Skocz do zawartości
niron

Lcd 19'

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, po angielsku smużenie (takie w LCD) to tylko i wyłącznie GHOSTING.  :-P

1299986[/snapback]

A nie blurring ? :)

 

Tak czy siak nigdzie nie moge znalezc zadnych programow do testowania smuzenia :(

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne:

 

blur - rozmycie

trail - ślad

smudge - smuga (taka jak się przejedziesz po zdjęciu tłustym palcem)

ghosting - zjawisko smużenia na monitorach LCD

 

I tyle! Każdemu, kto zaproponuje jeszcze inną wersję słowa "smużenie", powiem, że jest zapewne bardzo piękna i fajna, a może nawet zapierająca dech w piersiach, ale powtórzę jeszcze raz, że smużenie na LCD (np. w grach) to jest GHOSTING. I że tak to jest po angielsku a jak chcecie mówić we własnym języku anglopodobnym to Wasza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko wiem że były poruszane te tematy wiele razy, ale czas idzie do przodu i monitory wychodzą coraz to nowsze. Chciałem się zapytać mam do wydania około 2000zł. Chcę kupić 19" LCDka. Ma służyć do gier, oglądania filmów i oczywiście tego co się robi w domu pisanie pism przegladanie internetu. Dużo się naczytałem i noszę się z zamiarem kupna monitora SAMSUNG 913N. Nie chce aby były jakieś problemy z filmami czy grami (smużenie itp.) Co polecicie ? czy to dobry zakup? Może wypowie się miedzy innymi jakiś posiadacz w/w monitora? Aha i czy wiecie czy gwarancja obejmuje juz od 1 wypalonego piksela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko wiem że były poruszane te tematy wiele razy, ale czas idzie do przodu i monitory wychodzą coraz to nowsze. Chciałem się zapytać mam do wydania około 2000zł. Chcę kupić 19" LCDka. Ma służyć do gier, oglądania filmów i oczywiście tego co się robi w domu pisanie pism przegladanie internetu. Dużo się naczytałem i noszę się z zamiarem kupna monitora SAMSUNG 913N. Nie chce aby były jakieś problemy z filmami czy grami (smużenie itp.) Co polecicie ? czy to dobry zakup? Może wypowie się miedzy innymi jakiś posiadacz w/w monitora? Aha i czy wiecie czy gwarancja obejmuje juz od 1 wypalonego piksela?

1312215[/snapback]

Moim zdaniem to najgorszy zakup z LCD... Ma wszystkie zle cechy monitora CRT i wszystkie zle cechy LCD... innymi slowy dosc kiepskie kolory, kiepska czern a na dodatek meczy oczy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc co polecasz?

1323233[/snapback]

Jak narazie jedynymi godnymi uwagi monitorami wydawaly mi sie NEC'i i PHILIPS'y... ale sam jeszcze sie zastanawiam.

 

Narazie mam na oku HP L1955 (tylko przydaloby sie go zobaczyc w akcji, bo parametry to nie wszystko) oraz czekam na wycene IIyamy ProLite H1900...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jedynymi godnymi uwagi monitorami wydawaly mi sie NEC'i i PHILIPS'y... ale sam jeszcze sie zastanawiam.

 

Narazie mam na oku HP L1955 (tylko przydaloby sie go zobaczyc w akcji, bo parametry to nie wszystko) oraz czekam na wycene IIyamy ProLite H1900...

1323253[/snapback]

Rozważ LG 1930S albo 1930B bo mają matrycę S-IPS zresztą dokładnie tą samą co Philips 190B5 (LG z Philipsem wspólnie robią matryce). Tylko nie pomyl się i nie bierz LG 1930P bo ten ma TN. No i jeszcze 1; 1930S jest o 200 tańszy od Philipsa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ LG 1930S albo 1930B bo mają matrycę S-IPS zresztą dokładnie tą samą co Philips 190B5 (LG z Philipsem wspólnie robią matryce). Tylko nie pomyl się i nie bierz LG 1930P bo ten ma TN. No i jeszcze 1; 1930S jest o 200 tańszy od Philipsa  :D

1324054[/snapback]

