Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

no ja na twoim miejscu bralbym ta plyte, bo pod taka grafe, a w przyszlosci na SLI przyda sie 2x16x ;)

Z tym że to 2x16x daje(wg testów) przyspieszenie w stosunku do standardowego 2x8x o jakieś 5% najwyżej.

 

I najlepiej się sprawdza dopiero w połączeniu z dwurdzeniowym CPU(np A 64 X2).

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc to nic nie daje. Wcześniej miałem zwykłe nf4, teraz a8n32-sli... i różnicy żadnej :) Nawet w benchmarkach :) Chyba że ostatnia cyfra jakiegokolwiek wyniku, kogokolwiek rajcuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pozwala na HTT ~ 400?

Nie wyjeżdżaj z HTT 400MHz, bo i tak realnie żaden procesor nie pójdzie na tak wysokim <_<

Poza tym Asusy już od dawna nie są kierowane do zapalonych maniaków O/C, tylko do osób które chcą mieć dobrze wyposażane mobo w (stosunkowo) niskiej cenie (a O/C przy okazji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąc to nic nie daje. Wcześniej miałem zwykłe nf4, teraz a8n32-sli... i różnicy żadnej :) Nawet w benchmarkach :) Chyba że ostatnia cyfra jakiegokolwiek wyniku, kogokolwiek rajcuje :)

 

A miedziane elementy chłodzenia na płycie to chociaż lepiej odprowadzają ciepło? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedz odbiera lepiej ciepło niż aluminium, ale nie oddaje go tak dobrze, dlatego do miedzianych często jest wiatrak

tak więc śmiem twierdzić że w pasywce aluminium i miedz sprawdzą sie identycznie, jedynie słono przepłacisz za tą kostke miedzi

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ostatnio problem z aplikacją PC Probe 2 (w wersji 1.01.10)

 

Tzn. przy uruchamaniu pojawia mi się taki komunikat w okienku:

 

Can't open AsIO.sys!! (2)

 

 

Co to jest? Po zamknięciu tego okienka program chodzi normalnie.

 

Czasem też się pojawia przy uruchamianiu AIBoostera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyjeżdżaj z HTT 400MHz, bo i tak realnie żaden procesor nie pójdzie na tak wysokim <_<

Poza tym Asusy już od dawna nie są kierowane do zapalonych maniaków O/C, tylko do osób które chcą mieć dobrze wyposażane mobo w (stosunkowo) niskiej cenie (a O/C przy okazji).

ja np pracuje na HTT ~380 na codzień przy mniejszym mnożniku, bo mi to pozwala ustawić lepsze parametry pamięci [mam na myśli dokładniejsze ustawienie pamięci niż przy mnożniku 9 i div 166] :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWY BIOS:

A8N-E 1013 final

KLIK

 

Pozdrawiam

 

P.S. Z braku czasu na razie aktualizacja pierwszego posta jest wstrzymana... :(

Ciekawe czy to prawdziwy "final" czy tak jak poprzednia "oficjalna wersja" z FTP Asusa 1011-004. Coraz mniej zaczynam lubić tą firmę...

 

EDIT: nowy bios wydaje się być wersją finalną (POST pokazuje 1013, a nie jak poprzednio 1011-004). Na poprzednim, przy próbie zamknięcia / uruchomienia od nowa systemu miałem komunikat "o braku gotowości stacji A:" (której nie posiadam...). Teraz problem zniknął. Zobaczymy, czy znikną też nagłe i całkowicie losowe freezy, które nie dają mi spać od dłuższego czasu.

 

Jeszcze jedno, widzieliście jak wygląda info o biosie na stronie Asusa?

 

Version 1013

Description A8N-E Bios version 1011

 

WTF?

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka płytę asusa waszym zdaniem jest najlepsz?

czy warto zainwestować 770zł w A8N32 SLI Delux

czy może kupić inną

do

Msi 7900GT

A64 3700+

I tak i nie. Ja mam to co mam i jest ok...ale musiałem mieszać stery z A8nSLIPremium i A8n32SLI Deluxe bo mi net źle działał na sterach do mojej płyty. ActiveArmor wogóle nie funcjonuje tak jak powienien, także zapomnij o firewallnvidii na płtach Asusa.

