Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięci są ustawione w biosie jako ddr 400, nie dało sie ustawić 500, ponieważ resetowało to wtedy ustawienia jumperfreeoc. Więc pamieci są ustawione jako ddr 400, przy procku taktowanym 2400, pamiatki chodza jako 480MHz.Więc pamieci raczej bym nie podejżewał o zwisy, chyba, że płyta nie ma ich(4x512) jak nakarmic. Nie wiem :/ Pozdrawiam.

też mam 4x512,(jedyna wada że muszą chodzić 2T) zasiłka to cheiftek 400 (390w MAX) i najczęściej o 2 twardziele więcej niż w sigu (nie licząc drukarki, wifi, pena, pada, i tableta które są cały czas podpięte do kompa przez USB, o TVtuner'ze i 2 wifi na PCI już nie wspomnę) i nigdy z za małą mocą zasilania nie miałem problemu (pewnie jakimś dzikim fuksem, bo jak zapuszczam ORTHOSA to zawsze włączam większość "żelastwa" co by waty żarło z zasilacza). Wiec z "nakarmieniem" Twoja 480 też można uznać że "firmowa" nie powinna mieć problemów (ale nie podobają mi sie te skoki napięcia)

 

może potestuj RAMki jeszcze, ale bez windy w memtescie z jakieś 5-8 przebiegów co by po woli - drogą "naturalnej selekcji" wykluczać elementy....

...pomysłów mi brakuje bo mnie żona po głowie wali że trza już wychodziććććććć.........

 

 

powo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, koledze padła płytka a8n-e ultra, chciałby ją oddać na gwarancje bo ma jeszcze przez 3 miesiące, ale niestety nie ma oryginalnego wiatraka na chipset:/ Myślicie, że bez niego go uznają?? Albo gdzie szukać tego [ciach!]a, lub czym wymienić cokolwiek. Szkoda płyty?? Żal mi chłopaka bo nie wie co zrobić, a ja się do tego przyczyniłem troszkę bo kiedyś mu wiemieniałem to chłodzenie, no ale to on już zgubił oryginała hehe. Licze na jakieś sugestie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, koledze padła płytka a8n-e ultra, chciałby ją oddać na gwarancje bo ma jeszcze przez 3 miesiące, ale niestety nie ma oryginalnego wiatraka na chipset:/ Myślicie, że bez niego go uznają?? Albo gdzie szukać tego [ciach!]a, lub czym wymienić cokolwiek. Szkoda płyty?? Żal mi chłopaka bo nie wie co zrobić, a ja się do tego przyczyniłem troszkę bo kiedyś mu wiemieniałem to chłodzenie, no ale to on już zgubił oryginała hehe. Licze na jakieś sugestie

Pozdrawiam

Ja bym nie wysyłał bez firmowego wiatraczka ;)

 

Leży taki u mnie w szafce, odezwijcie się na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja a8n-e powiedziala ostatnio bye-bye, po paru miesiecznej i jakze bezproblemowej eksploatacji.

Nie bylo zadnych ostrzezen, system jak i caly konfig byl w 100% stabilny az do dnia kiedy plyta po prostu nie wstala.

Szkoda, byla prawie jak epox ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lub Panie kto ma A8N SLI-Premium i X2 3600 (tego 2X256 cache). I go trochę pokręcił np: powyżej 2600?...Przyznawać się!!!

 

albo jakieś pomysły ...

 

max co mogę wyciągnąć to 2650 ( :mur: aż nie chce mi się wierzyć że znowu trafiłem taką padaczkę :mur: )

ram TwinMosy 4x512 2,5.3.3.8 bez problemu chodzą na dzielniku 333 przy ustawieniach 3.4.4.8-11-14-4-2-2T 2,75v 242mhz więc pamięć nie stopuję kręcenia tym bardziej że Venice 3200 kumpla na mojej mobo grzał na htt 286 (2860mhz) a płyta jest stabilna do htt powyżej 300!!!

