):

LiNK

 

I przy okazji odrazu do grafiki:

LiNK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM ! dla zainteresowanych nowy bios do A8N5X 902 na stronie ASUSA

Właśnie ściągnołem i jak zwykle z Asus update /robiłem to już wiele razy/ instalowałem.

Niestety przy końcu flashowania wyświetlił się niebieski ekranik no i teraz pomrugają napędy świeci

dioda twardego no i tyle.

Słyszałem coś o naprawie BIOSU z płytki dołączonej przez Asusa ale czy tak jest i jak to się je ???

Proszę o pomoc i jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilaczy to poprostu TY nie znasz takiej firmy jak DEER ;)

 

Co do twojego wyniku 301 MHz (HTT) też nie jest zaporowy ;) U mnie idzie 317MHz przy mnożniku 9x i 331MHz przy mnożniku 8x (powinien chodzić stabilnie, ale nie wiem na 100%, bo proc osiąga jedynie 63 stopnie przy pierwszym i 68 stopni przy drugim wypadku) - ale SP2k4 chodzi jakieś półtorej minuty i lipa ;)).

 

Co do narzędzia Asus Update (Windows) to jeszcze się na nim nigdy nie zawiodłem :D

 

PS.

Znalazłem kolejny bug w nowym biosie do A8N-E [1011]- gdy się ustawi, że nie ma stacji dyskietek, to przy rozpoczynaniu bootowania szuka i nie może nic znaleźć (czekałem około 1 minuty ;)). Bardzo brzydko panowie z Asusa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...