Skocz do zawartości
Świder

Czujniki Dallas... Kto Chętny ? Termometr Com..

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze mogliscie ukrasc cale termometry z wystawy cpc, a nie pieprzyc sie z zamawianiem i lutowaniem.

1329973[/snapback]

ja bym sie bal to podpiac pod kompa znajac jakosc cpc wole sobie to samemu polutowac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy zainteresowani wiedzą ile to by kosztował a was czytaj kurta i linoge nikt chyba złodziejami nie nazwał

wręcz przeciwnie wszystko załatwione zostało jak najlepiej

zobacz post 13 tu ja że świdrem zostałem potraktowany w ten sam sposób a jak dallas wysyła czujki za darmo to poproszę o jakieś konkretne info to sobie zamuwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy zainteresowani wiedzą ile to by kosztował  a was czytaj kurta i linoge nikt chyba złodziejami nie nazwał

wręcz przeciwnie wszystko załatwione zostało jak najlepiej

zobacz post 13 tu ja że świdrem zostałem potraktowany w ten sam sposób  a jak dallas wysyła czujki za darmo to poproszę o jakieś konkretne info to sobie zamuwie

1330197[/snapback]

zamÓwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mogliscie ukrasc cale termometry z wystawy cpc, a nie pieprzyc sie z zamawianiem i lutowaniem.

1329973[/snapback]

No wiesz nie zamawialismy....:) tylko ukradlismy z maxim'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze odkopuje ale Dallas wiecznie zywy ;)

Oto co zmajstrowalem, na prawde super sie sprawuje!

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Macie jakies podobne rozwiazania?

A moze ciekawe schematy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, ze odkopuje ale Dallas wiecznie zywy icon_wink2.gif

Oto co zmajstrowalem, na prawde super sie sprawuje!

ile takie cośik kosztuje z 4 czujkami i wyświetlaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge zlozyc, problemu nie ma. Elektronika uwielbiam sie bawic ;)

Musisz pokryc koszty przesylek i czesci, a zloze wszystko za 2 piwa :)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz skladacie, lepiej doplaccie do wyswietlacza oled, bo na takim zwyklym to w dzien nic nie widac, podswietlenie zarowno diodami jak i folia jest mizerne niestety (glownie chodzi o kontrast miedzy tlem a wyswietlanym obrazem na lcd). Na zdjeciach to fajnie wychodzi jak sie na dluzszym czasie ladnie naswietli :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mam pojecia trzeba by wymienic diody pod wyswietlaczem, nie robilem tego, to sa pewnie male smd, pomyslec mozna ale jest ryzyko uszkodzenia wyswietlacza...

 

 

Hmm ja teraz mam dzien i widze wszystko idealnie...

Moze zle ustawiles kontrast czy cos?

Niezaprzeczalna zaleta LCD to pobor pradu minimalny...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetknalem sie juz z roznymi wystwietlaczami, roznie podswietlanymi. Chodzi mi o to ze w jasnym pokoju, w dzien, jest to slabo widoczne w porownaniu z oled. Rozjasnianie tutaj nie pomaga bo od pewnego momentu rozjasniaja sie tez cyfry (swiatlo jest za mocne). Na oled sa jaskrawo swiecace cyferki na czarnym tle.

 

Oczywiscie taki zwykly wyswietlacz jest duzo tanszy - co tez moze miec znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak OLED sa juz zdecydowanie za drogie, okolo 60zl za sztuke.

Teraz dalem mniejszy rezystor na podswietlenie i swieci wyraznie mocniej, wieczorem bedzie chyba dosyc dobrze wygladalo. Jestem w sumie bardzo zadowolony z efektow, lepsze to niz DSy dolaczane przez RS232 do kompa. uklad bierze na tyle malo energii, ze z powodzeniem moze byc zasilany z +5VSB.

 

 

Ciekawe czy istnieje prosta mozliwosc zrobienia monitora obrotow wentylatorow z PC, na razie nie natrafilem na nic ciekawego niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iekawe czy istnieje prosta mozliwosc zrobienia monitora obrotow wentylatorow z PC, na razie nie natrafilem na nic ciekawego niestety...

widziałem coś takiego na nightmodders ale to da mnie było zbyt skomplikowane [raczkuje w elektronice]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O znalazlem uklad, to bedzie uklad ktory niedlugo wykonam :)

 

 

Ja elektronika interesuje sie od lat, ale analogowa...

Mikrokontrolery dopiero teraz ruszylem i musze przyznac, ze fantastyczna sprawa tylko trzeba nauczyc sie programowac, ale mozna zrobic ciekawe rzeczy :)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jesli ktos bylby zainteresowany takim termometrem to podaje wykaz czesci ktore musze zamowic wysylkowo (zamawiam w jednym miejscu aby nie placic za przesylke wielokrotnie)

 

 

Wyswietlacz 2*16 z podswietleniem - 15zl

Atmega8 - 5zl

DS18B20 (czujniki) - 5zl sztuka

Plytka drukowana i elementy konstrukcji - 5zl

 

Za zlozenie, przetestowanie i zaprogramowanie ukladu dwa piwa :P

 

 

Uklad jak juz dostane czesci jestem w stanie zlozyc w jeden dzien i wyslac poczta, widzicie koszty calkowite wiec ocencie czy oplaca Wam sie, jesli tak prosze o PW, lepiej aby zlozyc dla kilku osob wtedy na pewno taniej wyjdzie bo za przesylke czesci(3.5zl) do mnie zaplaci nie jedna a kilka osob ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może zróbmy tak że kto jest zainteresowany to niech tu pisze i akcja trwa do czwartku przyszłego tygodnia? Ja się pisze na taki zestaw ;)

 

aa i ja chce z jedna czujka bo zamówiłem sample ;)

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec prosze sie wpisywac.

 

 

Oto po poprawkach, chyba juz ostatecznych:

Dołączona grafika

 

 

Oczywiscie to testowy model nie patrzec na lutowania ;)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3 sztuki juz mam zamowienie, jeszcze czekam na max 1 osobe i zamawiam czesci. Taka pierwsza transza, pozniej jesli beda chetni moge zlozyc kolejne uklady.

 

 

PS.

Prosilbym rowniez o wplate malej zaliczki powiedzmy 10zl od ukladu, musze sie zabezpieczyc aby nie zostac pozniej z masa wyswietlaczy i DSow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...