Skocz do zawartości
miron.post

Chipset Asus A8n Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Przeslij fotke jak mozesz, oraz powiedz ile Asus Probe pokazuje Ci temp na mostku ;) U mnie po zalozeniu Zalmana niebieskiego pokazuje 32-34stopnie, a radiator goracy.

 

Zakladalem go wczoraj najwiecej problemow mialem ze zdjeciem starego (10-tysiaka) z tymi bolcami na ktorych sie trzyma to masakra :D Z tego co wiem to mielisciye problemy z jakas guma umieszczona wogol rdzenia chipsetu, u mnie byl przyklejony do reszty chipsetu i super sie trzyma, nie mialem zadnych problemow ;) Ale wkoncu SPOKOJ!!!! CISZA :DDD To sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeslij fotke jak mozesz, oraz powiedz ile Asus Probe pokazuje Ci temp na mostku ;) U mnie po zalozeniu Zalmana niebieskiego pokazuje 32-34stopnie, a radiator goracy.

1490312[/snapback]

Z fotka bedzie ciezko bo dysponuje tylko aparacikiem w T610 :( temperatura sie nie zmieniła (39*C) ale to daltego gdyz czujnik nie znajduje sie w chipsecie tylko gdzies indziej... tylko gdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Pc Probe Asusa przy zalmanie pokazuje ze MB ma 37C czy to dobra temperatkurka ?

1538317[/snapback]

 

Kupil moze z was ktos tego venica 3000+ (0521 DPMW) z 4speed?

Wszystkie proce z tej serii da sie wykrecic na 2900?

czy moze nie warto sobie tym glowy zawracac (bo nie sa selekcjonowane) i wziac tego tanszego oema ?

1538724[/snapback]

U mnie tez pokazuje tyle, i wszystko gra wiec nie wiedze powodu do strachu. A jak nie masz pewnosci to wez termometr i sprawdz. Predzej bylo o tym pisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety mam walnięty czujnik (lub umieszczony gdzies indziej), bo pokazuje wartosci z zakresu 29*-35* (w zaleznosci od temepratury powietrza w pokoju). Radiator parzy!!! więc na pewno nie ma tyle co pokazuje czujnik. Wyschną mi włosy i coś zjem to pójde do elektornicznego i kupie termometr elektorniczny. Wtedy zobaczymy ile to ma stopni na prawdę.

U mnie też raczej dziwnie pokazuje temperature, bo jak wentylatro mial gorsze dni i strasznie harczal to radiator byl zdecydowanie bardziej goracy od tego co jest "normalnie", a tem w sofcie niby za wiele sie nie roznila. Obawiam sie ze ten czujnik nie jest pod chipsetem tylko gdzies wywalili go indziej.

Wlasnie coraz czesciej sie zastanawiam nad wywaleniem tego pierdziolka bo jest to najglosniejszy wentylator w calym zestawie, mimo ze przesadnie nie dbam zeby bylo super cicho. Tylko troche sie obawiam samej zmiany na zalmana niebieskiego bo jeszcze az tak nie grzebalem w kompie i nie czuje sie za pewnie, ale zawsze musi byc kiedys ten pierwszy raz :rolleyes:

 

Pozdrawiam

ARek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Juz też jestem po zmianie chłodzenia na NF4 na niebieskiego Zalmana. Podkreslam ze to byla moja pierwsza ingerencja w uklad chip-radiator, ale chyba udana operacja. Temperatura teraz po obciazeniu kompka osiagnela 40 stopni radior cieply, goracy przy plycie. zastanawiam sie jeszcze czy nie zakombinowac zeby czym dmuchnac na radiator ale nie chcial bym wstawiac kolejnego wiatraka tylko jakos przestawic ten co dmuch a na hdd.

Jeszcze jako niedoswiadczona osoba z pastami i radiatorami chcialem sie zapytac jaka konsystencje powinna mic pasta po pewnym czasie? po zdjeciu oryginalnego radiatora pasta byla twarda i latwiej byla ja ukruszyc niz wytrzec, z pol godziny czyscilem chip ze starej pasty, czesc z oslonki zeskrobujac srubokretem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeslij fotke jak mozesz, oraz powiedz ile Asus Probe pokazuje Ci temp na mostku icon_wink2.gif U mnie po zalozeniu Zalmana niebieskiego pokazuje 32-34stopnie, a radiator goracy.

mylicie pojecia.... MB temperature (motherboard) to nie jest temperatura chipsetu, czujnik jest gdzies na plycie pewnie w jego poblizu, u mnie jest dokladnie tak samo, radiator na chipsecie goracy a temperatura 30C (w core center to sie nazywa System temperature), jesli chodzi o jego chlodzenie to zobaczcie moja modyfikacje TUTAJ. Na MSI K8N Neo-4 zalozylem niebieskiego zalmana i dokleilem duzy wolnoobrotowy wiatrak, chipset chlodny a dodatkowo powietrze idzie na grafike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem Winde na nowej A8N-E z niebieskim Zalmanem, komp chodzi 2 godzinki, w sumie niewielkie obciążenie, winamp, net...

