Skocz do zawartości
Wan5000

Bez Sensu! Nie Mogę Zainstalować Radka Na Win98!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam Radeona 9550 (His) na płycie MSI Neo (intel 845PE). Instaluję sobie ostatnio Win98, robię wszystko jak zwykle. Odpalam Catalysty pod Win98 i ... kupa :mur:. W trakcie instalacji zgłasza, że nie może znaleźć pliku INF, potem daje poradę, żebym użył standardowego sterownika (VGA). Very funny :angry: Zupełnie, jakbym używał jakiegoś innego. Myślałem, że to wina jakichś sterów z netu, ale z CD dołączonego do karty jest to samo. Miałem GF3Ti200 Gainwarda i instalował się jak złoto. Radka próbowałem pierwszy raz i nie działa. Może ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze catalysty do win98, jakie znalazłem (ze strony ATi), potem catalysty z płyty CD dołączonej do grafy, potem Omegi (też do Win98). Każdy gada to samo. Próbowałem instalować najpierw DirectX, potem (po reinstalce Windy) bez DirectX i nadal nic. Cały dzień się z tym bawiłem, w końcu mi się znudziło i mam znów Win2003. Czy w ogóle Radki 9550 chodzą pod Win98?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze catalysty do win98, jakie znalazłem (ze strony ATi), potem catalysty z płyty CD dołączonej do grafy, potem Omegi (też do Win98). Każdy gada to samo. Próbowałem instalować najpierw DirectX, potem (po reinstalce Windy) bez DirectX i nadal nic. Cały dzień się z tym bawiłem, w końcu mi się znudziło i mam znów Win2003. Czy w ogóle Radki 9550 chodzą pod Win98?

1244467[/snapback]

Chodzą, chodzą tylko nie wiem czy pod 98 ale mi pod 98SE chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już tak pomieszałeś to najpierw odinstaluj wszystkie sterowniki drivercleanerem  1244639[/snapback]

WSZYSTKIE sterowniki były na świeży system (że też mi się chciało :lol: sam siebie podziwiam :razz: ). Naprawdę nikt tak nie miał? Przypomnę jeszcze raz: stery przy instalacji wywalają komunikat, że nie mogąznaleźć pliku INF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień będę instalował Win98 z radeonem 9550 to ci powiem czy miałem jakieś problemy. Mam kilka programów tylko pod win98 więc będzie mi to potrzebne. Poza tym ostatnio widać że również karty GeForce nie są dokładnie testowane na Win98: http://twojepc.pl/b_archiwum.php?r=2004&id=75971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony 9550 firmy HIS nie chodza na Windowsie98. Na pudelku wyraznie jest napisane:  "Operating system: WindowsXP (Home or Pro)"

1247493[/snapback]

:blink: :blink: :blink: O, w mordę!!! :blink: :blink: :blink: Nie zauważyłem :blink: :blink: :blink: Muszę to sprawdzić. Jeśli to prawda, to się wpakowałem. Edytowane przez Wan5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myśle,że jakoś da sie karte puścić na win98 tylko po co? Sam długo zwlekałem z przesiadką na xp, ale jak juz zainstalowałem(dla bezpieczeństwa zostawiłem jednocześnie 98) to wszystko ok i zainstalowanego na innej partycji win98 nie odpaliłem od 7 miesięcy! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rzeczywiście. Na pudełku jak byk stoi: "Operating system: Windows Xp (Home or Pro)" :mur: Ale ktoś tu pisze o Gigabyte. Ja myślę, że jeśli to ten sam chipset, to co za różnica? Też powinien pójść na 98, prawda? Chyba że te karty różnią się czymś więcej, niż tylko producentem... W sumie chciałem tylko zobaczyć, jaka będzie różnica w Half-life 2... Mam tylko 512 MB RAM, zatem byłem ciekawy, czy będzie mniej doczytywać. Bądź co bądź, 98 ma mniejszy apetyt na pamięć. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Czesc!!

mialem taki sam problem jak ty!! tylko ze pod win me, przy instalce podawalo mi takie same komunikaty jak tobie ,chodz wczesniej mialem rozne karty to z zadna nie bylo problemu az do tej pory kiedy kupilem asusa 9550 , ale na szczescie szybciutko sciagnalem ze strony producenta drivery pod mojego win me i.... poszlo , tylko ze bez mozliwosci krecenia:( ,jednak bylem uparty i wtedy na te stery zainstalowalem jeszcze omegi i choc w czasie instalacji niechcial przejsc do konca to mimo wszystko zainstalowalo radlinkiera i moglem krecic, jednak jeszcze pozniej ponowilem nowe proby i po roznych konfigach karta chodzi mi na ostatnich omegach bez problemow i choc nie lubie win xp to jednak tutaj gdzie obecnie mieszkam bede juz chyba musial przejsc z win me na xp ktorego mam na drugim kompie w polsce ,

aha na moim pudle od karty tez pisze ze chodzi na win 2000 i xp ale tak naprawde to tylko rekomendacja producenta bo i tak mozna znalesc stery do nizszych win ,pozdrawiam i powodzenia w instalce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...