Skocz do zawartości
DR.Zepsu

Cd-rom + Wieża

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chciałbym się zapytać jak podłączyc cd-rom z kompa do wieży. Wieża ma implemendacje 8 omów a cedeki chyba 4. Jak to przejść?????

 

Wieża to stara unitra ale gra elegancko niestety brak cd i chciałem go podłączyc.

 

 

Z góry dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak zrobione z amplitunerem tosca 303.

 

z cd jest wyjście analogowe z tego wyjścia ciągniesz kabelek do wejścia w wieży i jest ok, musi działać

 

(jak podłączysz pod wejście na gramofon to dzwięk będzie zniekształcony, wystarczy prosta przeróbka i jest ok, dwa rezystory i zmostkowanie 2 ścieżek )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki ale to jest dosyc stara wież i ona ma tam takie dziwne wejści chyba takie jak ma piotreek ale pewien nie jestem. Napewno jest to wejści na gramofon ma tam kilka dziurek na te styki. Cały czas szukam w interku ale nic nie moge znaleść.

 

W sklapie elektronicznym znalazłem przejściówke jack na to coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to gniazdo Din 4 albo 5 jak sie nie myle coś podobnego do S-Video tylko o wiekszej średnicy

 

 

 

Cos takiego wygląda identycznie ale nie wiem czy to ta sama wielkość ale chyba tak

 

gniazdo

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki chciałem się upewnić bo podłączyłem nokie 5510 do tej unitry ale przez wejście na mikrofon przez dużego jacka i prawie nic nie było słyhać no ale tu chyba będzie oki

 

 

 

dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko jedno KICHA. Z głośników dochodzi dźwiek - jakby rezonans czy co, jak tylko cd-rom podłącze nawet płyty nie wsadzam. Zero muzyki po włączeniu play. CD-Rom jest ok bo sprawdzałem na słuchawkach.

 

 

Co może być nie tak???

 

Źle połączone końcówki na kablach??? Robili mi to w sklepie elektroniczym. Mogli sie pomylic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze rozwiązanie to jest łączenie cd roma przez gniazdo słuchawkowe!!!!!

 

Wzmacniacz słuchawkowy który jest w cd romie jest marnej jakości, lepiej podłącz pod złącze analogowe z tyłu cd-roma.

 

jest dużo lepszy dzwięk/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...