Skocz do zawartości
flasht

Jaki Skaner?

Rekomendowane odpowiedzi

Sarenko jest - po zalogowaniu :-) U Ciebie to jest, ale ja tego nie widzę... u mnie to jest, ale Ty tego nie widzisz... dzięki za link - obadam... ale chodzi nie o sam skaner, ale o to, czy nie będzie stwarzał konfliktu z moją myszą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co polecilibyscie w miare taniego (pewnie ok 300zl) z tym ze fajnie by bylo zeby co nieco nadawal sie do zastosowan profesjonalnych... no chociaz polprofesjonalnych ? zalezy mi na jakosci skanu a nie na szybkosci. Mam nadzieje ze ktos ma jakis typ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja korzystam z tego HP 2400 i powiem szczerze, że jest dobry! Działa bez problemu, ma super soft do skanowania (wszystko intuicyjne), skanuje trochę głośno, ale optyczna to 1200dpi i to troszeczkę trwa... ale myślę, że warto, bo jakość jest naprawdę dobra!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam skanera do 600 zeta, ktory bedzie uzywany glownie do skanowania negatywow i zdjec.

 

Poczytalem troche w necie i w oko wpadlo mi cos takiego:

 

Canon 4200F

Canon 5200F

Epson 2480

Epson 2580

 

Kolejnosc przypadkowa ;)

 

Uzywal ktos w tych skanerach przystawek do filmow 35mm? Jak z jakoscia?

 

Wiem, ze teoretycznie lepiej kupic wyzszy model, bo w czyms tam bedzie zawsze lepszy. Ale nie chce przeplacac.

W Epsonie 2580 jest automatyczny podajnik na negatywy, widzial ktos kiedys, jak to dziala? Czy mozna wsunac w ten sposob cala rolke filmu?

Edytowane przez Pitufo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem skanet EPSON 2480 Photo i tak pierwsze wrazenie to

-nie zbyt ładna obudowa procz tej łatki pomalowanej na srebrno,ale ujdzie

-głośna praca taak jak ktoś sobie chwali cisze i bardzo duzo skanuje to odradzam kupno,głośna muza wszystko i tak zagłusza;)

-oprogramowanie mozna napisa ze jest wystarczające no i standardowo juz tylko 1 program (Epson skan) jest w wersji polskiej reszta po Angielsku lub Francuzku,w programie mozna wybra 3 opcje ustawień

*automatyczna (skanuje jak leci ustawienia ograniczją sie do ustawień rozdzielczości,nie ma podglądu)

*tryb domowy ma troch więcej,ma podgląd,ustawienia jasności i kontrastu,koloró (czy ma byc zapisane w kolorze,skali szarości czy na czarno biało) w sumie tryb dla laika do zakumania w 20 min. banał ;]

*tryb 'profesjonalny' brzmi przerazająco :lol:dla mnie powinien sie nazywa TRYB DOMOWY! Mozna w nim ustawic ilu bitowy ma byś skan max. to 48-bitów rozdzielczośc max.to 12800 mozna określi wielkośc dokumentu,i oczywiście dostosowanie barw szarości,kolorow itd. tylko juz rozbudowane wykresy ite.(wykresy=coś dla 14latka;->) bardzo dziecinne to....

-teraz skan,hmm... narazie mało skanowałem ale chciałem zeskanowa dowo osobisty w rozdzielczości 12800 i 48bit kolor. ale nie stety nie da sie komunikat "Zaznaczony obszar (czyli na podglądzie) jest za duzy przy tej rozdzielczości.Zmniejsz wartoś ustawienia rozdzielczości lub skale albo rozmiar zaznaczonego obrazu" no i wszystko na temat!I sobie poskanowałem w zaj.... rozdzielczości.Jak ktoś jest na tyle kumaty to niech napisze dla czego nie chce mi tego zeskanowa,dodam ze gdzy zaznaczyłem orzełka na dowodzie to zaczeło skanowa ale orzełka to sobie mozna;]Mam nadzieje ze ten tekst kogoś naprowadzi na dobrą droge.

