Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

dawno nikt nie pisał o problemach z bootowaniem z płytki :)

występują cały czas, na biosie 1006 nie było problemu, ale na 1009 już tak, 1010 również

- nowszych narazie nie sprawdzałem na A8N-E

 

trzeba praktycznie dać wszystkie napędy na disabled w boot sequence

zostawiając tylko first CD-ROM aby ruszył

 

(ustawienie first CD, second HDD nic nie daje będzie stał na tabelce biosu)

 

PS. Komp bez o/c bo ktoś tam mówił że po o/c może być problem a tu bez i też...

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trudach z płytą A8N5X cos tam mi sie udało wykrecic 9x250 na standardowym biosie 0301 to chyba max ,ale chodzi mi o antywira dołączonego do płyty eTrust EZ po podkreceniu nie aktualizuje sie dopiero zjechanie na 230x9 jest ok czy oznacza to ze musiałbym cos innego zapodac czy na innych płytach asusa zauwazyliscie zwieche po podkreceniu tego antywirusa

 

asus a8n5x 3000venice

512 timmons

ati 300x

sata160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycisnalam w twinmosow na tej plytce 238 MHz na CL2,5 i wsyztskich innych timingach. komp jest stabilny, pol godzinki test byl robiony, ale jeszcze puszcze na cala noc. czemu na napieciach 2,6 jest stabilniejszy niz na 2,7?? na 3V to juz calkiem padaka... a no i nie idzie na innym CL niz 2,5, niezaleznie od MHz... moze to wina plyty czy twinmoski juz tak maja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem dysk ide na sataII inie wiem czemu windows laduje mi sie 2razy dluzej

dopiero po kilku minutach normalnie zaczyna funkcjonowac sprawdzalem dysk

czas dostepu 12

a transfer 63 wiec lepszy od ide

biosy zmienialem sterowniki tez nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienilem dysk ide na sataII inie wiem czemu windows laduje mi sie 2razy dluzej

dopiero po kilku minutach normalnie zaczyna funkcjonowac sprawdzalem dysk

czas dostepu 12

a transfer 63 wiec lepszy od ide

biosy zmienialem sterowniki tez nic nie daje

Ja też miałem taki problem na dysku seagate a teraz mam samsunga i nadal bez zmian. Problemem w moim wypadku sa sterowniki ide sw nvidia. Wyłączyłem obługe NCQ i wszystko śmiga normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taki problem na dysku seagate a teraz mam samsunga i nadal bez zmian. Problemem w moim wypadku sa sterowniki ide sw nvidia. Wyłączyłem obługe NCQ i wszystko śmiga normalnie.

a jak wylaczyc NCQ ?

sorry nie ma, ncq

Edytowane przez HSXXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad kupnem A8N sli-se i w związku z tym mam pytanie, jakie macie opnie na jej temat, dobrze się na niej podkręca (a64 venice), alternatywą dla tej płyty jest dfi lp nf4-ultra, ale mega overclockerem nie jestem i nie mam czasu na ślęczeni i kombinację przy podkręcaniu. Zależy mi na solidnej płycie na której będę mógł podkręcić procesor i która będzie stabilnie chodziła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Winchestera 3000+ i po waszych postach zabrałem się do zabawy, powiem wam, że się mile zaskoczyłem 285x9 HTT 3 nie wiem czemu, bo w Biosie mam ustawione 4 (ja tak ustawiłem) ale Everest Ultimate pokazuje mi HTT 855 czyli 285 :/ czyli HTT 3 o ile się nie myle. Możecie mi wytłumaczyć czemu się tak robi ?? Pamięci Puściłem Asynchronicznie na 333 i zacząłem podkręcać, aktualnie chodzą 467 mhz czyli 234 mhz, aha prawie bym zapomniał, procek chodzi na 1,55 V. Teraz się zacznę bawić jeszcze, samymi pamięciami, ile z nich wycisne.

 

 

Edit.

