Skocz do zawartości
soulburner

Którą Taniuśką Płytę Główną Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ciort wie, może wina i płyty i pamięci? :P

Na jakimś anglojęzycznym forum przeczytałem, że niektóre egzemplarze K7VZA rev. 3 (taką mam) mają problem ze stabilnością przy 133MHz (niektóre nawet miały zalutowane miejsce, gdzie powinny być zworki do przestawiania FSB :D). Nie pamiętam niestety adresu tej strony.

Kiedy testowałem memtestem pamiątki, błędy raz były, raz nie :?

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 200 FSB niestety PCI=40 MHz co skutecznie morduje dyski twarde w przeciągu około 0,5 do 1 roku (pal licho dyski, bo masz gwarancję - ale dane, ktore sa wielokrotnie wiecej warte idą do kosza)

a ty skad masz takie informacje

 

Wystarczy na forum popytać

 

bo mi zaden sie nie spalil a fsb192 na kt266a to troche wiecej niz to co przytaczasz

masz szczęście

 

na epoxach i abitach jest spokojnie

Tak ci się tylko wydaje

 

 

zapytaj mechlina (8kha+ fsb>180) ,berkuta (kr7a fsb225) i mnie (8kha+ fsb200 ,kd7-e fsb 205)

No akurat berkut chyba sam mówił że te 225 to tylko na testy i nie poleca tego na długie używanie

 

 

nie siej propagandowej glupoty bo CI SIE WYDAJE ZE DYSK ROK WYTRZYMA - za malo kaszy zjadles

OC zajmuję się od 12 lat, ty pewnie wtedy w pieluchy robiłeś :lol:

 

To że komuś dysk wytrzymał dłużej zalezy tylko od szczęścia ... inni takiego nie mają. Zresztąco tam będę gadał - wyślij maila do seagate to ci odpowiedzą ładnie co się dzieje z dyskiem przy PCI=40 MHz

 

co do wydajnosci chipsetow to sa to roznice marginalne i nie ma sensu sie klocic

fakt

 

Chyba najrozsądniejszszym wyborem jest 8KRAi - też widziałem w cenie poniżej 200 zł. Pytnaie tylko (bo nie miałem tej płyty), jak można na niej ustawiać FSB oraz napięcia (ma jakąś regulację?) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie będą chcieli pogryźć, ale napisze. Ja też polecam Asrocka K7 Upgrade 880.

1. wyposażenie (serial ata, dźwiek 5.1, kilka portów usb, możliwość rozbudowy poprzez przejściówkę)

2. nawet dość dobra do overclockingu. Nowy bios(zmodowany) daje możliwość zmiany timingów, nie tylko samego cas latency, FSB sie leciutko kręci, u mnie max to 217 MHz FSB, pamięci nie wyrabiają więcej (elixir 333),możliwość zmiany napięcia na procu do 10% wzwyż, czego mój semp nie potrzebuje :D, dzielniki zmieniają się razem z zmianą częstotliwości zworką na płycie (tj. przeskoki 100 na 133, 133 na 166 i 166 na 200), ja w tym momencie mam dzielnik 1/6 (200/6=33,3). poprostu z keceniem większych problemów nie mam.

3. największy plus to cena, okolice 160 złotych. Płytka to wmiare nowa konstrukcja, więc za taką cene jest to dobre rozwiązanie na taniego kompa.

To tyle moich uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8KRAI ma regulacje napiecia

vcore do 2.0v

vmem do 3.2v

mnoznik 1/3 ,1/4 , 1/5, 1/6 jest pokazywany w biosie w postaci taktowania pci - podnosimy fsb i zmienia sie pci

fsb do 250 lub 280 co 1 MHz

 

wojwar

12lat to juz od 386 zaczynales krecic :lol:

i to wtedy dyskami sie nie przejmowales jak przechodziles w 486DX z fsb25 na fsb40 :>

a moze nie pamietasz szalu BX i fsb133 dla ktorego pci wynosilo 44 i jakos ludzie potrafili zadbac o to zeby im dysk dzialal

skoro Seagate nie wytrzymuja pci to polecam Samsungi - rzadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojwar

