Skocz do zawartości
gralmi

Monitor Crt 17 Cali

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Planuje zakup monitora 17 calowego w rozsadnej cenie.

Zalezy mi na dobrej jakosci obrazu.

Kineskop powinien byc plaski, jednak wydaje mi sie ze wszyskie nowe crt maja teraz plaski kineskopy.

Monitor sluzyc bedzie miedzy innymi do giercowania, wiec pod tym wzgledem nalezalo by go rozpatrzyc.

Duzo czasu bede spedzal przed komputerem wiec monitor powinien nie powodowac nadmiernego zmeczania oczu.

Dziekuje i czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polece Philips 107P5 Brilliance Obecna cena wydaje mi sie byc jaknajbardziej rozsadna! W momencie kiedy ja go kupowalem kosztowal ponad 800zl. W wiekszosci same dobre opinie.

Ja jestem zadowolony, zbey nie bylo ze jakos straznie subiektywna ocena, to powiem ze zdazylo mi sie uzywac innych. Ale ten jakos najbardziej mi przypadl do gustu, geometria dobra, kolory bardzo dobre, wydaje sie ze obudowa jest tez solidna, bo ta w LG z tego szarego/ srebrnego palstiku to wyglada neico tandetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zalezy ci na cenie to zawsze mozesz zaryzykować i <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> Polski produkt

Szczerze mówiac ja bym sie bał ale niedługo czeka mnie wymiana 2 monitorów - raczej na dwa po 600 PLN za sztukę nie będzie mnie stać ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie najlepsze kineskopy crt plaskie robi sony,

ale chyba ostatni nie widac juz ich w sprzedazy.

Kazdy inny jest pseudo plaski w zwiazku z tym ze wykony jest w innej technologi

i po przyjzenie sie po rogach widac znieksztalcenia.

Sony wklada kineskopy tez do nec'ow.

obecnie moj sony g220 pracuje caly czas na rozdzailce 1280x1024 85Hz

a juz mu 3 rok ostatnio wskoczyl. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za te wszyskie informacje. Faktycznie teraz mozna kupic dobry crt 17 do 600zl.

Ja mam juz CTX

Właściwości monitora

Nazwa monitora CTX PR705F Series

Typ monitora 17" CRT

Data produkcji 2001

 

z kineskopem sony. Nic sie z nim nie dzieje i obsluguje 1600 x 1200 (65 Hz) a na codzien 1024 x 768 85Hz(105 Hz)

Natomiast u kolegi monitor LG Flatron 795 FT w tym samym czasie kupiony co CTX musial trafic do serwisu na male podregulowanie.

 

to gdzie teraz sa montowane kineskopy Sony?

jesli nie sony to pod uwage biore LG FLATRON 700 P badz B

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były już takie tematy niedawno, SZUKAJKI użyj to się dowiesz wszystkiego !!!!!! leniwiec skubany........

Samsung 795 DF - Ja go wziąłem bo poprostu sam osobiście porównałem jakość obrazu oferowaną przez dostępne w sklepie monitory 17' CRT. Dlatego tobie też go polecam, najlepiej to zrób tak jak ja i sam porównaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan od dawien dawna nec robi swoje kineskopy o nazwie Diamondtron cos jak Trinitron , sony juz nie wklada kineskopow do Nec'a ...

1238795[/snapback]

 

a ten kineskom to czasem nie konstrukcja Mitsibishi? przeciez dopiero od niedawna - napewno po skonstruowaniu tego kineskopu przez Mitsubishi - Nec połączył się z w/w firmą ..... więc jak dla mnie jest to kineskop Mitsubishi a nie Neca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie co do tego, ze tylko sony robi idealnie plaskie kineskopy na chwile obecna. To, ze zdazaja sie w niektorych, szczegolnie tych tanszych monitorach nadlewan na plasko walce, to nie znacze ze wszystkie takie sa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w sprzedazy jest Flatron 720 (B - nizsza, P - wyzsza wersja).

B kosztuje okolo 585PLN (u mnie w sklepie). Ale nie wiem, czy wyciagnie 100Hz w 1024x768. P jest pewnie lekko drozszy ale nie powinien miec problemow z tym. Ewentualnie jakas uzywke kup.

Nie wiem, dlaczego zalezy ci na plaskim ekranie, ale raczej patrz na 100Hz przy 1024, bo to wazniejsze dla oczu. 85 podawane wyzej to tez nie zle, ale 100 lepsze.

Ja mam Siemens Nixdorf z lat 90 (poczatku) model 1702 i nie duzo mu brakuje do plaskiego, ma 100Hz, super jasnosc, kolory i kosztowal 250PLN..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chcesz używany, ale w bardzo dobrym stanie IBM P260 21" za 700zł (Vat+gwarancja 12miesięcy)?

