Skocz do zawartości
Marrcin

D-link 604 - Problem Z Config.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Panowie sprawa ma sie nastepujaca:

Kupilem router (jak w tytule), podlaczylem go nic nie zmieniajac. Router rodzielal internet na 2 komputery w domu. Jedyna zmiana jaka zrobilem to ustawienia automatycznej konfigoracji odczytywania IP itp... Jak juz wspomnialem internet chodzil az milo. Dzisiaj postanowilem sie zalogowac na owy router (po raz pierwszy!) i wgralem oprogramowanie pobrane ze strony producenta. Ustawienia domsylne po wgraniu nowego oprogramowania nie chcialy juz rozdzielac internetu. I tu jest sedno problemu. Co i jak ustawic, aby internet byl rodzielany poprzez router jak na poczatku?

Dodam, ze w ustawieniach doszedlem do tego, ze jest napisane, ze router uzyskal polaczenie z internetem, ale zadne strony sie nie wyswietlaja i nic tym podobnego. Firewall jest wylaczony. <_< <_< <_< :mur:

 

 

Oto kilka scenerow z configiem router'a:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dodam, ze jestem podpiety do osiedlowej sieci, ktora oparta jest na 1MB DSL'u.

Prosze o wszelkie wskazowki, sugestie i pomysly.

Z gory dziekuje.

Ide spac...

:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw włącz serwer DHCP (ustaw na enable) w zakładce HOME>DHCP>DHCP Server. Potem sprawdź czy na kompach masz włączone automatyczne pobieranie adresu IP i DNS, jeżeli będziesz miał coś powpisywane we właściwościach kart sieciowych, a dokładnie w protokole TCP/IP to weź wszystko poustawiaj na "AUTO" czyli tak, żeby kompy same pobierały/dostawały Adresy od routera (DHCP).

 

2. Przepisz sobie te wszystkie adresy co masz w zakładce STATUS>DEVICE INFO>WAN. Następnie w zakładce HOME>WAN ustaw Static IP Address i w luki powpisuj to co przepisałeś.

 

Powinno być wszystko Dobrze.

 

Czy masz zainstalowane jakieś dodatkowe software'owe firewalle na kompach? Jak tak, to w nich możliwe, że też będzie trzeba coś pozmieniać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Najpierw włącz serwer DHCP (ustaw na enable) w zakładce HOME>DHCP>DHCP Server. Potem sprawdź czy na kompach masz włączone automatyczne pobieranie adresu IP i DNS, jeżeli będziesz miał coś powpisywane we właściwościach kart sieciowych, a dokładnie w protokole TCP/IP to weź wszystko poustawiaj na "AUTO" czyli tak, żeby kompy same pobierały/dostawały Adresy od routera (DHCP).

 

2.  Przepisz sobie te wszystkie adresy co masz w zakładce STATUS>DEVICE INFO>WAN. Następnie w zakładce HOME>WAN ustaw Static IP Address i w luki powpisuj to co przepisałeś.

 

Powinno być wszystko Dobrze.

 

Czy masz zainstalowane jakieś dodatkowe software'owe firewalle na kompach? Jak tak, to w nich możliwe, że też będzie trzeba coś pozmieniać....

1243029[/snapback]

Witam!

Dzieki za zainteresowanie.

Zrobilem wszystko tak jak pisales, jednakl napotkalem blad w postaci tego, iz wyskakuje napis "Fixed IP" i ni mo dalej internetu. :mur: :mur: :mur:

Screen jest ponizej. Czy mozesz mi powiedziec co jest nie tak i jak to naprawic ? :unsure:

Dodam, ze firewall mam wylaczony, a zapore systemu windows w winxp+sp2 wylaczona rowniez.

Help Me please! :sad:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym, że ten koleś co wam DSL'a dzieli korzysta z tej samej klasy adresów IP co router (KLASA C czyli maska 255.255.255.0 i IP od 192.168.0.1).

 

1. Zmień adres IP routera, bo teraz wygląda to tak, że adres twojego routera jest taki sam jak brama netu. Whatever...

 

zakładka HOME>LAN wpisz 192.168.1.1 i maska: 255.255.255.1 Jak

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w tym, że ten koleś co wam DSL'a dzieli korzysta z tej samej klasy adresów IP co router (KLASA C czyli maska 255.255.255.0 i IP od 192.168.0.1).