12lat to juz od 386 zaczynales krecic :lol:

dokładnie tak było zaczynałem od 386 SX 25@40

 

i to wtedy dyskami sie nie przejmowales jak przechodziles w 486DX z fsb25 na fsb40 :>

wtedy dyski wytrzymywały wicej

 

a moze nie pamietasz szalu BX i fsb133 dla ktorego pci wynosilo 44 i jakos ludzie potrafili zadbac o to zeby im dysk dzialal

skoro Seagate nie wytrzymuja pci to polecam Samsungi - rzadnych problemow

1238654[/snapback]

Wiesz ... może i działał podczas testów. Nowe dyski SATA są jeszcze bardziej wrażliwe - przy 37 MHz potrafią się spierniczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata to kontrolery sie wysypuja o dyskach to nie wiadomo

prawdopodobnie pci 37 to nawet nie wystaruje sata ,ale mniejsza o to

na pci36 dysk sata na abicie KV7 dziala

co do PATA to jakosc przez 4 miechy dzialajac na pci42 i wiekszym jakos moj SP80 nie wysiadl i nawet bledami nie sypal

teraz mam pci33 i jakos nie ma roznic w dzialaniu dysku

wiec jak juz napisalem wczesniej najwiecej zalezy od plyty - jak producent zorganizuje magistrale pci tak bedzie chodzila

najbardziej sie obawialem o nagrywarke ,ale jakos normalnie nagrywala na fsb192 (kt266a) i dzwiek mi nie harczal

a teraz SS potrafi wylaczyc dzwiek albo pierdziec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując :)

 

K7S8X wydaje się jednak lepszą propozycją niż K7VTA4A+ -- nigdy nie wiadomo, czy czasem procka nie zmienię lub nie będę kombinował z FSB200 ;)

 

Czy dźwiękówka w K7S8X wspiera takie rzeczy jak EAX i czy jej brzmienie jest aż tak tragiczne jak niektórzy twierdzą?

 

Ale ja jestem, kurde, niezdecydowany ;)

 

 

edit - jeszcze małe pytanko: wszędzie pisze, że k7s8x obsługuje tylko jedną kość DDR400 -- to znaczy, że w tym trybie płyta może obsłużyć tylko jedną kość, czy że niezależnie od FSB może być tylko jeded moduł DDR400? Sorki, jeśli trochę zagmatfałem ;)

 

edit2 - na stronie ASRock'a znalazłem przy info o K7VTA4A+ info, że posiada coś takiego jak Hybrid Booster. Cytacik:

 

A safe overclocking featuer, combined iwth the overclocking and safety features. Which include:

 

CPU Multiplier: Provide the interface to adjust the CPU Multiplier value to get the best CPU speed.

 

Vcore Voltage Adjustment: Provide a power up CPU core voltage adjustment interface.

 

CPU frequency Stepless control: Provide the interface to increase or decrease the CPU clock by                                                    1Mhz per click.

AGP/PCI Frequency control: The interface for AGP/PCI frequency setting

O tym nie wiedziałem :mellow:

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując :)

 

K7S8X wydaje się jednak lepszą propozycją niż K7VTA4A+ -- nigdy nie wiadomo, czy czasem procka nie zmienię lub nie będę kombinował z FSB200 ;)

 

Czy dźwiękówka w K7S8X wspiera takie rzeczy jak EAX i czy jej brzmienie jest aż tak tragiczne jak niektórzy twierdzą?

 

Ale ja jestem, kurde, niezdecydowany ;)

1240270[/snapback]

 

K7s8x na bank jest wydajniejsza niżK7VTA4A+, defaultowo obsługuje FSB 200, jak chcesz wysoko ręcić to na obu płytach bez drut moda się nie obejdzie (ale to nie problem). Sis ma blokadę PCI/AGP czego nie ma KT400

 

K7s8x jest lepsza i tyle - jak dźwięk ci nie będzie odpowiadał to az 30-40 zł kiedyś kupisz sobie sound blastera i też będzie gicio (choć na zwykłych głosnikach dźwięk będzie ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam

Read 2810

write 920

 

Sis 746, płyta ECS L7S7A2, FSB 200

 

timingi 2,5 - 4 - 4 - 9 (pamięci szybciej nie chcą)

 

Tak więc proszę nie gadać jaki to ten SIS jest qpa - z teg co widzę, jest szybszy niż wszystkie KT łącznie z KT 600 (na takim samym FSB i timngach), nie mówiąc o KT 880

1237667[/snapback]

W przeciagu ostatniego miesiaca mialem 3 plyty. Asrock k7s8x(prawie rok), epoxa 8rda3i(nforce2ultra jak ktos nie wie) i Epoxa kra2i(kt600 3fazowe zasilanie). Tak wiec mialem okazje przetestowac wszytko ze szczegolami.

