Skocz do zawartości
Ropuch

TI 4200 od MSI czy Prolinka

Rekomendowane odpowiedzi

ponoć prolink mocno sie grzeje, a w niektórych grach nawet sie wiesza ( z powodu przegrzewania własnie ) :?:

nie zgodze sie z toba. Prolinki slyna z dobrego krecenia osobiscie nie slyszalem jeszcze by sie przegrzewaly a wrecz przeciwnie ludzie graja w ustawieniach 300/600 na standardowym chlodzeniu i wszystko smiga a ja osobiscie moge to potwierdzic :twisted: 8)

BTW jesli zalezy ci na jakosci za rozsadna cene kupuj Prolinka a jesli masz wiecej kasy na zbyciu :lol: kup MSI roznica miedzy jednym a drugim to okolo 80 zl mowa oczywiscie o wersji 64DDR tvout. Wypas wersji BOX MSI nie ma sobie rownych tylko trzeba sie zastanowic czy to wyposazenie warte jest 80 zl. Nie wiem jak jest z jakoscia obrazu MSI. Podejrzewam ze w grafie 2d jak i 3d nie bedzie widac roznicy ale z opinii forumowiczow wynika ze obraz na TvOut MSI ma bez watpienia lepszy!!!! Tak na marginesie to porownywalem mojego prolinka z gainwardem i w rozdzialce 1280x1024x32 (na moim sprzecie) np.: w GTA3 nie widzialem zadnej ale to naprawde zadnej roznicy. Ten watek byl juz z reszta poruszany na forum. A tak szczerze moim zdaniem zalezy do czego wykorzystujesz karte. Jesli nie zalezy ci na tych 80zl i potrzebny ci dobry obraz na TVOucie to bierz MSI a jesli nie to poprostu wez Prolinka.

pozdrav

Lagier

 

p.s. uzyj opcji szukaj a dowiesz sie o wiele wiecej o tych kartach!!!!

 

MSI !!! (o wiele tansza od prolinka - 670 zl). Gdybym mial teraz pieniadze to sam bym ja kupil:(((

podaj mi to miejsce moze zmienie ;) ;) Z tego co sie orientuje to MSI jest okolo 80 zl drozsze od Prolinka jeszcze sie nie spotkalem by bylo tansze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tak karta jest bez watpienia dobra tylko powstaje pytanie czy duzo, czy wogole lepsza od Prolinka (kolega zastanawia sie nad wyborem). A co do pamieci to widzisz nie mozna do tego az tak przywiazywac wagi Gainward 650 tez mial pamiatki 3,6ns i kreci sie slabiej od Prolinka ktory posiada pamieci 4ns. Zreszta bylo o tym sporo postow na forum

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI można mieć już za 680 (lub może i nawet 670zł), cena bardzo dobra, jak za kartę tak wysokiej jakości.

 

Plusy MSI:

Pamięci Hynix 3.6 ns

Porządny cooler z modelu 4600

Wyjście DVI i chip TV dobrej jakości od Philipsa

Box wraz z kablami, 7CD to bardzo miły dodatek, podczas gdy konkurencja rzadko daje 3CD i jakiś kabelek...

Świetnie się kręci

Minusy MSI:

czerwony kolor (brzydki)

 

Plusy Prolinka:

Pamięci Hynix 4 ns

Cena

Przyzwoite chłodzenie

Ta sama wydajność i jakość obrazu co w innych i droższych kartach.

 

Minusy Prolinka:

Brak DVI

Mało stuffu w pudle

 

Według mnie różnica w cenie to ok. 50-70zł, jak dobrze poszukać.

 

Osobiście wybrałem MSI, ale ktoś dla kogo się liczy każdy grosz nie powinien rozprawiać nad zaletami obu, tylko brać o na co go stać.

 

Oczywiście spokojnie mogę polecić MSI, jakość obrazu w grach i na kompie świetna, jak zresztą we wszystkich kartach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI można mieć już za 680 (lub może i nawet 670zł), cena bardzo dobra, jak za kartę tak wysokiej jakości. 

 

Plusy MSI: 

Pamięci Hynix 3.6 ns

Porządny cooler z modelu 4600

Wyjście DVI i chip TV dobrej jakości od Philipsa

Box wraz z kablami, 7CD to bardzo miły dodatek, podczas gdy konkurencja rzadko daje 3CD i jakiś kabelek... 

Świetnie się kręci

Minusy MSI:

czerwony kolor (brzydki)

 

Plusy Prolinka:

Pamięci Hynix 4 ns 

Cena

Przyzwoite chłodzenie 

Ta sama wydajność i jakość obrazu co w innych i droższych kartach.

 

Minusy Prolinka: 

Brak DVI

Mało stuffu w pudle

 

Według mnie różnica w cenie to ok. 50-70zł, jak dobrze poszukać. 

 

Osobiście wybrałem MSI, ale ktoś dla kogo się liczy każdy grosz nie powinien rozprawiać nad zaletami obu, tylko brać o na co go stać. 

