Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników A8N-E, sam kiedyś byłem jednym z Was... :) Ale do rzeczy. Mam spory problem z zainstalowaniem WinXP SP2. Problem chyba wiem gdzie leży, ale nie do końca.

 

Opis problemu:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=187031

http://support.microsoft.com/kb/326676/pl

 

Używam dysku tego co mam w sigu, Seagate 320 sata2. Rzeczywiście, dysk jest wykrywany jako CHS - a powinien chyba jako LBA. I to muszę przestawić.

 

Ale mam naprawdę sporego zonka ponieważ w biosie NIE MA opcji przestawienia w tryb LBA dla dyskow SATA. Jest to możliwe tylko dla IDE.

 

Jak ustawiam Auto, mam problem (wykrywany jako CHS). Jak ustawię Large - to w ogóle zonk bo wykrywa jako o wiele mniejszy. Co robić. Bios? Mam starszy jakiś, nie wiem dokłądnie jaki, ale któryś z 2005 roku. (1009?) Czy ktoś z dyskiem SATA2 może sprawdzić czy w biosie Asusa A8N-E jest u niego możliwość ustawienia trybu pracy na LBA? Bardzo bym prosił o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta plyta to jest najwiekszy syf jaki mialem od kilku ladnych lat

ecsy asrocki itp to piekne plyty

ten szajs doprowadza mnie do szewskiej pasji - mam go juz rok

zaczelo sie od problemow z flopem - nie mam a dopoki nie wlaczylem obslugi nie uruchamial sie windows

crashe biosu

bardzo niestabilna praca

zwiechy klawiatury usb

fatalny support

poprostu mam dosc

przechodze na am2 i bede sie trzymal z daleka od asusa

zgodnie z sugestia a8n-e

Edytowane przez artros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomnoc z instalaja Ethernet na ASUS A8NE-FM/S. Sciagam sterowniki, w archiwum mam vuins32.dll, fetnd58V i netvt. Ten ostatni to 'security catalog' po kliknieciu widze dane o jego wersji i nic nie da sie z nim zrobic. Mam te pliki przenisc gdzies czy jak zeby karte zobaczylo bo zakladam ze jest skoro w aukcji tak opisano i jest gniazdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem tą płyte (A8N32 SLI DELUXE) i mam parę pytań:

- co jakiś czas sama się restartuje, zna ktoś może przyczynę?

- gdzie się włącza dodatkowe funkcje w biosie bo nie wiem gdzie można zmienić vcore itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo nawet nie wiedziałem ze moje mobo tyle wyciągnie :]

 

345Mhz stable :]

i to bez zmiany napięcia (bo sie nie da :] )

 

temp 51*C pod obciązeniem :]

 

Widzę, że masz zmienione chłodzenie na płycie - możesz dokładnie napisać jaki masz radiator?

 

Ja założyłem PENTAGRAMa NP-40 Cu i przy HT około 300MHz oparzyłem się o ten radiator!!! Założyłem na niego wiatrak 40mm @5V i już nie parzy.

Wyprzedze pytania buda jest dobrze wentylowana z przodu 2x80mm Arctic Fan Pro TC, tył 2xARCTIC FAN 3 TC i na dodatek otwarta buda!

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz zmienione chłodzenie na płycie - możesz dokładnie napisać jaki masz radiator?

 

Ja założyłem PENTAGRAMa NP-40 Cu i przy HT około 300MHz oparzyłem się o ten radiator!!! Założyłem na niego wiatrak 40mm @5V i już nie parzy.

Wyprzedze pytania buda jest dobrze wentylowana z przodu 2x80mm Arctic Fan Pro TC, tył 2xARCTIC FAN 3 TC i na dodatek otwarta buda!

 

Pozdro!

takie jak w podpisie - blue zalman :] bez szczegolnego nawiewu ;] http://allegro.pl/item184959659_zalman_zm_...i_grafike_.html

radiator tez jest gorący ale jego temp jest JW :]

temp mierzona diodą przylepiona na klej termoprzewodzący pod spodem radiatora ;]

 

u mnie zmiana HTT z 200 na 345 daje jakieś 2*C więcej :]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem tą płyte (A8N32 SLI DELUXE) i mam parę pytań:

- co jakiś czas sama się restartuje, zna ktoś może przyczynę?

