Skocz do zawartości
gorskit

Zwiększenie Zasiegu Sieci Bezprzewodowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sieć bezprzewodowa jest w budynku. Obecnie działają trzy kompy. Oddalone są od siebie około 10 metrów. Chciałbym podłączyć do sieci jeszcze trzy kompy ale są oddalone o jakieś 20 metrów. Niestety sygnał do nich nie dochodzi. Mam w każdym kompie zainstalowaną karte d-linka i do jednego jest podłączony access point też tej firmy. Komputery nie mają dostępu do internetu tylko wymieniają sie danymi Teraz pytanko:-)

Jak zwiększyć zasięg sieci? Na co zwracać uwage przy kupnie anteny i jaką wybrac?

dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez gorskit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego czy te kompy są na jednej kondygnacji, czy są w jednym pomieszczeniu i czy ściany nie są żelbetowe.

Jesli teraz jest zamontowana mala antenka do AP (2-3 dBi) to sadze ze antena 9 dBi powinna rozwiazac sprawe, tylko kwestia jak ja zamontowac, maszt przy biurku wygladalby smiesznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach trzeba probowac, ale zazwyczaj przecietny uzytkownik nie ma dostepu do anten na próbę, ja jeśli kompy są tylko po jednej stronie mozna by sprobowac z panelówką, jesli nie to moze mala antena szczelinowa albo dookólna. Radziłbym wziać mocniejszą na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...