1. SIS w 3dmarku osiaga 9300 (bez oc karty graf)na nforce2 jest 9900, na kt600 nie pamietam bo nie pamietam.

2. Superpi porazka SIS i kt600 to jakies niporozumienie w porownianiu z nforcem.

Wszystko na 10/5x200 timingi max.

 

K7s8x na bank jest wydajniejsza niżK7VTA4A+, defaultowo obsługuje FSB 200, jak chcesz wysoko ręcić to na obu płytach bez drut moda się nie obejdzie (ale to nie problem). Sis ma blokadę PCI/AGP czego nie ma KT400

 

K7s8x jest lepsza i tyle - jak dźwięk ci nie będzie odpowiadał to az 30-40 zł kiedyś kupisz sobie sound blastera i też będzie gicio (choć na zwykłych głosnikach dźwięk będzie ok)

1240294[/snapback]

K7s8x nie ma wsparcia szyny 200mhz.

 

 

Podsumowując :)

 

K7S8X wydaje się jednak lepszą propozycją niż K7VTA4A+ -- nigdy nie wiadomo, czy czasem procka nie zmienię lub nie będę kombinował z FSB200 ;)

 

Czy dźwiękówka w K7S8X wspiera takie rzeczy jak EAX i czy jej brzmienie jest aż tak tragiczne jak niektórzy twierdzą?

 

Ale ja jestem, kurde, niezdecydowany ;)

edit - jeszcze małe pytanko: wszędzie pisze, że k7s8x obsługuje tylko jedną kość DDR400 -- to znaczy, że w tym trybie płyta  może obsłużyć tylko jedną kość, czy że niezależnie od FSB może być tylko jeded moduł DDR400? Sorki, jeśli trochę zagmatfałem ;)

 

edit2 - na stronie ASRock'a znalazłem przy info o K7VTA4A+ info, że posiada coś takiego jak Hybrid Booster. Cytacik:

O tym nie wiedziałem :mellow:

1240270[/snapback]

Ad edit>pamieci wsadzisz jakie ci sie podobaja

Ad edit2 to samo ma K7S8X, to sie nazywa marketing ;p

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam jakies inne dane co do wydajnosci bo u mnie superPI mialem

55s (abit KD7-E ,kt333cf=kt400)

54s (epox 8kra2i ,kt600) - kumpel

53s (abit nf7-s ,nf2) - kumpel

nie pamietam ile mial proc ,cos okolo 2200MHz

dane u wszystkich - fsb200 ,timingi cl2.5 3-7-3 ,procesor tak samo ustawiony

(ja T-bred ,kumpel nf2 T-bred ,kumpel kt600 Barton)

 

 

wracajac do tematu to asrock k7s8x jest jedna z ciekawszych plyt w takiej cenie ,ale mi osobiscie bardziej podoba sie ecs k7s7a2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu to asrock k7s8x  jest jedna z ciekawszych plyt w takiej cenie ,ale mi osobiscie bardziej podoba sie ecs k7s7a2

1240566[/snapback]

mi też - sam takiego mam ;)

 

najlepsze było to, że jak ją kupowałem dwa lata temu, to kosztowała 125 zł i gratis otrzymałem czytnik kart 6in1 a nowy kosztował 120 zł (chciałem go opchać za 60 zł, ale sobie zostawiłem - teraz mi się przydał), do tego doszło jeszcze PC Cilin 2002 (za jakieś 30-40 zł) i wyszło że płytę dostałem gratis :D

 

Kumpel zainwestował 350 zł w Epoxa 8RDA i .....

ten sam procek podkręcił mu się na 10.5x202 (u mnie 10.5x200) - osiągi w markach i grach 1-4% na korzyść jego płyty. Dźwięk taki sam. Na początku chłopak cieszył się jak mały pingwinek (w sumie nforce to nforce), a potem kupił sobie ramy ... i zaczęły się jazdy ;)... okazało się że akurat te pamięci nie chcą działać z Nforce, potem zaczęły się problemy ze sterownikami do nforce2 (do tej pory Nvidia ma z nimi problemy)... szczególnie ze sterownikiem od kontrolera dysków - a potem doszedł do wniosku, że następna jego płyta będzie na VIA KT ;)