Z monitorów z matrycami S-IPS polecam NEC1970NX ale to wydatek rzędu 2000-2300 PLN, do LG nie mam zaufania, co wcale nie oznacza że są złe, ot taki osobisty uraz. Natomiast na Philipsa 1905B radzę uważać bo ostatnio są w nich montowane matryce MVA, dla utrudnienia monitory z różnymi matrycami nie są w żaden sposób opisane. Podobno mają różny kolor diody power, ale nie wiem ile w tym prawdy. Edytowane przez Kinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam czas reakcji i smużenie aż takie istotne nie są, ważniejsze jest to czy matryca nie rwie, dlatego xVA do gier to beznadziejny pomysł a z S-IPS da się żyć, co najwyżej będzie smużył ale się przyzwyczaisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te monitory LG i NEC nie patrzylem na reszte ale maja czasy reakcji po 25ms :(

1330409[/snapback]

Coś za coś, albo szybkość albo kąty, jest to co prawda 25ms, ale na matrycach S-IPS jest mniejszy rozrzut wartości min-max czasu reakcji niż w matrycach TN, więc w grach dają sobie spokojnie rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozdrówka dla all sw fans ( JEDIKNIGHT I INNI :)))))

----------------------------

 

 

to ja może rozpiszę konkursik na wybranie mi sklepu w którym mogę wreszcie zkupić monitorek firmy lg model 1930 b

 

oczywiście we wrocławiu / niemuszę chyba wspominac iż bardzo liczy się nie tylko cena ale i podejście sprzedawcy do najważniejszego problemu a mianowicie

 

MONITOREK MUSI MIEĆ PRZY ZAKUPIE Z.E.R.O BAD PIXELI I SUB-PIXELI

 

----- oczywiście nie interesuje mnie żadna inna firma --- przecież tylko lg daje tą WYJĄTKOWĄ gwarancję --- ZERO BAD PIXEL/SUB-PIXEL`S

 

------------bo qrcze wielu ludzi pisze o lcd ale ni jak niemogę założyć tematu o monitorku lg model 1930b --- niech mi ktoś go założy -- a admin moogl by pozbierać wypowiedzi na jego temat i wżucić od razu do tego ednego tematu --- tak jak inne mają swoj temat więc sądzę , że ten również powinien mieć .

 

 

z moich obserwacjii doszłem do :

 

proline --- można podobno testować przy zakupie do woli ale jak to jest tego mi nie opisano lepiej

 

k2 --- podobnie lecz sprzedawca usilnie zachęcał mnie do kupna w ich firmie moowiąc iż mogę sprawdzić na miejscu a jak coś sie pojawi -- wada to od razu wystawia z magazynu drugi ale gozej niz w proline nie określil ile sztuk zechce mi tak pokazać

 

 

BARDZO ZALEŻY MI NA ZERO BAD PIZELI

 

gg 3036259

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja na zero BAD PIKSELI obowiązuje TYLKO przez miesiąc, myślę, ze powinieneś wybrać ten sklep w którym zagwarantują ci wymianę od ręki na nowy po sprawdzeniu, bo w serwisie trzeba podobno trochę czekać(nawet 2-3 tyg). Bad piksel może wystąpić tak jak u mnie po kilku godzinach, więc długie testowanie w sklepie mija się z celem.

Najlepiej zabrać oryginalnie zapakowany egzemplarz do domu itam testować do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to najgorszy zakup z LCD... Ma wszystkie zle cechy monitora CRT i wszystkie zle cechy LCD... innymi slowy dosc kiepskie kolory, kiepska czern a na dodatek meczy oczy!!!

1312265[/snapback]

 

Mógłbyś rozwinąc tą myśl ?? :blink:

Dość długo szukałem monitora LCD. Czytałem testy (THG, mva.pl itp) i jakoś wyszło, że Szajsung 913N jest dobrym wyborem. Od 3 dni stoi na moim biurku i jakoś nie mogę sie dopatrzeć tych wszystkich złych cech.

Chyba z palca sobie wyssałeś te bzdury.

Ma bardzo dobre kolory, zwłaszcza jak je sobie sam dostroisz. Ma dość głęboką czerń jak na LCD i jakoś za cholerę nie chce mi zmęczyć oczu. Dziwne zaiste, powidam ci.