 

w biosie wszystko jak bozia kazała: flop na ON, wszystkie zbędne kontrolery powyłączane, HTx3

nawet wszystko ze slotów powywalałem i kupa! Max co mogę to 2650 przy 1,425v bo dalej z voltami to już tylko temperatury rosną przy "Blend'owaniu" do około 56 i więcej a i tak wywala się po 2 minutach (Orthos-Blend test) !!!....help! :cry:

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie wiem dokładnie jak podkręcasz ale na początek wywal z płyt RAM - zostaw tylko 1 kość no i lecisz z HHT w górę po kilka MHz aż do utraty stabilności. Ja mam teraz San Diego 4000+ które śmiga na 11x282~3100MHz, do tego 4 kości ramu śmigają na 222MHz ( 2x256 (Twister PC466 - pełen wypas lecą ponad 260MHz) + 2x512(Patriot - lipne ledwo do 250MHz lecą :( )) - no i ten zestawik o dziwo śmiga bardzo ładnie.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heee,.. Ciekawy pomysł, jak mnie weźmie już @%^&*# to pewnie i ten ciekawy patent sprawdzę.

Co prawda powątpiewam, ale tak dla "sportu" sprawdzę :? Nie mniej dzięki za pomysł bo mi już brakuje innych.

Kilka dni temu znowu zapodałem starego Venice'a i na takich samych parametrach "wszystkiego" poszedł bez zająknięcia ponad htt 286 - chyba naprawdę trafiłem znowu proca "średniaka"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mama nietypową sytuację z płytą ASUS-a A8n32Sli-Delux (bios najnowszy oficjalny), mam ją od półtora miesiąca i na standardowych ustawieniach bardzo się grzeje w obudowie Big Tower mam temperaturę 55C, gdzie pracują 3 wentylatory w obudowie a na poprzedniej płycie było max 42C. Procesor AMD ATHLON 64 X2 4800+ (box wiatrak) w grach i wymagających programach dochodziła temperatura do 58C i komputer wyłączał się. Założyłem chłodzenie wodne i w trybie "Cool'n'Quiet" mam temp. 36C dodam, że w starej płycie (gigabyte K8Nf-9) miałem 25C. Pastę pod procesor używałem na oby dwóch płytach Arctic Silver 5. Czy to możliwe że płyta jest niesprawna i czy macie podobną sytuacje z temperaturą? I co na to poradzić?

Płyta na gwarancji.

Pozdrawiam

 

Komp.:

Procesor: AMD ATHLON 64 X2 4800+ (obecnie chłodzenie wodne, przedtem boxowy wiatrak)

Pamięci: Kingston HyperX DDR 2x 1GB PC-400 CL2

Karta graficzna: GeForce 8800 GTS EVGA 320MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3

Dysk twardy: raid 2x Seagate 250 GB Barracuda 7200.10

Zasilacz: Chieftec 420W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Szukam szybkiej odpowiedzi na pytanie, musze podjac decyzje szybko:

jak sie ma pyta asus a8n-32sli deluxe do mozliwosci OC? mialem DFI LP, ale ukruszylem chipset podczas wymiany coolera :(

Bylem bardzo zadowolony z niej, ale szukam czegos teraz co ma lpt na pokladzie. Jakies opinie? a moze jednak premium?

dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka B-)

 

Czy ma ktos orginalna plytke z driverami i softem do A8N-E?

Bylbym *przebardzo* wdzieczny, jakby komus sie chcialo zrobic iso i wrzucic na p2p/rapidshare/cos innego :)

 

Bardzo prosze o pomoc...

 

Pzdr :)

Odezwij się na PM. Płytkę znalazłem, bo właśnie szykuję ją na gwarę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W A8N-E mam A3200+, czy warto zmieniac go na FX-55 (F:2600MHz / L1:128KB / L2:1MB) lub A X2 4200+ (F:2200MHz / L1:2x128KB / L2:1MB) i czy po zmianie wydajnosc jakos znaczaco wzrosnie, ewentualnie moze jakis inny cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Asus A8n SLI SE. Przesiadłem siena Viste X64 PL aby zbaczyć z czym sięto je...

jakich steró używacie, bo zaisntalowałem wg mnie wszytskie (ze strony asusa+dźwięk realtek) i Vista wykrywa mi dwa nieznane urządzonka.... mozę to vista problem, ale może stery do płyty głónej są jakieś cienke... dlatego postawnowiłem zapytać kto czego uzywa... ;)

 

upd

everest pomógł. wyłaczylem w biosie game pot, midi port i wszytsko teraz jest dobrze - bez tych urządzeń da się zyć

Edytowane przez dzwonek81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe nForce Driver 15.17 i ni chu, chu nie mogę włączyć NCQ (wcześniejsze stery odinstalowałem) Jakieś pomysły?

