Skocz do zawartości
teps86

Dziadek Nie Chce Wstac

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z dziadowym juz sprzetem a mianowicie z komputerem opartm na celeronie 466Mhz! Sprzet byl uzywany do wakacji zeszluch i bylo wszystko ok. w miedzyczasie zmienuilem kompa i teraz cos mnie naszlo zeby dziada uruchomic. podlaczam wiec wszystko i... nic:( slychac tylko krotkie i szybkie pikania. po wlaczeniu zasilania nie rusza tez monitor. reszta podzespolow to plyta glowna firmy bxcell pc 100 grfa to kultowy voodoo 3 2ooo 16MB 256MB ramu i to wszystko:) oprocz jeszcze dysku fujitsu o predkosci obrotowej 5400 z zainsalowanym win xp(moze to jest powod ze nie wstaje? myslalem ze to wina tej bateryjki ale to tylko moje domysly)

z gory dziekuje wszystkim za wszelkie rady!!!

nie ma to jak oldskul:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Pytanie podstawowe: czy przechodzi przez POST? Jezeli piszesz ze tylko pika i monitor sie nie wlacza to nie przechodzi przez POST i XP'ek nie ma z tym nic wspolnego. Sprobuj docisnac grafe i ramy w slotach, ewentualnie przeloz ram do innego slotu. Jak masz kilka kostek pamieci to zostaw tylko jedna i zobacz czy wystartuje. Mozesz tez przedmuchac troche plyte z kurzu - bo jak tyle lezal to sie pewnie dziadek zakurzyl ;) Nie zaszkodzi tez zresetowac bios - robi sie to zwierajac piny na plycie - najczesciej jest napisane 'reset cmos'.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy [przechodzi to trudno powiedziec bo to pikanie to sie po jakiejs chwili pojawia wiec cholera go wie. zwierajac piny zworka ma sie rozumiec? no nic czeka dziadka operacja "kurz precz" w najblizszym czasie:)

 

dzieki za dotychczasowe porady!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slychac tylko krotkie i szybkie pikania. po wlaczeniu zasilania  nie rusza tez monitor.

1246885[/snapback]

Dobrze by było gdybyś napisał jaki masz BIOS i ile jest tych piknięć.

Wygląda to na błąd pamięci lub karty graficznej ale to tylko wróżby.

Co do systemu to XP powinien na tym kompie normalnie chodzić ale raczej z wyłączoną Luną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kilka szybkich pikniec to grafa a jak nieprzerwane piiii piiii piiii piiii to pamiec - Co do windy xp jak jest min 128 to da rade z wylaczona luna jak napisala poprzedniczka

A ty soker jestes dla mnie loooolem i mam nadzieje ze za ten twoj post nic nie wnoszacy do tematu dostales upomnienie ... Jak to jest ze jak ktos posiedzi juz jakis czas na forum to uwaza ze ma prawo zwracac uwage i obrazac mlodszych stazem uzytkownikow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zresetuj bios (najpewniejsza metoda ---> wyciąganie barteryjki na 60 sekund), wyjmij i włóż jeszcze raz grafę/proca/ram, przeczyść styki ramu i grafy... jak nie pomoże to sam nie wiem co mu jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega victor89 słusznie prawi. A jak wszystko powyższe nie pomoże to dziadek umarł i trzeba będzie mu wyprawić pogrzeb *RIP*. Bios też można przeczyścić zwierając czymkolwiek (np. końcówka klucza lub śrubokrętu) odpowiednie piny na płycie głownej. Zazwyczaj jest koło nich napisane RESET CMOS lub samo RESET. Ale jak nie możesz znaleźć to wyciągnij bateryjkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...