Może poprostu nie umiesz sobie kontrastu i reszty ustawić i napierd...ziela ci po gałach ??

Ale od tego są MagicTune i NaturalColor. B)

Pewnie powiesz, że sie nie znam i będziesz miał rację. Tylko dlaczego fachowcy biegli w temacie monitorów nie dostrzegaja tego o czym piszesz ?

Pracowałeś na tym monitorku ? Bo odnoszę wrażenie, że tylko na ekranie swojego CRT go widziałeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ogląda LCD na ekranie CRT, to rzeczywiście oczy bolą :lol: nie ma to czy tamto :D . Wiem, bo mam w pracy takiego MarVina 15 calowego, dopiero jak wracam do domu to odpoczywam :wink:

 

Właśnie Reed a jak to jest z gwarancją u Samsunga?

Dużo osób o to pyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ogląda LCD na ekranie CRT, to rzeczywiście oczy bolą :lol:  nie ma to czy tamto :D . Wiem, bo mam w pracy takiego MarVina 15 calowego, dopiero jak wracam do domu to odpoczywam :wink:

 

Właśnie Reed a jak to jest z gwarancją u Samsunga?

Dużo osób o to pyta?

1440896[/snapback]

Proszę, to chyba najlepsza odpowiedź :)

PDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was mial do czynienia z tym panelem LG Flatron 1980Q ?

 

Bardzo sie na niego napalilem bo wyglada naprawde niezle i calkiem niezle review sa na necie . Generalie ma byc wykorzystywny do grania . Bylem nawet w Bestbuy i na tle pozostalych ( jakosc obrazu) wygladal swietnie . Szkoda tylko ze byly to statyczne obrazki a nie jakies hf2 czy cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję pobawić się LG 1930B i... chyba go kupię! Kolorki mi się podobają, są w sam raz, a nie jak niektórzy piszą, że wyblakłe. Przy przewijaniu zawartości okienka przeglądarki smużenie jest dla mnie pomijalne i wg. mnie jest takie jak na moim CRT LG 900P!

Edytowane przez Dr Szpadel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję pobawić się LG 1930B i... chyba go kupię! Kolorki mi się podobają, są w sam raz, a nie jak niektórzy piszą, że wyblakłe. Przy przewijaniu zawartości okienka przeglądarki smużenie jest dla mnie pomijalne i wg. mnie jest takie jak na moim CRT LG 900P!

1649339[/snapback]

To bardzo dobry monitor ale na dzisiaj brał bym belkę 101920C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahaha to nie widziałes dobrego monitora.

1660416[/snapback]

A co, 913N jest zły ??

Znajdź coś lepszego w tej cenie, miszczu.

Tak BTW, testowałeś ten monitorek osobiście panie znawco ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, 913N jest zły ??

Znajdź coś lepszego w tej cenie, miszczu.

Tak BTW, testowałeś ten monitorek osobiście panie znawco ??

1660585[/snapback]

Jeśli chodzi o monitory bez DVI i na matrycy TN to jedna z najlepszych propozycji w tej cenie.... jeszcze żeby samsung dawał gwarkę na martwe piksele to by było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co, 913N jest zły ??

Znajdź coś lepszego w tej cenie, miszczu.

Tak BTW, testowałeś ten monitorek osobiście panie znawco ??

1660585[/snapback]

Testowałem ponad 30 LCDkow a dłuzej w domciu miałem kilka najlepszych z nich.

Zobacz sobie podswietlenie na tym 913N, sprawdz drgające mikrowzorki i dithering, o pozostałych typowych wadach dla matryc TN nie wspomnę.

 

Na pewno tanszy jest Hjundaj B91A ta sama matryca co 913N ale lepsze wykonanie - cena 1250zł + dokupienie gwarancji na piksele.

 

Jezeli kupiłes tego 913N tanio to OK ale jesli za ~1450zł lub więcej to współczuję...

