Skocz do zawartości
deathclaw

Co Lepsze? Sb Live 5.1, Live 24 Bit Czy Audigy Ls?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem karte sb audigy 2 value i ........ lekko sie rozczarowalem :]

Kurcze na poczatku strasznie duzo opcji do skoumania sie o co chodzi... ale mniejsza o to ...

mp3 uruchamiam ... gra dobrze jest slyszalna poprawa dzwieku ( nie wiela jakas roznica ale lepsze basy sa napewno wyczowalne ) i fajny efekt jest kiedy EAXa dam do mp3 w mediaSource :) Techno i heavy metal brzmi zajebiscie :D

Daje teraz mp3 na 50 % mocy miniwiezy i glosnosc taka sama jak puszczony utwor z plyty w miniwiezy :) kurde zajebiscie glosno tera jest :D Dzwiek w wav bardzo dobrej jakosci ale..........

wlaczam swat 4 i trzaski sa kiedy jest odtworzona muzyka z gry... kiedy wylacze muzyke z gry to jest nawet ok .

Wlaczam halflife 2 i porazka jesli chodzi o trzaski ... GRA CO MOMENT TRZESZCZY !! strzelasz w cos i jest ladny dziwiek i chrząst :]

Mimo ze trzeszczy dosc mocno to jest slyszalnie lepszy dzwiek w halflife 2 ... wybuchajace beczki sa miodzio :) i jeszcze ten EAX w pomieszczeniach ;)

Co polecicie na trzaski w moim przypadku ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy widzieliście mój topic http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...st=0&p=1417512& otóż wynika z niego chyba to że pewnie trzeba będzie lekko kieszeń opróżnić i kupić jakąś nową karte. Moja obecna karta to SB Live! Value. Mam takie 2 pytania:

1) Czy jest możliwość/sens naprawiania obecnej karty?

2) Jaką kartę należałoby kupić żeby zmieścić się w kwocie 300 zł i ani grosza więcej :) chodzi mi o konkretny model, bo nawet po przeczytaniu tego tematu nie wiem jaka różnica między poszczególnymi wersjami Audigy 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem karte sb audigy 2 value i ........ lekko sie rozczarowalem :]

Kurcze na poczatku strasznie duzo opcji do skoumania sie o co chodzi... ale mniejsza o to ...

mp3 uruchamiam ... gra dobrze jest slyszalna poprawa dzwieku ( nie wiela jakas roznica ale lepsze basy sa napewno wyczowalne ) i fajny efekt jest kiedy EAXa dam do mp3 w mediaSource :) Techno i heavy metal brzmi zajebiscie :D

Daje teraz mp3 na 50 % mocy miniwiezy i glosnosc taka sama jak puszczony utwor z plyty w miniwiezy :) kurde zajebiscie glosno tera jest :D Dzwiek w wav bardzo dobrej jakosci ale..........

wlaczam swat 4 i trzaski sa kiedy jest odtworzona muzyka z gry... kiedy wylacze muzyke z gry to jest nawet ok .

Wlaczam halflife 2 i porazka jesli chodzi o trzaski ... GRA CO MOMENT TRZESZCZY !! strzelasz w cos  i jest ladny dziwiek i chrząst :]

Mimo ze trzeszczy dosc mocno to jest slyszalnie lepszy dzwiek w halflife 2 ... wybuchajace beczki sa miodzio :) i jeszcze ten EAX w pomieszczeniach ;)

Co polecicie na trzaski w moim przypadku ????