 

To wszystko przy T 1 a czytałem wcześniej, że ktoś miał problem ustawić ( utrzymać ) T1 przy 250 FSB

 

 

Skończyłem na 306x8,5 T1 muszę jeszcze potestować czy sie nie sypie, na mnożniku 8 już wyżej nie chce FSB iść.

 

 

A co do wentylatorka na płycie głównej, to macie racje też mnie wkurza i wiecie co zrobiłem :D:D:D podpiołem go pod kontroler obrotów i obroty na minimum <lol> przedtem miałem 6000-6500 rpm teraz mam 3000 rpm i ciszę :Dteż spróbujcie.

Edytowane przez SomeoneNew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pomiędzy zwykłym A8n-sli a premium/deluxe jest wielka różnica, dziś jakiś buc (czyt. sprzedawca) w sklepie powiedział żebym nie brał zwykłej A8n-sli bo sa awaryjne zwłaszcza jesli się podkręca. Może ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem ze swoja plyta.. =/ nie wiem dlaczego automatycznie zmienia mi sie mnoznik =/ jak ustawie w biosie FSB na 270 to albo mam x10...a po ktoryms ponownym uruchomieniu zmienia sie na na x8 i proc zamiast chodzic 2700 smiga tylko 2160 =\ da sie jakos recznie zmienic mnoznik w biosie? kiedys jakis cudem moglem a oatatnio nie moge znalesc tej opcji =/ w dodatku AIBooter wyswietla mi jakies glupoty...Odpalam CPU-Z i mam np 270x10 a AIBooster pokazuje cos ok 330x8 =/ bios mam najnowszy 1103

Edytowane przez casiopea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam ausa A8N SLI Premium...po zmianie timingow pamięci (Corsair Twinx 3200C2PRO) plyta nei wystartowala:checksum error;/ Zrobilem Clear RTC RAMjak opisano w instrukncji...i nic;/ albo gorzej. Nie mam sygnalu na moitor,dyski kreca,karta tez ale nie wyswieta obrazu.

Jakies pomysly co z tym zrobic,z gory dziekuje za wszelkie rady i pomoc.

Ps: pamieć, karta graficzna dziala-sprawdzone i winnym komputerze.

Edytowane przez mastema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dziala wam CNQ?

Na 3 instalki windowsa, tylko 1 dzialalo.

Sterowniki z plytki. Potem sciagalem z neta i tez nic. Instalowalem z w2003 i xp.

Nie pamietam co zrobilem ze dzialalo za pierwszym razem.

A zdecydowanie przez wiekszosc dnia mi starcza 1ghz ;)

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dziala wam CNQ?

Na 3 instalki windowsa, tylko 1 dzialalo.

Sterowniki z plytki. Potem sciagalem z neta i tez nic. Instalowalem z w2003 i xp.

Nie pamietam co zrobilem ze dzialalo za pierwszym razem.

A zdecydowanie przez wiekszosc dnia mi starcza 1ghz ;)

 

Z gory dzieki za pomoc.

A ustawiłeś "Minimalne zarządzanie energią" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minimalne ale może być i laptop ;) działa identycznie ale mniejsza o to...

mało daje w A8N to C&Q (chyba że tylko u mnie), 1st w porywach 2st mniej

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie, tylko tego qfan'a to możesz mieć jak odłączysz wiatrak na CPU :P

bo ta opcja powoduje dokładnie to samo, wiatrak na procu staje i masz ciche chłodzenie pasywne :)

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: Warto inwestować w coś takiego? - http://www.allegro.pl/item95745869_wyprzed...rce4_gw_ss.html

 

Generalnie nie podkręcam sprzętu, jednak chciałbym, żeby wszystko chodziło stabilnie i bezproblemowo. Czy ta płyta różni się parametrami (przepustowość itp?) od np. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24805 ?

 

Z Sli nie bede korzystać ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam ausa A8N SLI Premium...po zmianie timingow pamięci (Corsair Twinx 3200C2PRO) plyta nei wystartowala:checksum error;/ Zrobilem Clear RTC RAMjak opisano w instrukncji...i nic;/ albo gorzej. Nie mam sygnalu na moitor,dyski kreca,karta tez ale nie wyswieta obrazu.