 

Belinea 101920C za 1600zł jest zdecydowanie lepsza od 913N

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno uzależniać wybór monitora od testów, którym do obiektywizmu jest tak daleko jak stąd do kszieżyca, a tym bardziej na podstawie gdybań i przypuszczeń snutych na różnych forach. Magia cyferek i literek umieszczonych na tabliczce znamionowej także nie jest dobrym kryterium wyboru. Jest to w pewnym sencie loteria. Użytkownik nabywa sprzęt mając nadzieję, że ten spełni jego oczekiwania i w moim przypadku zakup 913N jest strzałem w dziesiątkę. Stuprocentowa sprawność urządzenia (zdrowe pixele) i zgodność parametrów z danymi producenta, oraz jakość obrazu zapewniająca wysoki komfort pracy i zabawy jest dla mnie wyznacznikiem jakości.

Nie będę się wypowiadał krytycznie na temat Belinei czy LG, bo takowych nie posiadam i dyskusja nad wszyższością świąt jest tylko biciem pinany. Jeżeli ktoś zechce kupić 913N, to z pewnością nie pożałuje tego wyboru.

Edytowane przez hello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno uzależniać wybór monitora od testów, którym do obiektywizmu jest tak daleko jak stąd do kszieżyca, a tym bardziej na podstawie gdybań  i przypuszczeń snutych na różnych forach.  Magia cyferek i literek umieszczonych na tabliczce znamionowej także nie jest dobrym kryterium wyboru. Jest to w pewnym sencie loteria. Użytkownik nabywa sprzęt mając nadzieję, że ten spełni jego oczekiwania i w moim przypadku zakup 913N jest strzałem w dziesiątkę. Stuprocentowa sprawność urządzenia (zdrowe pixele) i zgodność parametrów z danymi producenta, oraz jakość obrazu zapewniająca wysoki komfort pracy i zabawy jest dla mnie wyznacznikiem jakości.

Nie będę się wypowiadał krytycznie na temat Belinei czy LG, bo takowych nie posiadam i dyskusja nad wszyższością świąt jest tylko biciem pinany. Jeżeli ktoś zechce kupić 913N, to z pewnością nie pożałuje tego wyboru.

1662441[/snapback]

Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu- to podstawa, bo kto ma być zadowolony jak nie Ty :wink: Ale co do dyskusji to nie jest "dyskusja o wyższości świąt", tylko sprawa rodzaju zastosowanej matrycy, które mają poprostu inne właściwości i z tym nikt kto chociaż troszkę się na tym zna nie będzie się kłócił. TN to TN, MVA to MVA a S-IPS to S-IPS w uproszczeniu :) To tak jak silnik diesla i benzynowy, oba działają ale się różnią i każdy o tym wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jesteś zadowolony z zakupu- to podstawa, bo kto ma być zadowolony jak nie Ty  :wink: Ale co do dyskusji to nie jest "dyskusja o wyższości świąt", tylko sprawa rodzaju zastosowanej matrycy, które mają poprostu inne właściwości i z tym nikt kto chociaż troszkę się na tym zna nie będzie się kłócił. TN to TN, MVA to MVA a S-IPS to S-IPS w uproszczeniu  :) To tak jak silnik diesla i benzynowy, oba działają ale się różnią i każdy o tym wie.

1662491[/snapback]

Mercedes od Golfa też jest lepszy co nie oznacza, że wszyscy muszą jeździć Mercedesm. Zresztą tak się nie dzieje i całe szczeście. Z tego co widzę to nie robisz nic innego, jak tylko udowadniasz wyższość Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia. Nie jestem znawcą gawiędziarzem i nie zamierzam lansować takich czy innych technologii. Bardziej interesują mnie opinie faktycznych użytkowników niż ogólna dyskusja o wyższości...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ponad 30 LCDkow a dłuzej w domciu miałem kilka najlepszych z nich.

Zobacz sobie podswietlenie na tym 913N, sprawdz drgające mikrowzorki i dithering, o pozostałych typowych wadach dla matryc TN nie wspomnę.

 

Na pewno tanszy jest Hjundaj B91A ta sama matryca co 913N ale lepsze wykonanie - cena 1250zł + dokupienie gwarancji na piksele.

 

Jezeli kupiłes tego 913N tanio to OK ale jesli za ~1450zł lub więcej to współczuję...

 

Belinea 101920C za 1600zł jest zdecydowanie lepsza od 913N

 

Gucio

1660857[/snapback]

Jestem ciekaw gdzie znalazłeś tą Belinee za 1600zł ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...