Skocz do zawartości
flasht

Jaki Skaner?

Rekomendowane odpowiedzi

Mając do wydanie ok. 300 zł. kupisz juz coś niezłego. Wszystko oczywiście zależy od tego do czego go potrzebujesz, do zadań profesjonalnych czy domowych. W przypadku tych drugich nie musisz mieć "wypas" skanera. Do pracy z FineReader, fotkami, obrazami wystarczy ci coś średniej klasy. Zwróc uwagę na rozdzielczość i szybkość skanowania.

Mam obecnie do czynienia z tanim skanerem Plustek U16B, jak na moje potrzeby (gł. korzystam z Fine Reader) w zupełności wystarcza.

Edytowane przez Eskan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Canona CS 3000, jestem bardzo zadowolony, z reguły skanuje zdjęcia, ewentualnie jakiś tekst, używałem go do skanowania zdjęć i schematów w pracy mgr. radził sobie brdzo dobrze, interfejs usb 2.0, naprawde szybki i godny polecenia skanerek, cena teraz to około 350 zł max. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Cannon Lide 30 i to jest super skaner - malusieńki, szybki jak diabli i nie wymaga zasilacza. Podłaczasz go, gdy go potrzebujesz a potem chowasz w szufladzie. A cena poniżej 300 PLN

 

Ewentualnie podobny Plustek OptiSlim - ma nawet wiekszą rozdzielczość skanowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Cannon Lide 30 i to jest super skaner - malusieńki, szybki jak diabli i nie wymaga zasilacza. Podłaczasz go, gdy go potrzebujesz a potem chowasz w szufladzie. A cena poniżej 300 PLN

 

Ewentualnie podobny Plustek OptiSlim - ma nawet wiekszą rozdzielczość skanowania.

1249075[/snapback]

Dobra te nam na oku:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9434 -Plustek

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8598 -HP

 

I jeszcze jakis ale nie moge go teraz znalezc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Jaki polecacie skaner w okolicach 500 zł? Ważne oczywiście żeby dobrze skanował i w dobrej jakości. Z góry dziękuję i proszę o propozycje.

1282456[/snapback]

najlepsza propozycja rynkowa (w tej klasie i cenie ) :http://sklep.benchmark.pl/pelny_14801.html

na www.pixmania.com jest tańszy o ok.100zł. Mam go .........pelny wypas!

 

http://www.pixmania.com/pl/pl/56555/art/ca...scan-4200f.html

+przesyłka 60zł

Edytowane przez imalas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem EPSON Perfection 2480 Photo. Mam nadzieje że się nie zawiodę na nim...

1438148[/snapback]

To jak już go będziesz miał, to zdaj relację, bo sam się do jego kupna przymierzam :rolleyes:

Edytowane przez maxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak. Mam już skaner. Przepraszam, ale zapomniałem o tej mini recenzji.... Wygląda on bardzo ładnie, jedynie do czego można się przyczepić to do dość głośnej pracy (może to normalne wśród skanerów, jest to mój pierwszy w życiu...) Skanuje bardzo ładnie, dość szybko i wbrew komentarzom na komputronik.pl oprogramowanie jest w języku polskim, a dodatkowo ja nie dostałem żadnych dodatkowych aplikacji... Generalnie rzecz biorąc gorąco polecam ten skaner.

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a teraz małe pytanie... miałem 2 skanery (pożyczone) - Canon LiDE20 i N676U... z obydwoma jest problem... mam mysz Logitech MX-900 (na Bluetooth) i gdy myszka jest podłączona i działa ładnie - skaner pokazuje, że nie jest podłaczony (przy próbie skanowania). Jak odłączę mysz - skaner niby coś rusza... przełączenie do innych portów USB nie pomaga... mieliście taki problem i jak sobie z nim poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście brałbym tego Optic Pro... ta ostatnia firma nic mi nie mówi... poza tym do piątku będę miał do przetestowania HP ScanJet 2400 (o ile będzie mi działał, to go sobie zostawię), to napiszę jak się sprawuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...