Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem przerażony wchodze do domu załanczasm kompa i zaczynam cos kopiować do innego katalogu a tu HDD zaczyna mi piszczeć. Tak brzęczy czemu?? Co jest tego przyczyną może starość?? Ma już se 2 lata to jest Saget barracuda 7 80GB 2 mb cache. CO polecacie zrobić?? Tylko i wyłącznie wymiana wchodzi w gre??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co tzn. przy kopiowaniu słychać takie hałasy no wiecie jak się kopiuje to szczególenie. Kto miał starsze kompy w nich też tak jest. Miałem tak w starym i u kolegi na takim złomie też jest i nie wiem co to. Jak cos kopiuje to go słychać i co teraz począć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że dysk wykazuje pierwsze oznaki zużycia... co nie znaczy, że zaraz padnie! Czasem po prostu tak jest, że po pewnym czasie dysk zaczyna głośniej pracować - szczególnie, jak komp 24h/dobę włączony :wink:

Mój stary Seagate (nie Barracuda) też po pewnym czasie zaczął głośniej pracować, ale do tej pory nie ma uszkodzonych sektorów, ani nie fiksuje - po prostu jest głośniejszy. Wsadziłem go do zapasowego kompa, a sobie kupiłem Caviara - bo lubię ciszę.

Możesz się spodziewać, że dysk niedługo padnie - najlepiej przeskanuj go jakimiś programami diagnostycznymi i sprawdź, czy nie pojawiają się gdzieś błędy. No i oczywiście przekopiuj sobie gdzieś wszystkie ważne dane, tak na wszelki wypadek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...