1417378[/snapback]

Ja mam podobny problem... muza oki.. mp3 w windzie bardzo ladnie.. ale jak wlacze gierki... to co pewien czas slychac taki krotki trzask.... troche denerwuje... podejrzewam ze to wina sterow... chyba ze ktos ma inne pomysly lub doswiadczenia z audigy 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprobuje inne stery zainstalowac... inne niz creative stery i inne niz kx-project... slyszalem ze są jakies ... najwazniejsze zeby trzaskow nie bylo w ogole !

jak ktos zna nazwe sterow "innych" to niech da znac !

uaktalnilem sterowniki do karty ,zmienilem pci latency na 64 , zmienilem slot karty i dalej [gluteus maximus] :mur:

jeb.. monopoliste creativa!!!

sprzedaje trzaskajace karty za 170 zl :/

Edytowane przez ackpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery kX w wersji 3538h działają z Audigy2 Value, tyle że cały proces instalacji i konfiguracji jest nieco skomplikowany. Tu jest opis instalacji:

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=70982

A tu jest opis konfiguracji drivera pod Audigy2 Value:

http://www.driverheaven.net/showthread.php?t=71308

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wiem czy widzieliście mój topic 1417565[/snapback]

Widze ze moj post zostal niezauważony :wink: i nadal pozostaje bez odpowiedzi. Więc chiałem tylko dać refresh :) Podpowiedzcie coś bo się za bardzo nie znam na tych kartach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie coś bo się za bardzo nie znam na tych kartach :/

Trudno poświęcać czas na naprawę karty, którą można kupić na allegro za 30-50zł.

Jeżeli zdecydujesz się na nową, to w cenie do 300zł chyba nie znajdziesz nic lepszego niż karty Creative. IMHO sensowne są następujące zakupy:

- SB Live 5.1 na allegro gdzieś tak do 50zł,

- Audigy2 Value OEM za ok. 150zł w sklepie, ale ta karta jest okrojona z wszelkich złączy, nie ma Firewire, MIDI, joysticka, złączy dla CD-ROM i rozszerzeń sprzętowych,

- Audigy2 ZS OEM za ok. 230zł w sklepie, warto dopłacić w porównaniu do Value, jeżeli rzeczywiście potrzebujesz któregoś ze złączy, bo pozostałe cechy sprzętu praktycznie są takie same jak w przypadku Value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- SB Live 5.1 na allegro gdzieś tak do 50zł,

1419848[/snapback]

:blink: tylko tyle> z tego co ja widziałem to ok 100zł

- Audigy2 Value OEM za ok. 150zł w sklepie, ale ta karta jest okrojona z wszelkich złączy, nie ma Firewire, MIDI, joysticka, złączy dla CD-ROM i rozszerzeń sprzętowych,

no a to trzeszczenie o czym piszą niektorzy uzytkownicy?

- Audigy2 ZS OEM za ok. 230zł w sklepie, warto dopłacić w porównaniu do Value, jeżeli rzeczywiście potrzebujesz któregoś ze złączy, bo pozostałe cechy sprzętu praktycznie są takie same jak w przypadku Value.

Potrzebuje złączy do wpięcia głośników - 3 kabelki i line in żeby podpiąć tuner :D

do czego są pozostałe? :> :)

pada mam pod USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tyle> z tego co ja widziałem to ok 100zł

Tyle bym nie dał ;-)

no a to trzeszczenie o czym piszą niektorzy uzytkownicy?

Nie mam doświadczeń z grami, do tego korzystam z driverów kX. Trudno mi powiedzieć, czy to wina karty, driverów czy może gry. Sam miałem tego typu objawy przy konfliktach przerwań, ale akurat mam dość starą płytę główną na VIA, a te były dość kłopotliwe przy zbyt wielu urządzeniach PCI.

Potrzebuje złączy do wpięcia głośników - 3 kabelki i line in żeby podpiąć tuner :D

do czego są pozostałe? :>  :)