 

Oczywiście spokojnie mogę polecić MSI, jakość obrazu w grach i na kompie świetna, jak zresztą we wszystkich kartach.

Zgadzam sie w 99% ja bym jeszcze dodal ze Prolink rowniez sie swietnie kreci :twisted: 8) !!! Ale z tym DVI to jest chyba tak ze karty MSI jedne maja a drugie nie. Wiem ze w Prolinku DVI dostepne jest dopiero w 128MB wersji GF4Tixxx co do MSI to sam zastanawialem sie nad kupnem tej karty wlasnie kusilo mnie to DVI ale gdy przyszlo co do czego koles powiedzial ze ma tylko TvOut (o ile dobrze pamietam byly 2 wersje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie karty MSI mają DVI, oprócz paru modeli, które mają dwa wyjścia analogowe, (dla dwóch monitorów, bez potrzeby stosowania przelotek DVI na analogowe).

 

Niestety tych modeli u nas nie widziałem i wątpię, żeby były. Wszystkie inne mają DVI i nie ma wybrakowanych.

 

te podwójnie analogowe karty są jeszcze lepszym zakupem ze względu na funkcje TWIN BIOS i wbudowany chip Winbond do monitoringu temperatury, i napięc na karcie... cholernie przydatna funkcja...

 

Obie karty świetnie się kręcą, ale na dobrą sprawę oprócz Gainwardów, to chyba wszystkie karty GF4Ti4200 kręcą się bardzo dobrze... niektóre lepiej inne gorzej, a MSI i Prolink na pewno należą do tych lepszych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie karty MSI mają DVI, oprócz paru modeli, które mają dwa wyjścia analogowe, (dla dwóch monitorów, bez potrzeby stosowania przelotek DVI na analogowe). 

 

Niestety tych modeli u nas nie widziałem i wątpię, żeby były. Wszystkie inne mają DVI i nie ma wybrakowanych. 

 

te podwójnie analogowe karty są jeszcze lepszym zakupem ze względu na funkcje TWIN BIOS i wbudowany chip Winbond do monitoringu temperatury, i napięc na karcie... cholernie przydatna funkcja... 

 

Obie karty świetnie się kręcą, ale na dobrą sprawę oprócz Gainwardów, to chyba wszystkie karty GF4Ti4200 kręcą się bardzo dobrze... niektóre lepiej inne gorzej, a MSI i Prolink na pewno należą do tych lepszych...

najwidoczniej cos im sie w tym sklepie musialo pokrochmalic z tym DVI a teraz nawet zerkam w cennik i rowniez pisze MSI GF4Ti4200 TvOut dawniej pamietam bylo MSI GF4Ti4200 DVI (bo dzwonilem do nich w tej sprawie) ale teraz zmienili i cholera wie czemu :? Co do krecenia to moge ci przyznac 100% rację!!

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAINWARD może i ma lepsze pamiątki od PROLINKA ale co z tego że podkręcony na maksa PROLINK nie będzie miał szans z PODKRĘCONYM

GAINWARDEM.zobacz testy a wtedy pogadamy :twisted:

Obydwie karty są porównywalne, ale jeśli ci nie zależy na TV to np GAINWARD ma 36 m-cy gwarancji a PROLINK dużo mniej i w tym jeśli spalisz GAINWARDA to gwarancja ci to obejmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAINWARD może i ma lepsze pamiątki od PROLINKA ale co z tego że podkręcony na maksa PROLINK nie będzie miał szans z PODKRĘCONYM

GAINWARDEM.zobacz testy a wtedy pogadamy  :twisted: 

Obydwie karty są porównywalne, ale jeśli ci nie zależy na TV to np GAINWARD ma 36 m-cy gwarancji a PROLINK dużo mniej i w tym jeśli spalisz GAINWARDA to gwarancja ci to obejmuje

testy testy testy sam testowalem gainwarde'a i prolinka i nie musze polegac na testach jakis portali. Według mojego testu gainward dostal po tylku od prolinka. Krecil sie tez slabo bo na prolinku uzyskalem 310/615 (a slyszalem o lepszych wynikach) a na Gainwardzie tylko 300/580. To po pierwsze a po drugie to nawet gdyby byl szybszy to i tak wybralbym prolinka lub MSI (stawiam te firmy mniej wiecej na rowni MSI ma + ze ma DVI) bo oszczedzam 100-150zl i mam TvOut (w MSI DVI) a w gainwardzie tym najtanszym jest tylko wyjscie do monitora. Co do gwarancji to po choinke mi 36 m-cy jak za rok ta karta bedzie juz g.....o warta 24 m-ce prolinka w zupelnosci wystarczaja. To oczywiscie moje zdanie i podejrzewam ze nie jedna osoba sie do niego przychyli

a jesli masz jeszcze jakies watpliwosci to tutaj masz porownianie wiekszosci kart na chipsecie ti4200 zobacz jak Gainward sie pokazal. Biorę przyklad 3DMarka 2001SE w defaulcie Gainward jest mniej wiecej na rowni z prolinkiem za to w o/c zostaje daleko z tylu (ich model cos bardzo slabiutko sie wykrecil napewno sa lepsze (przykladem moze byc ten ktorego mialem w domu) ale nie spotkalem sie jeszcze by krecily sie lepiej niz prolink czy MSI a tymbardziej je pokonywaly w testach):

http://www.benchmark.co.yu/article.php?sid=1162

tutaj link bezposrednio do dzialu overclocking:

http://www.benchmark.co.yu/article.php?PHP...form22=+Idi%21+

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te testy są jakieś PO<span style="color:red;">[ciach!]</span>E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ciekawe jak to możliwe ze podkręcili GAINWaRDA tylko na 265/525 MHz