 

...czy ktoś tu jeszcze zagląda???

15.23 to samo, zawsze muszę ręcznie instalować starszy sterownik dla kontrolera bo nie widzi NCQ (ale kupa)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzet:

Athlon 64 3700

Asus A8N SLI Premium

 

Przedwczoraj zamarzylem sobie wiecej ramu. Kupilem (goodram 2x1gb), wsadzilem i od tego czasu

zabootowal dwa razy, cholera wie dlaczego akurat wtedy.

POST wrzeszczy przy kazdym wlaczeniu "System failed memory check", beepy tez wskazuja na pamiec. Dalej nie

idzie.

 

Ostatnie dwa dni:

plyta wyciagnieta z obudowy, lezy na kartonie. Wszystko wypatroszone,

odlaczane i podlaczane w milionie konfiguracji. W tej chwili odpalam

srubokretem. Bios resetowany wielokrotnie. Bateria wczoraj wymieniona. Pamiec

nie dziala ani nowa, ani stara (w sumie 4 rozni producenci). Wyprobowane dwa zasilacze

i dwie grafiki. Procesor wyciagniety, przedmuchany, wytarty, wydmuchany.

Wszystko odkurzone.

 

Nigdy nic nie bylo podkrecane.

Wszystko wskazuje na to, ze sam go zabilem i to mnie najbardziej wkurza. Ale dlaczego, nie mam pojecia.

 

Pytanie: walczyc dalej, czy dac spokoj i szukać nowej plyty? Z gory dzieki za rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest to problem. Konczy sie aukcja z taka na allegro, ale przekroczyla 150 zl. Jak widze, to w miare normalna cena.

Ten komputer to tylko zrodlo dzwieku i obrazu, nic wiecej. Pytanie, czy wart tych kolejnych pieniedzy..

 

Nie bardzo mam ochote ladowac sie w nowego procka i nowa podstawke. Wydajnosciowo 64 mi stykal. Tym bardziej, ze nie mam w tej chwili ddr2, za to w sumie ponad 3gb ddr1...

 

I to jest dopiero dylemat. Oby same takie problemy w zyciu:)

 

edit:

A walka trwa do ostatniej kropli krwi. Wlasnie przestawilem z powrotem zworke po 30 minutach, kiedy bateria byla wyjeta. Znowu nic. Skolowalem stara kosc 256 mb, to samo. Coraz bardziej absurdalne rzeczy wymyslam, wiec to chyba rzeczywiscie game over...

Edytowane przez szymkowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150zł...to trochę dużo,ale płytka z "lepszych" pod 939. Dobra płytka pod AM2+ to koszt ok. 200-250zł-większość ma integry.

ddr2 są trochę tańsze od ddr1. Grafikę jaką masz?

Wszystko zależy od tego,czy chcesz bawić sie w zmianę platformy i dołożenie troszkę grosza :wink:

Jeżeli to PC do neta to został bym przy s939, ale am2 jest o wiele bardziej przyszłościowa i opłacalna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten aktualny zestaw, czyli A64 3700 (w komplecie z AC freezer pro), martwy Asus i radeon x1950gt, przesiadlem sie w wakacje z athlona xp1600+ i gf mx440. Ten stary sprzet juz i tak mi wystarczal, a przesiadka wziela sie stad, ze ten nowy procesor z coolerem+grafa+plyta kosztowaly mnie... 270zl. A komputer dostal takiego ognia, ze dla mnie wszystko dookola zbladlo:) Wiedzialem wtedy, ze to dosyc okazyjna cena, ale dopiero w tej chwili widze jak bardzo. I krew mnie zalewa, ze musialbym za sama plyte w tej chwili zaplacic dwie stowy (aukcja na allegro skonczyla sie na 180 - spoznilem sie chwile).

Inna rzecz, ze przekopujac sie przez te dwa dni przez wszystkie dostepne polskie i zagraniczne fora widze ile bajerow ten asus mial. Bo szczerze mowiac wyjscia optyczne, coaxial i 2xlan (!) dopiero teraz zauwazylem. I wnerw jest tym wiekszy, ze przez taka bzdure przyjdzie nam sie najprawdopodobniej pozegnac. A to byla moja najtansza modernizacja w zyciu i na najbardziej "wypasiony" sprzet:) Mimo, ze dla zdecydowanej wiekszosci stary. No ale ja juz tez za sprzetem nie staram sie nadazyc. I perspektywa przesiadki, kolejnego formatowania, sprzatania, przekrecania/wykrecania/dokrecania... Kurcze, ja tego zwyczajnie nie potrzebuje. Chcialbym zeby moj stary-nowy zestaw po prostu dalej chodzil cieszac ucho umiarkowana cisza.