pada mam pod USB

Głośniki, tuner i mikrofon podłączysz bez problemu do złączy na śledziu. Natomias do A2 Value nie podłączysz klawiatury muzycznej, przedniego panela z dodatkowymi wyjściami, kabelka wewnątrz PC do czytnika CD-ROM ani urządzeń Firewire (np. dyski zewnętrzne, nagrywarki zewnętrzne, kamery video).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz.. najnowsze (ze strony creativa) stery zabardzo nie pomogly.... choc moze dlatego ze to wersja beta (tak napisali)... pomoglo troche zmiana w biosie PCI LATENCY TIME z 32 na 64... ale trzeba ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage... ze sprzet na jakim odsluciach!e muze czy nieraz wlacze gierke.. to tylko sluchawki creativa za niecala 100 i glosniczki 4.1 (2-letnie)... wiec sprzeta nie zabardzo aby ocenic rzetelnie karte... dobrze jak by ktos napisal kto ma ta karte podlaczona do lepszego sprzetu.... bo chyba zgodzicie sie ze mna ze mozna miec wypas karte nawet audigy 4 ... a jak ma sie cienki sprzet do odsluchu... to i tak du..a bedzie... niewykluczam tez plyty czy samej karty... ale problem wystepuje tylko w niektorych grach... wiec mysle ze karta jest oki.....

 

Szem

 

P.s nie probowalem jeszcze sterownikow kX

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

Własnie sciagnalem sterowniki KX... i kilka krotkich testow (troche muzy i 2 gry w ktorych wczesniej byly slyszalen trzaski). Wrazenia: przy muzie delikatna poprawa... natomiast chwile pogralem i narazie trzasków nie bylo... potestuje jeszcze troche zobaczymy ...

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, od razu mówie że dźwiękiem w komputerach za bardzo się nie interesowałem, ale kupując płyte na nForce 2 dopilnowałem by był soundstorm. No ale nic nie trwa wiecznie i czas przeskoczyć na nowszą platformę gdzie jest jakiś badziewny dźwięk. Wszystcy moi kumple już dawno pokupowali sobie dźwiękówki na pci (SB live 5.1). I teraz zastanawiam sie co nabyć...czy może live 5.1 czy audigy? Jestem laikiem i nie wiem czym która się różni. Mam głośniki 5.1 creative P580. Wogóle nie wiem czy wykożystuje dźwięk 5.1 bo przód mam sklonowany na tył. Poradźcie jakąś kartę za rozsądne pieniądze. Nie chce wydac więcej jak 170zł (najlepiej jak najtaniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

mi zalezy na jakies karcie do grania , zeby jak najmniej obciazala procesor - czyli jak najwiecej efektow sama generowala a nie obciazala ich umulacja cpu - co poelcacie ? SB Audigy ES -SB0160- bedzie dobre ? nie zalezy mi na jakis kosmicznych wejsciach wyjsciach - tylko na tym oc napisalem

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mi powiecie o LIVE 24 ?? bo potzrebuje karte muzyczną najtaniej możliwie kosztuje ona 100zł

pozdro

1421161[/snapback]

IMHO bardzo interesująca karta, jakość dzwięku powinna być na poziomie Audigy2, bo wyjście jest praktycznie takie samo jak w Value i ZS. Niestety ta karta nie ma DSP, czyli wszystkie dodatki typu korektor graficzny, symulacje akustyki sali, EAX w grach itd. są robione przez procesor PC. Nie można uruchomić driverów kX na tej karcie, a znając Creative, można sie obawiać, że w kolejnych wersjach driverów nie będzie dbał o Live24 tak jak o Audigy.

 

Jeżeli nie jesteś całkowicie pewnien, że wiesz, z czego rezygnujesz kupując Live24, to moim zdaniem lepiej dopłacić 50zł i kupić Audigy2 Value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

ponawiam pytanie , ktore z kart nie nadaja sie do gier - wiem ze sb 24bit , i sb audigy LS . Ktore jeszcze obciazaja procka przez wykorzystanie go do emulacji efektow . ?? SB Audigy ES SB0160 albo SOUND BLASTER AUDIGY model SB0090 beda dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już Audigy2 to polecam Ci szukać modeli SB0240. To wersja naprawdę wypas! Często słyszę że nawet najlepsza z serii Audigy2. Złote gniazda i ogólnie komponenty wysokiej jakości. Zero problemów ze sterami, pełna kompatybilność z KXami. Sam posiadam ten model i śmiało ci go mogę zakoremendować :)

 

Odradzam karty SBka typu Value bądź LS czy OEMki. Zazwyczaj oprócz [ciach!]ianych zwykłych kolorowych gniazd mają słabsze (bo tańsze) komponenty i często źle rozłożone co obniża parametry.

