Skocz do zawartości
Świder

Czujniki Dallas... Kto Chętny ? Termometr Com..

Rekomendowane odpowiedzi

a jednak problem :P podzespoły w sumie maja wieksze wymiary myśle ze 3x3 tonei tak zle, narazie prototyp 3x4

1255097[/snapback]

 

Lol mój(nasz) prototyp miał 1,5*1,5cm z powodu błedu :) bo miało się zmieścić we wtyczce.. ktoś nie był trzeźwy i się nie zmieściło:) (a to było jeszcze z jakimś smieciowym odpowiednikiem bat85 na prad do 1 A:D (ze 3 razy wieksza i nóżka miała 1mm przekróój:D btw nie kupujcie odpowiednikow... to sie ni cholery nie chce lutować z czego oni te nozki robią?? z aluminium??? ) bo akurat takie mieli na naszej wsi ... ).

 

 

Pozdro i czekamy na dalsze rezultaty :D, służymy pomoca....

 

Postanowiliśmy się jednak pochwalić naszym prototypem (którymś z kolei...-już na smd:) )

 

Pozdrawiamy i zapewniamy że to nie jest jeszcze produkt finalny ;)

 

 

========================================================

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PS. Dwie diody są przewleczone pod spód... (BAT'y, jeżeli macie tam gdzieś SMD w sprzedaży dajcie znać :) u nas sie ni cholery nie dało dostać).

 

 

Pozdrawiamy poraz kolejny

Edytowane przez kurt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol mój(nasz) prototyp miał 1,5*1,5cm z powodu błedu :) bo miało się zmieścić we wtyczce.. ktoś nie był trzeźwy i się nie zmieściło:) (a to było jeszcze z jakimś smieciowym odpowiednikiem bat85 na prad do 1 A:D (ze 3 razy wieksza i nóżka miała 1mm przekróój:D btw nie kupujcie odpowiednikow... to sie ni cholery nie chce lutować z czego oni te nozki robią?? z aluminium???  ) bo akurat takie mieli na naszej wsi ... ).

Pozdro i czekamy na dalsze rezultaty :D, służymy pomoca....

 

Postanowiliśmy się jednak pochwalić naszym prototypem (którymś z kolei...-już na smd:) )

 

Pozdrawiamy i zapewniamy że to nie jest jeszcze produkt finalny ;)

========================================================

1255324[/snapback]

 

smd to inna sprawa z smd to ja moge zrobić 5mmx5mm

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smd to inna sprawa z smd to ja moge zrobić 5mmx5mm

1255377[/snapback]

 

My tez ale wtedy trzeba by uzywac kabelkow zeby nozki od com'a podlaczyc;) a tak nie trzeba mniej czesci -> mniej mozliwosci usterki itd...

Pozatym gdzie nie trzeba tam nie musimy się męczyć na 5x5mm:) założenie było wsadzić w COM'a i wsadziliśmy a to żesą ścieżki szersze to IMHO nawet lepiej... :)

 

Pozdro...

PS.

Jak rozumiem kolega się zajmuje produkcją płytek ?? Tak??

Ile by wyniosła płytka 10*10mm z 6 otworami z sciezkami 0,5mm z maską i opisami??

 

=============================

a z przewlekanymi też się zmieściliśmy :) - takie mamy dla siebie;) i tez w COMie;) (tez na PCB)

Edytowane przez kurt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie przed kompem! tak powarnzie to chyba bede musiał zrezygnować z tych czujek potrzebuje troche ponad 1500 zł na combo do basu (ah ten marschall) gdzieś musze znalęść oszczedośći ale postaram się to wszystko pogodzić jeżeli sprzedam mojego radka to powinno mi styknąć na termometry choć nadal bedzie brakować do pieca a pozatym teraz to widze piekną wspułprace

stay rude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic faktycznie troche zdechl.

