Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

pogrzebal bym ale chcailem zrobic nowa instalacje windowsa wzialem oryginalna plyte z windows xp bez zadncyh sp i stracilem 2 partycje z danymi !!! bo gowniany instalator stwierdzil ze z formatuje gratis dysk fizyzczny 320gb ktorego nie wybralem do formatowania!!!

 

mozna jakos odzyskac stara strukture dysku z 2 partycjami i danymi?

Tak, polecam TestDisk http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=94&id=1675 genialny mały programik, o ile oczywiście nie nadpisałeś fizycznie danych!!!

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z mikrofonem na swojej płycie.

Działa on tylko do chwili załadowania programu Sound Effect.

W tym programie wykrywa mi mikrofon, w regulacji głośności mam odznaczone okienko wycisz.

Nie umiem sobie z tym poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Obywatele(ki) 3ciej RP i pół!

 

Dwa szybkie strzały - pifff, pafff.

 

piff: czy ktoś coś wie o możliwych nowych procach na 939 (czy może jakieś jeszcze AMD'ek wypuści....)???

 

paff: mogę dostać 4X512 MB (jakieś złomy typu TwinMos'y CL 2,5) i czy polecą mi na Command Rate 1T czy muszę dać 2T przy obsadzeniu wszystkich 4 banków?

 

wszystkie wzmianki mile widziane....!!!

no... to teraz z "autopsji" wiem że nie poleci na 1T (kicha-blada jak nie wiem co wszystkie operacje na zapisie pamięci 20 - 25 % gorsze...), nawet po biosie nie chce "powstać"!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całego topicu nie chce mi się teraz przeglądać, najpierw spróbuję tak: na a8n-e deluxe i biosie 1013 nie mogę przekroczyć 300HTT. Na XS znalazłem bios 1403 v.beta, testował ktoś? Może starsze biosy były bardziej podatne na oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W ostatnim czasie zauważyłem dość duży "wysyp" mobo ASUS A8N SLI za cenę ok.200zł. Tutaj moje pytanie...czy opłaca się taką kupić ? Czy jest coś z nimi nie tak (awaryjność) czy po prostu ludzie po przejściu na s.775 sprzedają po tak niskiej cenie te mobo...

Proszę o odp.

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

W ostatnim czasie zauważyłem dość duży "wysyp" mobo ASUS A8N SLI za cenę ok.200zł. Tutaj moje pytanie...czy opłaca się taką kupić ? Czy jest coś z nimi nie tak (awaryjność) czy po prostu ludzie po przejściu na s.775 sprzedają po tak niskiej cenie te mobo...

Proszę o odp.

Pozdrawiam

rafwlkp

Awaryjne nie są, przynajmniej nie te, z którym się spotkałem. Gorzej jest z oc, potrafią się różnie zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekuje że nie będę musiał po dłuższym odłączeniu od prądu włączać go kilkanaście razy aż zabootuje, oczekuje także regulacji napięć CPU i dobrze by było DDR, no i w miarę stabilności chociaż na te ~2.6Ghz lub więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo brat pożyczył mi ram. 2 x 1GB Patriot (nie pamiętam dokładnie modelu, mają czerwone radiatory, jakieś lepsiejsze) i dołożyłem je do sprzętu w sigu. Ale mam problem, otóż gdy po zainstalowaniu pamięci wszedłem do BIOSu okazało się, że płyta wykrywa cały ram, czyli że jest 3GB (installed memory), ale przy usable memory widnieje 2,75 GB. Wszedłem do windy i CPU-Z oraz system potwierdzają taki stan rzeczy. Co ciekawe CPU-Z twierdzi, że nadal mam dual chanel. Czyli co, zabrało mi po 64 MB z każdej kości :) ? ktoś może wie o co chodzi? Dodam jeszcze że nie ważne czy mam podkręcony procesor czy nie (FSB-RAM 1:1), w każdym przypadku jest to samo.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc :)

jest 85 stron i sami wiecie :)

 

mam takie pytanie ... zmienilem bios w swoim A8N-E na wersje 1013 final.

