Skocz do zawartości
Menthos

2x512 Dual

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko. Kupilem sobie 2dni temu 2x512ddr duala i urodzilo sie pytanie. Czy coś trzeba zrobić aby dual dzialal poprawnie? bo nie odczuwam takowej róźnicy a mialem wcześniej 512 ddr kingstona (oczywiście kupilem 2kości a nie dodawalem do tej starej)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze najpierw zanim zalozysz temat poszukaj troche, w ten sposob unikniemy smietniska, Ty unikniesz nieprzyjemnych komentarzy zniesmaczonych forumowiczow i wogole wszystko bedzie ok. Wsadz pamiatki w 1 i 3 slot. A pozatym na amd dual to tylko ~5% wzrostu wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Kupilem sobie 2dni temu 2x512ddr duala i urodzilo sie pytanie. Czy coś trzeba zrobić aby dual dzialal poprawnie? bo nie odczuwam takowej róźnicy a mialem wcześniej 512 ddr kingstona (oczywiście kupilem 2kości a nie dodawalem do tej starej)!

1246250[/snapback]

A jaki masz sprzęt?

Przedewszystkim jaką płyte. Nic nie piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jurasjo

sprawdz w biosie czy nie ma gdzieś w ustawieniach pamięci pozycji comand rate(na tych płytach mozna to ustawiac w biosie) lub podobnej o wartości 1T jeżeli jest to ustaw na 2T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamieniaj je miejscami w slotach i posprawdzaj wszystkie możliwe konfiguracje (sprawdz DUALA na slotach 1 i 2, 1 i 3) może DUAL pójdzie. sprawdź też każdą kość osobno żeby wykluczyć to ,że ktoraś z nich jest uszkodzona! Do testowania użyj PRIME 95 ...ale najprawdopodobniej te kości nie będą ze sobą chodzić w dualu (nie jest to pewnie zestaw DUAL CHANEL KIT) kości pewnie nie są z tej samej serii i się gryzą (albo porostu się gryzą-> tak to już bywa przy DUALu) :mur: Miałem u siebie ten sam problem-> przetestowałem tych KINGSTONów pełno ,a duala nie znalazłem! Nie wiem czy Cie to zadowoli ale ja rozwiązałem ten problem zamieniając te KINGSTONY na najtańszy GEIL DUAL CHANEL KIT (ok. 660zł) i wszystko juz jest u mnie OK :wink: ...zawsze możesz mieć te 2xKINGSTON tyle że w SINGLU zamiast DUALA, podobno DUAL na AMD daje tylko do 10% wzrostu wydajności (a czy 10% to dużo czy mało to juz oceń sam) :wink: ...ahha ja tu pisze o KINGSTONAch (bo sądze ,że to je właśnie sobie kupiłeś) ,ale nie zauważyłem byś napisał konkretnie co sobie sprawiłeś za pamięci....podziel się z nami tą informacją :wink:

Edytowane przez ZUQu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w instrukcji płyty jakie obsadzenie daje duala i czy się włącza sam czy trzeba jakoś uaktywnić w biosie.

 

Kości nie koniecznie muszą być z tej samej serii - ja mam z zupełnie różnych i chodzi bez problemu, ale czasem może być z tym problem.

 

Odpal sobie CPU-Z i w zakładce "memory" jest informacja w jakim trybie pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...