Skocz do zawartości
Gość

Artcic Silver 5

Rekomendowane odpowiedzi

ok...kuplem sobie te paste (do tej pory mialem titana) i troche mi nie pasuje :blink: srednio temp podskoczyla o jakies 5C!!!....czytalem ze AS5 musi sie niby "rozgrzac", "dostosowac" itd...ale ze tak sie zapytam: SERIO TAK JEST??? czy cos zle ja zrobilem...napiszcie jesli mozecie jak u was bylo??? tez na poczatku wyzsze temperatury mieliscie??? po jakim czasie spadly??? thx

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś źle zrobiłeś.

Może nałożyłeś za dużo pasty??

Nakładałes ją zgodnie z instrukcją??

 

U mnie po przesiadce na OCZ Ultra 5+ (czyli właściwie AS5) spadek temperatury był zauważalny praktycznie od razu.

 

Hmm...

Mam jeszcze jeden pomysł. Może w ostatnim czasie zmieniałeś Biosik w MoBo i ten pokazuje inne temperaturki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...no ok..to jutro jescze raz naloze...ale mam PYTANIA:

 

1-czym wyczyscic DOKLADNIE calego procka i radiator??? zmywacz do paznokci moze byc i starczy??(pisza ze niby aceton)...czy jakis inny alkohol (wodka moze byc?? czy spirytus?)...moze dlatego ze nie wyczuscilem tak sie stalo

 

2-czytalem juz przedtem ta instrukcje...pisza tam aby troche wsmarowac w rdzen...ale czy to dotyczy tez AS5???? bo z mojego rozumowania to nie...dotyczy to tylko 1,2 i 3...a 5 TYLKO na rdzen...dobrze mysle??

 

EDIT:--------------------------------------

aha bosu nie zmienialem

 

przychodzi mi jescze jedno do glowy...moze po prostu zrobilo mi sie w pokoju troszke cieplej?? bo kompa wlaczylem na chwile rano, potem od razu zmiana pasty, slonko troche do pokoju naswiecilo...no ale dla pewnosci jutro powtorze...

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

-aceton OK benzyna ekstrakcyjna OK spirytus OK

-wyczyścić rdzeń oraz spód radiatora

-w rdzeń nic nie trzeba wsmarowywać tylko cieniutko na nim rozsmarować pastę (bardzo cienko przy uzyciu karty telefonicznej, kredytowej lub płatniczej jak kto woli ;) )

-minimalna ilość pasty nanieść na radiator i rozsmarować dokładnie przy użyciu folii śniadaniowej lub woreczka foliowego tylko cienkiego

-umieścić ostrożnie radiator na miejscu i jeśli zapięcie pozwala delikatnie pokręcić nim na boki

I to powinno wystarczyć. Przynajmniej u mnie wystarcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

-aceton OK benzyna ekstrakcyjna OK spirytus OK

-wyczyścić rdzeń oraz spód radiatora

-w rdzeń nic nie trzeba wsmarowywać tylko cieniutko na nim rozsmarować pastę (bardzo cienko przy uzyciu karty telefonicznej, kredytowej lub płatniczej jak kto woli ;) )

-minimalna ilość pasty nanieść na radiator i rozsmarować dokładnie przy użyciu folii śniadaniowej lub woreczka foliowego tylko cienkiego

-umieścić ostrożnie radiator na miejscu i jeśli zapięcie pozwala delikatnie pokręcić nim na boki

I to powinno wystarczyć. Przynajmniej u mnie wystarcza...

1240327[/snapback]

popierdzielilo mi sie...myslalem o spodzie radiatora a napisalem rdzen...

 

spiryt juz mam :blink:

jutro bede czyscil

nakladac cieniutka warstwe pasty umiem, tylko teraz pytanie ciagle mnie meczy: czy AS5 (TYLKO TA!!!) wsmarowywac w radiator??? na "ich" stronie wynika ze tylko AS 1,2,3 TRZEBA, a AS5 prawie ze NIE WOLNO...no to jak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nakladac cieniutka warstwe pasty umiem, tylko teraz pytanie ciagle mnie meczy: czy AS5 (TYLKO TA!!!) wsmarowywac w radiator??? na "ich" stronie wynika ze tylko AS 1,2,3 TRZEBA, a AS5 prawie ze NIE WOLNO...no to jak??

1240563[/snapback]

zrob tak jak pisza na stronie AS5 oni chyba wiedza lepiej jak ich paste nakladac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok juz przedwczoraj założylem...wymoczylem spod radiatora w spirytusie..procka tez spirytem...cieniutka warstwa..i montaz pentagrama...minely 2 dni i temp (po "wygrzaniu" pasty) jest juz bardzo ok...spadla w stosunku do pasty titana o jakies 5C...teraz mam 35C (idle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...