 

I tak np. Audigy2 (SB0240): SNR wynosi po testach u mnie 100db

Audigy2 (Value): SNR wynosi 93db!!!

PS: Wyniki z tylko przednich kanałow

 

Tu masz elegancko ten model SB0240 dokładnie opisany: PCLab - recenzja audigy2

 

Sam jadę na wzmacholu DIORA WS-504B + Słuchawki Technics RP-F350 + kolumny Quadral + oczyw. SB Audigy2 Box (SB0240)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak np. Audigy2 (SB0240): SNR wynosi po testach u mnie 100db

            Audigy2 (Value): SNR wynosi 93db!!!

PS: Wyniki z tylko przednich kanałow

1424148[/snapback]

Najprawdopodobniej zrobiłeś test z pętlą wyjście->wejście. W rezultacie SNR dotyczy wejścia line-in, które w Audigy ma gorsze parametry niż wyjście. Przypuszczam, że w rzeczywistości obie cytowane karty osiągają SNR rzędu 106dB, podobnie jak Live24, którego pomiary są np. tutaj:

http://www.ixbt.com/multimedia/creative-li...-out-2496.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem mojego dziadka live! 5.1 na live! 24bit (wymiana za free) i powiem ze jak narazie jestem zadowolony :) napewno dzwiek jest lepszy ale nie wiem jak w grach bo nie gram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie soundstorma na plycie. Zaczyna mnie już jednak trochę denerwować i postanowiłem kupiś sobie osobno karte dzwiękową. W kwestii dźwięku czuję się niezbyt dobrze, ale nie aż tak źle żeby nie chcieć sobie kupić w miarę niezłej karty do gier, filmów.itp.. :) Zadnych zastosowań profesjonalnych. :) Przeczytałem ten temat 2 razy i szczerze powiedziawszy nadal nie wiem co kupić. Na początku myślałem wezmę Sound Blaster LIVE! 24bit. Potem jednak zaczeło wychodzić z tego co czytałem, że możel lepiej Audigy2 Value. Pewnie najlepiej byłoby kupić Audigy2 ZS, ale jakoś nie chcę wydać ok 300zł na kartę. Zamierzam kupić sobie jeszcze RAM bo teraz tani. :) I znowu jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie soundstorma na plycie. Zaczyna mnie już jednak trochę denerwować i postanowiłem kupiś sobie osobno karte dzwiękową. W kwestii dźwięku czuję się niezbyt dobrze, ale nie aż tak źle żeby nie chcieć sobie kupić w miarę niezłej karty do gier, filmów.itp.. :) Zadnych zastosowań profesjonalnych. :) Przeczytałem ten temat 2 razy i szczerze powiedziawszy nadal nie wiem co kupić. Na początku myślałem wezmę Sound Blaster LIVE! 24bit.  Potem jednak zaczeło wychodzić z tego co czytałem, że możel lepiej Audigy2 Value.  Pewnie najlepiej byłoby kupić Audigy2 ZS, ale jakoś nie chcę wydać ok 300zł na kartę. Zamierzam kupić sobie jeszcze RAM bo teraz tani. :)  I znowu jestem w kropce.

1427597[/snapback]

Ja kupiłem Audigy2 Box ze złotymi gniazdami za 199zł na Allegro. Poszukaj tej karty naprawdę warto, pod żadnym pozorem nie kupuj Value itp... ZSy Znowu są dosyć drogie. Myślę że Audigy2 to dobre rozwiązanie dla gracza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod żadnym pozorem nie kupuj Value itp...

1427977[/snapback]

Co masz przeciwko Value? Moim zdaniem oferuje najlepszy współczynnik możliwości do ceny. Jeżeli ktoś potrzebuje karty do odtwarzania muzyki i grania, to nie warto płacić więcej.

 

Jako ciekawostkę dodam, że Audigy2 Value ma najnowszy chipset, ten sam co Audigy4.