PODSUMOWANIE:te wszystkie bity i wielkie rozdzielczości mozna sobie w du... wsadzi przy skanowaniu większych zdię niz 2x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nigdy BerPawa nie brał... po pierwsze - straszne kłopoty są ze sterownikami - wiem, bo miałem kiedyś pożyczony 1200Cu... po TYGODNIU zainstalowałem skaner i kilkukrotnym przeinstalowaniu Windowsa. Po drugie od znajomych słyszałem, że są awaryjne pod względem napędu, a po trzecie - mają jakoś brzydki program do obsługi skanera... mój HP to co innego :-) Ale nie krytykuję - wyrażam tylko swoją opinię ;-) Może Tobie akurat dobrze działa i bez problemu wszystko chodzi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nigdy BerPawa nie brał... po pierwsze - straszne kłopoty są ze sterownikami - wiem, bo miałem kiedyś pożyczony 1200Cu... po TYGODNIU zainstalowałem skaner i kilkukrotnym przeinstalowaniu Windowsa. Po drugie od znajomych słyszałem, że są awaryjne pod względem napędu, a po trzecie - mają jakoś brzydki program do obsługi skanera... mój HP to co innego :-) Ale nie krytykuję - wyrażam tylko swoją opinię ;-) Może Tobie akurat dobrze działa i bez problemu wszystko chodzi :-)

1562221[/snapback]

IMHO mylisz się ja jestem z niego bardzo zadowolony a z programu orginalnego nie korzystam. Wsio chodzi ok :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez kupiłem skanet EPSON 2480 Photo i tak pierwsze wrazenie to

-nie zbyt ładna obudowa procz tej łatki pomalowanej na srebrno,ale ujdzie

-głośna praca taak jak ktoś sobie chwali cisze i bardzo duzo skanuje to odradzam kupno,głośna muza wszystko i tak zagłusza;)

-oprogramowanie mozna napisa ze jest wystarczające no i standardowo juz tylko 1 program (Epson skan) jest w wersji polskiej reszta po Angielsku lub Francuzku,w programie mozna wybra 3 opcje ustawień

*automatyczna (skanuje jak leci ustawienia ograniczją sie do ustawień rozdzielczości,nie ma podglądu)

*tryb domowy ma troch więcej,ma podgląd,ustawienia jasności i kontrastu,koloró (czy ma byc zapisane w kolorze,skali szarości czy na czarno biało) w sumie tryb dla laika do zakumania w 20 min. banał ;]

*tryb 'profesjonalny' brzmi przerazająco :lol:dla mnie powinien sie nazywa TRYB DOMOWY! Mozna w nim ustawic ilu bitowy ma byś skan max. to 48-bitów rozdzielczośc max.to 12800 mozna określi wielkośc dokumentu,i oczywiście dostosowanie barw szarości,kolorow itd. tylko juz rozbudowane wykresy ite.(wykresy=coś dla 14latka;->) bardzo dziecinne to....

-teraz skan,hmm... narazie mało skanowałem ale chciałem zeskanowa dowo osobisty w rozdzielczości 12800 i 48bit kolor. ale nie stety nie da sie komunikat "Zaznaczony obszar (czyli na podglądzie) jest za duzy przy tej rozdzielczości.Zmniejsz wartoś ustawienia rozdzielczości lub skale albo rozmiar zaznaczonego obrazu" no i wszystko na temat!I sobie poskanowałem w zaj.... rozdzielczości.Jak ktoś jest na tyle kumaty to niech napisze dla czego nie chce mi tego zeskanowa,dodam ze gdzy zaznaczyłem orzełka na dowodzie to zaczeło skanowa ale orzełka to sobie mozna;]Mam nadzieje ze ten tekst kogoś naprowadzi na dobrą droge.

PODSUMOWANIE:te wszystkie bity i wielkie rozdzielczości mozna sobie w du... wsadzi przy skanowaniu większych zdię niz 2x2

1555530[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1681721[/snapback]

Słyszałeś o czymś takim jak rozdzielczość interpolowana i optyczna? Jeśli nie to wygooglaj sobie a może Cię trochę oświeci dlaczego skaner nie chce skanować w 12800. Jeśli nie to zrób sobie małe ćwiczenie: w jakimś programie do obróbki grafiki rastrowej (np. photoshop) sróbuj stworzyć sobie obrazek o rozdzielczości 12800 pixels/inch o rozmiarach takich jak dowód i zobacz jaka jest przewidywana jego wielkość (w RGB to będą 24 bity a co będzie w 48 to już następna zagadka). Jeśli to nie pomoże to już nic nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się do tematu:

Muszę do soboty wybrać i zamówić jakiś skaner. Nie mam niestety zbyt wiele czasu na poczytanie o nich i można powiedzieć, że jestem w temacie zielony... Potrzebuję czegoś do zastosowań domowych, cena w granicach 200-250zł. Najlepiej, gdyby był z allegro: http://www.allegro.pl/4623_plaskie_usb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...