Skocz do zawartości
teps86

Prosze O Radę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam P4 Northwood i 500PLN (maksymalnie 500!:) i chcialbym ta kase zamienic na dobra płyte glówna. Poki co wytypowalem sobie Asusa P4P800/Se i Abita AI7-Guru. Ja bardziej sklaniam sie ku abitowi, a Wy która i dlaczego byscie wybrali??? Jestem rowniez otwarty na inne propozycje! Z gory wielkie dzieki za wszystkie porady i odpowiedzi!

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie zastanawialem nad nia ale to jednak 50 zl roznicy:( Naprawde warto dodawac te kase?

Abit IC7 odpada bo nie ma kary sieciowej a troszke mi na niej zalezy

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit IC7 1239747[/snapback]

 

jak zalezy na Karcie sieciowej to tylko IC7-G i wszystko gra ... naprawde polecam ta plytke ...

1239767[/snapback]

Wystarczy porównać Asus P4P800-E Intel 865PE Deluxe z

Abit IC7-MAX3. Nie wersja G tylko lepsza.

A stosunek ceny Abita jest o 1,7 razy droższa od Asusa.

Porównując np. karta dzwiękowa przy Abicie - 6 kanałowa, przy Asusie - 8 kanałowa.

Asus dodatkowo posiada - ATA/133, WIFI Wireless Lan.

Edytowane przez ApyNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IC-7 + sieciówka!!! - ja tak mam i zadnych problemow!!! sieciowka w mobo nie jest najwazniejsza:)

 

-> ApyNet

Rany boskie co ty piszesz!!!!

nie porownuj cenowo Max3 z P4P800 bo to nie ta klasa cenowa i jakościowa

Po co komu 8 kanałowa dzwiekowka ktorej jakosc dzwieku jest kiepska zeby nie powiedziec tragiczna!!

ATA133 - jak komus zalezy na wydajnosci to bieze dysk na Serial ATA a nie na IDE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chipset nie jest duzo wydajniejszy one sa porownywalne ale i875 ma technologie pat ktora nieznacznie zwieksza wydajnosc podsystemu pamieci:)

i875 moze miec wieksze mozliwosci OC wyzsze stabilniejsze fsb

IC-7 ma 4 fazowe zasilanie ktore w porownaniu do 3 fazowego w p4p800 dostarcza procesorowi nico stabilniejsze i mniej falujace napiecia:)

 

Tematow i sprzeczek o tych plytach bylo juz duzo na tym forum:)

obie sa dobre i napewno z obu bedziesz zadowolony:)

 

ps. ja nie jestm ci w stanie tak wprost powiedziec ktora jest lepsza bo milem w rekach tylko jedna z nich:) a w wyboze przekonaly mnie te wyzej wymienione cechy:)

Edytowane przez Fidel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ok 2 tygodni temu przesiadłem się z płyty ASUS P4P800 na ABIT-a IC7-G i powiem tak:

Różnica jest znaczna Fidel ma rację jeżeli chodzi o napięcia a pozatym jak się przyjrzysz tym dwóm płytom to na ASUS-ie przy podstawce procka brakuje paru kondensatrów mocy !!!! i płytka jest przez to mniej stabilniejsza. Popieram także rozwiązanie IC7 + sieciówka, a jeżeli chodzi o ASUS-a to tylko P4C800 ale cena jest zaporowa!!!! Jeśli chodzi o chipset to i875 jest to najlepszy na socket 478 i raczej nie będzie już lepszego!! (tak poztym dogadałem się w sklepie i kupiłem IC7-G za mniej niż 500 zł :D )

-------------------------

P4E2,8@3,44(14*246)/Abit IC7-G /2x512 Hynix(2,5-3-3-6) D43/GF FX5200 Ultimate/WD Caviar 40GB/SoundBlaster Live 5,1/LG F700B/Chiftec HPC360-302DF/Cooler Gigabyte GH-PCU21-VG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie lepiej sprzedać proca i przejść na socket 775?

1241973[/snapback]

 

poki co to co mam jakos tam chodi a na zmiane proca jeszcze trzega by bylo wiecej kasy przeznaczyc a ztym chyba jak u wiekszosci zreszta cinko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...