 

nie twierdzę oczywiście, że nforce2 jest gorszy... bo jest lepszy - ale jak na tamte czasy różnica w cenie 300 zł pomiędzy płytami (po odliczeniu gratisów ktore oboje dostaliśmy) była chyba nieproporcjonalna do osiąganych rezultatów

 

Acha - może SIS nie ma oficjalnie obsługi FSB 200 - jednak ma blokadę PCI/AGP i spooookojnie sobie radzi z taktowaniami co 1MHz z przedziału FSB 100-220 MHz. KT400 ma problemy przy taktowaniach 180-200 (PCI/AGP wysokie), a KT 600 obsługuje tylko niektóre zakresy z bezpiecznym taktowaniem PCI (choć oczywiście przy FSB=200 jest bardzo dobra !)

 

L7S7A2 można kupić za 80-100 zł (ale już bez czytnika kart)

np tutaj jest nówka za 100 zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40601533 (choć ciekawe jak z gwarancją - widziałem aukcję z miesiącem rękojmim to dość by przetestować płytę).

 

nalezy zaopatrzyć się jeszcze w radiator na North Bridge (zalman kosztuje jakieś 15-18 zł) - jest zalecany przy FSB 200

 

Jedynym bólem w tej płycie dla posiadaczy sempronów jest to, iż wykrywane są one jako AthlonXP (i tak też podawane są wydajności - więc Sempron 2000MHz oznaczony jako 2800+, będzie wykryty jako AthlonXP 2400+). Ma to znaczenie tylko dla tych którzy lubią cyferki ;) - bo wydajność obu procków na tym samym FSB jest identyczna (przecież to te same procki są).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też - sam takiego mam ;)

 

najlepsze było to, że jak ją kupowałem dwa lata temu, to kosztowała 125 zł i gratis otrzymałem czytnik kart 6in1 a nowy kosztował 120 zł (chciałem go opchać za 60 zł, ale sobie zostawiłem - teraz mi się przydał), do tego doszło jeszcze PC Cilin 2002 (za jakieś 30-40 zł) i wyszło że płytę dostałem gratis  :D

 

Kumpel zainwestował 350 zł w Epoxa 8RDA i .....

ten sam procek podkręcił mu się na 10.5x202 (u mnie 10.5x200) - osiągi w markach i grach 1-4% na korzyść jego płyty. Dźwięk taki sam. Na początku chłopak cieszył się jak mały pingwinek (w sumie nforce to nforce), a potem kupił sobie ramy ... i zaczęły się jazdy ;)... okazało się że akurat te pamięci nie chcą działać z Nforce, potem zaczęły się problemy ze sterownikami do nforce2 (do tej pory Nvidia ma z nimi problemy)... szczególnie ze sterownikiem od kontrolera dysków - a potem doszedł do wniosku, że następna jego płyta będzie na VIA KT ;)

 

nie twierdzę oczywiście, że nforce2 jest gorszy... bo jest lepszy - ale jak na tamte czasy różnica w cenie 300 zł pomiędzy płytami (po odliczeniu gratisów ktore oboje dostaliśmy) była chyba nieproporcjonalna do osiąganych rezultatów

 

Acha - może SIS nie ma oficjalnie obsługi FSB 200 - jednak ma blokadę PCI/AGP i spooookojnie sobie radzi z taktowaniami co 1MHz z przedziału FSB 100-220 MHz. KT400 ma problemy przy taktowaniach 180-200 (PCI/AGP wysokie), a KT 600 obsługuje tylko niektóre zakresy z bezpiecznym taktowaniem PCI (choć oczywiście przy FSB=200 jest bardzo dobra !)

 

L7S7A2 można kupić za 80-100 zł (ale już bez czytnika kart)

np tutaj jest nówka za 100 zł

1240830[/snapback]

U mnie k7s8x 2100mhz robil na 1.67v, na nforce musial miec 1.75, a kt600 jedyny(nie licze sisa) pozwolil na uzystanie 2200 ze stabilnym PRIME.