1241341[/snapback]

propozycja niczego sobie, jednak z zakupem monitora tak mi sie nie spieszy. Bede niedlugo skladal komputer i chcialem sie zorientowac co na dzien dzisiejeszy oplaca sie kupic. Jesli jeszcze bedzie to sie odzewe, jednak najpierw musze sie zastanowic czy nie jest on za duzy jak dla mnie. Mnie interesuje 17 cali.

 

a po przeczytaniu wszystkich opini mysle ze wybor padni na LG FLATRON 700 P badz B to wszystko bedzi zalezalo od kasy ale pewnie P

Edytowane przez gralmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm monitory LG to szmelc ??? ciekawe..... Mój F700B działa eleggankco przez rok, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, alegancko odzorowuje kolorki, jest płaski i ładny ..... czego więcej chcieć. Nabrałem do LG takiego zaufania że ostatnio kupiłem LCD 17" L1720P i powiem jedno - nie mogłem chyba lepiej wybrać, wszystko idealnie dopracowane, a w dodatku serwis LG jest chyba najlepszy w Polsce. Nagrywarke też mam LG już 2 lata i cały czas działa elegancko. LG to moja druga po samsungu ulubiona firma co do monitorów. (Nie licząc drogich Eizo, NECów, czy SONY). Największy szmelc którego nigdy nie kupię to Philips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm monitory LG to szmelc ??? ciekawe..... Mój F700B działa eleggankco przez rok, nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, alegancko odzorowuje kolorki, jest płaski i ładny ..... czego więcej chcieć. Nabrałem do LG takiego zaufania że ostatnio kupiłem LCD 17" L1720P i powiem jedno - nie mogłem chyba lepiej wybrać, wszystko idealnie dopracowane, a w dodatku serwis LG jest chyba najlepszy w Polsce. Nagrywarke też mam LG już 2 lata i cały czas działa elegancko. LG to moja druga po samsungu ulubiona firma co do monitorów. (Nie licząc drogich Eizo, NECów, czy SONY).  Największy szmelc którego nigdy nie kupię to Philips.

1257678[/snapback]

hehe :) porównywanie Philipsa do LG zakrawa mi na kpinę :) przecież Philips to conajmniej jedna klasa wyzej :)

 

w ofercie LG nie ma monitore CRT 17" o choc w przyblizeniu podobnej jakości co Philips 107P50 Brillance :) i nie wiem jakby się kto upierał to nic nie zmieni swoimi idiotycznymi uwagami :)

 

Philips 107P50 Brillance - rozdziałka 1280-1024x100hz

tańse wersje z serii nie P a b, np. 1280-1024x85Hz

 

obraz żyleta :)

 

wiem bo mam lub miałem różne :) obecnie u rodziców stoi 5 prawie letni 107B10 - czyli najstarsza z wersji B i nie widzę na nim żadnych śladów zużycia :), w momencie kupowania był jednym z niewielu monitorów z 3 letnią gwarancją - większośc miała 2 lata przynajmniej w tym sklepie w którym zamawiałem Philipsiaka stały modele innych firm z gwarancją 2 letnią :) obsługuje kolorki 5500K-6500K-9300Ki nawet przy najwyższej wartości mało męczy wzrok) ... nowsze z tej serii B są już bardziej płaskie jeśli chodzi o kineskop :)

 

w biurze mam Philips 107P50 Brillance - też zero problemów :)

 

lepsze widziałem tylko niektóre EIZO, porównywalne są samsungi ale z sefii NF - Natural Flat, LG - nie ma porównania, innych nie testowałem - wiec nic nie powiem :)

 

a LG? widział ktoś 5 letniego LG, który się nie rozpływa?

 