Od razu zdjąłem firmowe chłodzenie, już wcześniej na innej płycie miałem niebieskiego Zalmana. Co mogę powiedzieć o tym na A8N-E ? Radiator jest gorący, i to dosyć mocno. Jak się przyłoży palucha, to parzy, ale nie przesadnie, przez sekundkę można ręke na nim trzymać... Czym zmierzyć temp ? coś z płytki zainstalować ?

 

Chipset wytrzymuje podobno 90C, więc mimo tego że radiator jest gorący, chyba go nie będe zmieniał. Poza tym pasta ma niby lepszą wydajność po 200h "pracy", więc z czasem może temp delikatnie spadnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy chcieliby zmienic chłodzenie na A8N-E, ale jeszcze się nie zdecydowali :) Krótkie info co i jak wygląda :)

 

No więc po pierwsze po zdjęciu fabrycznego wiatraczka z chipsetu, widzimy NForce`a 4 Ultra w pełnej okazałości. Zdjęta jest czarna naklejka, chroniąca otoczenie samego chipsetu:

 

http://img4.imageshack.us/img4/4047/dsc000481pm.jpg

 

Następnie naklejam znowu czarną naklejkę, chipset i jego okolice smaruję pastą termoprzewodzącą. Na górze widać czeka już niebieski Zalman gotowy do założenia - od spodu nasmarowany cieniutką, prześwitująca warstwą pasty.

 

http://img251.imageshack.us/img251/4687/dsc000495pr.jpg

 

No i na koniec najważniejsze - czyli założony radiator - z tym nie ma zbyt wielkich problemów, wystarczy wcisnąć zapinki i trzyma się :)

 

http://img390.imageshack.us/img390/8352/dsc000502hw.jpg

 

 

Niepokoi tylko wysoka temp. tego radiatora. U mnie po przyłożeniu palucha do tego Zalmanka parzy. Nie wiem ile może on miec stopni, ale na pewno ma sporo... Zakładamy że chipset wytrzyma... przynajmniej cicho jest. Narzędzia do odczytu temp pokazyją na MB 38-40C. Jak wiadomo czyujnik nie jest na chipsecie, więc można się tylko domyślac jaka temperatura panuje pod radiatorem...

 

Maksymalna szerokosc wklejanego obrazka wynosi 650 pikseli!

Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to wam podpowie jakie temperatury ma chipset.

 

Plyta jak widac w sig. Wersja najnowsza z "ukosnie" ulozonym wentylem. Wentyl podpialem pod Aerogate2, obroty na 3000 (jest cicho, przynajmniej ten na grafie zaglusza go). Czujnik temp. zalozony pod radiator blisko samego chipsetu.

Temp. srednio 57 st. Zatem podejrzewam, ze przy zelmanie jest jednak wiecej niz 60 st. C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem podejrzewam, ze przy zelmanie jest jednak wiecej niz 60 st. C.

Zgadza się, masz rację. Temperatura jest BARDZO wysoka. Dlatego na Zalmana zakładam w najbliższym czasie jakiś wolnoobrotowy wentyl. Innego wyjścia nie ma - tylko teraz pytanie - czego użyć ? Chyba trzeba zainwestować w jakieś maleństwo, w stylu: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=62454659

 

No i ostatnie pytanie, z innej beczki: Czy zmiana ze standardowej pasty, na srebrną (w oryginalnym chłodzeniu) ma jakiś sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana pasty of koz ma sens. Każdy sprzęt, który kupuję i posiada jakiekolwiek chłodzenie, to zaczynam od zmiany pasty na ocz ultra 5+.

 

Wracając do wątku zalmana niebieskiego na nf4, to siedzi juz u mnie na stałe. Z boku dmucha na niego akasa amber 120mm i temperatura (mierzona czujnikiem przyklejonym do podstawy radiatora) wynosi od 40-45*. Gdy wyłączę akasę temperatura czasami osiąga 60*, ale przeważnie oscyluje wokól 55*. WNIOSEK: Zalman niebieski jest bezpieczny, nawet przy znikomym przewiewie, aczkolwiek sam na stałem bym nadmuchu nie wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura czasami osiąga 60*, ale przeważnie oscyluje wokól 55*.

1648246[/snapback]

No nie wiem. Może u mnie jeszcze pasta nie wygrzana ? Jak dotykam palluchem radiatora to parzy, nie wierzę że jest tam tylko 60C.

A tak btw to gdzie zamontować wentyl - bo jak na razie w budzie nie mam żadnego :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Może u mnie jeszcze pasta nie wygrzana ? Jak dotykam palluchem radiatora to parzy, nie wierzę że jest tam tylko 60C.