 

Ps. Po dołożeniu do 2x512 2x1024 komputer nie widzi 3072 MB tylko ciut ponad.. 2700. Lekki spadek wydajności, Po wyjęciu 2x512 i zostawieniu 2x1024 wszystko działa ok, widać 2048 i jest lekki wzrost wydajności w 3DMarkach 2001 2003 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Ja mam to co mam i jest ok...ale musiałem mieszać stery z A8nSLIPremium i A8n32SLI Deluxe bo mi net źle działał na sterach do mojej płyty. ActiveArmor wogóle nie funcjonuje tak jak powienien, także zapomnij o firewallnvidii na płtach Asusa.

 

Ps. Po dołożeniu do 2x512 2x1024 komputer nie widzi 3072 MB tylko ciut ponad.. 2700. Lekki spadek wydajności, Po wyjęciu 2x512 i zostawieniu 2x1024 wszystko działa ok, widać 2048 i jest lekki wzrost wydajności w 3DMarkach 2001 2003 2005.

Problemy z firewallem nVidii na Asusie to znana sprawa, często ściągają się uszkodzone pliki bądź nie ściągają się wcale. Ponoć pomaga jego odinstalowanie / zainstalowanie nowszej wersji (info z forum Asusa, sam nie używam).

 

A tu masz coś na temat 4GB pamięci na płycie (FAQ Asusa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

Ciekawe z tym firewallem NVIDII, bo ja używam i nie mam najmniejszych problemów. Wszystko działa, pliki ściąga normalnie.

 

Płyta A8N SLI PREMIUM. Bios 1009.

Sterowniki 6.70.

 

 

Może ktoś ma felerny egzemplarz?

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe z tym firewallem NVIDII, bo ja używam i nie mam najmniejszych problemów. Wszystko działa, pliki ściąga normalnie.

 

Płyta A8N SLI PREMIUM. Bios 1009.

Sterowniki 6.70.

Może ktoś ma felerny egzemplarz?

 

ja też miałem taki problem, że pliki się nie ściągały, net dziwinie chodził, poradzono mi, żebym usunoł firewall z Nvidii i pomogło, teraz jest wszystko ok, a na początku myślalem, że płyta jest walnięta.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z firewallem nVidii na Asusie to znana sprawa, często ściągają się uszkodzone pliki bądź nie ściągają się wcale. Ponoć pomaga jego odinstalowanie / zainstalowanie nowszej wersji (info z forum Asusa, sam nie używam).

 

A tu masz coś na temat 4GB pamięci na płycie (FAQ Asusa).

 

No to ciekawe, bo ja nie mam SLI...a miałem tylko 2.75 widoczne... po obsadzeniu 2x512 i 2x1024.

 

SAVER

chcesz powiedzieć że masz zainstalowane 6.70 i włączony nvidiafirewall i nie masz problemów typu crc, 99% pobrania, zwalone p2p?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie jest napisane, że problem występuje wyłącznie na płytach z SLI, choć 2,75GB w przypadku 2x 512MB jest raczej dziwne. Poszperaj na tamtym forum, dam głowę że ktoś opisywał podobny problem (2x 1024MB). Jak znajdę to dam linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki z końcówką co wygląda jak zworka :D (jest to kabelek z czujnikiem na końcu a na drugim końcu z wtyczką przypominająca zorkę

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem bios najnowszy do A8N-E 1013 - cos z tym biosem oficjalnym jest nie tak. Na pozor wszystko dobrze chodzi, ale po kilku godzinach pracy w windows, przy średnim obciążeniu zaczynają się problemy. Np.: zakładki w operze po kliknieciu zamykają sie zamiast przełaczyć na dana strone. W kliencie pocztowym zamiast pokazać w podgladzie dana wiadomosc zaznacza kilka naraz. W rezultacie koncowy winik to po restarcie utrata pliku glownego NTLDR, musialem przywrocic go z plyty instalacyjnej.

Innymi slowy ten bios to najwieksza porazka i to ma byc oficjalny bios?

Po 1009-001, przez ostatni czas jechalem na 1011-004 i do tego wrocilem.

Nie polecam zmiany, choc byc moze to tylko u mnie byl taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zmiana biosu na 1013 zbiegła się z "ciekawym" objawem. Przy zamykaniu bądź uruchamianiu od nowa windy na tle niebieskiego ekranu z logo wyskakuje taki napis:

 

System Windows - Stacja nie jest gotowa

 

Stacja nie jest gotowa do użycia, być może jest otwarta. Sprawdź stację A:; upewnij się, że włożono do niej dysk i że zamknięto stację.

 

Anuluj / Ponów próbę / Kontynuuj

Żebym to ja miał jakiegoś flopa w kompie... Kliknięcie Anuluj lub Kontynuuj, ew. odczekanie chwilkę i okno znika. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...