P.S. otwiera ktoś z Was czasem monitory i ogląda sobie co mają w środku? to niech ktoś sobie porówna elektronikę Philipsiaków i LG a zauwazy subtelne różnice :) takze w jakości wykonania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedziec ze przez jakis czas pracowalem na tym F700B, a teraz uzywam tego Philipa o ktorym mowa w poscie wyzej. IMO Philips zeczywiscie lepszy! I nie jest to na tej zasadzie, ze chwale bo mam. Poprostu po ustawieniu geometrii i kolorow, Philips mi duzo bardziej odpowiada. Wiele osob jak do mnie przyjdzie nawet chwali ten monitor, a jak stal LG cos mowili, ze dziwny, tylko nikt nie potrafil sprecyzowac o co dokladnie chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówiąc na Philipsa szmelc miałem na myśli LCD. Co do CRT to nie interesuje sie tymi starociami. A mój LG LCD jest naprawde bardzo dobry i nigdy bym go nie zamienil na Philipsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nec Diamondtron Super Bright FE 791 SB - najlepsza jakość wyświetlania wśród CRT, porównałem z płąskim LG sąsiada i nie ma o czym mówić. To prawda, że jest robiony na kineskopie Mitshubishi, ale jak się okazuje wyszło mu to na dobre. Jedyny mankament to geometria, ale tylko w niektorych egzemplarzach, z resztą każda firma ma z tym problemy, radzę poodglądnąć obraz windowsowy przed zakupem. LG - niezłe, ale raczej LCD. Philips to syfek, a Sony jest niebotycznie drogi. Albo nec albo LCD, a jak LCD to iiama, jakos tak sie pisze, swojego czasu widziałem test i najlepiej wypadly, chyba w enterze lub chipie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi SyncMaster, najlepiej serii P

Philipsy Brylanty

Sony (jeżeli nie wku.. nerwiają cie DWA DOSKONALE WIDOCZNE CZARNE PASKI na 1/3 i 2/3 monitora NIE BĘDĄCE WADĄ MONITORA tylko jego cechą technologiczną oraz lubisz jak monitor po roku bedzie popiskiwał w rytm pulsowania diody w trybie standby) bo mają całkiem niezły obraz. No i jak kochasz trzymanie pudełka od niego do końca gwarancji.

 

Na reszte marek nawet bym nie patrzył. Róznicy w cenie do 50zł a jakość wykonania i obrazu odległa o lata świetlne.. no ale za to 1500 wodotrysków..

 

test i najlepiej wypadly, chyba w enterze lub chipie.

Jakbym ci napisał jak sie wygrywa testy w takich gazetkach to byś sie za głowe złapał i powiedział że napewno kłamie. Poza tym jest kwestia tego ILE z całej serii monitorów ma tak doskonałe parametry jak ten testowany i ILE z nich zachowa je po roku czy 2 latach pracy po 8-10 godzin dziennie i więcej. To nie róznica w jakości obrazu 2 tygodniowego monitora świadczy o jego klasie. Tylko powtarzalnosć jakości w praktycznie wszystkich sztukach i jej zachowanie po kilkusetgodzinach pracy.

Edytowane przez Informatoł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta racja Informatoł. Widzę że nick nie odpowiada stanu faktycznemu ;-]

 

Kupiłem monitor Samsung 765 MB 1024 - 100 Hz 2 lata temu. Chodzi minimum 10 godzin codziennie. I obraz nie jes nic a nic wypalony :-) Do czego dąże. Ano do tego, iż producenci nie przykładają się już do monitorów CRT. I wątpię iż jakikolwiek monitor w normalnym przedziale cenowym będzie odpowiadał tym sprzed 2, 3 lat i tu naklejka TCO 03 niczego nie zmieni

 

Samsungi mją to do siebie, że czasami problemy są z geometrią. Mój jest na 99,9 % usatwiony. No ale czy tak naprawdę przeszkadza to zaokrąglenie gdzieś w rogu ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam od dwoch lat Mitsubishi Diamond Pro 750SB wersja BLACK i jak dla mnie rewelacja.Regulacja jasnosci, kontrastem czy nasyceniem kolorow bije na glowe kazdy monitor LG :D BTW ostatni doby monitor LG to chyba Flatron 795FT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem test i najlepiej wypadly, chyba w enterze lub chipie

.... widocznie najwiecej zaplacily gazecie :) ... marketing najwazniejszy. ranking jest ustawiany wg tego kto wiecej da, dotyczy tez niekotrych www. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snail: eizo? ja mam uzywanego F520 i jest ok. wyciaga spokojnie ponad 100Hz w 1024x768, ma spore mozliwosci, swieci porzadnie (dajesz bialy pulpit i masz jasno w pokoju ;) ), kolorki daje swietne. do srodka tez zagladalem i konstrukcja jest solidna ;)

ten t566 powinien ciagnac do 1600x1200@76Hz, ma dodatkowo zlacze BNC, a nawet jedno podlaczenie usb (do screen managera), spelnia mase norm; zreszta, luknij tu => http://www.eizo.com/support/discontinued/crt/t566.asp

 

----

edit:

acha, eizo maja jedna wade - niektorzy ludzie twierdza ze sa brzydkie (kanciaste) ;D

...no i pozatym swoje waza (ten t566 rzeklbym ze powinien wazyc ze 19-20kg ;] )

Edytowane przez bubel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...