Skocz do zawartości
Świder

Czujniki Dallas... Kto Chętny ? Termometr Com..

Rekomendowane odpowiedzi

sorki nie mam psu Haszyd musi go naprawic wiec narazie ja odpam ...

 

 

mam na chwile psu od kolegi pozdro 4 Maxcomp from Bedzin :)

jaki jest prosty (maly) progs do obrabiania avikow dodawania plansz koncowych i poczatkowych itd adobe odpada ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to doczekalismy sie nasze pierwszej produkcji video ;) moze oskara za to nie bedzie ale mam nadziej ze pomoze Wam to w zmaganiach z ds'ami :) nasza walka trwala do 6 am :D

 

allegro.bounceme.net

 

ps Jesli ma ktos szybszy serv to prosze o umieszczenie plikow na nim my mamy obciete wyjscie na swiat wiec moga byc problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No filmik fajny... właśnie już mbm mi pokazuje temperaturki... thx... nie ma to jak dobry tuotorial ;)

1320715[/snapback]

Gdybys wiedzial ile wczoraj sie naklelismy na to sk******* !!!

Facet ten program jest chory:) (czytaj adobre premiere:) )

 

Pozdro i niskich temperatur...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest start.bat? W paczce mbm.zip go nie ma.

1321717[/snapback]

Masz w filmie spisz sobie ew. jak przyjdzie linoge z laborki to mi podrzuci to wystawie po www..

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co :>

Bata... :D

Sami sobie napiszcie w notepadzie... faktycznie pół minutki roboty... i temperaturki pokazuje jak trzeba ;)

1321905[/snapback]

No wiem:)

Nawet mają gotowca w filmie;)

BTW dalej ci zajmuje 100% procka ten odczyt??

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... wszystko ok... 100% to przy przy programie Lämpömittari, czyli po polsku go nazywają Termik... przy mbm wszytko gra :)

1321966[/snapback]

TO sie ciesze... a tak szajsowatego progsa jak lampomitarii to nie widzialem...:/

Interfejs z d**y wzioety mniej user firendly niz menu w siemens'ach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem przesyłkę (znaczy osobiście, bo poczta dostarczyła już dawno i czekało wszystko u rodzinki) i mam jedno pytanie: z COM'a wychodzi przewód 2-żyłowy - jak poznać do której żyły podłączyć środkowy pin a do której pozostałe 2 nóżki od dallasa? Pomimo bardzo podstawowej wiedzy nt. elektroniki nie potrafiłem tego rozgryźć patrząc na płytkę drukowaną ;-).

 

UPDATE:

spojrzałem dokładniej i wszystko stało się jasne, już pięknie działa ;-)

Edytowane przez KloN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dostałem przesyłkę (znaczy osobiście, bo poczta dostarczyła już dawno i czekało wszystko u rodzinki) i mam jedno pytanie: z COM'a wychodzi przewód 2-żyłowy - jak poznać do której żyły podłączyć środkowy pin a do której pozostałe 2 nóżki od dallasa? Pomimo bardzo podstawowej wiedzy nt. elektroniki nie potrafiłem tego rozgryźć patrząc na płytkę drukowaną ;-).

 

UPDATE:

spojrzałem dokładniej i wszystko stało się jasne, już pięknie działa ;-)

1327341[/snapback]

Tak pozatym to przeważnie wyższy potencjał oznacza się kolorem jaśniejszym (wiem wiem linoge Ciiiiiiiii)

a niższy najczesciej czarnym -> wnioski??

Czarny - masa :) (pin 1+3) , z paskiem czerwonym - DATA (pin numer2)

 

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pozatym to przeważnie wyższy potencjał oznacza się kolorem jaśniejszym (

a niższy najczesciej czarnym -> wnioski??

1328098[/snapback]

a kto Cie tego nauczyl ;) Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie dajecie sie nabić w butelke. Dallas wysyła te czujniki jako próbki. Czyli mozna je dostać za darmo. Dajecie sie skubać a wystarczyło zaglądnąć na google. :P

1329211[/snapback]

co mam Ci pokazac rachunek za te czujniki czy co ?

- na allegro nie mozna sprzedawac sampli po 1

- jest ograniczona ilosci tych czujek i jak sie wszyscy rzuca to napewno nie wiele osob je dostanie

- to sa sample i maja prawo nie dzialac poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie dajecie sie nabić w butelke. Dallas wysyła te czujniki jako próbki. Czyli mozna je dostać za darmo. Dajecie sie skubać a wystarczyło zaglądnąć na google. :P

1329211[/snapback]

 

Kolegi postawa nie jest godna :/

 

Nie wiem czy kolega zauważył że właśnie zbluzgał z błotem (czyt. nazwał złodziejami)

Nas - Linoge i Kurt'a.

 

Co do reszty tak jak napisał Linoge

są to sample-> NIE WOLNO ICH SPRZEDAWAĆ (ale wiem kolega jest pwnie jednym z tych co na allegro sprzedaja czujniki po 5zł.... rozumiem kolega też chce zarobić).

są to sample-> Naraz da się zamówić max 2 (Tak zamawialiśmy do beta testów.... owszem nie będę ryzykował spaleniem czegoś co jak zaczynaliśmy się tym bawić kupowaliśmy po >10zł. ALE TYLKO DO TEGO!!!!) NIGDY NIE SPRZEDALIŚMY ŻADNEJ PRÓBKI BO NIE JESTEŚMY ZŁODZIEJAMI!!!

 

JEŻELI KOLEGA BARDZO SOBIE ŻYCZY MOGĘ POSZUKAĆ TEGO RACHUNKU GDZIEŚ.

Jeżeli nie poproszę mojego dostawcę o jakieś potwierdzenie faktu nabycia przeze mnie w zeszłym miesiącu 40 sztuk czujników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kolega chcial tylko zwrocic uwage, ze jest mozliwosc zdobycia takich czujnikow w ramach oferty reklamowej firmy Dallas. Nie sądzę, aby był tam jakiś podtekst do was - Linoge i Kurt. Acz kolwiek stwierdzenie "dajecie sie nabic w butelke" faktycznie bylo troche nie na miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tak czlowiek chcial dobrze szukal najtanszych komponentow i takie slowo podziekowania dostaje dziekuje napewno bedzie to wielka motywacja dla mnie w przyszlosci wprost bede sie garnol do filmow instruktarzowych itd

wielkie dzieki naprawde Wasze slowa dla mnie wiele znacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki... nieprzejmujcie się... ma podstawy aby tak pisać ? nie !

 

to, żę daje próbki to OK... każdy chętnie skorzysta... ale Linoge i Kurt kupowali je dla nas, a co najważniejsze nie mieli z tego żadnego zysku... kupiłem je po tej cenie co bym na allegro znalazł... tylko, ze nie płaciłem za wysyłke, bo dostałem razem z resztą części... i to ma być nabijanie w butelke .. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, ostatnio jakiś przeciwnik dawania się nabić w butelkę i nabywania towarów w uczciwy sposów urwał mi lusterko w aucie. Zapewne trafi do innego, który też nie da się nabić w butelkę i zamiast w sklepie kupi na giełdzie (lub allegro) za pół ceny.

@ Kurt i Linoge: panowie, załatwiliście sprawę super i z godnością zignorujcie cfaniaczka.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...