 

1. Zmień adres IP routera, bo teraz wygląda to tak, że adres twojego routera jest taki sam jak brama netu. Whatever...

 

zakładka HOME>LAN wpisz 192.168.1.1 i maska: 255.255.255.1 Jak

 

Zobaczymy co z tego wyjdzie  :mellow:

1243888[/snapback]

Gdy wpisuje IP 192.168.1.1 wyskakuje napis "Invalid IP". Musze wpisac jakies tylu 192.168.0.xx, inaczej nie da rady.

Maske wpisuje jak mowisz: 255.255.255.1.

Jednak nadal bida :mur:

Wyskakuje ten sam napis "Fixed IP"

 

Sytuacja sie powtarza, gdy dam IP na dynamic, to router jest "connected" ale internetu ni mo :mad:

 

Szlak mnie tu juz powoli trafia. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

-> nieprawdopodobne, ze nie grzebiac wczesniej w ustawieniach dzialalo, a po zmianie firmwareu nie chce!

-> kolega zle doradzil, zdaje sie ze masz stala tablice macow, wiec jezeli chcesz zeby cokolwiek dzialalo musisz skorzystac z opcji dynamic ip i clone mac, a wczesniej spytaj sie administratora czy mozesz...

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> nieprawdopodobne, ze nie grzebiac wczesniej w ustawieniach dzialalo, a po zmianie firmwareu nie chce!

-> kolega zle doradzil, zdaje sie ze masz stala tablice macow, wiec jezeli chcesz zeby cokolwiek dzialalo musisz skorzystac z opcji dynamic ip i clone mac, a wczesniej spytaj sie administratora czy mozesz...

1244505[/snapback]

Jedne co admin mi powiedzial, to to, ze nie powinienem miec wlaczonego DHCP, bo (cytuje) "Moge namieszac w sieci" ??

Zrobilem reset routera i przywrocilem ustawienia fabryczne. Internetu jak nie ma tak nie bylo, ale co dziwne, przy zalogowaniu sie na router wyskakuje okienko do wgrania oprogramowania i nie mozna tego pominac. Pytanie, czy moge wgrac starsze oprgoramowanie? Co mam z tym zrobic ? :unsure:

 

Przy opkazji... zrobilem wlasnie tak jak napisalem i nic. Adres MAC z karty sieciowej byl caly czas skopiowany.

Swoja droga co teo jest MTU widoczne na screen'ie ponizej ??

Bylo ustawione na 1500, a moge zmieniac pomiezy 200 - 1500. :unsure:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Marrcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

czwarty twoj obrazek! skad wytrzasnales ten mac adres? :> bo nie powinno tam byc nic, lub mac przyznany tobie przez administratora sieci, znajdujacy sie w... :rolleyes:

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

Taki ma moja karta sieciowa:

start ---> uruchom ---> cmd ---> ipconfig /all

1244595[/snapback]

czyli mam zgadywac mac twojej karty sieciowej? jesli tak to ok, tylko nie wiem po co wpisywales adres hosta....

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

to teraz skorzystaj z rady numer 1 z drugiego postu PArtyboy'a, wylacz dhcp jak radzil administrator, skonfiguruj odpowiednio ustawienia sieciowe w komputerach i powinnoa byc ok..

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz skorzystaj z rady numer 1 z drugiego postu PArtyboy'a, wylacz dhcp jak radzil administrator, skonfiguruj odpowiednio ustawienia sieciowe w komputerach i powinnoa byc ok..

1244645[/snapback]

I tak tez uczynilem...

Reasumujac:

 

LAN:

MAC Adres: 00-40-05-59-C1-1D

IP Address 192.168.0.150

Subnet Mask 255.255.255.1

DHCP Server Enabled

 

WAN:

MAC Address 00-06-4F-00-EA-0E

Connection DHCP Client Connected

IP Address 192.168.0.82

Subnet Mask 255.255.255.0

Default Gateway 192.168.0.1

DNS 194.204.159.1 194.204.152.34

 

Windows LAN:

wszystko na automatic

 

Takie mam wprowadzone ustawienia, przy czym tam gdzie jest connection, mam jeszcze tak 2 przyciski DHCP release i DHCP renew. Nie wiem do czego one.