 

i ... cpu fan controler ustawil mi obroty mojego Big Typhoone na prawie 1400rpm !! :/

na starym biosie predkosc obrotowa nie przekraczala 900 ... no moze raz jak bylo bardzo goraco ... temperature mam w okolicach hmmm 30*C

napiecie mimo iz ustawilem 1,47V to w programach i w biosie pokazuje mi az 1,52 - 1.56 :|

 

niezaleznie od wlaczonego Qool&Quiet ...

czy jest inny sposob powrotu do normalnej predkosci obrotowej ????

niz zmiana biosu na stary lub podpiecie wiatraka pod 5V ??

 

 

DOBRA >>> JUZ JEST OK WSZYSTKO ... dzieki

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc :)

jest 85 stron i sami wiecie :)

 

mam takie pytanie ... zmienilem bios w swoim A8N-E na wersje 1013 final.

 

i ... cpu fan controler ustawil mi obroty mojego Big Typhoone na prawie 1400rpm !! :/

na starym biosie predkosc obrotowa nie przekraczala 900 ... no moze raz jak bylo bardzo goraco ... temperature mam w okolicach hmmm 30*C

napiecie mimo iz ustawilem 1,47V to w programach i w biosie pokazuje mi az 1,52 - 1.56 :|

 

niezaleznie od wlaczonego Qool&Quiet ...

czy jest inny sposob powrotu do normalnej predkosci obrotowej ????

niz zmiana biosu na stary lub podpiecie wiatraka pod 5V ??

DOBRA >>> JUZ JEST OK WSZYSTKO ... dzieki

Jeśli mogę zapytać - jak sobie poradziłeś z problemem? Zmieniałeś BIOS? Jak Ci śmiga 1013?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty ASUS A8N-E (rev.2) :) ,zamierzam zmienić swój dotychczasowy procek na jakiegoś Athlona x2,prawdopodobnie jakiś z niższych modeli aby go podkręcić B-). I tu właśnie moje pytanie czy ta płyta da sobie rade z tym prockiem i wytrzyma podkręcanie,z tego co pisze Asus w specyfikacji płyty to powinna dać sobie rade ale boje się ,że to tcze gadanie a niechciał bym się rozczarować jak kupie tego procka a płyta wyzionie duch z braku sił dla tego procka :sad: . Przedewrzystkim ciekawi mnie czy układ zasilania da sobie rade z Athlonem x2 .

Edytowane przez Dar1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty ASUS A8N-E (rev.2) :) ,zamierzam zmienić swój dotychczasowy procek na jakiegoś Athlona x2,prawdopodobnie jakiś z niższych modeli aby go podkręcić B-). I tu właśnie moje pytanie czy ta płyta da sobie rade z tym prockiem i wytrzyma podkręcanie,z tego co pisze Asus w specyfikacji płyty to powinna dać sobie rade ale boje się ,że to tcze gadanie a niechciał bym się rozczarować jak kupie tego procka a płyta wyzionie duch z braku sił dla tego procka :sad: .

Problemów ze zwykłym podkręcaniem być nie powinno, aczkolwiek cudów też nie oczekuj. Ja na swoim osiągnąłem max 300 HTT. Zobaczymy, co będzie po zmianie chłodzenia na NB, bo niemiłosiernie się grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe CPU-Z twierdzi, że nadal mam dual chanel. Czyli co, zabrało mi po 64 MB z każdej kości :) ? ktoś może wie o co chodzi? Dodam jeszcze że nie ważne czy mam podkręcony procesor czy nie (FSB-RAM 1:1), w każdym przypadku jest to samo.

Tak, uroki 32-bitowej adresacji pamięci. Prawdopodobnie masz jakieś karty PCI/PCIE. Wyjmij co się da, wyłącz urządzenia zintegrowane na mobo i na 99% BIOS użyje całych 3072 MB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, uroki 32-bitowej adresacji pamięci. Prawdopodobnie masz jakieś karty PCI/PCIE. Wyjmij co się da, wyłącz urządzenia zintegrowane na mobo i na 99% BIOS użyje całych 3072 MB icon_smile3.gif

Mam tuner TV i soundblastera, tunera mi nie szkoda, ale sb już tak, więc chyba zostanie 2,75 GB :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tuner TV i soundblastera, tunera mi nie szkoda, ale sb już tak, więc chyba zostanie 2,75 GB :) .

Skoro masz tuner, to pewnie on - u mnie np. stary Fly Video 98 tyle sobie zabierał. Zresztą te 260 MB to i tak małe piwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] dla mojego Asusa (A8N-SLI).