Jakies pomysly co z tym zrobic,z gory dziekuje za wszelkie rady i pomoc.

Ps: pamieć, karta graficzna dziala-sprawdzone i winnym komputerze.

 

Witam,

 

problem rozwiązany...może moje doświadczenie się komuś przyda.

By uruchomić płyte, która była swojego rodzaju zombie--niby działała,ale nic nie dało się zrobic--wystarczyło włożyć do niej inna pamięć i uruchomiła się poprawnie, następnie powrócić do pierwotnej konfiguracji i cieszyc się sprawnym sprzętem!!

Jak pisałem w poprzednim poście wszytskie elementy zostały sprawdzona na innym komputerze i działały...tylko przypadek sprawil że uruchomiłem plyte bez wysylania jej do serwisu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem spróbować wykorzystać dwie sieciówki na płycie i podłączyć do nich dwa komputery bezpośrednio.

 

I tu pojawił się następujący problem z drugą sieciówką Marvella.

Po podłączeniu do niej któregokolwiek z komputerów ikonka stan połączenia po dłuższym namyśle wyświetla komunikat:

"Stan połączenia: Ograniczenie lub brak łączności" i tyle - sterowniki są zainstalowane najnowsze w Menadżerze urządzeń wszystko jest ok.

 

Na sieciówce Nvidii oba komputery chodzą bez problemu więc problem nie dotyczy kart sieciowych tych komputerów i okablowania.

 

Spotkał się ktoś z takim problemem i/lub zna rozwiązanie.

 

Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś czujniki na a8n? Według smart guardiana na chipsecie mam 30st a zalman przy tak że nie można go dodtkąć. Po dostawiniu wiatrka temperatura zmenia sie o 1st ale radiator jest juz chłodny.

 

Na cpu mam skoki z 32w idle do 47 w stresie... spróbuje jeszcze przesmarowac pasata ten procek i moze wyszliwować spód frezeerra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

problem rozwiązany...może moje doświadczenie się komuś przyda.

By uruchomić płyte, która była swojego rodzaju zombie--niby działała,ale nic nie dało się zrobic--wystarczyło włożyć do niej inna pamięć i uruchomiła się poprawnie, następnie powrócić do pierwotnej konfiguracji i cieszyc się sprawnym sprzętem!!

Jak pisałem w poprzednim poście wszytskie elementy zostały sprawdzona na innym komputerze i działały...tylko przypadek sprawil że uruchomiłem plyte bez wysylania jej do serwisu:)

miales szczescie ja wymienilem wszystko na plycie pamieci rowniez i nie wstala nawet bios z innej plyty i tez niz w serwisie dali mi nowa po 3tygodniach bo nie mogli naprawic

teraz wszystko smiga ostatnio kupilem seagate SATA i znowu problem sam SATA dziala prawidlowo ale z ide nie za bardzo zle sie botuje potem nie ma wiekszych problemow ale i tak wywalilem IDE kupie SATA

 

DZIEKI ZA ZAINTERESOWANIE POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam zainstalowane 2x 512MB DDR 400 w DIMM_A1 i DIMM_A2.

 

Czy gdy zamontuję dodatkowo 2x1024 DDR 400 w DIMM_B1 i DIMM_B2 czy będzie działało i czy rozpozna 3072 MB w Dual Chanell?

 

Czy ktoś ma tak zainstalowane?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam zainstalowane 2x 512MB DDR 400 w DIMM_A1 i DIMM_A2.

 

Czy gdy zamontuję dodatkowo 2x1024 DDR 400 w DIMM_B1 i DIMM_B2 czy będzie działało i czy rozpozna 3072 MB w Dual Chanell?

 

Czy ktoś ma tak zainstalowane?

Nie powinno być problemów - jedyne o czym pamiętaj to, żeby dobrze włożyć pamięć (żeby 2x512 było w Dualu i 2x1024 też).

 

PS.

Po co ci aż 3GB RAMu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...