Blokade asrock ma polegajaca na tym ze trzyma PCI/AGP na bezpiecznym poziomie. Ale nie osiagniesz wiecej niz 200(jezeli nawet 200 ci sie uda) bo poprostu windows ci nie wstanie. Dasz fsb 201 i na wjezdzie do windy bedziesz mial freeze, a wszytko przez sterowniki do grafiki. Wsadzisz grafike na PCI(u mnie voodoo3) i bedziesz hulal na ~205. Tak wiec vmody tylko ida w gre, a takowych nikt nie zrobil u nas na forum(przynajmniej sie nie chwalil). Ktos na forum mial na niej fsb 217, tylko ze ta osoba chyba uwaza sie nie wiem kogo bo nie wypowiedziala sie w topiku o tej plytcie, jak to osiagnela.

Plyte polecam bo za cene ponizej 100zł (allegro) nic lepsego nie dostaniesz. Warto taka sprawdzona zeby fsb 200 osiagala bo nawet na asrocku 166 vs 200 to duza roznica.

 

 

edit TEST ASROCKA K7S8X

To tylko potwierdza moja testy.

Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Warto taka sprawdzona zeby fsb 200 osiagala bo nawet na asrocku 166 vs 200 to duza roznica.

To tylko potwierdza moja testy.

ja mam coś takiego

 

bardzo ładna recenzja L7S7A2 i porównania do Nforce2. Trzeba wziąć pod uwagę fakt iż na FSB200 pamiątki śmigały asynchro z procem - przy synchro 200/200 wyniki będą ciut lepsze. Nforce pracowało synchro 333/333 - oczywiście dla synchro 200/200 też będzie szybciej... ale można porównać synchro 333 z nforce2 synchro 333 - skala będzie zachowana

 

zaczyna się tutaj http://ocworkbench.com/2003/ecs/l7s7a2/l7s7a2-1.htm

 

a tutaj już są testy

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

i podsumowanie

 

Performance 9 / 10

Features 10 / 10

Ease Of Installation 9 / 10

Overclocking Features 8 / 10

Documentation 9 / 10

Overall Rating : 9 / 10

 

Jak na płytę kosztującą 90-100 zł to całkiem przyzwoite osiągi

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa tygodnie na podjęcie decyzji co wziąć... będę się musiał porządnie zastanowić. Nie chcę kupować na allegro, wolę normalnie w sklepie - blisko i gwarancja jest, w razie zakupienia padniętej płyty (co się może zdarzyć, kurde), parę kroków i wymienią ;) Tylko problem polega na tym, że chyba żaden sklep w Tomaszowie Mazowieckim nie ma w ofercie K7S8X, trza będzie się jeszcze troszku rozejrzeć :)

 

Dzięki za wszystkie porady, jeśli jeszcze się komuś coś przypomni, to pisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zdecydujesz sie na taka jak ja posiadam - K7S8XE+ posiada nowszy mostek poludniowy z obsluga SATA, pozatym masz 100% gwarancje ze bedzie smigac na magistrali 200MHz i wiecej - u mnie 223 idzie... do plytek z serii K7S8X(E+) duzo daja modyfikowane biosy z opcja performance dzieki ktorym wydajnosciowo plasuje sie za nforcem z dualem, bijac podrodze KT400/600/880 ;) a tak ogolnie to plytka jest zupelnie bezproblemowa, stabilna i niekonfliktowa (akurat siedzi w niej na dzien dzisiejszy: karta sieciowa pci, tuner tv avermedia, tuner tv cyforwy skystar2, sb audigy, radek i procesor podkrecone jak w podpisie)

mnoznik sobie zworkami zmieniasz jak chcesz a po vmodzie plynnie regulujesz napiecie 1,5-2,1V

plytke nowa na allegro mozna wyrwac za ~120zl

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze zdecydujesz sie na taka jak ja posiadam - K7S8XE+ posiada nowszy mostek poludniowy z obsluga SATA, pozatym masz 100% gwarancje ze bedzie smigac na magistrali 200MHz i wiecej - u mnie 223 idzie... do plytek z serii K7S8X(E+) duzo daja modyfikowane biosy z opcja performance dzieki ktorym wydajnosciowo plasuje sie za nforcem z dualem, bijac podrodze KT400/600/880 ;) a tak ogolnie to plytka jest zupelnie bezproblemowa, stabilna i niekonfliktowa (akurat siedzi w niej na dzien dzisiejszy: karta sieciowa pci, tuner tv avermedia, tuner tv cyforwy skystar2, sb audigy, radek i procesor podkrecone jak w podpisie)

mnoznik sobie zworkami zmieniasz jak chcesz a po vmodzie plynnie regulujesz napiecie 1,5-2,1V

plytke nowa na allegro mozna wyrwac za ~120zl

1251863[/snapback]