To ciekawe czemu ja podkręciłem swojego na 310/595MHz 8O

LAGIER możesz mi to wytłumaczyć ?????????????????????????????

Zobaczylibyśmy jak wtedy by sobie radził PROLINK :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te testy są jakieś PO<span style="color:red;">[ciach!]</span>E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ciekawe jak to możliwe ze podkręcili GAINWaRDA tylko na 265/525 MHz

To ciekawe czemu ja podkręciłem swojego na 310/595MHz  8O 

LAGIER możesz mi to wytłumaczyć ?????????????????????????????

Zobaczylibyśmy jak wtedy by sobie radził PROLINK  :twisted:

nie jest powiedziane ze kazda karta kreci sie tak samo ja np,: kretnalem gainwardea na 300/580 i wiecej nie chcial oni widocznie mieli jakas ch...a serie to podobnie jak z procami czy z jakimkolwiek sprzetem komputerowym producent zapewnia cie ze sprzet bedzie ci chodzil na standardowych taktowaniach a podkrecasz na wlasne ryzyko. Mowisz o zalozeniu pamiatek na radiatorki to pomysl sobie co by bylo jakbym ja czy ktokolwiek inny zalozyl takowe na prolinka :twisted: :twisted: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra LAGIER po co sie o takie cuś kłócić :D

Ale jak sądzisz czy Geforce 4Ti 4200 nie jest za szybki na procesor 1GHz

Bo czytałem w Gazecie że taki procesor może dławić KARTE ??????

Co o tym sądzisz, bo w rzeczywistości mamy bardzo podobne parametry :D ?????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra LAGIER po co sie o takie cuś kłócić  :D 

Ale jak sądzisz czy Geforce 4Ti 4200 nie jest za szybki na procesor 1GHz

Bo czytałem w Gazecie że taki procesor może dławić KARTE ??????

Co o tym sądzisz, bo w rzeczywistości mamy bardzo podobne parametry :D  ?????????

alez ja sie wcale ni kloce tylko wyrazilem swoje zdanie. Co do prockow to niestety gazeta ktora czytales miala racje. GF4 prawdziwa predkosc rozwija dopiero przy procach 1,6, 1,7 i wyzej.

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI !!! (o wiele tansza od prolinka - 670 zl). Gdybym mial teraz pieniadze to sam bym ja kupil:(((

 

MSI w sklepach kosztuje jakies 780zl :D a za ta cene w sklepie mozna kupic pixelview czyli prolinka :) 128 ddr z vivo wiec sadze ze bardziej oplaca sie kupic prolinka

 

 

na allegro jest nawet taki wystawiony :)

 

http://allegro.pl/showitem.php?item=7702869

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI !!! (o wiele tansza od prolinka - 670 zl). Gdybym mial teraz pieniadze to sam bym ja kupil:(((

 

MSI w sklepach kosztuje jakies 780zl :D a za ta cene w sklepie mozna kupic pixelview czyli prolinka :) 128 ddr z vivo wiec sadze ze bardziej oplaca sie kupic prolinka

 

 

na allegro jest nawet taki wystawiony :)

http://allegro.pl/showitem.php?item=7702869

wow!! niezle ceny u was. U mnie MSI kosztuje 720 zeta a prolink 620 wiec stowkie sie oszczedza a wersja prolinka 128DDR z VIVO 750 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacytuje tu jedna z reklam :D, "Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac?? :lol: " . Ja bratu kupilem prolinka i kreci sie spox 300/600 z palcem w...nosie :D. Sam tez sie do prolinka przymierzam, obraz spox, na monicie i tv czego chciec wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacytuje tu jedna z reklam :D, "Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac??  :lol: " . Ja bratu kupilem prolinka i kreci sie spox 300/600 z palcem w...nosie :D. Sam tez sie do prolinka przymierzam, obraz spox, na monicie i tv czego chciec wiecej.

Polecam MSI mam 12039 3DMarków to chyba nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacytuje tu jedna z reklam :D, "Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac??  :lol: " . Ja bratu kupilem prolinka i kreci sie spox 300/600 z palcem w...nosie :D. Sam tez sie do prolinka przymierzam, obraz spox, na monicie i tv czego chciec wiecej.

widze ze sie zgadzamy. Jednak MSI ma ten + ze ma DVI i jezeli cos mialoby sklonic mnie do zakupu tej karty to wlasnie ten fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...