A tak btw to gdzie zamontować wentyl - bo jak na razie w budzie nie mam żadnego  :blink:

1648437[/snapback]

60C wystarczy by pazylo w palec. wiatrak zamontuj gdzies w poblizu chipsetu tak by na niego dmuchalo, ja mam wiatrak przyklejony do radiatora ale jak mialem gopostawionego w odl 10cm to tez dobrze go schladzal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie meczy cos innego- tez planuje zmiane na zalmana ale nie wiem czy nie bedzie kolidowal w jakis sposob z 7800gt ktorego jutro sobie sprawie?? Mam obecnie 6600gt i karta nie jest na tyle dluga zeby dosiegnac okolic NB ale 7800gt juz chyba bedzie... Jak ktos wie czy bedzie jakos kolidowac to niech sie wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy reklamowal ktos ta plyte podajac jako przyczyne glosny wiatrak na chipsecie???Mam ta plyte od tygoodnia i juz nie wytrzymuje przy tym wiatraku. Zastanawiam sie czy ja nie zareklamowac?? Nie chce na wlasna reke zmieniac chlodzenia bo pozniej przy reklamacji moge byc problemy z jej uwzglednieniem.dopatrza sie ze cos bylo ruszane i nie przyjma!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Problem glosnego wiatraka wlasnie rozwiazany!!! Nie zmienialem chlodzenia tylko podpialem ten wiatraczek pod potecjometr do regolacji obrotow, zmiejszylem z 8500 obrotow do ok5200 i halas znikl!! Jest tylko delikatny szum ktorego prawie nie slychac... Temperatura jaka byla taka jest i wszystko stabilnie chodzi wiec mysle ze zamiast bawic sie w jakies zalmany i ryzykowac gwarancje, lepiej zainwestowac ok 10zl w potecjometr i miec spokuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy reklamowal ktos ta plyte podajac jako przyczyne glosny wiatrak na chipsecie???Mam ta plyte od tygoodnia i juz nie wytrzymuje przy tym wiatraku. Zastanawiam sie czy ja nie zareklamowac?? Nie chce na wlasna reke zmieniac chlodzenia bo pozniej przy reklamacji moge byc problemy z jej uwzglednieniem.dopatrza sie ze cos bylo ruszane i nie przyjma!

hehe, nikt ci nie wymieni plyty z tego powodu, te wiatraki na chipsetach wyja, reklamowac mozesz jezeli walniete jest lozysko, jak wymienisz chlodzenie nie robiaqc zadnych dziwnych rzeczy to nikt sie nie dopatrzy ze cos bylo ruszane, warunek: nie uszkodzic, zarysowac czegos obok

Jest tylko delikatny szum ktorego prawie nie slychac...

bo jest zagluszany przez jakis inny wiatrak, jedyne wyjscie na pozbycie sie halasu to jego wywalenie

wiec mysle ze zamiast bawic sie w jakies zalmany i ryzykowac gwarancje, lepiej zainwestowac ok 10zl w potecjometr i miec spokuj

ryzykowac? czym? poza tym fajny potencjometr kupiles.....na co ci taki wielki (jesli sie nie myle to kupiles 2W), ja mam potencjometry montazowe za 1pln, a jak chcesz juz z galka to wystarcza te za 3pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiedzie o takim zestawie http://allegro.pl/show_item.php?item=65535825 do tego http://allegro.pl/show_item.php?item=65370965 i jakis wentylator 40x40 na zalmana. Zalezy mi na bezpiecznym chlodzeniu!!

aaa i jeszcze jedna kwestia co jest lepsze ta tasma termoprzewodzaca, ktora dodatkowo mocuje radiator czy pasta?? Roumie ze jak daje tasme to juz pasta nie moze byc ??

Edytowane przez basikg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem tylko jest kwestia jak zamontowac ten duzy wiatrak! Ale cos wymysle zrobie jakis wysiegnik albo do boku obudowy przykleje i bedzie.

zostala jeszcze kwestia pasty i tasmy co wybrac?? jestem bardziej przychylny tasmie bo dodatkowo mocuje radiator!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to przy mostku nie ma to wiekszego znaczenia, nie sa to pradozerne uklady wiec jakies super pasty sa zbedne, jakies 2C chyba cie nie zbawia

a czy tasma czy pasta to tez nie ma znaczenia skoro radiator mocujesz do plyty, tylko jak bedziesz zdejmowal stary cooler to zdejmij rowniez te kwadratowa oslonke z kwadratowym otworem na rdzen, dobrze chroni rezystory na chipie i moze uchronic przed zwarciem (pasta sie nie dostanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam coolery do chipsetow i w zasadzie sa 3 wyjscia + 4 (dodatkowy duzy wentyl ustawiony dalej). 1.ZALMAN NB32K 2.ZALMAN NB47J 3.http://allegro.pl/show_item.php?item=64791084 tylko niewiem jak z wydajnoscia jego. Co o nich sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...