Skad masz takie zdanie, dla mnie to jakies zarty, sam sobie przetestuj ta plyte z czym innym w domu na spokojnie to sie zdziwisz. Czytaj moje wczesniejsze posty. Edytowane przez DaRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skad masz takie zdanie, dla mnie to jakies zarty, sam sobie przetestuj ta plyte z czym innym w domu na spokojnie to sie zdziwisz. Czytaj moje wczesniejsze posty.

1252192[/snapback]

 

Wiesz... nie jest rzeczą "Dziwną" że sis pobije VIA KT880 oraz KT400 - co do KT600 nie mam zdania. Myślę jednak że przy podobnych ustawieniach toimingów oraz FSB będzie miał bardzo zbliżoną wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak wydajnosciowo plasuje sie za nforce z dualem, napewno jest szybsza od KT400/880 majac osiagi na poziomie KT600 (oczywiscie mowa o osiagach z wgranym biosem performance, gdyz orginalny asrocka sztucznie ogranicza wydajnosc plyty) aha i SIS mimo swej wydajnosci w okolicach KT600 ma jedna znakomita zalete ktorej nie posiadaja plyty na VIA --- posiada zablokowana czestotliwosc AGP/PCI , ktora utrzymywana jest na poziomie 66/33 MHz (+/-1 MHz) bez wzgledu na magistrale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale powiedz mi jak dyski na magistrali 190-195 sie u ciebie spisuja albo na 220-230 ??

 

aha.. czy twoja plyta ma dzielnik 3/6 dla AGP/PCI przy 200 mhz ??

Edytowane przez kamien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze dwa tygodnie na podjęcie decyzji co wziąć... będę się musiał porządnie zastanowić. Nie chcę kupować na allegro, wolę normalnie w sklepie - blisko i gwarancja jest, w razie zakupienia padniętej płyty (co się może zdarzyć, kurde), parę kroków i wymienią ;)  Tylko problem polega na tym, że chyba żaden sklep w Tomaszowie Mazowieckim nie ma w ofercie K7S8X, trza będzie się jeszcze troszku rozejrzeć :)

 

Dzięki za wszystkie porady, jeśli jeszcze się komuś coś przypomni, to pisać ;)

1241158[/snapback]

Bież tego najtańszego Gigabyte. Składałem ciotce kompa na tej płytce i super jak za te pieniądze. Poprostu nie ma ekstra dodatków i dlatego jest tani, ale to w końcu Gigabyte.

 

Z ECSem daj sobie spokój. I nie dam się przekonać :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja plyta ma dzielnik 1/5 bo to marne kt400.i z dyskami nie ma zadnych problemow.sama plyta wstaje na fsb220 ale konczy sie to uszkodzeniem rejestru systemowego bo dyski nie wyraniaja przy pci44.

przy fsb200 nie ma problemu zreszta wlasnie robilem wlasnie na szybko 3dmarka do ktoregos topicu i raczej nie ma z dyskami problemow.jedynym mankamentem jest agp4 zamiast 8 bo grafa sie sypie ale roznica jest marginalna.

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8411552

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego największego radeona uciągnie płyta Asrock 746, podobno nie uciągnie R9500

1416704[/snapback]

Nie ma takiej płyty...

 

K7S8X, jeśli o nią Ci chodzi, to radziła sobie z moim R9550 podkreconym do 9600Pro, 9800 tez z pewnością da rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie asrock k7vt4aPro ma na pokładzie ati 9700 i chodzi ok - najważniejsze to przyzwoity zasilacz

Jak uaktywnić tę funkcję Hybrid Booster :?: W biosie jej nie widzę a płyta niby ją ma ....

Edytowane przez von_Paulus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...