- gdzie się włącza dodatkowe funkcje w biosie bo nie wiem gdzie można zmienić vcore itp

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem wczoraj płytkę Asus A8N Sli Premium. I mam pytanko na jakich sterach jedziecie i jaki kontroler na płycie polecacie do podłączenia jednego dysku na SATA 2? Pytam się gdyż po zainstalowaniu sterowników 6.86 oraz podpięcia dysku pod ten czarny kontroler (NVidia) w HD Tach ma burst na poziomie maks.208 :angry: natomiast na poprzedniej płycie AsRock 939 Dual Sata2 miałem na poziomie 260-280. Więc proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tryb burst to szybkość kontrolera... Twoje rozumowanie jest takie ze samochód z "200" na liczniku jest szybszy od takiego z "180"... co przy samochodach ogólnie się może nawet sprawdza... :) ale przy szybkości dysku nie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kupiłem wczoraj płytkę Asus A8N Sli Premium. I mam pytanko na jakich sterach jedziecie i jaki kontroler na płycie polecacie do podłączenia jednego dysku na SATA 2? Pytam się gdyż po zainstalowaniu sterowników 6.86 oraz podpięcia dysku pod ten czarny kontroler (NVidia) w HD Tach ma burst na poziomie maks.208 :angry: natomiast na poprzedniej płycie AsRock 939 Dual Sata2 miałem na poziomie 260-280. Więc proszę o pomoc.

 

Sprawdź sterowniki 6.85 bo te 6.86 są jakieś lipne :P Dokładniej to na nich spada wydajność odczytu/zapisu danych na HDD.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dandus

a ja mam pytanko odnośnie temperatur posiadam płytkę A8N-SE box na chipsecie właściwie po 2 tygodniach zmieniłem bo strasznie hałasował i zainstalowałem pentagram NP-40 Cu gdy venice 3000+ mam na 2.4 GHz to na płycie temperatura około 35-37 *C czy to nie za dużo? Jakie wy macie temperatury płyty no i jaka jest bezpieczna granica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko odnośnie temperatur posiadam płytkę A8N-SE box na chipsecie właściwie po 2 tygodniach zmieniłem bo strasznie hałasował i zainstalowałem pentagram NP-40 Cu gdy venice 3000+ mam na 2.4 GHz to na płycie temperatura około 35-37 *C czy to nie za dużo? Jakie wy macie temperatury płyty no i jaka jest bezpieczna granica?

 

Też mam zamontowanego NP-40Cu na płycie A8N-E i moim zdaniem temperatura radiatora!!! była za wysoka bo jak go dotknąłem to się oparzyłem czyli miał temp. powyżej 50C.

 

 

@Xytras

 

Znam Twój nick z forum www.siemenssl45i.prv.pl - zgadza się???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ja ;) Nie wszedzie pod tym nickiem, ale tutaj akurat pod tym :)

 

U mnie niebieski ZALMAN i tez jest wrzący, mimo to płyta smiga już u mnie z takim chłodzeniem bardzo długo bez problemu, OC tez daje rady ;)

Ciekawi mnie to ze programy podaja te temperature ponizej 40 stopni, ale paluchem badajac daje mu najmniej 60 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dandus

a może te płyty mają problem z czujnikami na procku tez mi się wydaję że źle czyta tylko że nie zaniża ale znowu pokazuje za wysoka bo radiator na procku zimny a on wyrzuca 40 *C hmm u mnie pentagram na chipsecie nie parzy choć jest ciepły ale ciekawi mnie do jakich temperatur mogę go doprowadzić żeby się nie spalił

 

ps czy korzystacie dodatkowo na pentagramie z wentyla bo ja go ostatnio wyrzyciłem takie małe g... a takie obroty i hałas że miałem go dość poza tym i tak nic raczej nie dawał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sterowniki 6.85 bo te 6.86 są jakieś lipne :P Dokładniej to na nich spada wydajność odczytu/zapisu danych na HDD.

 

Pozdro!

Zainstalowałem te stery 6.85 i nadal to samo :angry: Pytanko instalujecie SW czy też nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tommi_bydg

Ja nie mam RAIDa ale te stery SW instaluje i wszystko jest ok.

 

dandus

Ja zamontowałem wentyla 40mm @5V i Pentagram jest zimny - prawdopodobnie mostek jest w miejscu o słabym przepływie powietrza i dlatego radiator tak się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki działają dobrze :] tylko niema zadnego w / pod chipsetem :]

o tym czujniku było wcześniej :]

 

 

a efekt parzenia zaczyna się już od ~50*C :] (zależy od palucha :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos podac do ktorego urzadzenia (chodzi o raid na NV) jakie sterowniki ma zainstalowane? chodzi o te z paczki nv po rozpakowaniu jej. kombinowalem juz duzo, zmienialem itp. np moge zamienic stera temu, co jest wykryte jako NVIDIA nForce raid class device na sterowniki z tego samego pliku, ale inna nazwa, wtedy mam to samo, ale nazywa sie: Serial ata raid controller. to samo z SCSI/RAID Host Controller, temu moge dac sterowniki z windy, z paczki i rozne kombinacje. wiec nie wiem jak dokladnei ma byc... a problem jest taki, ze hibernacja nie chodzi... blue... DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...