Niestety w czwartek przy reboocie wyskoczył błąd że system nie może się załadować z powodu braku ACPI (XP x64 wymaga do działania), kolejny reboot i przestał wykrywać napędy na SATA i już tak mu zostało niezalażnie od tego co robiłem (różne kable, gniazda ) :cry: Dyski i dvd są sprawne bo sprawdzałem na innym kompie. Tak więc płyta idzie do serwisu a ja trace kompa na niewiadomo jak długo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problemik z moim a8n-e, gdy robie reboota lub wylaczam i wlaczam kompa to staje w miejscu gdzie np wyszukuje botowania z CD ( 3 ekran wyswietlajacy sie w trakcie botowania ( k.graf>info o procku napedach itd>). musze wtedy wylaczyc kompa, odczekac z 1 min zeby wsio wrocilo do normy, bios 1013, mial ktos taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie probowalem, ogolnie mam uprzedzenie do zmieniania biosow bo kiedys jak bawilismy sie z kumplem a8nx deluxe czy jakos tak (ta na socket a na nforce`ie 2) i ja udupilismy, poprostu przy ktorejs zmianie biosa komp nie wstal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję pilnie szybkiej i konkretnej odpowiedzi - padła mi moja DFI na 939 i teraz potrzebuje zakupić pilnie inną płytę, na allegro nie trafiłem na dfi tylko na http://www.allegro.pl/item240887772__asus_...a_fv_gw_3_.html

 

powiedzicie mi czy ta płyta pójdzie bez problemów na 260mhz z pamięciami gskill 2gb na 260mhz 3-4-4-8 do tego procek x2 toledo puszczony na 260x10 na 1.55V?? czy ta płyta wogle wyciągnie stabilnie 1.55V i synchro ramy na 260??

 

Z góry dzięki z szybką odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowka taka jak ja mam czyli duzo lepsza od tej w skelpie kupisz za 330 nie oplaca Ci sie brac z allegro... ale teoretycznei powinno pojsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ta cene znajdziesz dfi na allegro :]

 

Teraz glupie pytanie bo albo mam problemy e wzrokiem albo tego niema, gdzie w biosie sa dzielniki memek mobo jak w sigu :)

jakby ktos wrzucil fotke z miejscem w ktorym to jest to wogole bylo by el0 :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nabyłem właśnie płytę główną A8N-SLI/S ... płyta była robiona podobno pod zamówienie simensa stąd to /S ...

Wrzucę jej zdjęcie oraz wychwycone przeze mnie różnice ...

 

Płyta A8N-SLI/S w całości:

 

Dołączona grafika

 

Brak czerwonej diody dla trybu SLI, wejść na płycie na wentylatory:

 

Dołączona grafika

 

Brak Game Panel, zwykłego PANELA, tylko jakiś 1 F_PANEL. plus SPEAKER na płycie:

 

Dołączona grafika

 

Link do oryginału A8N-SLI http://www.thetrailingedge.com/images/prod...a8n-sli-big.jpg

 

Mam w związku z tym następujące pytania:

 

- Czy biosy z A8N-SLI będą działały na wersji SLI/S

 

- Nie wiem jak podłączyć kabelki od obudowy POWER/RESET itd stosując ten 1 F_PANEL

 

Pozdrawiam i Dziękuję za obszerne odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja mam pytanie do posiadaczy A8N32 deluxe, moze ktos mi powiedziec co daje bios 1405 i czy poprawia dzialanie q-fana ? bo ten w 1303, dziala wyjatkowo glupio, np w biosie po chwili podkrecaja sie obroty colera, albo w windzie jak tylko troche wzrosnie temp, nie wiem czy te plyty tak maja czy to kwestia biosu. Dziwie sie bo wczesniej mialem dfi, w ktorym q- fan dzialal idealnie i mial jeszcze opcje do ustawienia a tu niby najbardziej wypasiona plyta i taki shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich użytkowników tego forum.

Moje pytanie dotyczy płyty ASUS A8N-E a konkretnie tego wentylatorka na NB.

To że jest on uciążliwy już się dowiedziałem. Postanowiłem go wymienić lecz chciałbym

się dowiedzieć czy NB na tej płycie wymaga jakiegoś mocniejszego chłodzenia z wiatrakiem

czy wystarczy np. http://www.allegro.pl/item249533327_revolt...chipset_fv.html

lub coś podobnego ale niedrogiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...