Skocz do zawartości
orzi

Problem Z A64 2800+

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam zestaw a64 2800+, gigabyte ga-k8ns, ram hynix d43, geforce 6600gt. I mam pare problemów procesor po 30 min prime95 osiąga temperature 60 stopni na chłodzeniu pentagram qc-80cu (bez o/c). Drugi problem jest taki że w winodwsie w programie everest lub motherboard monitor są jakieś dziwne odczyty temperatury...procek ma 8 stopni a płyta główna podchodzi pod 50.....Czy wie ktoś w czym może tkwić problem ? Bios płyty to F9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źle nałożona pasta termoprzewodząca, źle zamocowany Cooler lub coś z MoBo...

1247780[/snapback]

bzdura.

pierwszy problem to taki, ze plyta zle pokazuje temperature albo masz slaba wentylacje w kompie. po pierwsze sprawdz reka temperature podstawy radiatora, po drugie sprawdz czy po otwarciu obudowy temperatura spadnie.

drugi problem: wszystkie wartosci pokazywane przez plyte sa bvrane z ukladow uniwersalnych sluzacych do monitoringu. to czy producent zastosuje domyslne przeliczniki z wartosci podawanych przez uklad czy zastosuje swoja kalibracje nie zalezy od producenta takiego ukladu - zazwyczaj kazda plyta ma ten pomiar dodatkowo skalibrowany przez programistow biosu. z kolei programy mierzace temperature spod windows wcale nie musza ani wiedziec z ktorych koncowek jest brana jaka wartosc, ani jakie sa wspolczynniki korekcji zadane przez producenta danego modelu plyty. i dlatego plyta wcale nie musi pokazywac rzeczywistych temperatur, a programy do monitoringu wcale nie musza obslugiwac poprawnie kazdego modelu plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zle nalozona pasta, sprawdz czy jest dbrze docisniety radiator do proca

2. Jak mowi raora moze jets inna kalibracja

3. Msz popieprzone cos z czujnikami

4. Zmnien bios na nowszy moze to pomoze

5. Nigdy sie nie uzywa do pomiary temeratur windosowych programow tylko biosu

 

Taie sa mozliowci chyba ze o czym nie wiem... 60 stopni nie tak duzo ja mam na prescocie 63 hehe :) ale co porawda to prawda ze na tym chlodzeniuw steresie towj proc powinien miec niecale 40 z hakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...