Świder - moze zrob juz jakas wstepna liste i jesli ktos jeszcze bedzie chcial dallasy, to sie dopisze pod spodem. Jesli natomiast w ciagu najblizszych dni nie bedzie wiecej chetnych, to robimy zbiorke (wszyscy wplacaja kase na konto), a ty zamawiasz odpowiednia ilosc.

 

Dla mnie 3 szt. (jesli nadal aktualne to z plytka i COMem)

Edytowane przez PaWCi0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zimny1

ja jeszcze jestem chętny.....

 

wziołbym 4 czujniki + cały potrzebny osprzęt :)

 

jak byście mogli powiedizec tak orientacyjnie ile mnie to bedzie kosztować ale napewno sie na to pisze......

 

 

pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

ja jeszcze jestem chętny.....

 

wziołbym 4 czujniki + cały potrzebny osprzęt :)

 

jak byście mogli powiedizec tak orientacyjnie ile mnie to bedzie kosztować ale napewno sie na to pisze......

pozdrawiam Łukasz

1261381[/snapback]

ja tak samo mogę ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 4ry i cały osprzęt :) zagadajcie do mnie ile to by wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dallasy po ~9zł za sztuke... do tego osprzęt.. jak pisano... płytka ok5zł,

com 5zł + 3zł pewnie za wysyłke.. czyli ~25zł za zestaw z jednym czujnikiem... potem np jeszcze jakieśwtyki do rozgałęziacza itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę dąć zmąć po wypłacie ile wezmę ale myśle że dam rade te 5

czyli

Ja - 3 szt

Pałeł - ?

Hipo - 2 szt

Grzechu - 2 szt

Keiename - 3 szt

LK - ?

Pawcio - ?

no i :

majkel84 - 4 szt

zimny1 - 4szt

 

to wychodzi 18 czujek + te moje 5 nie pewne w sumie to tak z 23 no i zależy jak Pawcio i LK się zapatrują

wiec coś ponad może będzie, orientacyjnie cena za pojedynczą czujkę wynosi 9.36 żł a o reszcie świder pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

...

majkel84 - 4 szt

...

No właśnie- to ja jednak się na to nie pisze- może innym razem

sory za zamieszanie

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyzej napisalem - biore 3 czujki + plytka + com

Myslalem ze koszt dallasa bedzie cos kolo 7 zł (ktos wczesniej tak napisal), ale jak 9zeta to jednak troche drogo...

Wiec narazie 3 szt. dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flodins: nie cytujemy postow ze zdjeciami.

1262782[/snapback]

 

tak wiem -sory :/

 

 

Moj dostawca internetowy nie wywiązywał sie ostatnio zumowy i nei było mnie, ale projekt płytki mam ok.25mm x 30mm

 

 

Jeszcze nie pytałem dokładnie o ceny podzespołów ale płytka to na 100% 6zł

 

jutro będę wiedział ile to będzi dokładnie kosztować

 

a do kazdego zestawu trzeba doliczyć ok.3,80zł za przesyłke poleconym

 

 

Prosze o liste ile com'ow i ile płytek

najlepiej w formie

 

xxx-com,płytka

yyy-10com'ow, 50 płytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiem -sory :/

Moj dostawca internetowy nie wywiązywał sie ostatnio zumowy i nei było mnie, ale projekt płytki mam ok.25mm x 30mm

Jeszcze nie pytałem dokładnie o ceny podzespołów ale płytka to na 100% 6zł

 

jutro będę wiedział ile to będzi dokładnie kosztować

 

a do kazdego zestawu trzeba doliczyć ok.3,80zł za przesyłke poleconym

Prosze o liste ile com'ow i ile płytek

najlepiej w formie

 

xxx-com,płytka

yyy-10com'ow, 50 płytek

1263063[/snapback]

Ja z mojej strony dodam że to się da zrobić na płytce 10mmx10mm PRZEWLKEANE WSZYSTKO!!!

 

Ludzie poco sobie utrudniacie życie?:)

 

Jeśli chcecie takie płytki to się możemy dogadać... - będą bez soldermaski ale trawione;) za 5zł:) (taniej i zmieści się wam do COM'a :) LOL jak coś to na gg zapraszam... pozdro...)