Poprawka: To chyba nie jest prawda, Audigy4 chyba ma ten sam chipset co Audigy2 ZS

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz przeciwko Value? Moim zdaniem oferuje najlepszy współczynnik możliwości do ceny. Jeżeli ktoś potrzebuje karty do odtwarzania muzyki i grania, to nie warto płacić więcej.

 

Jako ciekawostkę dodam, że Audigy2 Value ma najnowszy chipset, ten sam co Audigy4.

1428007[/snapback]

Przedewszystkim niestety ma gorsze komponenty co pogarsza jej parametry :(

To taka sama filozofia Creative'a jak było w przypadku Live! Na początku pierwsze modele były robione naprawdę z dobrymi parametrami i kompnentami, w miarę czasu Creative chciał obniżyć ceny tych kart więc poszedł na obcięcie niektórych rzeczy z płytki i zredukowanie różnych elementów... To samo teraz tyczy się Value.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że nie w chipsecie tkwi jakość oferowanego dźwięku w wypadku Audigy2 to jest tak:

 

Głowny procesor Audigy2 (EMU10K2) odpowiada przedewszystkim za efekty DSP i wielokanałowość itp,

Przetworniki wyjscia: Osobny układzik 24-bitowy, 8 kanałowy Crystal CS4382

Przetwornik wejścia: Osoby układzik 24-bitowy, 2 kanałowy Philips 1361

Przetwornik wejść wewn (CD Audio In, AUX In, TAD In): SigmaTel STAC9721

 

Tak więc widać, że mówiąc "bo ma nowszy chipset" nie oznacza to że ma lepsze parametry, chipset to tylko w pewnym sensie reklama, główną jednak rolę odgrywają przetowrniki i dalsza droga sygnałowa. EMU10K2 włącza się tylko w grach, odtwarzaniu wielościeżkowym z jakąś włączoną CMSS czy THX, lub przy włączonym EAX w konsoli, w pozostałych przypadkach pozostaje wyłączony.

post-112246-1115301234_thumb.jpg

Edytowane przez Rafoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że nie w chipsecie tkwi jakość oferowanego dźwięku w wypadku Audigy2 to jest tak:

 

Głowny procesor Audigy2 (EMU10K2) odpowiada przedewszystkim za efekty DSP i wielokanałowość itp,

Przetworniki wyjscia: Osobny układzik 24-bitowy, 8 kanałowy Crystal CS4382

Przetwornik wejścia: Osoby układzik 24-bitowy, 2 kanałowy Philips 1361

Przetwornik wejść wewn (CD Audio In, AUX In, TAD In): SigmaTel STAC9721

W przypadku A2 Value jest tak:

Przetworniki wyjscia: Osobny układzik 24-bitowy, 8 kanałowy Crystal CS4382

Przetwornik wejścia: Osoby układzik 24-bitowy, 2 kanałowy Philips 1361

Przetwornik AC97: SigmaTel STAC9750

 

Ten ostatni wg danych katalogowych ma o 8dB gorsze SNR niż 9721, stąd różnice w pomiarach w pętli wyjście->wejście.

 

Tak więc widać, że mówiąc "bo ma nowszy chipset" nie oznacza to że ma lepsze parametry, chipset to tylko w pewnym sensie reklama, główną jednak rolę odgrywają przetowrniki i dalsza droga sygnałowa. EMU10K2 włącza się tylko w grach, odtwarzaniu wielościeżkowym z jakąś włączoną CMSS czy THX, lub przy włączonym EAX w konsoli, w pozostałych przypadkach pozostaje wyłączony.

Nowy chipset chyba inaczej obsługuje SPDIF. A2 Value ma bit-accurate playback na 44, 48 i 96kHz. Dla zewnętrznego DAC to istotna różnica.

 

Inna sprawa, że jak ktoś nie potrzebuje DSP, to może kupić Live24 za 90zł. Też CS4382 na wyjściu i 106dB SNR ;-)

 

Dodałem zdjęcie przetworników A2 Value ;-)

post-111868-1115835636_thumb.jpg

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...