Skocz do zawartości
/matthew/

Sterowniki Audigy 2/1/4 I Live!

Rekomendowane odpowiedzi

tak są.

 

http://file2.mydrivers.com/sound/YouP-PAX-VIv2.2.exe

 

oraz oprogramowanie do nich

 

http://ordorica.org/pax/Audigy4Pro-YpoauxP.7z

 

dzięki temu na swoim sb live 24 bit będziesz miał oprogramowanie z Audigy 4

chyba nie dzialaja :( jestes pewien ,ze one beda dzialac? z tego co slyszalem to do live 24 bit 7.1 nie ma zadnych modowanych sterow oprocz oficjalnych bo maja inny emu chip czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RALF11

 

Jeszcze jedno pytanko czy instalowales update 2.33 http://www.youp-pax.com/youp/YouP-PAX-Fiv2.33drv1.rar

Jesli tak to jak to bezpiecznie zupdateowac zeby nie popsuc cos w aplikacjach z 2.32 ?

No i czy wogule warto ten update robic ? Poprawia sie cos na tych nowych driverach / zauwazyles jakies zmiany ?

 

 

z gory 10x i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja 2.33 zawiera jeden mod więcej od wersji 2.32 a mianowicie Music Edition 2 (Female Voices).więcej różnic nie ma.można zainstalować samo oprogramowanie z wersji 2.32.wystarczy wybrać podczas instalacji jakie składniki chcemy sobie zainstalować.nie wybieramy po prostu sterowników Pax v2.32,tylko sam soft.po zainstalowaniu się oprogramowania,instalujemy sobie sterowniki 2.33 i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mi opisał, co po kolei mam instalować po wyczyszczeniu kompa ze starych sterów, tak aby wszystko działało bez problemów, co najpierw, co później, co zaznaczyć, czy ściągnąć jakieś dodatkowe łatki i poprawki (jeśli są oczywiście)?

Wielkie dzięki za pomoc

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak testowalem dwa dni od wczoraj te stery i wkoncu wrucilem do najnowszych creativa. Na takich glosnikach jak ja mam x 530 nie ma najmniejszej roznicy w dzwieku. A dodatki z audigy 4 sa do niczego niepotrzebne. Equalizer wogule nie przydatny jak dla mnie a consola THX potrafi wiecej napsuc jak cos pozytecznego dac.Osobiscie wole spiker calibrator Creative bo moge bez problemu przeniesc troche dzwieku na tylne kolumny bo potrzebuje a THX przy ustawianiu metrow wariuje , mi np. regulowal subwooferem gdzie wcale nie chcialem a przez to prawie by wyzional ducha. Zaznaczam ze nie jestem lameem i siedzialem nad kazda drobna opcja w tych sterach aha testowalem tylko na GAME/DVD. Podsumowujac Equalizer i Consola THX wogule bezuzyteczne a w dzwieku ZEro roznicy jak na moje kolumny.

 

To tylko moja opinia wiec no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również się nie podobają te bajery i z nich poprostu nie korzystam, ale w oficjalnych sterownikach do audigy2 nie ma chyba czegoś takiego jak

Smart Crossfade i Bass Boost. Na tych dwóch zależy mi najbardziej.

Pierwsza wiadomo imprezy, a w drugiej mogę sobie ustawić dokładnie bass, czyli częstotliwość odcięcia i poziom. Po odpowiednim ustawieniu basik zyskuje na głębi i to znacznie.

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również się nie podobają te bajery i z nich poprostu nie korzystam, ale w oficjalnych sterownikach do audigy2 nie ma chyba czegoś takiego jak

Smart Crossfade i Bass Boost. Na tych dwóch zależy mi najbardziej.

Pierwsza wiadomo imprezy, a w drugiej mogę sobie ustawić dokładnie bass, czyli częstotliwość odcięcia i poziom. Po odpowiednim ustawieniu basik zyskuje na głębi i to znacznie.

Jedno i drugie jest, ale trzeba jeden plik przekopiować po instalacji sterów ( tych z 2006 r niepamiętam teraz nazwy takie A na okrągłym pomarańczowym - ikonka tego pliku exe )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym niezmiernie wdzięczny za dokładniejsze poinstruowanie jak to zrobić i których sterów użyć.

Prosta sprawa: po zainstalowaniu sterowników oficjalnych Creative ( najnowszych ) wyciągasz z temp plik CtPanel.exe który ma w sobie częstotliwość odcięcia regulowaną, eq , i częstotliwość podbicia ( wraz z wybieraniem mocy ). To jest taki plik sterujący zapewne wpisami w rejestrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie. Posiadam Audigy ES + Dtt2200

 

zainstalowałem stery new Youp Pax 2.32sp2 (paczka ponad 300mb - czyli z całym softem od Audigy4)

 

Czy po instalacji powinno mi rozpoznawać kartę jako Audigy4: http://img162.imageshack.us/img162/7802/clipboard012fy.jpg

 

bo u mnie rozpoznaje jako normalne Audigy.

 

Nie mam uaktywnionych zakładek Smart Crossfade i Bass Boost

 

Po drugie prawie wogóle nie słychać suba. W testach gra, przy włączeniu winamp czy jakiegoś innego player-a dopiero po podkreceniu do na max-a ledwo go słychać. Zaznaczyłem Cmss. Na zintegrowanej nie ma problemu.

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem ze starami oryginalnymi z cd oraz najnowsze z storny producenty.. gdy daje wylacz kompa wiesza mi sie (tzn wylancza sie ale tak po 3 minutach) a jak pojdzie reset to ustawienie mi wracaja na default i pare opcji mi znika ;///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, przeczytałem kiedyś z Komputer Świat, że można z Audigy I zrobić II - nie pamiętam teraz co trzeba dokładnie zrobić. Może wy się orientujecie ? Stery ? Podręcić ? czy co ?

Obeznanych w temacie prosze o odpowiedź

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, przeczytałem kiedyś z Komputer Świat, że można z Audigy I zrobić II - nie pamiętam teraz co trzeba dokładnie zrobić. Może wy się orientujecie ? Stery ? Podręcić ? czy co ?

Obeznanych w temacie prosze o odpowiedź

Pozdro

To nie dający nic pic nawodę -> zapomnij o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle interesuje mnie dokładnie jak ustawic te odcięcia basu Smart Crossfade i Bass Boost. Posiadam audigy 4 i w orginalnych sterach na płytce mam taką zakładke ale jest ona nieaktywna. Do sutawiania basu mam tylko " Bas Management" zaś zauważyłem że jeżeli zmianiam ustawianiem głośników z 5.1 na 2.1 ocja Bass Boost staje sie aktywna. Czy można zrobić tak aby na głośnikach 5.1 mieć tą opcje??? Jeżeli tak to proszę o dokładne instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle interesuje mnie dokładnie jak ustawic te odcięcia basu Smart Crossfade i Bass Boost. Posiadam audigy 4 i w orginalnych sterach na płytce mam taką zakładke ale jest ona nieaktywna. Do sutawiania basu mam tylko " Bas Management" zaś zauważyłem że jeżeli zmianiam ustawianiem głośników z 5.1 na 2.1 ocja Bass Boost staje sie aktywna. Czy można zrobić tak aby na głośnikach 5.1 mieć tą opcje??? Jeżeli tak to proszę o dokładne instrukcje.

heh .... a u mnie jest odwrotnie, czyli na 5.1 opcja jest a na 2.1 nie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...