 

Internetu jak niema tak nie bylo. Nie mam pojecia o co chodzi. Czy moglbyscie napisac jaka jest TEORIA odnosnie braku internetu. Kurna ja juz sie w tym wsyzstkim pogubilem, 2 dzien nad tym siedze i zero postepu. Co takiego moze byc zle ?? :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz skorzystaj z rady numer 1 z drugiego postu PArtyboy'a, wylacz dhcp jak radzil administrator, skonfiguruj odpowiednio ustawienia sieciowe w komputerach i powinnoa byc ok..

1244645[/snapback]

Albo moze zrobmy tak, ja przywroce fabryczne ustawienia routera a wy podajcie mi przykladowa konfigoracje, jak wg. Was powinien byc dobrze skonfigorowany, tak, aby byl internet.

Dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo moze zrobmy tak, ja przywroce fabryczne ustawienia routera a wy podajcie mi przykladowa konfigoracje, jak wg. Was powinien byc dobrze skonfigorowany, tak, aby byl internet.

Dziekuje.

1244695[/snapback]

Problem zostal rozwiazany dzisiaj rano. Wgralem starsze oprogramowanie i ustawilem wszystko tak jak pisaliscie. :lol:

Wielkie dzieki.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj nowe i po prostu zresetuj z tyłu  tego routera tak jak to pisze w instrukcji....

3ba czytac a nie robic na pauke.

najnowszy firmware dostaniesz na www.d-link.de

1245540[/snapback]

Jak byc uwarznie przeczytal watek, byc zrozumial, ze tak robilem i to nie jednokrotnie. Odnosnie najnowszego oprogramowania: u mnie jak i u kolegi z sasiedniej sieci router odmawia posluszenstwa po jego wgraniu. Trzeba poprostu bylo wrocic do starszego oprogramowania. Nie wiem z czego to wynika i szczerze mnie to nawet nie interesuje, problem d-link CORP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byc uwarznie przeczytal watek, byc zrozumial, ze tak robilem i to nie jednokrotnie. Odnosnie najnowszego oprogramowania: u mnie jak i u kolegi z sasiedniej sieci router odmawia posluszenstwa po jego wgraniu. Trzeba poprostu bylo wrocic do starszego oprogramowania. Nie wiem z czego to wynika i szczerze mnie to nawet nie interesuje, problem d-link CORP.

1245799[/snapback]

Pojawil sie jeszcze jeden problem, a mianowicie.

Router jest tak skonfigorowany, jak napisaliscie wyzej. Powinien on jednak rozdzielac internet na kilka komputerow, tak jak bylo na poczatku, a internet jest tylko na jednym. Oba komputery maja wprowadzone takie same ustawienia w windowsie. Systemy to xp+sp2 i xp+sp1 (oba prof.) Drugi komputer pobiera tylko adres IP poprzec DHCP i na tym sie konczy. Nie dochodzi do niego PING, nie widac go w sieci itp...

Jak juz wspomnialem ustawienia maja identyczne. Firewall jest tylko na pierwszym komputerze (tutaj jest internet) i jest wylaczony. Czego to moze byc wina? Routera czy ustawien w windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie jeszcze jeden problem, a mianowicie.

Router jest tak skonfigorowany, jak napisaliscie wyzej. Powinien on jednak rozdzielac internet na kilka komputerow, tak jak bylo na poczatku, a internet jest tylko na jednym. Oba komputery maja wprowadzone takie same ustawienia w windowsie. Systemy to xp+sp2 i xp+sp1 (oba prof.) Drugi komputer pobiera tylko adres IP poprzec DHCP i na tym sie konczy. Nie dochodzi do niego PING, nie widac go w sieci itp...

Jak juz wspomnialem ustawienia maja identyczne. Firewall jest tylko na pierwszym komputerze (tutaj jest internet) i jest wylaczony. Czego to moze byc wina? Routera czy ustawien w windowsie?

1246025[/snapback]

 

Ustawień w windowsie, może coś przy karcie sieciowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...