Skocz do zawartości
CrazzyIwan

Zewnętrzena Ip

Rekomendowane odpowiedzi

Ello!

 

Mam takie pytanie. Posiadam DSL 1mbit z TPsy rozdzielone na 4 os. Posiadam także router'a i switch'a. Chciałbym posiadać zewnętrzene IP w celu gry na internecie i korzystatania z różnych narzędzie p2p. Jakimi metodami mogę uzyskać go ?

 

Thx z góry za odpowiedź...

 

PS> Szukałem w archiwach, ale nie doszukałem się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello!

 

Mam takie pytanie. Posiadam DSL 1mbit z TPsy rozdzielone na 4 os. Posiadam także router'a i switch'a. Chciałbym posiadać zewnętrzene IP w celu gry na internecie i korzystatania z różnych narzędzie p2p. Jakimi metodami mogę uzyskać go ?

 

Thx z góry za odpowiedź...

 

PS> Szukałem w archiwach, ale nie doszukałem się...

1247513[/snapback]

Trzeba forwardować odpowiednie porty (dla danej gry lub programu p2p). Dość fajny opis masz na tej stronie http://members.lycos.co.uk/blinkin/html/p2...artid=2&catid=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL 1MB ma tylko jedno zew. IP ktore mozna przypisac jakiemus komputerowi!!

 

Aby to zrobic trzeba na routerze przypisac komputerowi z wew. Ip to zew. Ip;-)

 

Proste;-)

 

Pozdrawiam

aTi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak Ty mam, też dsl-a na 4 os... No dobra, a jeżeli np. ten koleś u którego stoi router, sobie dał zew. i ja też bym chciał, to nie mogę??

 

I jeśli się nie da to czy mogę porty przekierować na swoje ip, bym miał zewnętrzene w różnych programach p2p... ??

Edytowane przez CrazzyIwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podobnie jak Ty mam, też dsl-a na 4 os... No dobra, a jeżeli np. ten koleś u którego stoi router, sobie dał zew. i ja też bym chciał, to nie mogę??

 

I jeśli się nie da to czy mogę porty przekierować na swoje ip, bym miał zewnętrzene w różnych programach p2p... ??

1260909[/snapback]

 

AD1

Jesli ten"koles" wzial sobie zew. Ip to Ty juz nie mozesz miec (tzn mozesz ale wtedy on by nie miał)

AD2.

Porty mozesz przekierowac ale zew. IP nie bedziesz miał bo jest tylko jedno ktore jest juz wykorzystane

Porty przekieruje sie wtedy kiedy sa zablokowane a jakis program je wykorzystuje

Poprzez przekierowywnie portow nie osiagniesz zew. IP :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...