Wzór płytki jaki dacie... ale IMHO im mniejsza tym lepsza...

 

A może byście chcieli same COM'y bez dallasów???

Powiedzcie jaka wam cena wychodzi tego końcowa... może będzie się dało dogadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale plytka 25x30 chyba tez wejdzie do coma?

a moze sie myle?

Cala sztuka polega na tym, zeby nie trzeba bylo zadnego "pudelka" dawac na kabel...

Czy w tej cenie 6 zl juz sa wszystkie elementy ZLUTOWANE? czy trzeba sie pobawic?

Acha i rozumiem ze na tej plytce jest jedno wyjscie, do ktorego mozna podpiac równolegle dowolna ilosc czujek (dallasow)

- czy tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale plytka 25x30 chyba tez wejdzie do coma?

a moze sie myle?

Cala sztuka polega na tym, zeby nie trzeba bylo zadnego "pudelka" dawac na kabel...

Czy w tej cenie 6 zl juz sa wszystkie elementy ZLUTOWANE? czy trzeba sie pobawic?

Acha i rozumiem ze na tej plytce jest jedno wyjscie, do ktorego mozna podpiac równolegle dowolna ilosc czujek (dallasow)

- czy tak?

1263138[/snapback]

 

zlutowane

 

podlaczasz ile chcesz czujek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale plytka 25x30 chyba tez wejdzie do coma?

a moze sie myle?

Cala sztuka polega na tym, zeby nie trzeba bylo zadnego "pudelka" dawac na kabel...

Czy w tej cenie 6 zl juz sa wszystkie elementy ZLUTOWANE? czy trzeba sie pobawic?

Acha i rozumiem ze na tej plytce jest jedno wyjscie, do ktorego mozna podpiac równolegle dowolna ilosc czujek (dallasow)

- czy tak?

1263138[/snapback]

do coma wejdzie cos tak 11x20 mm gora o ile sie nie myle czasami musimy nasz szlifowac bo nie wchodza

 

co do ceny samego ukladu sterujacego zamknietego w comie proponujemy ok 20 zl co Wy na to :?:

 

 

Takie cos jak tutaj ;]

Dołączona grafika

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Wiecie co? tak się przyglądam tej dyskucji i się zastanawiam... korzystam sobie z płytek drukowalnych znam teorię ich robienia (papier xero jak mówił Linoge - jeszcze znam terię paru innych sposobów) i mam tkaie zdanie że używa się płytek po to by było taniej - droższe jest łączenie wszystkiech elementów ręcznie niż wczepianie ich na płytkę - kity z AVT mają po paredziesiąt elementów często (zwykle koło 20) a składanie tego jest nieporównywalnie szybsze niż pajączek.. parę minut...

 

 

Mam taką propozycję - jest schemat to może ja rozbiorę swój termometr CPC - tam jest pajączek i zobaczycie że to nie takie trudne i wcale nie jest niebezpieczne a koszt wyniesie ok. 5zł zoorganizowania takiej wtyczki - w wa-wie na WGE wtyczki są po 2zł (nie jak mówią po 5zł) resztę też można kupić za dosłownie grosze więc komu się będzie chciało samemu pobawić to sobie sam złoży i wyniesie go to ok. 5zł a nie 20 czy 15 :| Panowie! Płytki drukowane służą głównie uproszczeniu produkcji - więcej w jednostce czasu można zobić a więc cena powinna być niższa! A skoro ja mam pajączka z CPC i działa mi od tylu miesięcy to nie widzę powodu płacenia o 10zł drożej :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pająćzka wypowiadaliśmy, wydaje nam sie że wątek został zarzucony...

Tak jak napisał kolega u nas macie 15zł... zrobione wsio solidnie , testowane... ale jak to mawiają róbta co chceta... (Jeżeli ktoś wam zrobi taniej... dajcie znac kto... i za ile ;D )

 

Pozdrawiamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...