 

A teraz lezy caly ten makaron obok na biurku i od czasu do czasu jak przyjdzie mi cos do glowy, biore srubokret i robie "pstryk" w zworki, po czym znowu slysze ten cholerny glos "memory test failed". Ech, bezsilnosc:/

Edytowane przez szymkowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NVIDIA nForce 4 build-in Gigabit MAC with external Marvell PHY,

2. Marvell 88E81001 PCI Gigabit LAN controller.

Mam płytę na testach przed wystawieniem ją na Allegro ;)

Pojawił mi się jeden problemik: Zainstalowałem sterowniki pod nf4 no i port z Lanem od nVidia oczywiście chodzi (mrugają diodki itp), ten drugi nie działa pomimo tego, że jest włączony w biosie.

Jest on kaput czy po prostu muszę do niego oddzielne sterowniki ściągać? ;>

(Zasadniczo nie pamiętam nawet czy w ogóle trzeba instalować jakiekolwiek sterowniki czy porty same chodzą ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z A8N32-SLI DELUXE.

 

Płyta poszła po raz 3 na gwarancje za każdym razem działo się to samo, chodzi normalnie po pewnym czasie są problemy przy odpalaniu kompa. Na początku wystarczyło wyłączyć i włączyć na nowo, z czasem przekładanie ram, później to już nic nie pomaga (CMOS) i idzie na gwarancje.

 

Za pierwszym razem jak była wysyłana miałem wgranego BIOSA najnowszego BETE ze strony producenta i podkręcony, jak wróciła miała wgrany jeden ze starszych.

Za drugim najnowszy BIOS nie BETA i podkręcony, wróciła miała znowu jeden ze starszych.

Za trzecim BIOS taki z jakim przyszła (wyłączyłem tylko zintegrowana dźwiękowa i sieciówki), nie kręcona.

 

Proc: AMD Athlon 64 x2 4600+

Grafa: GF 8800 GTS 320MB

Ramy: Przez pewien czas Patriot 3200 LLK 2x1GB później OCZ EL DDR PC-3200 / 1GB Module x 2 / Platinum XTC Edition

Zasilacz: Przez pewien czas Chiftech 360W później Yesico 520W

Karta Sieciowa: integra później jakiś Realtek (wróciłem do starej bo musiałem podmieniać MAC bo admin palant)

Karta TV: WinFast TV XP Expert

Audio: Przez pewien czas integra później ASUS Xonar DX

 

Czy to możliwe że wali coś karta TV ?!

Edytowane przez novisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem także posiadaczem tej płyty i mam pewien problem.

Kupiłem niedawno dysk SAMSUNG HD753LJ 750GB i podczas wypakowywania RAR-em dużych plików (<700MB) prędkość gwałtownie spada, kursor się zacina itp.

Na starym WD 250, mogłem spokojnie robic coś w tle a tu zonk... :sad:

 

Czy może to być spowodowane jakims konfliktem sprzętowym? Dodam, że stary dysk miałem podpięty dokładnie pod ten sam port SATA co nowy i wszystko śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może to być spowodowane jakims konfliktem sprzętowym? Dodam, że stary dysk miałem podpięty dokładnie pod ten sam port SATA co nowy i wszystko śmigało.

Nie sądzę, mam taką płytę i dwa takie dyski. Nie spotkałem się z problemem, o którym wspominasz.

IMO to sprawa programowa - sterowniki, ustawienia kontrolera, av skanujący wypakowywane pliki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądre głowy, mam problem - nie mogę włączyć komputera.

Przy zamykaniu nie było żadnego problemu, ale wystarczył równo tydzień przerwy w jego używaniu i już wywija mi numer. Startuje normalnie, ale brak beepa z posta oraz brak obrazu na monitorze. Nauczony że jak coś mi się takiego przytrafia to oczywiścia wina leży w bateryjce w mobo. Niestety byłem w błędzie bo system dalej nie wstaje. Pomysly? Płytka to A8N - SLi SE

 

- update -

 

wyjmowałem wszystko. Od napędów kończąc na cpu. Dalej nic.

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...