Skocz do zawartości
przemo77

Podkrecanie P4, Mnoznik W Prescott I Inne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa jak w podpisie. Po 3 miesiacach zachcialo mi sie go troszke podkrecic, a ze post raczej nie nadaje sie do dzialu o ekstremalnym podkrecaniu, to pisze tutaj. Zeby bylo jasniej moze ponumeruje moje watpliwosci i pytania w punktach:

 

1) Program Right Mark Memory pokazuje ze mnoznik w moim procku (Prescott 3.2) jest regulowany w zakresie 14 do 16. Domyslnie po zlozeniu kompa proc odpalil sie jako 14x200, czyli 2,8. Zmienilem recznie FSB na 233 i teraz idzie na 3,26 (14x233). Teraz chcialbym puscic procka na tak okolo 3,6 GHz, ale tu jest problem - jak zmienic mnoznik na 16x ? Juz drugi tydzien szukam i nic. W biosie znalazlem tylko jakies ukryte funkcje oznaczajace zmiane timingow pamieci, o mnozniku nic nie ma.

 

Jak to mozliwe, ze wszyscy pisza ze Prescotty maja mnoznik 16x, a on sie odpala na 14x ? Jednym slowem - jak regulowac mnoznik w tym procku ? Do mojej mobo jest dolaczony programik easy tune 4, ale on tez nie daje rady zmienic mnoznika na 16x. Moze trzeba przestawic jakas zworke na mobo ? - ale nawet jesli to ja na mojej plycie zadnych zworek nie widze.

 

2) Mam Twinmosy CL 2.5 w wersji Dual 2x512 MB. Obecnie ida na cl 2.5 3-3-8. Na ile aby komp pracowal stabilnie mozna je puścić ? Chodzi o napiecie i timingi.

 

3) Jakie napiecie mozna dac na procka aby nic sie z nim nie stalo. Na pudelku producent pisze za v max=1.4 (tak mam obecnie), ale przeczytalem tez ze ludzie puszczaja Prescotty na 1,55 i jest bezpiecznie. A wiec : jakie v max jest bezpieczne naprawde ? - te co podaje producent czy inne.

 

4) Nie daje sie u mnie uruchomic HT i nie wiem w czym problem. Po wlaczeniu w biosie HT enabled komp sie uruchamia, system doistalowuje jakies sterowniki do platformy wieloprocesorowej, czy cos takiego i prosi o restart. Robie restart, po czym przy ladowaniu Windowsa, na ekranie z ta animacja komp sie ponownie restartuje i tak w kolko. Po wlaczeniu w biosie HT disabled wszystko wraca do normy. W czym problem ? Moze za slaby zasilacz, bo z wyliczen wychodzi ze starcza na styk ?

Prosze o pomoc - zalezy mi szczegolnie na HT, bo jestem maniakiem Football Managera, a ta gra wykorzystuje HT.

 

 

PS: Dodatkowe dane:

Procesor Intel Pentium 4E, seria C0. Procek i pamieci ida asynchronicznie.

 

 

PS2: Od razu przepraszam za posta, ktory przez wielu moze zostac uznany za kretynski, ale ja sobie z tym naprawde nie moge poradzic.

post-19722-1107024360_thumb.jpg

Edytowane przez przemo77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzie profesjonalna odpowiedź

:-P

Program Right Mark Memory pokazuje ze mnoznik w moim procku (Prescott 3.2) jest regulowany w zakresie 14 do 16. Domyslnie po zlozeniu kompa proc odpalil sie jako 14x200, czyli 2,8. Zmienilem recznie FSB na 233 i teraz idzie na 3,26 (14x233). Teraz chcialbym puscic procka na tak okolo 3,6 GHz, ale tu jest problem - jak zmienic mnoznik na 16x ? Juz drugi tydzien szukam i nic. W biosie znalazlem tylko jakies ukryte funkcje oznaczajace zmiane timingow pamieci, o mnozniku nic nie ma.

 

Jak to mozliwe, ze wszyscy pisza ze Prescotty maja mnoznik 16x, a on sie odpala na 14x ? Jednym slowem - jak regulowac mnoznik w tym procku ? Do mojej mobo jest dolaczony programik easy tune 4, ale on tez nie daje rady zmienic mnoznika na 16x. Moze trzeba przestawic jakas zworke na mobo ? - ale nawet jesli to ja na mojej plycie zadnych zworek nie widze.

NIe da sie zmieniać mnoznika ! Tylko fsb !!

Easy Tune jest do [gluteus maximus] -sam go mam

żadnych zworek niema

 

2) Mam Twinmosy CL 2.5 w wersji Dual 2x512 MB. Obecnie ida na cl 2.5 3-3-8. Na ile aby komp pracowal stabilnie mozna je puścić ? Chodzi o napiecie i timingi.

Nikt Ci tego nie powie poprubuj!!

 

3) Jakie napiecie mozna dac na procka aby nic sie z nim nie stalo. Na pudelku producent pisze za v max=1.4 (tak mam obecnie), ale przeczytalem tez ze ludzie puszczaja Prescotty na 1,55 i jest bezpiecznie. A wiec : jakie v max jest bezpieczne naprawde ? - te co podaje producent czy inne.

niewiem :mur:

 

4) Nie daje sie u mnie uruchomic HT i nie wiem w czym problem. Po wlaczeniu w biosie HT enabled komp sie uruchamia, system doistalowuje jakies sterowniki do platformy wieloprocesorowej, czy cos takiego i prosi o restart. Robie restart, po czym przy ladowaniu Windowsa, na ekranie z ta animacja komp sie ponownie restartuje i tak w kolko. Po wlaczeniu w biosie HT disabled wszystko wraca do normy. W czym problem ? Moze za slaby zasilacz, bo z wyliczen wychodzi ze starcza na styk ?

Prosze o pomoc - zalezy mi szczegolnie na HT, bo jestem maniakiem Football Managera, a ta gra wykorzystuje HT.

Juz to pisałem ale napisze jeszcze raz

FOrMat i po sprawie tyko jak bedziesz instalował winde to z wlonczonym w biosie HT!! instaluj winde z sp1 lub sp2

ja mialem podobny problem

 

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOrMat i po sprawie tyko jak bedziesz instalował winde to z wlonczonym w biosie HT!! instaluj winde z sp1 lub sp2

ja mialem podobny problem

pozdro

1247025[/snapback]

 

czyli juz wszystko wiem - w zasadzie pocieszyles mnie z tym HT, i to bardzo bo juz myslalem ze czeka mnie wydatek 400 zl na Topowera. Przy najblizszej okazji formatu wlacze HT i zrobie jak radzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ja przesiadłem się z Nortwood'a na Prescott'a bez reinstalki i wszystko musi działać jak trzeba. Konieczne jest tylko zainstalowanie odpowiedniej łatki do XP z SP2 poprawiającej współpracę z celkami D i Prescott'ami (nr KB885626). Więc reinstal nie jest zawsze konieczny.

 

Ale może u ciebie rzczywiście format pomoże, bo innego wytłumaczenia dla takiej sytuacji nie widzę :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...