Skocz do zawartości
Świder

Czujniki Dallas... Kto Chętny ? Termometr Com..

Rekomendowane odpowiedzi

Sprobuje zaizolowac koszulka termokurczliwa.

Dlugosc kabelkow czujnikow bedzie to okolo 100cm chyba, ze ktos chce mniej to pisac...

 

 

Kosztow kabla nie dodalem do cennika, ale kabla cos mam i te zamowione uklady wykonam z kablem w cenie tak jak wyzej podano ;)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można zastosować większy wyświetlacz. Np. 4x20?

Bo chciałbym taki termometr ale na 8 czujników. Chętnie dołącze się do zamówienia.

http://www.maritex.com.pl/pl/shop/products/ggid/170

Matryca 20x4 znaków, niebieska, z białym podświetleniem LED, -20/+70C, ekran 76x26mm, RoHS, TinSharp

Jeżeli już zamówienie złożone to ja zapłace odzdzienie za swojoą przesyłke.

Czy możliwe do złożenie i jaka cena części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arni - Uklad z jedna czujka (pieniadze sa na koncie za calosc)

@Ushi_Real - Dwa uklady 8 czujnikow (pieniadze wyslane)

@Pigipon - jeden uklad 4 czujniki

@oskimos - jeden uklad 4 czujniki (pieniadze na koncie za calosc)

 

 

Zgadza sie?

 

 

Cena przesylki ktora podalem to wysylka listem poleconym!

Czy wszyscy zgadzaja sie na taka wysylke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyswietlacz ma wymiary 65x16mm.

Nie wiem jesli w tygodniu dostane czesci to pewnie przez swieta postaram sie zlozyc, spokojnie bede chcial jak najszybciej :)

 

Nikt sie nie denerwuje, spokojnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze post pod postem, ale dzis dostalem czesci i zmontowalem uklady, zobaczcie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Teraz prosze o info na PW z dokladnym adresem i co kto zamawial.

Prosze tez dac znac czy zgadzacie sie na wysylke listem poleconym!

 

 

Na razie jeszcze czujek nie robilem, ledwo zyje po lutowaniu niemal w ciemnie, oczy mi wysiadaja, zajme sie tym do swiat. Mozliwe, ze wysle w piatek ale nie obiecuje, najpewniej po swietach...

 

Domontuje czujniki i jak bedzie wszystko ok, pakuje w babelki, pozniej koperte i wysylam.

 

 

PS. bylo z tym troszke roboty, jesli przesylka wyjdzie drozej bo czesci sa mozna powiedziec troszku ciezkie to bede wdzieczny za lekka doplate (podalem 4zl przesylka)

 

 

PS2.

Uklad nalezy zasilac z napiecia 5V mozna zrobic to np na ukladzie 7805, uwaga nie podlaczyc do 12V z zasilacza komp!! Spalicie od razu wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz to juz nie bardzo uklady zostaly zaprogramowane, tylko Ushi_Real zazyczyl sobie zmian na wyswietlaczu, moglbym sprobowac przeprogramowac uklad, ale linie programatora sa podpiete na tych samych co wyswietlacz wiec nie wiem do konca co moze sie stac... zreszta teraz duzo z tym roboty byloby ;) (trzeba lutowac koncowki programatora do nozek...

 

 

uklad wyswietlacza mozna powiedziec sie programuje, ale jest tam miejsce tylko na kilka znakow, jak widzicie wyswietlacze sa 16 znakow * 2

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje

w kategorii cena/jakosc 11/10 :D

 

z zakresie -50 do +50-60*C czujki są bardzo dokladne

 

ale mysle ze ponad 60*C w ukladzie WC nikt nie bedzie miał

 

dla bardziej zaawansowanych elektronikow mozna zrobić termometr na wiekszym lcd(np graficznym)

ten wyswietlacz to 400x160 (wymairy płytki okolo 21x12cm) :D

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

poniżej porownanie do procesora i lcd graficznego 122x32 pixele(taki sam rozmiar jak 2x16)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. bylo z tym troszke roboty, jesli przesylka wyjdzie drozej bo czesci sa mozna powiedziec troszku ciezkie to bede wdzieczny za lekka doplate (podalem 4zl przesylka)

 

 

PS2.

Uklad nalezy zasilac z napiecia 5V mozna zrobic to np na ukladzie 7805, uwaga nie podlaczyc do 12V z zasilacza komp!! Spalicie od razu wszystko...

1 ile dopłaty ?:D

2 a pod 5v z psu da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie :)

Ja juz koncze projekt w ktorym pomogl mi znajomy z pewnego forum. Panel do PC z potrojnym woltomierzem (3.3V, 5V i 12V) i czterokanalowym termometrem na jednym LCD 2*16.

 

Taki graficzny wyswietlacz jest niezly ale niestety cena dosyc wysoka...

 

 

DSy tez maja rozrzut czasem nawet 1C miedzy czujkami moze byc z tego co widzialem juz.

 

 

 

 

Nie wiem ile zobacze jak wysle dopiero.

No ja podlaczalem pod +5V z zasilacza, ale tu nie gwarantuje ile kto ma na linii ;)

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dało by rade coś zrobić z tego ?

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Wyrwałem kiedyś bodajże z kserokopiarki (nie jestem pewien) przeznaczonej do złomowania

 

Sory za nie najlepsze fotki,robione telefonem

Edytowane przez Ushi_Real

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak, zalezy jaki kontroler.

Najlepiej zarzuc temat na elektrodzie odnosnie tego wyswietlacza, na pewno ktos pomoze, gdzies chyba podobny widzialem podlaczony...

 

 

Testy w trakcje:

Dołączona grafika

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie róznież zrobiłem taki termometr do chłodzenia FC. Tylko użyłem większy wyświetlacz 4x16

Jestem bardzo zadowolony max. róznica na wszystkich czujnikach to 0,1 stopnia. Bardzo dokładny pomiar.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Więcej fotek w spoilerze

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez >PePeK<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowały cię materiały i czy możesz zrobić na zamówienie taki sam wyświetlacz z czujnikami

Elementy niecałe 70zł.

Co do zrobienia na zamówienie jest możliwość, pisać na PW

 

@>pepek<

czym sterujesz to co ma być na wyświetlaczu ?

innych czujników nie rady załatwić ?

Steruje ATMEGA8

Innych czujników nie wiem, znalazłem taki schemat wiec zastosowałem te czujniki tylko dałem większy LCD i zmieniłem program

Edytowane przez >PePeK<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak duzy wyswietlacz to moim zdaniem marnujesz go tylko na pomiar temp... Zastanow sie nad dolozeniem np pomiaru napiec ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na tak duzy wyswietlacz to moim zdaniem marnujesz go tylko na pomiar temp... Zastanow sie nad dolozeniem np pomiaru napiec

Niestety ale to bedzie wbudowane do FC a tam niemam jakich napięć mierzyć. No chyba że zasilanie układu ale to niepotrzebne mi.

Chciałem mieć popostu czytelnie podpisane czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad dolozeniem np pomiaru napiec

Możesz pokazać schemat jak dołozyłes ten miernik?? i na ile on dokładny jest z rzeczywistym napięciem??

ja przez głupote wczoraj swojego rozje$$%% :damage_wall::damage_wall::damage_wall: a 5 min temu doszły sample : :| :| :| :|

To co żeś z nim zrobił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ale zrobie to w weekend bo teraz pracuje.

No niestety dokladnosc jest mozna powiedziec srednia, atmega nie jest idealnie liniowa, powiedzmy, ze z miernikiem wyskaluje przy 5V i wskazuje jak miernik to przy +12V zawyza wynik o okolo 0.05-7V. Dla mnie to i tak jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12v zebrał :/ long history :D

No to słabo zaprojektowany układ :banana: powinien zgf1 na wejściu jako zabezpieczenie dać stabilizator 5V(np. ST7805)

Ja tez miałem taką opcje niechcący z 12V ale dzięki temu układzik żyje.

 

Jasne ale zrobie to w weekend bo teraz pracuje.No niestety dokladnosc jest mozna powiedziec srednia, atmega nie jest idealnie liniowa, powiedzmy, ze z miernikiem wyskaluje przy 5V i wskazuje jak miernik to przy +12V zawyza wynik o okolo 0.05-7V. Dla mnie to i tak jest ok.

I jak poruszyłeś coś z tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słabo zaprojektowany układ :banana: powinien zgf1 na wejściu jako zabezpieczenie dać stabilizator 5V(np. ST7805)

Ja tez miałem taką opcje niechcący z 12V ale dzięki temu układzik żyje.

 

 

I jak poruszyłeś coś z tym??

 

Slabo zaprojektowany?

Po prostu zaprojektowany do pracy z 5V. Jesli podasz na procesor(c2d) 3V to tez go spalisz co nie znaczy, ze jest slabo zaprojektowany. Decyzja o zasilaniu z 5V jest w pelni swiadoma, chocby z tego powodu, ze w kompach obecnych linia 12V jest najbardziej obciazona, a linia 5V sie nudzi... Do tego przy stosowaniu kilku ukladow z LCD jak ma w zamiarze trzeba by stosowac radiator na 7805... Wiec zanim kogos oskarzysz badz wysmiejesz przemysl dobrze co mowisz :mur:

 

Dołączona grafika

 

W oprogramowaniu trzeba odczytac ADC i przemnozyc, to wszystko niemal, niestety kazda atmega sie rozni i kazdy uklad trzeba skalowac...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...